dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 456 z 998
Pokaż wyniki od 9.101 do 9.120 z 19943
  1. #9101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Z kupowaniem talonów - deputatu w Kompanii Węglowej od przyszłego roku koniec. Będzie imienny dokument wydania, albo 585 złotych za tonę do odebrania w kasie.
    Co do węgla 35.1 lub 35.2 z JSW, to mógłbym go mieć bez żadnych problemów, nawet przy imiennym wydawaniu (rodzina pracująca na KWK Zofiówka), natomiast koszt jego transportu do Gliwic i ewentualne uciążliwości przy spalaniu czynią to kompletnie nieopłacalnym.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  2. #9102

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Przymykanie czopucha to tak jakby w samochodzie zamiast ujmować gazu (dostarczać miej powietrza /paliwa) zatykać wydech żeby zwolnić.
    Myślę że to niezbyt trafne porównanie, przymykanie czopucha powoduje tłumienie przepływu spalin, zmniejsza ich prędkość wskutek czego wymiennik ma czas odebrać ciepło ze spalin. W samochodzie nie chodzi o ciepło spalin a moc silnika. Przy szczelnym kotle i odpowiednio dobranym wymienniku oraz prawidłowo dobranych proporcjach jego poszczególnych elementów przymykanie czopucha jest zbędne. Niestety nie wszyscy mają dobre kotły i czasem to jedyny ratunek przed nadmiernym spalaniem.

  3. #9103

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Z kupowaniem talonów - deputatu w Kompanii Węglowej od przyszłego roku koniec. Będzie imienny dokument wydania, albo 585 złotych za tonę do odebrania w kasie.
    Co do węgla 35.1 lub 35.2 z JSW, to mógłbym go mieć bez żadnych problemów, nawet przy imiennym wydawaniu (rodzina pracująca na KWK Zofiówka), natomiast koszt jego transportu do Gliwic i ewentualne uciążliwości przy spalaniu czynią to kompletnie nieopłacalnym.
    Nowości to mi nie powiedziałeś. Przecież to już było w tym roku . Nie wiem czy na wszystkich kopalniach ale na tych co my braliśmy deputat to musiałeś napisać przewoźnika i podpisać się pod tym z peselem. Jak chciałeś pieniądze to wypisywałeś wniosek i Ci wypłacali tą sumę.

  4. #9104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Tak, ale miałeś talon w formie bonu, de facto na okaziciela, który mogłeś sprzedać, natomiast od przyszłego roku nie będzie takiej formy, ma być pismo z referatu węglowego do wydania na wadze, albo pieniądze w kwocie dużo wyższej niż rok temu. Praktycznie oznacza to koniec handlu talonami, których nie będzie i koniec koników.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  5. #9105

    Domyślnie

    Na Jankowicach i Chwałowicach są książeczki węglowe w których co roku jest wpisywany deputat za dany rok. Sprzedawało się węgiel z książeczki, a od tego roku trzeba było wypisywać deklarację, że do użytku własnego żeby nie płacić podatku.

  6. #9106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Zmiany w wydawaniu prawdopodobnie dotyczą tylko emerytów. Górnikom podniesiono za to kwotę ekwiwalentu do 618 zł/tonę, co w efekcie końcowym i tak chyba zlikwiduje handel talonami:
    http://www.gornicza.com.pl/?mod=Peri...ncrete&id=2413
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  7. #9107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz24 Zobacz post
    Myślę że to niezbyt trafne porównanie, przymykanie czopucha powoduje tłumienie przepływu spalin, zmniejsza ich prędkość wskutek czego wymiennik ma czas odebrać ciepło ze spalin. W samochodzie nie chodzi o ciepło spalin a moc silnika. Przy szczelnym kotle i odpowiednio dobranym wymienniku oraz prawidłowo dobranych proporcjach jego poszczególnych elementów przymykanie czopucha jest zbędne. Niestety nie wszyscy mają dobre kotły i czasem to jedyny ratunek przed nadmiernym spalaniem.
    hehe. nie zgadzam się z tobą dokładnie to samo możesz zrobić regulując dawawkę powietrza. A jak cug jest za mocny to się RCK montuje. Tłumienie spalin jest naj mniej bezpieczną i naj mniej efektywną metodą.
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 03-12-2012 o 07:44
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  8. #9108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemyslaw2ar

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Czarnków
    Kod pocztowy
    64-700
    Posty
    21

    Domyślnie

    [quote name='przemyslaw2ar' timestamp='1354439420' post='133230']
    Na twoim miejscu zamiast zamykać przepustnice lepszy efekt uzyskałbyś montując turbulator(y) spalin.
    Pamiętaj ze im szybszy przepływ turbulentny (dotyczy obydwu czynników czyli zarówno spalin jak i wody) tym mniejsza warstwa laminarna przy ściankach kotła i lepsza wymiana oczywiście w granicach możliwości wymiennika.
    Jeżeli natomiast przepływ będzie bardziej laminarny (uspokojony) to rozkład temperatur jest taki że w samym środku strugi są one gorące a po bokach tworzą izolator (coś w rodzaju kurtyny powietrznej) a samo odcięcie drogi spalin będzie skutkowało osadzaniem się sadzy na ściankach kotła pogarszając i tak już osłabioną wymianę ciepła.
    Nie należy się bać temp.spalin na poziomie 150 st.C bo przy tej temp. przypada zwykle moc nominalna kotła a w niektórych kotłach nawet przy wyższej
    [/quote] to moja wypowiedz na temat przymykania czopucha z innego forum

  9. #9109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Panowie mam problem w tamtym roku grzałem tylko 1 piętro w tym roku uruchomiłem grzejniki na 2 pietrze i podziało sie tak ze na parterze dwa najdalej oddalone grzejniki nie grzeją

  10. #9110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati8201 Zobacz post
    Panowie mam problem w tamtym roku grzałem tylko 1 piętro w tym roku uruchomiłem grzejniki na 2 pietrze i podziało sie tak ze na parterze dwa najdalej oddalone grzejniki nie grzeją
    Trzeba wyregulować instalację "woda szuka najłatwiejszego obiegu " nie chce krążyć tam gdzie są większe opory przepływu.Trzeba zkryzować (np. przykręcić zawór na powrocie grzejnika ) te grzejniki ,które są najcieplejsze.Może też być wina instalatora zanieczyszczenia modernizacją zatorowały przepływ wody.

  11. #9111

    Domyślnie

    @cysiokysio, rck to nie wszystko, pomijam to że nie każdy leci zaraz do sklepu i kupuje coraz to nowsze, lepsze i coraz wymyślniejsze gadżety. Owszem rck pomoże jeśli problem wynika z nadmiernego ciągu, jeśli wymiennik kotła jest schrzaniony (złe proporcje i wymiary) to rck można sobie wsadzić ale w inny otwór. Turbulator spalin na pewno pomoże w obu przypadkach ale nie wszyscy mają pojęcie jak to wykonać itd. Przymykanie czopucha powoduje że spaliny bardziej wypełniają wymiennik i lepiej oddają ciepło. Jestem świadomy zagrożenia jakie niesie przymykanie czopucha. Nikt chyba nie zamyka na max przepustnicy. Czasem wystarczy ani ćwierć obrotu.

  12. #9112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemyslaw2ar

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Czarnków
    Kod pocztowy
    64-700
    Posty
    21

    Domyślnie

    Nie będę dywagował na temat wymiany spalin poprzez przymykanie czopucha bo widzę że niema sensu

  13. #9113

    Domyślnie

    Jesli pisze glupoty to prosze mnie wyprowadzic z bledu.

  14. #9114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz24 Zobacz post
    (...) Przymykanie czopucha powoduje że spaliny bardziej wypełniają wymiennik i lepiej oddają ciepło. Nikt chyba nie zamyka na max przepustnicy.(...)
    Ależ nie żałuj sobie!!! Na maxa, czyli całkiem!!! Byli już tacy. Byli...
    Co za głupota z tym : "lepiej wypełniają wymiennik i lepiej oddają ciepło". Otóż za każde pieniądze mogę się z Tobą założyć, że gorzej.
    Przepustnicę (szyberek) wymyślono w kominkach, aby po zakończeniu palenia ciepło nie uciekało kominem z pomieszczenia. Ktoś
    potem przeniósł to do wszystkich pieców, także kotłów. No bo kocioł z przepustnicą sprzedaje się lepiej, niż bez... A i na forum
    niektórzy piszą, że spaliny lepiej oddają ciepło. Potrafisz to udowodnić, czy tylko słyszałeś? Pozdr. HS
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  15. #9115

    Domyślnie

    To dlaczego przy przymykaniu pali sie dluzej? Potwierdzam to ja i pewnie znajda sie inni. Co powoduje dluzsze palenie? Dodam ze temp na kotle ta sama. A jesli istnieje zaleznosc miedzy srednica wyjscia spalin z kotla a wymiarami kanalu konwekcyjnego. Nie jestem inzynierem cieplownictwa, opieram sie na wlasnych obserwacjach. Proszę zrozumieć mój tok myslenia a nie naśmiewać się i docinać. Nie twierdze ze każdy kocioł powinien mieć przepustnice oraz że każdy palacz ma przymykać. Dobre kotły na pewno nie potrzebują tego.
    Ostatnio edytowane przez lukasz24 ; 03-12-2012 o 14:59

  16. #9116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz24 Zobacz post
    To dlaczego przy przymykaniu pali sie dluzej?(...)
    To w końcu o co Ci chodzi z tym przymykaniem? O to, by paliło się dłużej (co jest faktem), czy o lepsze oddawanie ciepła do wymiennika?
    Wyobraźmy sobie, że po rozgrzaniu instalacji i nagrzaniu chałupy całkiem wygaszamy kocioł. Jak myślisz- jak długo
    jeszcze utrzymywać się będzie dość znośna temperatura w pomieszczeniach? Oczywiście warto pamiętać, że o tym decyduje
    stopień akumulacji ciepła domu.( (muru, wszelkich przedmiotów itd.)

    Z tego, co piszesz, domyślam się, że posiadasz kocioł, który nie ma dostatecznej regulacji mocy, np. poprzez przymykanie dopływu powietrza pierwotnego (PG).
    No właśnie- nie przepustnicą, a dopływem powietrza do spalania reguluje się chwilowe zużycie paliwa. Tak jak pedałem gazu w samochodzie...
    Nie zatykaniem (choćby częściowym) rury wydechowej, jak już tu ktoś słusznie zauważył.
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  17. #9117

    Domyślnie

    Ok rozumiem. Ale skoro pali się dłużej to coś musi być tego przyczyną zwłaszcza że temp kotła jest ta sama, może właśnie to że ciepło spalin zostaje w kotle i nie uchodzi do komina wraz ze spalinami. Kocioł ma czas żeby to ciepło odebrać. Podejrzewam że jest tak gdy kocioł ma za szerokie kanały konwekcyjne, ciepło bez trudu uchodzi w komin omijając ściany wymiennika. Przepustnica je hamuje i na siłe ciepło jest odbierane przez wymiennik. Odnośnie kotła to po zmianie na miarkownik tradycyjny osiągam wyniki porównywalne z przymykaniem czopucha.
    Ostatnio edytowane przez lukasz24 ; 03-12-2012 o 15:35

  18. #9118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gelo2104

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kock
    Kod pocztowy
    21-150
    Posty
    96

    Domyślnie

    Ale skoro pali się dłużej to coś musi być tego przyczyną, może właśnie to że ciepło spalin zostaje w kotle i nie uchodzi do komina wraz ze spalinami.
    A może po po prostu masz nieszczelny kociołek jak wyżej kolega napisał .
    Domański szajs po tuningu , aktualnie palenie dołem i znowu górą .

  19. #9119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz24 Zobacz post
    Przymykanie czopucha powoduje że spaliny bardziej wypełniają wymiennik i lepiej oddają ciepło. Jestem świadomy zagrożenia jakie niesie przymykanie czopucha. Nikt chyba nie zamyka na max przepustnicy. Czasem wystarczy ani ćwierć obrotu.
    bzdura...bo np: paląc z wentylatorem (zwiększając prędkośc spalin) szybciej rozgrzejesz kocioł.Czyż nie prawda?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  20. #9120

    Domyślnie

    @Gelo2104, kocioł szczelny na bank

    @cysiokysio, nie wiem, dmuchawę miałem jeden sezon i to parę lat temu, zbytnio nie pamiętam czy szybciej się rozgrzewało ale na pewno szybciej wypalało dlatego już jej nie używam

Strona 456 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony