dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 216 z 998
Pokaż wyniki od 4.301 do 4.320 z 19943
  1. #4301

    Domyślnie

    Cytat Napisał P:)apolinek Zobacz post
    Wg zamieszczonego wzoru nie zgubiłem zera

    2250 (l wody) x 27 (delta T) x 4200 (ciepło własciwe wody) co daje ok. 255MJ 255.150.000
    230 *29 * 4200 ok 28MJ 28.014.000
    Przepraszam.
    Zacytowałeś post edde i przyjąłem, że zaokrąglasz jego dane.

    Edde liczy prawidłowo.
    Sprawność spalania to stosunek ilość energii uzyskanej (podgrzana woda w buforze)
    do ilości energii zawartej w spalanym węglu.

  2. #4302

    Domyślnie od góry

    Mendy zawsze są niechciane. Moim zdaniem, na tym forum spotykają się ludzie którzy (sami) chcą palić od góry gdyż po jednej lub kilku próbach takiego sposobu ogrzewania domu jest to dla nich wygodne, łatwe, przyjemne może tanie albo coś tam jeszcze. Jeśli palenie od góry przestanie być takie jak opisałem wyżej to zapewne bez szczególnego zaproszenia "górnopalacze" przeniosą się na forum hes'a czy innego turra1 i to nie po to aby lizać się z kimkolwiek. Proszę więc: nie róbcie obory! Każdy może założyć wątek dla dolnopalaczy w tajemnych urządzeniach albo fanów przedłużania kominów. Tu takie brednie są męczące. Powtarzam: palimy od góry bo chcemy i o tym sobie tu rozmawiamy.

  3. #4303
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Do turra1:
    Wydłuża się stałopalność, bowiem paląc od dołu zużywam ok. 15 łopat na dobę, a gdy odpalam od góry spalam 9 - 10 łopat. Temperatura nabija się ok. 20 - 30 minut a sterownik trzyma +/- 3 stopnie celsjusza. Otórz palę z nadmuchem, temp. początkowa 38 - 40 stopni, a podczas pracy 54 stopnie. Tobie przeszkadza tylko i wyłącznie twoja nieumiejętność dostosowania warunków jakie daje twój kociołek, do tego abyś był zadowolony z prawidłowego spalania paliw stałych.

    Do situ82:
    A w ostatnim sezonie wszystkie ustawienia miałeś dokładnie takie same jak w tym sezonie?
    Nie dodałeś dodatkowych grzejników, bojlera, nowego pomieszczenia?
    W jakim stanie kociołek w środku: brudny, czysty?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  4. #4304

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodasz Zobacz post
    Mendy zawsze są niechciane. Moim zdaniem, na tym forum spotykają się ludzie którzy (sami) chcą palić od góry gdyż po jednej lub kilku próbach takiego sposobu ogrzewania domu jest to dla nich wygodne, łatwe, przyjemne może tanie albo coś tam jeszcze. Jeśli palenie od góry przestanie być takie jak opisałem wyżej to zapewne bez szczególnego zaproszenia "górnopalacze" przeniosą się na forum hes'a czy innego turra1 i to nie po to aby lizać się z kimkolwiek. Proszę więc: nie róbcie obory! Każdy może założyć wątek dla dolnopalaczy w tajemnych urządzeniach albo fanów przedłużania kominów. Tu takie brednie są męczące. Powtarzam: palimy od góry bo chcemy i o tym sobie tu rozmawiamy.
    Witaj bodasz
    Kilkanaście postów i od razu Trafiasz w sedno. Wątek rozrasta się o niepotrzebne treści, wielokrotnie wałkowane te same sprawy. Rok temu to był doskonały poradnik, teraz przypomina nowo powstające dzikie wysypisko bzdetów i niepotrzebnego PIERDOLENIA.
    Ja pale chyba trzeci rok "metodą LAST RICO" (co prawda niepełną, bo z dmuchawą) ale i tak widzę same korzyści. Komin wkład ceramiczny, z zewnątrz cegła klinkierowa. Nic mu nie doskwiera (czyściłem w tym roku, wyciągnąłem nie więcej niż 20 l sadzy po dwóch latach od poprzedniego czyszczenia). To są oczywiste korzyści z tej metody. Dodam, ze w tym roku mam zamiar mieszać węgiel z flotem - próby przeprowadziłem, są obiecujące.
    Do kolegi turra1 - odpuść chłopie, to nie ma sensu.

  5. #4305

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes Zobacz post
    Pytanie do wszystkich zapalających od góry: czy ktoś z Was stosuje takie ułatwienie, by zamiast wybierać żar i rozpalać od nowa (po zasypaniu nowej porcji) dosypać po prostu nową porcję... koksu ?
    Ja tak robię.
    Koks kupiony w wakacje więc był dużo tańszy niż obecnie. Teraz mało kto uzna takie ułatwienie za opłacalne. Jednak masz rację pisząc o tym. Kto ma miejsce na dwa rodzaje paliwa to dla wygody może takiego systemu spróbować. Nie jest się uzależnionym od pory dnia lub nocy gdy wygaśnie węgiel. Można dosypać trochę koksu, by paliło się np. do wieczora i wtedy na nowo rozpalić. Minusem tej metody jest większa ilość niedopalonych kawałków po wygaśnięciu, w porównaniu do resztek po wypaleniu samego węglowego zasypu.
    Ja osobiście rozpalam zawsze węglem od góry i dosypuję koksu gdy są mrozy na zewnątrz nie wygaszając już kotła. Gdy jest ciepło palę węglem od góry bez dosypywania koksu, rozpalając raz na dobę. Wsad nie pali się 24 godziny ale dom powoli się wychładza, zwłaszcza w słoneczne dni więc takie palenie wystarczy.
    Pozdrawiam

  6. #4306

    Domyślnie

    turra1 ma swoją rację i broni jej jak krzyża,myśli, że problemem jest zapalanie od góry,a to przecież ruskie ubabrali mu ten komin.

  7. #4307

    Domyślnie

    Do kolegi turra1 - odpuść chłopie, to nie ma sensu.
    Odpuszczam i WYPIERDALAM z tego tematu JAMEN.

  8. #4308

    Domyślnie

    Widzę Panowie że każdy stawia na swoim i twardo trzyma swoje zdanie .WIĘC posiadam kpciołek Logica 20 - 27 kw [ dolno - górny ] z ruchomym rusztem wykonam kilkanaście zdjęć jak prawidłowo przerobić do spalania metodą Last Rico i odpalać od góry .. Przez to jak przebudować wszystkie kotły z wiszącym wymiennikiem do spalania [ od góry ] i co ciekawsze jak przerobić taki kocioł do spalania typowo dolnego . Zrobię zdjęcia krok po kroku od materiałów do finalnego zakończenia i zamontowania elementów w kociołku łącznie z wykonaniem kierownicy powietrza wtórnego , która jest najważniejsza w obydwóch przypadkach . Pokażę na zdjęciach jak zmniejszyć moc typowego dolniaka Wykonam zdjęcia z palenia metodą Last Rico i z palenia jako typowy dolniak . W każdym wypadku spalimy węgiel i drewno łącznie z ułożeniem w kociołku ..Oczywiście przy paleniu dolnym spalę osobno węgiel i osobno drewno dla potrzeby zdjęć żeby każdy zobaczył jak pali kocioł dolnego spalania oba paliwa oddzielnie . Każdy kto ma kocioł z wiszącym wymiennikiem będzie mógł spróbować dwóch metod i ocenić długość palenia i jego czystość . Metoda Last Rico jest czystsza - co do długości będzie różnie . Żeby było ciekawiej wszystko to spalimy z tak znienawidzoną dmuchawą . Proszę czekać cierpliwie od wtorku mam urlop . Mało tego pokażę jak prawidłowo zbudować magnetyzer z prawdziwego zdarzenia i zamontować go na powrocie naszego kociołka przez co pozbędziemy się kamienia , rdzy i wszelkiego świństwa a woda w naszej instalacji będzie miękka - wręcz idealna .
    Ostatnio edytowane przez Wezyr ; 22-01-2011 o 17:59

  9. #4309

    Domyślnie

    Brawo Wezyr nareszcie będzie to pełny poradnik dla wszystkich palaczy-majsterkowiczów a w szczególności dla tzw.wzrokowców jak ja.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  10. #4310

    Domyślnie

    Kurcze magnetyzerów jeszcze nie próbowałem , ciekawe .
    Czekam cierpliwie na zdięcia .

    pozdrówka

  11. #4311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    Kurcze magnetyzerów jeszcze nie próbowałem , ciekawe .
    Czekam cierpliwie na zdięcia .

    pozdrówka
    Magnetyzer to podstawa czystości instalacji w jej wnętrzu - zero kamienia , zero rdzy , zero osadów , mniejsze spalanie gazu w kotłach gazowych [ sprawdzone ] itp . Służą również do uzdatniania pitnej wody radzę poczytać , ALE muszą być DOBRE , PORZĄDNE i trwałe . Pokarzę jak taki zbudować za niewielkie pieniądze - będzie bardzo ładny i potwornie mocny - można będzie zamontować na widoku i cieszyć oko .Myślę że najbardziej ucieszą się ci co mają stalowy kocioł , miedzianą instalację i grzejniki aluminiowe .
    Ostatnio edytowane przez Wezyr ; 22-01-2011 o 18:39

  12. #4312

    Domyślnie

    Należałoby jeszcze sprostować jedną rzecz, mianowicie nie jest to metoda którą wymyślił Last Rico.
    Jest to metoda którą propaguje kolega Last Rico, a na tym forum próbuje podpowiadać jak ją wdrożyć w życie w naszych kociołkach.
    Zresztą w dość fachowy sposób, czego nie można podważyć.....

  13. #4313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wezyr Zobacz post
    Magnetyzer to podstawa czystości instalacji w jej wnętrzu - zero kamienia , zero rdzy , zero osadów , mniejsze spalanie gazu w kotłach gazowych [ sprawdzone ] itp . Służą również do uzdatniania pitnej wody radzę poczytać , ALE muszą być DOBRE , PORZĄDNE i trwałe . Pokarzę jak taki zbudować za niewielkie pieniądze - będzie bardzo ładny i potwornie mocny - można będzie zamontować na widoku i cieszyć oko .Myślę że najbardziej ucieszą się ci co mają stalowy kocioł , miedzianą instalację i grzejniki aluminiowe .

    Czekam na efekt magnetyzerów, bo inhibitor u mnie był niezbędny. Rozumiem iż o to właśnie chodzi wspominając kolegów z stalowymi kotłami, miedzianymi rurkami i aluminiowymi grzejnikami...

  14. #4314
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    eamos

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Pow. Bielski
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł74 Zobacz post
    Należałoby jeszcze sprostować jedną rzecz, mianowicie nie jest to metoda którą wymyślił Last Rico.
    Jest to metoda którą propaguje kolega Last Rico, a na tym forum próbuje podpowiadać jak ją wdrożyć w życie w naszych kociołkach.
    Zresztą w dość fachowy sposób, czego nie można podważyć.....
    Też tak mi się wydaje bo tą metodą palę od 5 lat a na to forum trafiłem miesiąc temu

  15. #4315
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    situ82

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Do turra1:
    Wydłuża się stałopalność, bowiem paląc od dołu zużywam ok. 15 łopat na dobę, a gdy odpalam od góry spalam 9 - 10 łopat. Temperatura nabija się ok. 20 - 30 minut a sterownik trzyma +/- 3 stopnie celsjusza. Otórz palę z nadmuchem, temp. początkowa 38 - 40 stopni, a podczas pracy 54 stopnie. Tobie przeszkadza tylko i wyłącznie twoja nieumiejętność dostosowania warunków jakie daje twój kociołek, do tego abyś był zadowolony z prawidłowego spalania paliw stałych.

    Do situ82:
    A w ostatnim sezonie wszystkie ustawienia miałeś dokładnie takie same jak w tym sezonie?
    Nie dodałeś dodatkowych grzejników, bojlera, nowego pomieszczenia?
    W jakim stanie kociołek w środku: brudny, czysty?
    Ustawienia w ostatnim sezonie były takie same, wiele nie mogę ustawić na moim sterowniku tj.tylko temperaturę przy jakiej ma włączyć się pompa CO, no i mechanicznie po przez klapkę w dmuchawie ilość powietrza. Nie dodawałem żadnych grzejników itp.
    Piec wyczyściłem na błysk szpachelką i szczotką ale nadal żar po paru godzinach przechodzi na dół pieca.

  16. #4316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał eamos Zobacz post
    Też tak mi się wydaje bo tą metodą palę od 5 lat a na to forum trafiłem miesiąc temu
    Tak, metoda spalania od góry jest znana dawno, ale kierownicę powietrza wprowadził Last Rico.
    Wezyr czekam na twoją pracę. Pozdrawiam
    Cytat Napisał situ82
    Ustawienia w ostatnim sezonie były takie same, wiele nie mogę ustawić na moim sterowniku tj.tylko temperaturę przy jakiej ma włączyć się pompa CO, no i mechanicznie po przez klapkę w dmuchawie ilość powietrza. Nie dodawałem żadnych grzejników itp.
    Piec wyczyściłem na błysk szpachelką i szczotką ale nadal żar po paru godzinach przechodzi na dół pieca.
    Napisz jeszcze jaką powierzchnię ogrzewasz, ile m2? masz ocieplony dom, strop? zmieniałeś opał?
    Ostatnio edytowane przez KardinalE ; 22-01-2011 o 21:45
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  17. #4317

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Tak, metoda spalania od góry jest znana dawno, ale kierownicę powietrza wprowadził Last Rico.
    ...
    Tak, w dzieciństwie pamiętam, ze mieliśmy takie małe blaszane piecyki w pokojach - opalane węglem od góry. Nazywano je "oszczędnościowymi".

  18. #4318
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    situ82

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    160 m2 domu( parter plus poddasze), ocieplony styropianem 10cm. próbowałem opałem z tamtego roku i to samo.

  19. #4319
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Niestety czasem sceptycy i niewiarki muszą się wszędzie znaleźć.
    Szkoda że język mocno "staropolski " się tutaj zrobił.

    Mam nadzieję ze teraz wrócimy do konstruktywnych porad i wymiany doświadczeń.

    Panowie jak wyglądają wasze kierownice PW.
    Muszę w swoim Defro Optima takową wykonać - nie mam pomysłu. Wygląd wewnętrzny drzwiczek załączyłem prę postów wcześniej.

    Czy przy wentylatorze KPW nie powinna być mniejsza, lub inna?

  20. #4320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    situ82 ale próbowałeś palić węglem np. orzechem lub kostką?

    pawel_i przy wentylatorze kociołek musi być bardzo szczelny, więc KPW odpada jeśli używa się nadmuchu. Masz w swoim kociołku jakieś dziurki (dystrybutory powietrza) w palenisku po bokach?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

Strona 216 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony