dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 238 z 998
Pokaż wyniki od 4.741 do 4.760 z 19943
  1. #4741
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodasz Zobacz post
    Czajka. Ty, hes, mardoczek i ktoś tam jeszcze, chcecie przekonać min. mnie, że muszę zbudować sobie kocioł. Telewizor i gazety przekonują, że możemy kupić najlepszy w markecie..i tanio. Producent kotła napisał żebym rozpalił ogień w kotle, zasypał go węglem i włączył nadmuch a będzie O.K. Kocioł skacze po kotłowni a z komina dym jak z M.S Batory! Zagubiłem się już komu wierzyć? Wszystko jest ekologiczne-nawet ten mój kocioł!!! Nie wiem o co chodzi?!
    Byłem kiedyś w takim kraju, gdzie wszyscy grzeją elektryką bo jest tania. Nie potrzeba dodatkowej instalacji c.o (elektryczną i tak każdy ma), sprawność wysoka (niemal jak u hes-a) nie potrzeba kotłowni ani kotła no i nikt nie musi wozić węgla. Spalanie jest scentralizowane (w elektrowni) i czyste. Ile problemów odpada i ile kasy zostaje ludziom w kieszeniach?! To jest ekologia i ekonomia. Tyle, że u nas w cenie prądu (i nie tylko) jest 80% opłat dodatkowych. Tacy jesteśmy bogaci, że to płacimy i cieszymy się.
    Znam posty mardoczka, bo mamy podobne kociołki oraz domy, więc wymieniamy się spostrzeżeniami, więc nie zarzucaj mu, że on kogoś do czegoś przekonuje. Pozdrawiam
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  2. #4742
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Czajka - nic nie zaprzecza sobie napisałem swoje porównanie góra vs dół.
    rozpalanie kotła w obu metodach znacznie się różni.
    Palenie i sama praca po odpowiednich ustawieniach już nie.
    A w związku z paleniem ciągłym w moim przypadku ( kocioł nie wygasa tylko dokładasz, a w metodzie górnej musisz poczekać na wypalenie się całego opału ) zużycie spadło.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  3. #4743

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Znam posty mardoczka, bo mamy podobne kociołki oraz domy, więc wymieniamy się spostrzeżeniami, więc nie zarzucaj mu, że on kogoś do czegoś przekonuje. Pozdrawiam
    No tak, tak, przepraszam. Nie mardoczek a marmark. Ale nie o to chodzi kto a co.
    pozdro

  4. #4744
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Witojcie !!

    Dzisiaj wpadłem tylko na chwilę żeby wkleić obiecane zdjęcie.
    Nie wszystkich kolegów ono zainteresuje, ale części może się przydać.
    Na zamieszczonej fotografii widać lewy fragment otworu drzwiowego kotła.
    Ponieważ kocioł ma drzwi zespolone (jedne dla komory popielnikowej
    oraz rusztowej) to w przypadku mokrego paliwa lub cieplejszej aury - na
    powierzchniach będących poza paleniskiem jak np. boki otworu drzwiowego
    może dochodzić do pojawienia się smoły pogazowej. Nie jest to groźne dla kotła,
    ale BARDZO SZKODZI uszczelkom. Nasączone smołą zwyczajnie tracą swoją
    elastyczność - czyli zdolność do uszczelniania ! Należy ściekającą smołę -
    (jeśli jest) tak skanalizować aby wyszła poza uszczelnianą krawędź. Smoły
    za cały sezon skapie tam około płaskiej łyżki do zupy więc nie jest tego dużo,
    ale nawet PARĘ kropel potrafi skutecznie usztywnić sznur szklany (uszczelkę).



    Rynienkę zrobiłem z aluminiowego kątowniczka o boku 10 mm. Złapałem go
    wcześniej w imadło i lekko ścisnąłem tak, aby z kąta ścianek 90* zrobić około 60*.
    Następnie takie dwie rynienki przykleiłem klejem dwuskładnikowym (żywica epox),
    wcześniej oczywiście należy miejsca klejenia dobrze oczyścić i odtłuścić.
    Rynienki (lewa i prawa) powinny być klejone przy letnim kotle. Na zimnym - klej
    będzie b. długo wiązać a na ciepłym... rynienki spłyną nam do popielnika.

    To jest drobna i tania modernizacja, która jednak jest w stanie zaoszczędzić nam
    paręset kilogramów a niekiedy i tonę węgla na sezon. Nieszczelność w obrębie
    dołu kotła - to jak dziura w baku. Naprawdę nie powinniśmy sobie na to pozwalać,
    szkoda kasy i powietrza.
    beton wiąże ludzi...

  5. #4745
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tadeusz112

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    czy uważacie, że kocioł 20 KW defro przy powirzchni 180 m2 i zasobniku 160 l jest kotłem dobrze dobranym parametrowo

  6. #4746
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptx

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    polska
    Kod pocztowy
    47-126
    Posty
    26

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie PW obecnie mam 3 otwory fi 16mm w drzwiczkach zasypowych.przy rozpalaniu dym się zapala i nie kopci,
    przy dwóch otworach zapala sie ale nie zawsze i piec kopci.
    czy te trzy otwory to nie za dużo?szybko zapala sie cały zasyp,czy lepiej było by zostawić np.tylko jeden otwór i nie zwracać uwagi na to początkowe dymienie przy rozpalaniu?

  7. #4747

    Domyślnie

    Chyba się komuś naraziłem bo mój ostatni post został wykasowany.

  8. #4748

    Wink

    Cytat Napisał czajka Zobacz post
    Chyba się komuś naraziłem bo mój ostatni post został wykasowany.
    Nie poddawaj się!!! Napisz jeszcze raz!
    pozdro

  9. #4749
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jooro

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    4

    Domyślnie Spalanie górne - ogrzewanie powietrzne

    W swoim, juæ byøym, domu miaøem doskonale dziaøajáce ogrzewanie powietrzne wg projektu P. Donimirskiego z Piastowa.
    Moim pomysøem ( coß tam søyszaøem 25 lat temu) byøo zasypywanie pieca taczká wégla i rozpalanie od góry. 45 minut przy rozpalaniu a potem 3 albo 4 doby spokoju. Na czopuchu moæna byøo trzyma© réké, no ale komin mokry.
    Przy dobrej jakoßci wégla po æarze peøgaøy sobie niebieskie pøomyczki.

    Nie wiem skád te niepolskie znaki
    Pozdrawiam
    Nowy

  10. #4750

    Domyślnie

    Apel do wszystkich użytkowników tego forum.
    Pomóżmy Last Rico, pomóżmy sobie.On jeden nie jest w stanie pomóc wszystkim , którzy tej pomocy potrzebują, To dla naszego poniekąd dobra.
    Rozpropagujmy tą akcję szerzej. Proponuję aby każdy kto skorzystał z jego pomocy " zaoszczędzając w ten sposób" oddał bryłkę węgla na rzecz nie wiem może fundacji , której zadaniem byłoby dotarcie do znacznie większej grupy odbiorców. Internet choć dość powszechny nie dociera wszędzie. Korzystający z niego nie zawsze trafiamy tez na tę stronę.
    Proponuję coś więcej. Może reklama w telewizji " jak ta o spalaniu śmieci np. " Na pewno ktoś z was dorzuci coś od siebie. Naklejka na piecu mówiąca o właściwym "ekologicznym " spalaniu itd.
    Apel do samego Last Rico
    Skoro podjąłeś takie wyzwanie prowadź dalej ale na szerszą skalę.Bądź naszym posłem do sejmu. Zmuś tych co maja coś do powiedzenia w tym kraju do zatrzymania procesu tworzenia bubli Dla naszego dobra i dla przyszłych pokoleń.
    Mówię wyłącznie w swoim imieniu ale myślę , że większość przyzna mi rację


    Pozdrawiam i czekam na odzew.

  11. #4751

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodasz Zobacz post
    Nie poddawaj się!!! Napisz jeszcze raz!
    pozdro
    Dzięki za wsparcie

  12. #4752
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Panowie zanim zaczniecie się śmiać spróbujcie.

    Wsypcie ze dwie - trzy łyżki soli do kotła w miarę równomiernie na węgiel.

    Jestem ciekaw waszych spostrzeżeń.

    Czajka - popieram !!!!!!!
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  13. #4753

    Domyślnie

    Cytat Napisał ptx Zobacz post
    mam pytanie odnośnie PW obecnie mam 3 otwory fi 16mm w drzwiczkach zasypowych.przy rozpalaniu dym się zapala i nie kopci,
    przy dwóch otworach zapala sie ale nie zawsze i piec kopci.
    czy te trzy otwory to nie za dużo?szybko zapala sie cały zasyp,czy lepiej było by zostawić np.tylko jeden otwór i nie zwracać uwagi na to początkowe dymienie przy rozpalaniu?
    Pod Twoim nickiem jest napis : WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi.
    Proponuję streszczenie na str.26 na początek.

  14. #4754
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Ciekawy artykuł o dodawaniu soli do węgla i drewna celem poprawy spalania jest w ostatnim numerze " Magazynu Instalatora ".
    Podobno trwają doświadczenia czemu się tak dzieje.
    Ale sprawdźcie sami ja sprawdziłem i ... coś jest na rzeczy.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  15. #4755

    Domyślnie

    Szukając informacji o soli i spalaniu węgla znalazłem opracowanie o trwałych zanieczyszczeniach organicznych (TZO).
    http://ks.ios.edu.pl/files/TZOw_srodowisku.pdf
    Z tego tekstu wynika, że im większa zawartość soli kuchennej (NaCl) w węglu, tym większa emisja toksycznych zanieczyszczeń z naszych "palenisk niskiej emisji". Poza tym, czy nie ma ryzyka przyśpieszonej korozji kotła?
    Proszę kogoś mocnego z chemii o opinię, zanim zaczniemy masowo sypać sól do kociołków

  16. #4756
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tatamarek
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    potok
    Kod pocztowy
    68-132
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam.
    Jak pewnie większość tutaj miałem problemy z ogrzaniem domu i z olbrzymim zużyciem paliwa.Zacząłem więc szukać jakiegoś rozwiązania i trafiłem na temat Last Rico
    Po przeczytaniu pierwszych postów byłem tak podniecony że chciałem od razu lecieć do piwnicy, wygaszać kocioł i zapalić go od góry
    Niestety dopiero co rozpaliłem i musiałem z żalem czekać do rana Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania oczekiwania
    Ilość węgla jaką spalałem w ciągu 7 godz.(i w domu wcale nie było ciepło) teraz wystarcza mi na 18 godz.
    Chciałem się pochwalić swoim kociołkiem. Mam Camino 3/6, 88r. po drobnych przeróbkach zgodnie z zaleceniami Last Rico,
    oprócz tego zamontowałem ruchomy ruszt. Ogrzewam ok 100m słabo ocieplonego domu, w środku mam temp.21C opalam węglem i drewnem.Zamieszczam zdjęcia rusztu(jakby kogoś interesowały), oraz legendarnej "białej sadzy", którą udało mi się otrzymać paląc drewnem.
    Pozdrowienia dla Last Rico i wszystkich górnopalaczy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11..jpg
Wyświetleń:	1424
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	43465   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13..jpg
Wyświetleń:	1309
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	43466   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7..jpg
Wyświetleń:	1471
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	43467   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5..jpg
Wyświetleń:	1484
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	43468   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3..jpg
Wyświetleń:	1452
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	43469  

    Prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna (lub dwie córki), posadzić drzewo (lub założyć trawnik), zbudować dom (lub wyremontować stary) I WYBUDOWAĆ PIEC.

  17. #4757
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Jacet100 - Wejdź na stronę "Magazyn Instalatora" i znajdź artykuł "Poprawa efektywności i jakości warstwowego spalania paliwa stałego. Węgiel dobrze posolony."

    Masz może rację ale kto wie.
    Fakt że zmiana koloru płomienia i intensywności spalania jest u mnie znacząca. Nie mówię że będę sypał sól do palenia ale jako ciekawy eksperyment ....

    A u mnie prace i eksperymenty z szamotem nadal trwają, ciekawe do czego w końcu dojdę .... sie zobaczy.

    Pozdrowienia dla wszystkich czysto spalających.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  18. #4758

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem w załączniku to jest mowa o solach ogólnie bez wyszczególnienia NaCl.Chyba że coś przeoczyłem.A że węgiel jest zasiarczony czy zasolony to my nie mamy na to żadnego wpływu a jeżeli sól mogła by pomóc w czystym spalaniu to czemu nie.Z tego co wiem na runku można dostać pewien środek podobny do słynnego Sadpalu i jest zrobiony czyt.umieszany właśnie z soli kuchennej i siarczanu miedzi.Nie wiem tylko dokładnie w jakich ilościach.Tak na oko to 2/3soli ,1/3 siarczanu miedzi.Dość ładnie czyści kociołek i komin.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  19. #4759
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptx

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    polska
    Kod pocztowy
    47-126
    Posty
    26

    Domyślnie

    dodałem na 3kg węgla 2 łyżki stołowe soli ,nie jestem do konca pewien gdyż należy eksperyment powtórzyć kilkukrotnie ale wydaje mi sie iz wzrosła stalopalnosc od ok.10do 15%.na klapie zasypowej wytworzył sie biały nalot,
    dziś zmniejszę dawkę soli i porównam wyniki.

  20. #4760

    Domyślnie

    Cytat Napisał ptx Zobacz post
    dodałem na 3kg węgla 2 łyżki stołowe soli ,... wzrosła stalopalnosc od ok.10do 15%..
    To jak długo pali ci się te 3kg?

    Ja dałem 1/4 szklanki na pełny zasyp (25kg węgla). Efekt: stałopalność raczej bez widocznych zmian natomiast kociołek w środku idealnie wyczyszczony z czarnej sadzy!!! Na ścianach kotła jedynie cieniutka warstwa szro-granatowej sadzy. Tak jakby "zakurzony" wewnątrz tą sadzą. Ciekawe!!!

Strona 238 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony