dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 998
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 19943
  1. #4861

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie do kolegów miałem palących. Chodzi mi konkretnie o sam proces rozpalania. Bardzo ciężko się miał chwyta ( odsiewka) i nie wiem co jest tego przyczyną. Wszystkie otwory dystrybucji mam pozatykane i wentylator dmucha tylko do popielnika i pod zasyp ale widać, że bardzo ciężko się jest przedostać powietrzu na górę bo aż mi klapkę dolna podnosiło do góry i musiałem dorobić zakręcanie. Jak temu zaradzić już nie wiem. Później zasyp nie pali się równomiernie. Podpowiedzcie coś, proszę.

    Mój kociołek to http://dworekbis.pl/produkty/kociol_...mzn_16kw_32kw/

  2. #4862

    Domyślnie

    Cytat Napisał prusakglatz Zobacz post
    Witam pare dni temu zakupiłem ten kociół, bo załądowaniu go pali tylko 5 godz, proszę o pomoc jak przedłużyć palenie w nim tak aby grzejniki były gorące. http://www.termix.boleslawiec.pl/hom...we_z_nadmuchem
    Kotły węglowe z nadmuchem BKW-GN
    To podstawowa seria kotłów z górnym procesem spalania wyposażone standardowo w wentylator nadmuchowy oraz mikroprocesorowy steronik kontrolujący proces spalania.
    Proces spalania: dolny.

    Dziwny ten opis kotła w internecie.

  3. #4863
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prusakglatz

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    No własnie dziwny opis producenta termix tego pieca, po załadowaniu w ciągu 5 godz spalił się cały wegiel, tak licząc to można zbankrutować po miesiącu, wiec prosze o pomoc jak spalać przynajmniej 10 godz by grzejniki były gorąće

  4. #4864

    Domyślnie

    Podałeś za mało szczegółów. Potrzebna moc kotła, sposób palenia, sterowanie, metraż, rodzaj węgla itp.

  5. #4865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Hehe yareka, najpierw zapytaj kolegi, czy przynajmniej przeczytał pierwsze strony wątku, bo leniem zawiewa.
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  6. #4866
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prusakglatz

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    moc kotła 17,5 spalanie węglem kamiennym, posiada sterownik proton cwu, także wentylator, metraż do ogrzania 135 metrów. po zasypaniu go na full przy temp 60 stopni pali 5 godz czyli 57 kilo na 5 godz wiec po miesiącu wychodzi rachunek jaby grzać ogrzewaniem elektrycznym

  7. #4867

    Domyślnie

    W jaki sposób palisz ?? Miałeś napisać chyba wszystkie potrzebne dane.
    A i napisz czy przeczytałeś chociaż streszczenie tego tematu I instrukcję obsługi sterownika
    Myślę że dużo by Ci to wyjaśniło.

  8. #4868

    Domyślnie

    Na wstępie proszę mi wybaczyć treść wiadomości - nie jest moim celem wsadzenie kija w mrowisko Poprostu wiem, że w tym wątku udzielają się fachowcy i chciałbym poznać ich zadnie na temat porównania - pieców górno/dolno spalających z piecami z podajnikiem. Czy piec z podajnikiem jest bardziej oszczędnym rozwiązaniem (pod względem zużycia opału) niż pozostałe dostępne na rynku? Czy zmieniając piec warto pozostać przy konstrukcji zasypowej czy też może zainwestować w piec z podajnikiem? Czym należy się kierować dokonując wyboru takiego pieca?
    Chciałbym w tym miejscu uspokoić wszystkie osoby, które zarzucą mi, że zaśmiecam wątek - przypominam - dotyczy on ekonomicznego spalania węgla... Wątek przeczytałem od A do Z, ale niestety nie udało mi się w znaczący sposób poprawić mojego obecnego kotła, więc stąd moje pytanie...

  9. #4869

    Domyślnie

    Witam
    Aż tak żle nie będzie, pojemność komory to 57 litrów, zatem tych kilogramów węgla wchodzi sporo mniej, co nie znaczy, że nie masz nad czym pracować
    Moim zdaniem "wywal" przy spalania orzecha dmuchawę, załóż miarkownik i niech się pali powoleńku, długo i namiętnie, a żeby tak było to część zasypu przykryj czymś drobnym, może być odsiany miał, resztki niedopalonych "koksików", rozpalanie długie, niespieszne, szczelinka na miarkowniku minimalna tj. od 1 milimetra w dół, niech dochodzi do zadanej 2 i więcej godzin, jak najdłużęj unikając zajęcia się całego wsadu, albo sypać mniejsze porcje także zachowując ww. rady.
    A całą resztę w temacie masz na kilku forach, kopalnia wiedzy, tylko czerpać.
    Pozdrawiam

  10. #4870
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    usmiechniety

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał prusakglatz Zobacz post
    No własnie dziwny opis producenta termix tego pieca, po załadowaniu w ciągu 5 godz spalił się cały wegiel, tak licząc to można zbankrutować po miesiącu, wiec prosze o pomoc jak spalać przynajmniej 10 godz by grzejniki były gorąće
    Witaj
    Mam podobny piec tej firmy i bardzo sobie chwale ,Co prawda mam do ogrzania niecałe 50 m kw a piec ma 9 KW ale spalam ok 10 kg węgla na dobę .Piec jest wszystkopalny od drewna po ekogroszek ,ma gęsto rozstawione ruszta więc ekogroszek nie przelatuje .Zakupu dokonałem po lekturze tego forum i świadomie zrezygnowałem z dmuchawy wbrew sugestiom sprzedawcy .do sterowania klapką dokupiłem Unistera.
    Rzeczywiście pierwsze próby palenia zgodnie z instrukcją dawały kupe dymu z komina smód w kotłowni i krótki czas spalania .Po zastosowaniu metody Last Rico smód zginął dym z komina jest tylko w pierwszej fazie rozpalania ,czas spalania ok 20 godzin (po 24 w palenisku jeszcze czerwony żar ale temp na piecu ok 30 stopni.) Najfajnejsze jest jednak to że obsuga trwa 15 minyt dziennie .
    Jak to robie zasypuje weglem kocioł do dolnej krawędzi górnych drzwiczek ( załadunkowych),na to kłade kilka kawałków drewna kawałek gazety znowu kilka kawałków drewna i kawałek tekturki na wierzch.rozpalam piec przy całkowicie otwartych drzwiczkach dolnych ,idę wyrzucic popiół z czyszczenia paleniska ,wracam zamykam drzwiczki dolne i idę odpoczywac :. Temperatura dochodzi w ciągu ok pół godziny do roboczej i tak przez ok 20 godzin.mam termometr opaskowy na rurze w mieszkaniu więc od czasu do czasu spoglądam czy jest wszystko ok i nie musze biegać do kotłowni ,kórą mam w piwnicy.
    Oczywiście nie obyło sie bez małej przerobki czyli dorobienie klapki do powietrza wtórnego o wym 4x 6 cm która jest uchylona na ok ,0,5 cm.W planach mam jeszcze dorobienie KPW ale jakoś na razie brak motywacji bo komin praktycznie bezdymny z wyczystki wybrałem po sezonie palenia pół widerka jasnoszarej sadzy.Tak więc zeswojego doświadczenia uważam że kocioł jest całkiem niezły jedynym mankamentem jest zwężona gardziel komory załadunkowej ,ale przy paleniu węglem wychodzi to na plus.Oczywiscie musisz poczytać na temat wyregulowania pracy dmuchawy ,bo pewnie daje za dużo powietrza i wydmuchuje większość w komin ,lub po prostu zdejmij dmuchawe kup miarkownik dorób lub dokup u producenta klapkę (we wszystkich piecach sa takie same) a dmuchawę ze sterowmikiem sprzedaj na Alledrogo
    Ale na początek odżałuj kilka godzin na przeczytanie podstaw bo zrozumienie procesu palenia daje możliwośc sensownego działania .Pozdrawiam i życze byś był tak zadowolony jak ja i rodzinka z taniego w miare czystego ciepełka.
    aha na sterowniku mam zadane 42 stopnie i tak plus minus 1 stopień mi trzyma w duze mrozy podkręcam na 50 ,temperatura w mieszakaniu prawie cały czas 23 stopnie

  11. #4871

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolaj2 Zobacz post
    (...) Czy zmieniając piec warto pozostać przy konstrukcji zasypowej czy też może zainwestować w piec z podajnikiem? Czym należy się kierować dokonując wyboru takiego pieca?
    Chciałbym w tym miejscu uspokoić wszystkie osoby, które zarzucą mi, że zaśmiecam wątek - przypominam - dotyczy on ekonomicznego spalania węgla... Wątek przeczytałem od A do Z, ale niestety nie udało mi się w znaczący sposób poprawić mojego obecnego kotła, więc stąd moje pytanie...
    Ktoś już coś napisał o tym tu

  12. #4872
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar DYM
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam.
    Po kilku tygodniach udało mi się dokończyć piecyk - zrobiłem z górniaka piec dolnego spalania. Że kocioł jest wielki to nie obeszło się bez wyciągu spalin na kominie. Spala się fajowo- nie śmierdzi na podwórku i w kotłowni. Obecnie jestem na etapie ustawiania kąta ramienia od miarkownika ciągu. Jak w/w ramię było ustawione w poziomie to stałopalność wynosiła 8-9 godz. (szczapy drewna - mieszanka bukowe + sosnowe) - komora spalania: 50dł x 47szer x 70cm wys. doszedłem do wniosku że możnaby ten wynik wydłużyć poprzez dostarczenie mniejszej ilości powietrza pierwotnego - stąd regulacja kąta ramienia miarkownika. Powietrze wtórne dostarczam przez dziurę śr 12mm i kocioł mam czyściutki, że mucha nie siada.

    Jak dokończę prace i poustawiam wszystko jak trzeba, to napiszę o uzyskanych efektach.

  13. #4873
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prusakglatz

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    czytałem forum troche dużo ludzi tu pisze i namotane jest, ten to poleca ten to. Szkoda mi dmuchawy sprzedawać ma dopiero pare dni jak i piec, niestety nie umiem palić w nim bo pół zycia mieszkałem w bloku a tam jest prościej odkrecic zawór od grzejnika, dmuchawe używam ustawień fabrycznych , pale 60 stopni, prosze specjalisty o pomoc jakie ustawienia regulatora mają być wydajnośc dmuchawy, czas przedmuchu , czas przerwy, regulator Proton CWU. A pale weglem kamiennym w termixie, od dołu zapalam a od góry zasypuje węglem, a jeszcze jedno czy duże bryły wegiel kostka dłuże trzyma czy też szybko sie spala
    Ostatnio edytowane przez prusakglatz ; 07-03-2011 o 19:21

  14. #4874

    Domyślnie

    Cytat Napisał prusakglatz Zobacz post
    od dołu zapalam a od góry zasypuje węglem
    Jak chcesz dużo spalać węgla, to tak pal.
    Jak chcesz spalić mało, to zacznij czytać wątek od początku.

  15. #4875
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    usmiechniety

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał prusakglatz Zobacz post
    czytałem forum troche dużo ludzi tu pisze i namotane jest, ten to poleca ten to. Szkoda mi dmuchawy sprzedawać ma dopiero pare dni jak i piec, niestety nie umiem palić w nim bo pół zycia mieszkałem w bloku a tam jest prościej odkrecic zawór od grzejnika, dmuchawe używam ustawień fabrycznych , pale 60 stopni, prosze specjalisty o pomoc jakie ustawienia regulatora mają być wydajnośc dmuchawy, czas przedmuchu , czas przerwy, regulator Proton CWU. A pale weglem kamiennym w termixie, od dołu zapalam a od góry zasypuje węglem, a jeszcze jedno czy duże bryły wegiel kostka dłuże trzyma czy też szybko sie spala
    Otrzymałeś propozycje aby ulepszyć sposób spalania ,w połączeniu z teorią zawartą na forum ,możesz spalać czysto i ekonomicznie ,a Tobie szkoda dmuchawy za 200 zł ,którą możesz sprzedać ,zawsze możesz ją zdemontowac i spóbowac nawet bez miarkownika bez żadnych kosztów a przy obniżeniu spalania koszt dobrego miarkownika wróci Ci sie po 2 tygodniach na oszczędności wegla ,a o bezobsługowości i komforcie cieplnym nie wspomnę .Największy problem to podjąc decyzje ,żeby cos zmienić P prostu skorzystaj z rad tych co dobrze Ci życzą ( w tym mojej jako użytkownika takiego samego kotła ) ,albo daj sobie spokój i nie pytaj skoro nie chcesz nic zmieniac ,bo kocioł wyposażony jest w cud techniki dmuchawe i sterownik kóry zwalnia od myślenia.........

  16. #4876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał usmiechniety Zobacz post
    ...albo daj sobie spokój i nie pytaj skoro nie chcesz nic zmieniac ,bo kocioł wyposażony jest w cud techniki dmuchawe i sterownik kóry zwalnia od myślenia.........
    Brawo właśnie w tym problem, że robi się bałagan na forum, bo nie chce się ludziskom poczytać choćby początku tematu. Przecież na wszystko jest odpowiedź, bynajmniej na te ostatnie pytania, które zostały zadane przez nowych użytkowników. Skandaliczne natomiast jest to, że pomimo odpowiedzi zawartych w tym wątku, a nawet po ponownym doradzaniu kolegów z forum, nowi użytkownicy nie wykazują chęci współpracy, nie chcą nic zmienić u siebie, tylko czekają na cód, ale nie wiem jaki...hmm może popiszą na forum, a kociołki same zaczną mniej spalać.

    Po pierwsze BEZ PRZERÓBEK KOCIOŁKÓW!!! rozpalcie węgiel byle jak, oby od góry i wtedy dumajcie jak wam się nie spodoba. Pozdrawiam
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  17. #4877
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olowek82

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-134
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam. Mam piec bez miarkownika lecz z zamontowaną dmuchawą od góry. Prosze mi napisać co da mi samo zdjęcie dmuchawy i przysłonięcie tego wlotu do pieca? Nie chce dokonywać żadnych przeróbek w piecu i zastanawiam się jak tym prostym sposobem można zwiększyć efektywność spalania? Pozdrawiam

  18. #4878

    Domyślnie

    olowek82
    Zacznij czytać temat od początku dwa posty wyżej jest napisane że nikomu się nie chce czytać wątku.Cała prawda o górnym spalaniu jest na pierwszych powiedzmy 5-10 stronach a to chyba nie jest aż tak dużo do przeczytania.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  19. #4879
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prusakglatz

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na pewno zacznę palić od góry w piecu, tak jak sugerujecie dłużej potrzyma spalanie, a pytanko dmuchawa od 0 do 50 jaki ustawić bieg dmuchawy?

  20. #4880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Ale lenistwo wśród nowych czytelników. Wszystko jest podane na początkowych stronach naszego forum.
    My też tak zaczynaliśmy - od czytania forum a potem przeróbek i pytań.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

Strona 244 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony