dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 396 z 998
Pokaż wyniki od 7.901 do 7.920 z 19943
  1. #7901

    Domyślnie

    co może być powodem że raz zasyp pali się wartswowo a czasami
    żar tak po dwuch godzinach jest na dole po srodku zasypu go niema i wtedy powoduje że
    na górze zasypu robi się czarno i dymi.
    jak bardziej odchyle PW to gazy zapalają się ale to już lipa bo na dole jest żar.

    wczoraj przy tych samych ustawieniach PG i PW było ok natomiast dzisiaj lipa żar na dole.
    czy wynikły problem jest w rozpalaniu (zbyt intensywnie) zasypu??

    zug
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 17-02-2012 o 06:20

  2. #7902

    Domyślnie

    Witam
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 17-02-2012 o 06:21

  3. #7903

    Domyślnie

    Musaszi73 Witam, zadałeś dużo pytań moge napisać jak to wyglada u mnie.
    Postawiłem ścianke o grubości 40mm z rurą Wezyra , wszytko usztywniłem stalą.
    Nie uszczelniałem cegieł bo i tak zaprawa pekała , samo sie pieknie uszczelniło.
    Nie czyszcze za ścianka bo sprawdzałem i wszytko sie wypala , u Ciebie może byc inaczej warto sprawdzić po kilku dniach.
    Drewno nieraz sie zawiesi ale wegiel prawie wcale , nic na to nie poradzimy , trzeba ładnie układać w kotle i tyle.
    Płomień obejmuje około 30%zasypu , pali się cały czas brak dymu.
    PG podaje pod ruszt , PW podaje KPW wprost do rury Wezyra.
    Wymiary mojego palnika to 17cm na 10cm.
    pozdr
    Ostatnio edytowane przez Mały Mariusz ; 17-02-2012 o 10:14

  4. #7904
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareka Zobacz post
    Możesz mieć słaby ciąg kominowy, jeśli kiedyś było lepiej sprawdź stan komina czy np. nie wywaliło Ci wyczystki albo czy drożny przewód kominowy.

    JA mam podobny problem z popiołem tylko przy zasypie 30-40 kg przy końcu palenia blokuje on przepływ powietrza i jest duży niedopał. Robiłem próby przy dodatnich temperaturach na zewnątrz ile wytrzyma pełny zasyp(ok. 42 kg) i było spokojnie 48h tylko musiałem kilka razy rusztować pogrzebaczem bo przygasało no i niedopał na końcu co w sumie mnie zniechęciło do dużych zasypów węgla bez potrzeby.
    Teraz testuje taki wymyślony przez Wezyra mix dmuchawa i miarkownik, niedopału nie ma za dużo za to więcej spieków(na miarkowniku nie było) plus mniej popiołu w popielniku za to więcej w wyczystce kotła Podoba mi się ograniczony do max 10 stopni spadek temperatury po odgazowaniu węgla(poprzednio nawet 20 stopni potrafiła mi temperatura spaść).
    Jak znajdę albo wymyślę jakiś sposób na automatyczne odpopielanie rusztu może wrócę do pracy na samym miarkowniku, na razie zostaje przy mixie Wezyra.
    Szukam i szukam, możesz opisać mix Wezyra?

  5. #7905
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    sorry chłopaki że tak truje ale mam następną zagwostkę
    mamy dwa piece o bardzo podobnej budowie:
    Załącznik 101318Załącznik 101319
    oba mają tą samą moc i powierzchnię grzewczą 1,2m2 różnica w nich taka że mają inną "ładowność". Do jednego za jednym razem wchodzi 23kg opału a do drugiego 43kg.
    Co lepsze? czy 2 x więcej opału oznacza 2x dłuższa stałopalność? wydaje mi się że tak ale czy nie ma czasem w związku z tym jakiś skutków ubocznych?
    Cytat Napisał Musaszi73 Zobacz post
    cysiokysio Ja na twym miejscu zwrócił uwagę na ten,co ma komorę węższą i wyższą niż niską i pękatą.Chodzi o to żeby ruszt nie był za bardzo rozległy.To tak jak z panienkami
    no właśnie o to chodzi że ten większy jest proporcjinalnie większy w wszystkich trzech wymiarach paleniska.
    LR mistrzu jak byś miał chwilkę to byłbym wdzięczny za ustosunkowanie się.

  6. #7906

    Domyślnie

    Cytat Napisał krajes1985 Zobacz post
    Szukam i szukam, możesz opisać mix Wezyra?
    Wezyr opisał tu i tu . Oczywiście u każdego jest inna sytuacja ale podstawa tego rozwiązania to dostarczanie PG przez dmuchawę.
    Może być tylko problem przy małym ciągu kominowym, otworzy się klapka przy dmuchawie a temperatura w kotle nie będzie rosła.

  7. #7907
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Gdy już mamy koks i dużo popiołu w zasypie który blokuje powietrze PG to dmuchawa ten popiół rozniesie po całym kotle, troszkę na wymienniki, troszkę w komin, troszkę spadnie do popielnika. To dobre rozwiązanie na końcówkę palenia koksu.

    Za to później dmuchawa będzie wychładzać kocioł.

    Paląc tak z dmuchawą musimy pożegnać się z kierownicą i całym podawaniem PW.


    Pytanko, ciąg kominowy zassa powietrze od góry pieca (przez podniesioną klapkę dmuchawy) w dół i poda pod zasyp??
    Myślałem że te powietrze musi przechodzić jak najkrótszą i najszybszą drogę do paleniska, czyli przez popielnik i klapkę w nim

  8. #7908

    Domyślnie

    Musisz zrobić próbę otwierając klapkę od dmuchawy ręcznie. Ja nie dziurawiłem drzwiczek popielnika, zamontowałem miarkownik na trójniku(brak mufki przy kotle) i podawałem PG wlaśnie otworem po dmuchawie

  9. #7909

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remigiusz. Zobacz post
    ... nie lekceważę gazu bo wiem jakie to niebezpieczne. Na lato mam i tak pomysł zrobić mocowanie butli na zewnątrz.
    Nie czekaj do lata. Dzisiejsza wiadomość:
    "W Jędrzejowie (woj. opolskie) doszło do wybuchu w budynku mieszkalnym. Zginęła jedna osoba, prawdopodobnie właściciel domu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do wybuchu butli z gazem. Wiadomo, że zawaliła się ściana przednia i część ściany bocznej. Część budynku płonie. "
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,tit...wiadomosc.html

  10. #7910
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam, Butla poszła do garażu.

    Dzisz nakręciłem trochę filmów Reszta będzie później. Ale na razie chciałem pokazać jak pala sąsiedzi u mnie na pomarańczowo

    http://youtu.be/ZUE9kCr4QBs
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  11. #7911

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remigiusz. Zobacz post
    Witam, Butla poszła do garażu.

    Dzisz nakręciłem trochę filmów Reszta będzie później. Ale na razie chciałem pokazać jak pala sąsiedzi u mnie na pomarańczowo

    http://youtu.be/ZUE9kCr4QBs
    Narażasz się sąsiadom Remigiusz.
    Czy nie lepiej byłoby przekonać ich do nowej metody ?

  12. #7912
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    czajka , jak to mam rozumieć ze się narażam sąsiadom ?

    Ja już niektórym z innych sąsiadach opowiadałem o paleniu nowa metoda to tylko wielkie gały oczne i machanie ręką ze się w to nikt bawił nie będzie
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  13. #7913
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Ok, i to to przedstawiam moje filmiku z rana

    Rozpalania z widokiem komina

    http://youtu.be/wp1HGphjtbs
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  14. #7914

    Domyślnie

    Szok. Chyba mam kocioł przewymiarowany. W mrozy -20C potrzebuję 60-65 C na kotle. Dzisiaj tylko 45 C. Poprawcie, jeśli się mylę.

  15. #7915
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Reniuś, zdejmij z tubki filmik z sypaniem węgla na żar jeśli możesz.
    Chodziło tobie o opinię ? To już koledzy ją wyrazili, wydaje się że zrobili to szczerze.
    Prawdę mówiąc, nie znamy się wcale i nikt nie ma szczególnego interesu żeby ci
    tu kwas robić. Bardzo się cieszymy że chciało się tobie filmik z rozpalania zrobić,
    ale proszę cię - zrozum fakty i nasze intencje. Film przecież nosi tytuł:
    "Rozpalanie w piecu od Góry"

    SYPIESZ TAM zimny węgiel na pozostały w kotle ŻAR
    i nie mówisz ANI SŁOWA o tym... że to jest źle !!!



    Zrozum proszę, że nie wszyscy ludzie na świecie czytają ten wątek,
    ale film - obejrzeć mogą wszyscy. Jeśli wyjąłeś coś dobrego z tego wątku,
    to wykaż odrobinę solidarności międzyludzkiej i nie wprowadzaj innych w błąd.
    Przecież wiem że nie takie były twoje intencje... kiedy brałeś kamerę do ręki...
    ==================================


    Sąsiedzi:
    Mogę się założyć o wartość kotła, że sąsiad ma nowoczesny "piec" z dmuchawą.
    Wydał trochę kaski na to cudo - i do głowy mu nie przyjdzie że pali coś nie tak...
    Przyjrzyjcie się prędkości wypływu dymu z komina, tak nie dymi kocioł napędzany
    samym kominem. Łatwo można ocenić kto ma dmuchawę - a kto nie ma.
    ----------------------

    Remigiuszu, zobacz, to jest zrzut z twojego filmu. Widać tam, że ogień występuje
    w zasadzie w samym końcu kotła. Początek i środek właściwie nie wytwarza płomieni
    - jest pytanie dlaczego ?



    Czy aby nie dlatego - że nie czyścisz rusztu przed każdym cyklem ??
    Na pierwszym filmie widać jak widłami zagarniasz żar pod drzwiczki, pisałeś też
    że tam masz zawsze popiół.
    beton wiąże ludzi...

  16. #7916
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Przy okazji oglądania Remigiuszowego materiału natknąłem się na to cyt:
    "W naszym kraju notuje się NAJWYŻSZE stężenia rakotwórczych substancji
    ze WSZYSTKICH państw Unii Europejskiej."


    To fatalnie, znowu jesteśmy liderem.

    Poświęć 15 minut swojego życia na obejrzenie tego filmiku, daje do myślenia.
    http://www.youtube.com/watch?v=hSFP1...eature=related
    beton wiąże ludzi...

  17. #7917

    Domyślnie

    Last Rico. Mocny film. Teraz mam kaca moralnego, czy nie spalam węgla i drewna w za niskiej temperaturze ?? Bo tzw plastik gromadzę w specjalnych workach odbieranych za darmo. Pozdrawiam.

  18. #7918

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać, że worki też gratis - te do gromadzenia odpadów. Cały pomysł ze zbieraniem makulatury, szkła i plastiku u nas wypalił.

  19. #7919
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Last Rico zmieniłem opis na filmie. Ale nakręcę na pewno jeszcze jeden nowy film i podmienię , a co z tym rusztem to jest on bez popiołu. Jedynie blisko drzwiczek jest zawsze wąski pasek 2cm popiołu i na to nagarniam ten żar w środku.

    Co do ognia ze idzie w tył kotła to sam nie wiem, dzieje się tak jak się otworzy drzwiczki zasypowe. Przez KPW w sumie widać ze są płomienie na całym zasypie.

    Sam już nie wiem. Co do twojego linka to zabieram się za oglądanie.
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  20. #7920

    Domyślnie

    Jak dla mnie z tym dymem nie jest tragicznie(tylko ja nie jestem zawodowiec w dymieniu), chyba za dużo PG na początku rozpalania i potem pali się za gruba warstwa.
    W porównaniu z tymi co wcześniej dymili na Twoich filmach to i tak ekologia
    Nie mamy odpowiednich urządzeń pomiarowych i nie można tego stwierdzić ale czytałem jakieś tam opracowanie i tam był wysnuty taki wniosek że bardziej korzystna ekonomicznie jest strata niezupełnego spalania(dymienie) niż dobre dopalenie spalin za pomocą zimnego powietrza i przy okazji wychłodzenie wymiennika.

Strona 396 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony