dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 397 z 998
Pokaż wyniki od 7.921 do 7.940 z 19943
  1. #7921
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Popróbuje jeszcze na samy PG bez miarkownika z mniejszym dostępem powietrza rozpalać i nakręcę coś nowego

    Co do filmiku Last Rico to bardzo dobry film, powinni to poczta do każdego domu wysyłać jako CD żeby każdy mógł to oglądnąć. Az przykre ze jestem z Podkarpacia i takie tutaj zanieczyszczenia Pokazali na filmie nawet nasza spalarnie śmieci w Austrii która jest w Wiedniu na Spittelau Musze się tam wybrać na oględziny bo są raz w roku przez uczelnie na wydziale chemii organizowane prowadzenia.

    Ale było chyba z 8lat temu w gazecie artykuł pamietam, ze miasto Wiedeń prosiło ludzi żeby mniej segregowali śmieci bo nie chcą im się śmieci palić w spalarni bo za mało plastiku w nim jest :/
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  2. #7922
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    Mały Mariusz dzięki za odpowiedź.Zawsze ciekaw byłem jak się pali w DSach i z stąd moje przeróbki.Z początku zauroczony byłem(temu tyle pytań naraz) że można sobie w każdej chwili bez karnie nakarmić smoka ,ten szum palnika,fajnie pooglądać jak płomienie są wciągane,rozpalanie miodzio.I tu bajery mi się skończyły,konstrukcja kotła plus me przegrody i lipa,komory nie mogę załadować swobodnie,trzeba się szarpać.Zadanej ni osiągnąć jak stanął na 45C to tak stał, w chałupie krzyk ZIMNO.Trudność z uszczelnieniem przegrody,lewe powietrze sobie hula.Jakiś dziwne dźwięki z kotła,miejscowe pogotowanie wody za palnikiem(chyba) To już mnie nerw ruszył,wywaliłem te całe żelazo,załadowałem całą komorę swobodnie na to rozpałka i się buja aż miło.Zadana 60C po godz. na górze mruczą że już ciepełko .Wniosek mój taki że z typowego GSa nie zrobię dobrego DSa.Last Rico dobrze pisał że jednak dobry DS to już musi być bardziej wyrafinowane ustrojostwo od GSa.
    Kocioł GS Defro Optima Komfort 20.Dmuchawa poszła won,miarkownik Regulus,CWU 120l,brak zaworów 3D 4D.Chata 200m2,komin 11m 23x20cm,brak ocieplenia,okna plastiki,grzejniki żeliwne,obieg CO wymuszony.Palenie w tym sezonie głównie drewnem.

  3. #7923
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Musaszi73, to ty swojego Defro przerobiłeś na DS'a jako probe ?? Jakosz mi tu umknęło
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  4. #7924

    Domyślnie

    Po przeróbce mój kociołek ma jedna zasadnicza wadę o której nie napisałem - pojemność komory zasypowej zmniejszyła się prawie o połowe i nieraz wypali sie do końca za szybko .
    Uszczelnienie przegrody tak jak pisałem u mnie samo sie usczelnilo ale cegły miałem że tak powiem na wcisk prawie idealnie mi spasowały , jeśli masz wieksze sczeliny niż 0,5cm to trzeba zrobić uszczelke najlepiej coś elastycznego sznur lub silikon wysokotemperaturowy.

  5. #7925

    Domyślnie

    Remigiusz a czym wyciołeś takie kółeczko kpw ?

  6. #7926
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    docent161, otwornica do metalu
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  7. #7927

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackw Zobacz post
    Szok. Chyba mam kocioł przewymiarowany. W mrozy -20C potrzebuję 60-65 C na kotle. Dzisiaj tylko 45 C. Poprawcie, jeśli się mylę.
    Grzejniki raczej U mnie jest podobnie przy 0 stopni na zewnątrz 43 stopnie na grzejniki, -20 62 stopnie. Tylko palę ciągle(przerwy max 2-3h), przy dłuższych przerwach w paleniu pewnie z 5 stopni więcej trzeba.

  8. #7928

    Domyślnie

    No tak. Palę non-stop 24h/dobę od listopada.

  9. #7929

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareka Zobacz post
    Grzejniki raczej U mnie jest podobnie przy 0 stopni na zewnątrz 43 stopnie na grzejniki, -20 62 stopnie. Tylko palę ciągle(przerwy max 2-3h), przy dłuższych przerwach w paleniu pewnie z 5 stopni więcej trzeba.
    Wydaje mi się , że kłania się izolacja domu.

  10. #7930
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Amator 14
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Niemcz
    Kod pocztowy
    86-032
    Posty
    70

    Domyślnie

    Pierwszy raz na forum.Przeczytałem całość półtora raza.W związku ze specyficzną sytuacją budynku zdecydowałem się na osobiste wykonanie kotła.Mam możliwości i10 letnie doświadczenie w budowie nagrzewnic powietrza. W związku z tym iż woda to inne medium to chciałbym skonsultować projekt.Załącze go następnym razem jak się nauczę wstawiać.

  11. #7931

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajka Zobacz post
    Wydaje mi się , że kłania się izolacja domu.
    Chyba brak izolacji bo teraz norma w Niemczech to około 38 i mniej stopni przy zero

  12. #7932
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Koledzy ja troszeczkę z innej beczki Chciałbym zachęcić Was do małego ciekawego eksperymentu .... już mówię
    Pod koniec palenia, jak zostanie wam cienka (5-8cm) warstwa żaru, przerusztujcie ją, wybierzcie popiół i dajcie miarkownik na maksa W tym samym czasie zerknijcie na zegarek i temperaturę. W trakcie następnej wizyty w kotłowni, znowu zerknijcie na zegarek i temp. Mam nadzieję, że doświadczeniami się podzielicie i wyciągniecie pewien wniosek. Aha, zapomniałem powietrza wtórnego podczas eksperymentu nie podawać !!! Najlepiej zablokować jego dostęp całkowicie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 18-02-2012 o 21:52
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  13. #7933
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    Mały Mariusz postawiłem tę moją przegrodę z czystej ciekawości,tak na próbę taki crash test.Jak by zagrało u mnie takie dolne spalanie,to bym prze majstrował ładnie,uszczelnienie solidne by się dało,palniczek by się wyregulowało,rurę Wezyra zamontowało,blachę przegrodę wzmocniło przed wypalaniem.Powietrze Wtórne by się podało od czopucha poprzez wymienniki do palnika za przegrodą według pomysłu Defa tak zwaną śrubę Archimedesa .No ale konstrukcję kotła nie przeskoczę.Mogę zaakceptować mniejszą komorę załadunkową ale prześwit załadunkowy to już nie przyjęcia.Patrz rys.1.Oryginalnie tam mam 22cm na 35cm szerokości a po przeróbkach na DSa zostaje mi 15cm na 35cm szerokości,no niby nie dużo tracę ale przy opalaniu się drewnem każdy cm się liczy.Załączę jeszcze foto owej przegrody przeszkody.Więc odpuszczam przeróbkę GSa na DSa,chodzi jeszcze mi po łbie taka myśl jak na foto2.Ktoś tam zmajstrował to cuś na trociny a myślę że i można na wszystko palnego takie cuś zmajstrować.No ale to dopiero po sezonie grzewczym.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	101778   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przegroda.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	101802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto2.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	101804  
    Kocioł GS Defro Optima Komfort 20.Dmuchawa poszła won,miarkownik Regulus,CWU 120l,brak zaworów 3D 4D.Chata 200m2,komin 11m 23x20cm,brak ocieplenia,okna plastiki,grzejniki żeliwne,obieg CO wymuszony.Palenie w tym sezonie głównie drewnem.

  14. #7934
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    Remigiusz robimy przy takich samych kotłach,tylko mój to 20kw.Nie wiem jaką masz tą najniższą półką WC.Jeżeli jest tak jak na rys2. To może u Ciebie wydać taka przeróbka na DSa rys.3

    Wstawiam filmik jak u mnie szło na drewnie po godz. od rozpaleniahttp://youtu.be/JuI-O3Bod14
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	101807   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	101809  
    Kocioł GS Defro Optima Komfort 20.Dmuchawa poszła won,miarkownik Regulus,CWU 120l,brak zaworów 3D 4D.Chata 200m2,komin 11m 23x20cm,brak ocieplenia,okna plastiki,grzejniki żeliwne,obieg CO wymuszony.Palenie w tym sezonie głównie drewnem.

  15. #7935
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Musaszi73, dokładnie mam tak jak na rys 2. O rys 3. już myślałem tak zrobić i mam nawet taka płytę szamotowa (szeroka idealnie jak komora zasypu i wysoka na 40cm) co by robiła idealnie jako ściankę na Dolniaka, ta czarna co jest na rys. 3 Mozę się teraz za to zabiorę bo już mrozów takich nie ma i poeksperymentuje znów. Cegły szamotowe tez jeszcze mam Tylko nie wiem jak PW w tedy podawać

    Zrobił bym w tedy dolny otwór na szerokość cegły szamotowej czyli 12cm i powinno chyba wystarczyć.

    Co do twojego palenia to się ładnie pali Dymu brak Ja dziś rozpaliłem tylko drzewem bez miarkownika i zapomniałem klapkę PG bardziej po rozpaleniu domknąć i mi się piecyk na 90°C rozbujał Wypaliło na plus ładnie cala sadze bo sama od ścianki odpadła

    Aha co do rys. 2 do Heso ma takie coś

    Szponi, ja z siebie wiem ze jak tak zrobię to temp lekko się podniesie ale długo się tak nie będzie paliło max z pol godziny i potem temp już spada.
    Ostatnio edytowane przez Remigiusz. ; 19-02-2012 o 00:58
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  16. #7936
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    Remigiusz no to do dzieła i zdaj relację Pomyśl od razu o rurze Wezyra,z tego co zdążyłem zauważyć, że przy dolnym smoliło w komorze.Mały Mariusz podpowiedział że PW podaje od KPW do Rury Wezyra.Zał.fotki owej rurki(mam nadzieje że kol.Wezyr się nie obrazi za wykorzystywanie autorskich fotek)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rura Wezyra.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	101859  
    Kocioł GS Defro Optima Komfort 20.Dmuchawa poszła won,miarkownik Regulus,CWU 120l,brak zaworów 3D 4D.Chata 200m2,komin 11m 23x20cm,brak ocieplenia,okna plastiki,grzejniki żeliwne,obieg CO wymuszony.Palenie w tym sezonie głównie drewnem.

  17. #7937
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał piurko2 Zobacz post
    Po ostatnich próbach z dmuchawą , nie odkręciłem jej , tylko nałożyłem worek i zawiązałem sznurkiem ,żeby nie ciągnęło lewego powietrza . Po wystrzale w kotle , rozerwało worek i kociołek się rozbujał ciągnąc powietrze przez dmuchawę .
    Gdyby syna nie było w domu ,moja bezmyślność mogła doprowadzić do sporego problemu...
    To dobrze, że wszystko dobrze się skończyło, uczmy się na błędach a najlepiej na cudzych.

    Ja też nie mam zdemontowanego wiatraka, ale otwór w nim zakleiłem aluminiową taśmą klejącą do łączenia płyt FIRE...K w kominkach. Klej jest b. mocny a sama grubość arkusza aluminium też nadaje sztywność.
    Ale i tak przymierzam się do zdjęcia tej landary i przykręcenia oryginalnej klapki na drzwiczki popielnika. Wiatrak po prostu położę za piecem, sterownik zostawiam do grzania CWU i po sprawie.

    pozdr
    Zębiec SWK 21KW + Unister + KPW + | dom docieplony, pow. 150m2 | spalanie przy temp. zewn. 0°C / wewn. 22°C - 1,2kg/h.

  18. #7938
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Amator 14
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Niemcz
    Kod pocztowy
    86-032
    Posty
    70

    Domyślnie Konsultacja prijektu GS

    W załączeniu rysunek projektowanego GS18.Proszę o wszelkie uwagi

  19. #7939
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Amator 14
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Niemcz
    Kod pocztowy
    86-032
    Posty
    70

    Domyślnie

    Druga próba załącznika

  20. #7940
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka Zobacz post
    To dobrze, że wszystko dobrze się skończyło, uczmy się na błędach a najlepiej na cudzych.

    Ja też nie mam zdemontowanego wiatraka, ale otwór w nim zakleiłem aluminiową taśmą klejącą do łączenia płyt FIRE...K w kominkach. Klej jest b. mocny a sama grubość arkusza aluminium też nadaje sztywność.
    Ale i tak przymierzam się do zdjęcia tej landary i przykręcenia oryginalnej klapki na drzwiczki popielnika. Wiatrak po prostu położę za piecem, sterownik zostawiam do grzania CWU i po sprawie.

    pozdr
    luka Ja zrobiłem podobnie z tym że dmuchawę zostawiłem podpiętą do sterownika,dostawiony włącznik plus minus(zabezpieczony przed przypadkowym załączeniem dmuchawy) dorobione ucho w dmuchawie do szybkiego montażu.Zostawiłem ją na gorsze czasy czyt.trudniejsze paliwa(miał,trociny) Oczywiście przy nadmuchu KPW jest szczelnie blokowana.

    Amator14 wejdź na zaawansowane edycje,będziesz miał górny pasek widoku,jest tam ikonka w formie spinacza z karteczką tzw.załączniki,wyskoczy Ci okienko,dodaj plik,wskaż plik źródłowy i kolejno klikaj Upleduj Files i na koniec Done i już masz załączone foto....
    Zrzucę screeny będzie łatwiej...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1..jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	101865   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2..jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	101866   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3..jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	101867   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4..jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	101868   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5..jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	101870  

    Ostatnio edytowane przez Musaszi73 ; 19-02-2012 o 11:19
    Kocioł GS Defro Optima Komfort 20.Dmuchawa poszła won,miarkownik Regulus,CWU 120l,brak zaworów 3D 4D.Chata 200m2,komin 11m 23x20cm,brak ocieplenia,okna plastiki,grzejniki żeliwne,obieg CO wymuszony.Palenie w tym sezonie głównie drewnem.

Strona 397 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony