dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 270 z 998
Pokaż wyniki od 5.381 do 5.400 z 19943
  1. #5381

    Smile

    dex001 , powinieneś przymknąć PG , bo chyba za bardzo się rozpaliłeś.... mnie kolega jacbelfer nie przeszkadza , więc mam nadzieję , że nie chcesz go usunąć w moim imieniu......

  2. #5382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Ostatnio widziałem nowego Zębca i miał dolną klapę PW uniwersalną czyli była klapa a w niej wycięty otwór do zamontowania bezsensownej dmuchawy,zaślepiony taką blaszką.
    Może u ciebie jest podobnie ,dmuchawa może jest przykręcona do klapki PW wystarczyło by ją odkręcić i zaślepić otwór po dmuchawie,ale powtarzam jeśli dmuchawa jest przykręcona do klapy PW
    Jeśli nie to może da się zamówić taką klapę albo drzwiczki , jeśli nie chcesz ingerować w drzwiczki
    Najlepiej zrób fotkę mocowania tej dmuchawy do drzwiczek i od wewnątrz też to coś poradzimy i będziesz palił w nim z sensem od góry.
    POZDRAWIAM
    Hej, dzięki za naprowadzenie na trop!
    Faktycznie, dokładnie obejrzałem sobie dolne drzwiczki pod dmuchawą. Dmuchawa jest zamontowana do klapki z otworem (stal ocynk albo aluminium). Myślę, że mógłbym dosztukować taką klapkę, ale już bez otworu i przykręcić ją zamiast tej z dmuchawą.

    Zrobię fotkę aby dokładnie pokazać jak to u mnie wygląda.

    Ale dzisiaj zauważyłem kolejną rzecz, która minie zastanawia. Kiedy wyłączam sterownik (Luksus - ze zdjęcia), nie grzeje mi CWU. Temperatura na bojlerze nie skoczyła ani o 1 stopień.
    Dotychczas sterownik sterował pompą na bojler, ale musiałem go wyłączyć, bo nie da się wyzerować przedmuchów i pracy dmuchawy.
    Zębiec SWK 21KW + Unister + KPW + | dom docieplony, pow. 150m2 | spalanie przy temp. zewn. 0°C / wewn. 22°C - 1,2kg/h.

  3. #5383
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Luka
    Wystarczy jak odkręcisz dmuchawę od tej klapki i w to miejsce wstawisz kawałek blaszki na silikonie i nie będziesz musiał dorabiać nowej klapy PW
    Do tego założysz sobie miarkownik , gorzej z KPW bo masz kociołek na gwarancji, chyba ze załatwisz sobie drugie drzwiczki.
    Ze sterownikiem ci nie pomogę bo nie posiadam i jestem szczęśliwy.
    CO starej daty bez pompki zero elektryki i grzeje jak wściekłe.

  4. #5384

    Domyślnie

    [QUOTE=dex001;4978330]Koleszko na pewno nie w twoim imieniu dotyczy to osób które musiały usuwać swoje wypowiedzi niezwiązane z tematem dzięki koledze Jacbelfer.
    Z resztą nie jesteś zbyt aktywny i chyba tylko tyle masz do powiedzenia!
    Dodaj coś od siebie na temat Palenia od Góry każdemu się to przyda tylko mądrze.
    POZDRAWIAM

    dex001 , Koleszko- powinno być koleżko.... szybko oceniasz ludzi . Wystarczy , że ty jesteś aktywny na forum . Z resztą - powinno być zresztą , jeśli już chcesz usuwać , moderować i poprawiać , to popraw swoje błędy i pisz poprawnie . A jak chcesz , to i mnie możesz zgłosić do usunięcia......
    Pozdrawiam serdecznie i ciepło.

    P.S. proszę , nie zaszczycaj mnie odpowiedzią..... po prostu zignoruj moją wypowiedź....

  5. #5385
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel_P.

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Panowie,
    czopuch u mnie w piecu po około 2h od rozpalenia jest prawie całkowicie zimny, jak podnieść temperaturę spalin ? Dodatkowo zostaje dużo niedopałków na dnie kotła. Dla przypomnienia kocioł firmy ZIELKE 18 kW, dom o powierzchni użytkowej 120 m2, dodatkowo częściowo podpiwniczony, ocieplony styropianem 5cm, tylko poddasze bez ocieplenia. KPW jest, miarkownik jest, co zrobić ?

    Pozdrawiam

  6. #5386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Luka
    Wystarczy jak odkręcisz dmuchawę od tej klapki i w to miejsce wstawisz kawałek blaszki na silikonie i nie będziesz musiał dorabiać nowej klapy PW
    Do tego założysz sobie miarkownik , gorzej z KPW bo masz kociołek na gwarancji, chyba ze załatwisz sobie drugie drzwiczki.
    Ze sterownikiem ci nie pomogę bo nie posiadam i jestem szczęśliwy.
    CO starej daty bez pompki zero elektryki i grzeje jak wściekłe.
    czy rolę KaPeWu może pełnić ten szereg otworów w drzwiczkach górnych? Są regulowane, może udałoby się wyregulować pole otwarcia tej kratki?
    Klapka na dole uszczelniona silikonem wysokotemperaturowym czy zwykłym? Te drzwiczki są zawsze zimne - no, może letnie, więc zwykły chyba powinien wystarczyć.

    Pozostaje nadal problem ze sterownikiem - on cały czas będzie podawał impuls na dmuchawę, chyba, żeby dmuchawę wypiąć z zasilania a sterownik zostawić działający żeby mieć zapewnione sterowanie CWU. Muszę sprawdzić czy nie wywali jakiegoś błędu przy wyłączonym wiatraku .
    Zębiec SWK 21KW + Unister + KPW + | dom docieplony, pow. 150m2 | spalanie przy temp. zewn. 0°C / wewn. 22°C - 1,2kg/h.

  7. #5387
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka Zobacz post
    czy rolę KaPeWu może pełnić ten szereg otworów w drzwiczkach górnych? Są regulowane, może udałoby się wyregulować pole otwarcia tej kratki?
    Klapka na dole uszczelniona silikonem wysokotemperaturowym czy zwykłym? Te drzwiczki są zawsze zimne - no, może letnie, więc zwykły chyba powinien wystarczyć.

    Pozostaje nadal problem ze sterownikiem - on cały czas będzie podawał impuls na dmuchawę, chyba, żeby dmuchawę wypiąć z zasilania a sterownik zostawić działający żeby mieć zapewnione sterowanie CWU. Muszę sprawdzić czy nie wywali jakiegoś błędu przy wyłączonym wiatraku .
    Luka silikon może być zwykły tylko dodatkowo przykręć tą blaszkę wykorzystując otwory po śrubach od dmuchawy
    Dmuchawę wypnij z zasilania i zostaw sobie ster do pompki powinno być ok
    Otwory możesz wykorzystać jako PW ale będzie bardzo słabo działało przy twojej budowie kotła bo PW spierdzieli najkrótszą drogą do wymiennika i komina
    Zobacz sobie parę stron wcześniej są moje fotki z wykonania KPW w takich samych drzwiczkach są w moich wpisach i kolega Remigiusz też je wkleił bo ja miałem problem z ich wklejeniem.
    Musisz zaślepić jeszcze ruszt pionowy w dolnych drzwiczkach, też znajdziesz moje fotki na ten temat i pozostaje jeszcze zamontować miarkownik
    Trzeba by było pozbyć się jeszcze tej przesuwnej blachy z kotła ,postaraj się skombinować drugie drzwiczki zasypowe chyba że przerabiamy te.

  8. #5388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_P. Zobacz post
    Panowie,
    czopuch u mnie w piecu po około 2h od rozpalenia jest prawie całkowicie zimny, jak podnieść temperaturę spalin ? Dodatkowo zostaje dużo niedopałków na dnie kotła. Dla przypomnienia kocioł firmy ZIELKE 18 kW, dom o powierzchni użytkowej 120 m2, dodatkowo częściowo podpiwniczony, ocieplony styropianem 5cm, tylko poddasze bez ocieplenia. KPW jest, miarkownik jest, co zrobić ?

    Pozdrawiam
    Witam u mnie jest tak samo jak u ciebie i wydaje mi się ze jest ok
    Zimny czopuch mała strata kominowa
    Ja mam termometr na czopuchu jak rozpalam to temp idzie do 150st po 2godz to tylko 50-40 st
    Temperaturę na kotle utrzymuje cały czas 40st i przy 50st na kotle podobnie na czopuchu
    Więc po co zwiększać temp na czopuchu? chyba że słabnie ci ciąg w kominie, ja nie mam z tym problemu.
    Pozdrawiam

  9. #5389

    Domyślnie

    witam
    mam pytanie czy to normalne, że na wylocie temp wody wynosi ok 50st, a na powrocie wynosi zaledwie 38st? skąd tak duża strata? w domu jest 11 grzejników, 3 pomieszczenia z podłogówką (połogówkę puki co przykręciłem do minimum).

    i kolejne pytanie, czy jest możliwość zamontowania jakiegoś termometru na czopuchu,żeby mieć wgląd na temp spalin? Piec to Zębiec kwk 16kW ( w czopuchu jest otwór na czujnik temp spalin), ale czujnik wymontowałem wraz ze zmianą sterownika.

    mam jeszcze jedno pytanie, ostatnio palę drobne ilości opału ( po wiaderku) i nie mogę uzyskać temp zadanej np 55st. Cały proces palenia oscyluje w przedziale 45-50t. dmuchawa non stop pracuje, podnosiłem jej obroty jak i zmniejszałem. podejrzewam, że jest to powiązane ze stratą temp na C.O. ale skąd takie objawy? poniżej fotka co dzieje się w piecu przy tak słabej temp.



    Uploaded with ImageShack.us

    Zastanawiam się jeszcze, czy na słabą wydajność pieca może mieć wpływ, że kotłownie mam w garażu, w którym temp w obecnym czasie spada do ok 12-14st? garaż ma drzwi stalowe i jest wbudowany w bryłę domu, gdzieś obiło mi się o uszy, że nie powinno się montować takich drzwi do garaży wewnątrz domowych, ale pomijając ten fakt czy niska temp w kotłowni może mieć wpływ na działanie pieca? Rurki od C.O obłożyłem ostatnio peszlem.


    czytam powyższe wypowiedzi i uwierzyć nie mogę jak Wam może wiaderko węgla może starczać na 10-12h palenia, u mnie ono starcza na ok 5h bezowocnego palenia.
    Ostatnio edytowane przez marcinek84 ; 01-11-2011 o 14:01

  10. #5390

    Domyślnie

    marcinek84

    Wydaje mi się, że masz za mały piecyk. Tyle grzejników + 3 pomieszczenia podłogówki
    to może masz za 200 m2 ? Nie dziw się, że masz na powrocie 38 stopni...

    Druga sprawa to dmuchawa. Jeżeli wali cały czas zimnym powietrzem to oprócz szybkiego wypalania węgla powoduje chłodzenie wymiennika.
    Grzejesz komin a nie wodę w kotle.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  11. #5391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinek84 Zobacz post
    witam
    mam pytanie czy to normalne, że na wylocie temp wody wynosi ok 50st, a na powrocie wynosi zaledwie 38st? skąd tak duża strata? w domu jest 11 grzejników, 3 pomieszczenia z podłogówką (połogówkę puki co przykręciłem do minimum).

    i kolejne pytanie, czy jest możliwość zamontowania jakiegoś termometru na czopuchu,żeby mieć wgląd na temp spalin? Piec to Zębiec kwk 16kW ( w czopuchu jest otwór na czujnik temp spalin), ale czujnik wymontowałem wraz ze zmianą sterownika.

    mam jeszcze jedno pytanie, ostatnio palę drobne ilości opału ( po wiaderku) i nie mogę uzyskać temp zadanej np 55st. Cały proces palenia oscyluje w przedziale 45-50t. dmuchawa non stop pracuje, podnosiłem jej obroty jak i zmniejszałem. podejrzewam, że jest to powiązane ze stratą temp na C.O. ale skąd takie objawy? poniżej fotka co dzieje się w piecu przy tak słabej temp.



    Uploaded with ImageShack.us

    Zastanawiam się jeszcze, czy na słabą wydajność pieca może mieć wpływ, że kotłownie mam w garażu, w którym temp w obecnym czasie spada do ok 12-14st? garaż ma drzwi stalowe i jest wbudowany w bryłę domu, gdzieś obiło mi się o uszy, że nie powinno się montować takich drzwi do garaży wewnątrz domowych, ale pomijając ten fakt czy niska temp w kotłowni może mieć wpływ na działanie pieca? Rurki od C.O obłożyłem ostatnio peszlem.


    czytam powyższe wypowiedzi i uwierzyć nie mogę jak Wam może wiaderko węgla może starczać na 10-12h palenia, u mnie ono starcza na ok 5h bezowocnego palenia.
    Witam
    Podstawa wywal tą dmuchawę zamontuj miarkownik rób KPW odpal od góry i będzie super
    Termometr na czopuchu mam z allegro za 19zł jest to taki prosty term który wkłada się do piekarnika podczas pieczenia, zamontowałem go za pomocą opasek zaciskowych metalowych na czopuchu.
    U siebie mama Zębca KWK 25KW i zmniejszyłem go o połowę szamotem to zostało z niego jakieś 13-14KW i daje rady przy obecnych temp do ogrzania 180m2
    Wielkość kotła spokojnie ci wystarczy.

  12. #5392

    Domyślnie

    Marcinek jesli dobrze widzę na zdięciu masz w kotle profile napowietrzajace po obu stronach . ?

  13. #5393

    Domyślnie

    Jacbelfer; mam 170m2.
    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    Marcinek jesli dobrze widzę na zdięciu masz w kotle profile napowietrzajace po obu stronach . ?
    Tak sa tam poziome profile,obserwując forum myślałem nad ich zaslepieniem od spodu?bo takie zalecenia były w metodzie palenia od góry jak się nie mylę?

  14. #5394

    Domyślnie

    marcinek84
    Mały Mariusz chyba "miał nosa" pytając o te profile napowietrzające. To może działać np. tak: jeśli sypiesz mało węgla to PW wpadające przez otwory niczego nie dopala bo płomienie tam nie sięgają. Następuje wyłącznie wychłodzenie wymiennika. Sterownik dostaje sygnał o zbyt małej mocy kotła i zwiększa obroty dmuchawy, co powoduje, że jeszcze większa ilość powietrza bezproduktywnie ucieka przez profile.

    Rozwiązanie już miałeś podane: zaślep profile, wyrzuć dmuchawę, załóż miarkownik, KPW i wprowadź inne konieczne zmiany.

  15. #5395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marmark Zobacz post
    marcinek84
    Mały Mariusz chyba "miał nosa" pytając o te profile napowietrzające. To może działać np. tak: jeśli sypiesz mało węgla to PW wpadające przez otwory niczego nie dopala bo płomienie tam nie sięgają. Następuje wyłącznie wychłodzenie wymiennika. Sterownik dostaje sygnał o zbyt małej mocy kotła i zwiększa obroty dmuchawy, co powoduje, że jeszcze większa ilość powietrza bezproduktywnie ucieka przez profile.

    Rozwiązanie już miałeś podane: zaślep profile, wyrzuć dmuchawę, załóż miarkownik, KPW i wprowadź inne konieczne zmiany.
    Ok jutro się tym zajme,Wytne coś z blachy i spróbuje spawnac jeśli się tam dostanę elektroda,jeśli nie to zostaje czymś zapchac te profile od spodu strony rusztu.tylko cZym?

  16. #5396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinek84 Zobacz post
    ok jutro się tym zajme,wytne coś z blachy i spróbuje spawnac jeśli się tam dostanę elektroda,jeśli nie to zostaje czymś zapchac te profile od spodu strony rusztu.tylko czym?
    wełna mineralna może jakaś zaprawa szamotowa da się tam wcisnąć ale wełna będzie ok

    KOLEGO MASZ ZĘBCA KMW 16KW A NIE KWK 16KW
    To miałowiec tak ze trzeba zaślepić to boczne napowietrzenie tak jak wcześniej pisał o tym kolega Marmark a Mały Mariusz to ma super nosa!!!
    Ostatnio edytowane przez dex001 ; 01-11-2011 o 20:39

  17. #5397

    Domyślnie

    Tak,to piec mialowy kmw 16kw.wełna nie problem mam pod ręka,ale to chyba nie będzie szczelne rozwiazanie..?a druga sprawa jeśli będę palił miałem czy zaslepienie rusztu pionowego nie utrudni spalania?

  18. #5398
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Zaślepienie zaspawanie tych bocznych dopływów jeszcze bardziej utrudni ci palenie miałem niż zaślepienie pionowego rusztu.
    Proponuje zaślepić ruszt i boczne dopływy powietrza wełną na próbę ,zawsze to łatwiej wyjąć wełnę niż odcinać blachę.
    Wełna da radę tylko pozostaje ci jeszcze miarkownik zamiast dmuchawy i KPW w drzwiczkach zasypowych, no i rozpalenie od góry
    Wybór pozostawiam tobie co z tym zrobisz.
    Powodzonka jak byś potrzebował jeszcze jakiejś pomocy daj znać



    A tak pozatym w moim Zębcu zmniejszyłem komorę zasypową o połowę szamotem, wyłożyłem na próbę boczne i tylną ściankę do wysokości drzwiczek zasypowych,skróciłem o 3cm KPW I SĄ EFEKTY ŚNIEG W KOTLE BIALUTKO NA WYMIENNIKU AŻ MIŁO.
    Wniosek z tego taki że paląc teraz w tych warunkach ,czyli z niską temp na kotle 40st trzeba było zmniejszyć komorę żeby było OK.
    Jak przyjdą mrozy i trzeba będzie palić mocniej to zawsze będzie można wyjąć parę cegiełek i tez będzie OK
    Ostatnio edytowane przez dex001 ; 01-11-2011 o 23:20

  19. #5399

    Domyślnie

    Mam pytanie do kolegi Pawel_P. - jakie masz zużycie opału w tym piecu? Oraz w jaki sposób poradziłeś sobie z pionową przegrodą w palenisku? Skąd moje pytania? Mam piec tej samej firmy tylko, że minimalnie większy (22kW).

  20. #5400

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Zaślepienie zaspawanie tych bocznych dopływów jeszcze bardziej utrudni ci palenie miałem niż zaślepienie pionowego rusztu.

    Wybór pozostawiam tobie co z tym zrobisz.
    Powodzonka jak byś potrzebował jeszcze jakiejś pomocy daj znać
    Niebardzo mogę zrozumieć te podpowiedź, bo zaślepiając od dołu wloty ( 2 otwory trapezowe na wysokości rusztu po obu ścianach pieca) zaślepiam tym samym dopływ powietrza do pionowego rusztu jak dobrze rozumuje, jeśli nie to prosze mnie poprawić.

    Ze sterownika niebardzo chcę rezygnować,bo to była inwestycja na ten sezon i zacząłem od jego wymiany na nowy, z PIDem. Już po jego wymianie zobaczyłem poprawę, w piecu nie robią się spieki, dmuchawa pracuje mniej w porównaniu do tego, jak pracowała na starym sterowniku.
    Prędzej zamontowałbym miarkownik jako dodatkową opcję, żeby mieć możliwość palenia z i bez sterownika. Zastanawiam się tylko czy mój KMW ma możliwość montażu miarkownika? nigdzie nie ma gniazda, o dzwiczkach nie wspomne bo wiadomo nie problem je wymienić na takie z klapką.

Strona 270 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony