dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 458 z 998
Pokaż wyniki od 9.141 do 9.160 z 19943
  1. #9141
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał erok
    Teraz rozpalałem i z tego co widać cięzko i długo łąpie temperaturę piec.
    Po osiągnęciu np. 45C, mam górne drzwi zamknąć i otworzyć wlot PW - ok jasne. A co w tym czasie z dolnymi drzwiami? dalej uchylone na 1-2mm? Co z klapką powietrza głownego która jest sterowana przez miarkownik? za kazdym razem mam zdjemować lancuszek?
    dolne drzwiczki (czytaj klapka PG) dalej na 1-2mm do zadanej temperatury, jaką tam chcesz 50-60stopni. Po osiągnięciu zadanej temperatury wieszasz łańcuszek od miarkownika i palisz dalej na PW ustawionym, tak, żeby nie wychładzało kotła.
    Po prostu musisz sam do tego dojść, bo nie wiem jakie duże masz PW.
    Długo będzie łapać temperaturę, nawet 2godziny i więcej, może to trwać.

  2. #9142
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtpm

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-016
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    rtpma próbowałeś wersji dolniaka jaką pokazywał jacbelfer? Trudno mi uwierzyć że aż tak kiepsko pali się w tym kotle.
    Załącznik 152357
    Ciężko powiedzieć z palnikiem, miałem ~10cm.
    Ogólnie to z tyłu jest bardzo mocny ogień lecący (jest niemalże wciągany) do góry a mimo to temperatura nie rośnie.

    Jeszcze jedno pytanie:
    Na szybko zrobiłem taki test:

    1. Wsadziłem grubą szamotówkę w drzwiczki od rusztu, żeby węgiel tam nie wpadał (zwykle wpadał i się nie dopalał, taka konstrukcja drzwiczek)
    2. Z tyłu umieściłem na ściance węższym bokiem do rusztu cienką cegłę szamotową i na niej (też węzszymi bokami 2 kolejne, żeby wyżej ten szamot sięgał)

    Z moich obserwacji wynika, że:
    Ogien raczej wali dołem niż górą (tym samym spaliny i niestety dym, ale:

    1. Gdy powietrze wpuszczam przez drzwiczki popielnika ogień leci w tył i w górę
    2. Gdy powietrze wpuszczam przez lekko uchylone drzwiczki rusztowe, zaś popielnika całkowicie zamknięte - ogień i dym idą ładnie w tył
    i nie lecą w górę.

    Jak to w końcu powinno być z tym powietrzem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dolnykociopv7.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	152387

    Edit: Jednak się rozpaliło całe, musiałem przymknąć drzwiczki (pewnie przez otwór u góry)

    Pozdrawiam,
    RM.

  3. #9143

    Domyślnie

    czyli jednym słowem trzeba zdjąć łancuszek od miarkownika... czekac do 60C na miarkowniku 60C i dopiero przy 60cm zawiesić lancuszek - tak to wyglada pierwsze ustawienie miarkownika i teraz za kazdym razem mam to robić?

  4. #9144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    erok tak jest najlepiej, nie rozpali Ci się cały wsad kotła na raz.
    Ty możesz po odpaleniu powiesić miarkownik od razu i też Ci się rozpali, nawet szybciej, ale z ekologia i ekonomicznością to nic wspólnego nie będzie miało, a z komina pójdzie czarny dym jak z huty.

  5. #9145

    Domyślnie

    na poprzedniej stronie jest zdjęcie mojego kotla - klapka PW to półkole a pod nim sie kryją otworki (mniejsze/większe).

    no nic. bede probował ale to juz nie dziś

    dziś nakombinowalem i kociol po 5h pracy osiągnał 50C !

    a więc nie za ciekawie to wygląda

    to teraz nie rozumiem za bardzo po co ten miarkownik? przeciez PW ma sterować temperaturą, PG ma ewentualnie 'pomagać' poprzez miarkownik który otworzy klapke jeżeli temp bedzie spadać?

  6. #9146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał erok
    to teraz nie rozumiem za bardzo po co ten miarkownik? przeciez PW ma sterować temperaturą, PG ma ewentualnie 'pomagać' poprzez miarkownik który otworzy klapke jeżeli temp bedzie spadać?
    tak dokładnie.
    Jak rozpalisz warstwę węgla, nie cały zasyp to będzie Ci się lepiej i dłużej paliło, z lepszym efektem.

    Najlepsze spalanie to minimum 55stopni, 50 jest troszkę za mało.

  7. #9147

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    erok tak jest najlepiej, nie rozpali Ci się cały wsad kotła na raz.
    Ty możesz po odpaleniu powiesić miarkownik od razu i też Ci się rozpali, nawet szybciej, ale z ekologia i ekonomicznością to nic wspólnego nie będzie miało, a z komina pójdzie czarny dym jak z huty.
    Czyli jak miałem ustawione na miarkowniku 70 st C, a zapalałem od góry, to było to nieekonomiczne i nieekologiczne.
    Jak rozumiem do osiągnięcia zadanej temperaury PG ma być całkowicie zamknięta a po jej osiągnięciu palimy dalej na PW a markownik działa wtedy jak obniży się temperatura w piecu?? Czy ma to się jakoś zgrywać z uruchomieniem pompy CO, czy każdy tą temperaturę ustala sobie indywidualnie?

  8. #9148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Ogniowy PG do rozpalania otwórz sobie na 1-2mm i najlepiej tak zostaw do osiągnięcia temperatury zadanej.
    Jak całkowicie zamkniesz PG to raczej nie rozpali się, ponieważ zawsze musi dostawać się troszkę PG.
    Ja pompy u siebie nie mam, ale tutaj na forum chłopaki pisali, ze najlepiej, jakby pompa załączała się przy 35stopniach i pracował na najniższych obrotach.

  9. #9149
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    2bobasy

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    zielona góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,Czytam ten wątek od godziny i niestety jestem dopiero na 120 stronie mam pytanie odnośnie mojego pieca. Czy jest możliwość spalania górnego - link do opisu pieca:
    http://www.kotlypleszewskie.pl/kotly...rsalne-uks.php

    Jest jak byk napisane, że piec do spalania dolnego, ale zapytać się nie zaszkodzi.Pozdrawiam,Magda

  10. #9150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    http://www.kotlypleszewskie.pl/kotly...rsalne-uks.php ten pierwszy z linku to górniak.

  11. #9151

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Podawaj PW przysłoną środkowych drzwiczek, a przysłonę dolnych drzwiczek zamknij szczelnie.
    Mowa tu o kotle z tego linku http://www.fireeco.pl/amon .
    Ok, ten dolny mam zamknięty, a klapkę ustawiam poprzez markownik wtedy jak w kole pojawi się jakieś np. 65 st C, zapalając od góry do tego moment rozpala się na powietrzu wtórnym - to rozumiem. A wobec tego jak dół jest ustawiony na 65 , to kiedy zaczyna to działać (markownik), cały czas ma pracować na wtórnym ?? I nie zgaśnie?? Żadne powietrze nie powinno docierać przez węgiel??

  12. #9152

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Ogniowy PG do rozpalania otwórz sobie na 1-2mm i najlepiej tak zostaw do osiągnięcia temperatury zadanej.
    Jak całkowicie zamkniesz PG to raczej nie rozpali się, ponieważ zawsze musi dostawać się troszkę PG.
    Ja pompy u siebie nie mam, ale tutaj na forum chłopaki pisali, ze najlepiej, jakby pompa załączała się przy 35stopniach i pracował na najniższych obrotach.
    no teraz to mi pasuje , jaszcze jedno pytanie , w PW mam w drzwiczkach 2 szczeliny o wymiarach 1 cm na 4 szerokości, czyli w sumie 8cm kwadratowych, czy takie otwory są wystarczające, czy powiększyć je??

    dla uściślenia PG - to powietrze główne - te z dolnej klapki i miarkownika
    a PW to wtórne - te z drzwiczek zasypowych, mam nadzieję że się nie mylę...??
    Ostatnio edytowane przez Ogniowy ; 04-12-2012 o 20:57

  13. #9153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy
    A wobec tego jak dół jest ustawiony na 65 , to kiedy zaczyna to działać (markownik), cały czas ma pracować na wtórnym ?? I nie zgaśnie?? Żadne powietrze nie powinno docierać przez węgiel??
    miarkownik pilnuje cały czas zadanej temperatury, jeśli kocioł przekroczy np. 65stopni to miarkownik szczelnie zamknie dopływ PG, a tak cały czas dostarczane jest troszeczkę PG.
    Jeśli znów temperatura spadnie to miarkownik otworzy klapkę PG.
    Przez węgiel minimalnie ma docierać PG, jak zamkniesz szczelnie PG to kocioł nie osiągnie zadanej temperatury, chyba, że będzie wiało jak dziś u nas, to na PW przeciągnęło mi 10stopnij. Później PG zamkneło się szczelnie i temperatura nie rosła więcej.

  14. #9154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy
    dla uściślenia PG - to powietrze główne - te z dolnej klapki i miarkownika
    a PW to wtórne - te z drzwiczek zasypowych, mam nadzieję że się nie mylę...??
    tak dokładnie

    Cytat Napisał Ogniowy
    no teraz to mi pasuje , jaszcze jedno pytanie , w PW mam w drzwiczkach 2 szczeliny o wymiarach 1 cm na 4 szerokości, czyli w sumie 8cm kwadratowych, czy takie otwory są wystarczające, czy powiększyć je??
    na razie nic nie powiększaj. Popróbuj palić tak i zobaczysz jakie masz rezultaty.

    Nasz mistrz Last Rico opisał to tak, że PW ma mieć 1/17 powierzchni rusztu, a klapka PG 1/6 rusztu.

  15. #9155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Dzięki kol. Przemysław za odp. a taki "zawirowywacz" spalin (jak dobrze zapisałem) jak taki wygląda i czy można w moim takie "cuś" zastosować w wymienniku pionowym czy założyć to do tej mojej płaskiej półki (tzn. pierwczy wymiennik mam poziomy a potem idą 2 pionowe)
    aha jak się już rozpali czopuch można ręką dotknąć a sterownik starałem się tak ustawić by wentylator chodził jak najdłużej a jak najwolniej (palę grubą kostką - pewnie rusek)
    Pozdrawiam

  16. #9156

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    miarkownik pilnuje cały czas zadanej temperatury, jeśli kocioł przekroczy np. 65stopni to miarkownik szczelnie zamknie dopływ PG, a tak cały czas dostarczane jest troszeczkę PG.
    Jeśli znów temperatura spadnie to miarkownik otworzy klapkę PG.
    Przez węgiel minimalnie ma docierać PG, jak zamkniesz szczelnie PG to kocioł nie osiągnie zadanej temperatury, chyba, że będzie wiało jak dziś u nas, to na PW przeciągnęło mi 10stopnij. Później PG zamkneło się szczelnie i temperatura nie rosła więcej.
    czyli jak mam nieszczelność na tej klapce rzędu 1 mm po całości to w zasadzie nie interesuje mnie jej uszczelnianie...tylko czy ilość PW przez te szczeliny jakie opisywałem - 8 cm kwadratowych jest odpowiednia, czy powiększać otwory??

  17. #9157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    AVE5074
    zawirowywacze możesz zrobić poprzez skręcenie odpowiedniej szerokości płaskownika, żeby wyglądało jak wiertło.
    Wszystko jeszcze zależy jaki masz kociołek?

  18. #9158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Dzięki kol. Przemysław za odp. a taki "zawirowywacz" spalin (jak dobrze zapisałem) jak taki wygląda i czy można w moim takie "cuś" zastosować w wymienniku pionowym czy założyć to do tej mojej płaskiej półki (tzn. pierwczy wymiennik mam poziomy a potem idą 2 pionowe)
    aha jak się już rozpali czopuch można ręką dotknąć a sterownik starałem się tak ustawić by wentylator chodził jak najdłużej a jak najwolniej (palę grubą kostką - pewnie rusek)
    jakby ktoś fachowym okiem rzucił na mój post na 420 str post nr #8409
    Pozdrawiam

  19. #9159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Co do otworów PW, napisałem wyżej, a klapka PG powinna być uszczelniona, gdyż z różnych przyczyn może się rozpalić w kotle mocno. Szczelne PG ma zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli PG będzie nie szczelne, to co Ci da miarkownik???
    Miarkownik zamknie klapkę PG, a Ty masz nieszczelność, więc temperatura będzie rosła dalej.

  20. #9160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Mam sasa 2.0 miałowca

Strona 458 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony