dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 461 z 998
Pokaż wyniki od 9.201 do 9.220 z 19943
  1. #9201

    Domyślnie

    Moich zmagań z miarkownikiem ciąg dalszy.

    Kombinowałem z długością łańcuszka, zrezygnowałem z rzymskiej śruby, próbowałem osiowego przesunięcia dzwigni i nic! Dociązyłem też klapke!
    Miarkownik jak zaczarowany ustabilizuje ustawioną na nim temperaturę i trzyma uchyloną ok 2-3 mm klapkę tak jakby osiągnął jakiś stan równowagi spalania!
    Jakieś pomysły?

  2. #9202

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1p Zobacz post
    Moich zmagań z miarkownikiem ciąg dalszy.

    Kombinowałem z długością łańcuszka, zrezygnowałem z rzymskiej śruby, próbowałem osiowego przesunięcia dzwigni i nic! Dociązyłem też klapke!
    Miarkownik jak zaczarowany ustabilizuje ustawioną na nim temperaturę i trzyma uchyloną ok 2-3 mm klapkę tak jakby osiągnął jakiś stan równowagi spalania!
    Jakieś pomysły?

    wrzuć zdjęcie z tej klapki i mocowania łańcuszka

  3. #9203
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1p Zobacz post
    Moich zmagań z miarkownikiem ciąg dalszy.

    Kombinowałem z długością łańcuszka, zrezygnowałem z rzymskiej śruby, próbowałem osiowego przesunięcia dzwigni i nic! Dociązyłem też klapke!
    Miarkownik jak zaczarowany ustabilizuje ustawioną na nim temperaturę i trzyma uchyloną ok 2-3 mm klapkę tak jakby osiągnął jakiś stan równowagi spalania!
    Jakieś pomysły?
    Zacznijmy od tego że,popuść mu ten łańcuszek na tyle dużo żeby otworzył klapkę
    przy całkowitym rozwarciu (uniesieniu dźwigni na maxa ) tylko na 1cm

    Jeżeli będzie domykać klapkę to będziesz wtedy skracał łańcuszek .

  4. #9204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemyslaw2ar

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Czarnków
    Kod pocztowy
    64-700
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ale nie wiem czy pisać post czy sobie odpuścić.
    No dobra może spróbuję
    @rptm nie odpuszczaj nawet z takiego kopciołka da się coś wyłuskać tyle tylko ze nie możesz słuchać wszystkich na raz. Mój czas na posty jest dość ograniczony ze względu na czas pracy ale jak by co to służę pomocą . Szamot sam w sobie nie jest receptą na sukces ale dobrze zastosowany pozwala osiągnąć lepsze wyniki w dopalaniu spalin .
    @AVE... i rptm dla lepszego odbioru ciepła zastosujcie turbulatory spalin , i tak dla wymiennika pionowego są to zwinięte paski blachy na wzór girlandy lub wiertła a w kanałach poziomych są to paski blachy zagięte w zygzak (lekko zygzakuje ok 3/4 wys. kanału) i ustaw te paski w pionie ze 2-3 w kanale

    @ ogniowy masz super domek skoro przez 3dni potrzebuje tylko 55kWh czyli 55kWh/72h= 0,7-0,8 kW/h dla całego domu . Szczerze powiedziawszy coś czuję że rozmijasz się z prawda

    A jeżeli chodzi o miarkownik to przy prawidłowo dobranym kotle do instalacji nie powinien zamykać całkowicie dopływu powietrza NIGDY!

    Wiem ze zaraz mnie tu zaatakujecie itp ale czasem trzeba wsadzić kij w mrowisko aby zmusić do myslenia

  5. #9205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    2bobasy

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    zielona góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za instrukcję palenia'. Nie ma to jak opis + ilustracja. Pierwsze próba będzie w sobotę. Czy tą pierwszą próbę wykonać na pełnym załadunku pieca, czy dla spokoju ducha załadować tylko połowę i zobaczyć co się będzie działo Te wybuchy to mi spokoju nie dają Pozdrawiam,Magda

  6. #9206
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemyslaw2ar Zobacz post
    @ ogniowy masz super domek skoro przez 3dni potrzebuje tylko 55kWh czyli 55kWh/72h= 0,7-0,8 kW/h dla całego domu . Szczerze powiedziawszy coś czuję że rozmijasz się z prawda
    Gdybyś wyszedł troszkę dalej niż kocioł i skład węgla w swoim domu to byś się przekonał,że takie zużycie energii na ogrzewanie w dzisiejszych domach to norma

  7. #9207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtpm

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-016
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemyslaw2ar Zobacz post
    @rptm ...Szamot sam w sobie nie jest receptą na sukces ale dobrze zastosowany pozwala osiągnąć lepsze wyniki w dopalaniu spalin .
    @AVE... i rptm dla lepszego odbioru ciepła zastosujcie turbulatory spalin , i tak dla wymiennika pionowego są to zwinięte paski blachy na wzór girlandy lub wiertła a w kanałach poziomych są to paski blachy zagięte w zygzak (lekko zygzakuje ok 3/4 wys. kanału) i ustaw te paski w pionie ze 2-3 w kanale
    Dzięki za słowa otuchy.

    Trochę mieszałem w swoich eksperymentach. Mógłbyś napisać co nieco o tym turbulatorze ?
    (lub też wskazać link, gdzie jest opisany).

    U mnie jest chyba 1 pionowy wymiennik i w górnej części pieca są 3 dodatkowe bodajże.
    (Piec jak na obrazku, tyle że u góry wspomniane 3 dodatkowe wymienniki) - tak wnioskuję z otwarcia wyczystki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zzz.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	152561

    Napisz jeszcze proszę, o jakim spalaniu mowa, bo trochę kręciłem w swoich próbach (DS, GS, wal i zatkaj).

    Pozdrawiam,
    RM.
    Ostatnio edytowane przez rtpm ; 06-12-2012 o 21:11

  8. #9208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemyslaw2ar

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Czarnków
    Kod pocztowy
    64-700
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gdybyś wyszedł troszkę dalej niż kocioł i skład węgla w swoim domu to byś się przekonał,że takie zużycie energii na ogrzewanie w dzisiejszych domach to norma
    Proszę Cię nie rób ze mnie idioty , 760W nie wystarczy na uzupełnienie strat pożądanego salonu o całym budynku nie wspominając. gdyby tak było wszyscy grzali by elektrycznie i mieliby w czterech literach kotły i inne wynalazki.
    Poza tym wychodzę poza swój kocioł i zdziwiłbyś się jak daleko

  9. #9209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemyslaw2ar

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Czarnków
    Kod pocztowy
    64-700
    Posty
    21

    Domyślnie

    @rtpm tu masz taki turbulator w pionowym wymienniku http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi.../page__st__200 co prawda mógł się bardziej postarać ale lepsze to jak nic. A tu wyniki z google http://www.google.pl/search?q=zawiro...w=1147&bih=587

  10. #9210
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemyslaw2ar Zobacz post
    Proszę Cię nie rób ze mnie idioty , 760W nie wystarczy na uzupełnienie strat pożądanego salonu o całym budynku nie wspominając. gdyby tak było wszyscy grzali by elektrycznie i mieliby w czterech literach kotły i inne wynalazki.
    Poza tym wychodzę poza swój kocioł i zdziwiłbyś się jak daleko
    Byś się lekko zdziwił
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ostatnie 7 dni od soboty do soboty
    24.11 - 783,3 --> 01.12 889,9 7 dni = 106,4kWh
    tydzien wcześniej od niedzieli do niedzieli było 156,5 kWh

    za cały listopad
    01.11 - 336,8 --> 01.12 889,9 30 dni = 553,1 kWh co daje 18,44 na dobę
    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    587kWh-> 19,6kWh/dobę, 0,12mp drzewa (dla zobrazowania do jedna półka koło mojego komika, w moim DB można ocenić jak wygląda).
    XI 2010 było 552kWh
    XI 2011 520kWh
    Jak widac u mnie zużycie rośnie, chyba myszy wynoszą mi styropian
    Cytat Napisał korys Zobacz post
    za cały listopad 85.1 kWh na CO. domek 71.1 m2 . na razie klimatyzator daje radę.
    poprzedni rok - ten sam okres samymi kablami 174 kWh
    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Od 17.11 do 26.11 (9 dni) poszlo w taniej taryfie 213 kWh tj. 23,66 kWh/doba temp. 21-22,5 *C

  11. #9211

    Domyślnie


    @ ogniowy masz super domek skoro przez 3dni potrzebuje tylko 55kWh czyli 55kWh/72h= 0,7-0,8 kW/h dla całego domu . Szczerze powiedziawszy coś czuję że rozmijasz się z prawda

    Wiem ze zaraz mnie tu zaatakujecie itp ale czasem trzeba wsadzić kij w mrowisko aby zmusić do myslenia
    Chyba trochę się przeliczyłeś...
    Ale policzę po swojemu: 1kg węgla to ok 6 kw energii (2500 MJ), kocioł ostatnio ładnie spalił 10 kg i kilka kawałków drewna = nawet niech będzie te 70 KW spalone zamienione w energię.Palenie zakończyłem o 23 w poniedziałek.
    W domu po tym było 26 st.C - fakt za ciepło - to zmienimy.
    Dziś rano było 22, więc rozpaliłem od 11.00 , minęło więc 36 godzin.
    70 kw :36 godzin = 1.94 kw
    w przeliczeniu na metry (chociaż nie wiem co to daje) = 1.94 :110 = 0.018 kw czyli wychodzi że oddało 20 W na metr kwadratowy
    Podłogówka na -20 była liczona w różnych konfiguracjach ale zasadniczo około 60 W na metr.
    Moim zdaniem jest to raczej normalne zużycie w domu, który jest tak dobrze ocieplony i wyposażony.
    Nie do końca rozumiem co masz na myśli twierdząc , że rozmijam się z prawdą.

    A co do mojego dzisiejszego palenia, to w 10 kg węgla było 5 kamieni o masie sumarycznej ok 1.5 kg ...masakra...już więcej nie kupię węgla na składzie skladywegla.pl - żenada

  12. #9212
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    nie uwględnileś sprawności w wyliczeniach
    w takim budynku lcząc po mojemu ok 0,45 W/m2K wychodzi przy delcie 22C ok 1,3 kWh/h, 31kWh na dobę.
    Nie obraź się, ale montując sobie górniaka chyba z pewną częścią ciała na rozum się pozamienialeś. Do tego podłogówka w całym domu, aż się prosi o jakąś pompę, jak nie można odpalić kondensata.

  13. #9213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    nie uwględnileś sprawności w wyliczeniach
    w takim budynku lcząc po mojemu ok 0,45 W/m2K wychodzi przy delcie 22C ok 1,3 kWh/h, 31kWh na dobę.
    Nie obraź się, ale montując sobie górniaka chyba z pewną częścią ciała na rozum się pozamienialeś. Do tego podłogówka w całym domu, aż się prosi o jakąś pompę, jak nie można odpalić kondensata.
    WITAM
    Vld konkretnie i dosadnie.
    może polecisz mi jakiegoś tłokowca

  14. #9214
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    tylko jednego i wiesz którego i wiesz też, że będzie za duży na twoje potrzeby.
    Pozdr

  15. #9215

    Domyślnie

    vld

    wiem,wiem ale taki 18kw który miał by elektroniczny sterownik pozycji szuflady czy tylko twój taki posiada?
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 13:57

  16. #9216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    nie uwględnileś sprawności w wyliczeniach
    w takim budynku lcząc po mojemu ok 0,45 W/m2K wychodzi przy delcie 22C ok 1,3 kWh/h, 31kWh na dobę.
    Nie obraź się, ale montując sobie górniaka chyba z pewną częścią ciała na rozum się pozamienialeś. Do tego podłogówka w całym domu, aż się prosi o jakąś pompę, jak nie można odpalić kondensata.
    no cóż, nie każdego stać na wywalenie 30 tyś na PC, gazu nie ma w okolicy, paliłem OOP ale drogo było, teraz na drewnie wychodzi 4 razy taniej - 1.5 PLN na rok to chyba nie jest dużo...ale kombinuję z węglem, aby zmniejszyć obsługowość. Z moich wyliczeń wynika, że powinno wyjść z 1.6 PLN na rok więc podobnie jak na węglu ale dużo mniej latania do kotłowni...
    jak się nie ma co się lubi, to się pali w czym się ma...

    a co do obliczeń, wzorując się na twoich wychodzi 31 kw na dobę , a mnie poszło 70 na półtorej doby, wartości bardzo zbliżone, tylko delta była 28 st. C, ( -2 zewnątrz i 26 w domu).
    Zresztą to mało ważne, dobrze jest jak jest i podoba mi się ten lepszy sposób palenia w piecu....
    Ostatnio edytowane przez Ogniowy ; 05-12-2012 o 21:44

  17. #9217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    Chyba trochę się przeliczyłeś...
    Ale policzę po swojemu: 1kg węgla to ok 6 kw energii (2500 MJ), kocioł ostatnio ładnie spalił 10 kg i kilka kawałków drewna = nawet niech będzie te 70 KW spalone zamienione w energię.Palenie zakończyłem o 23 w poniedziałek.
    W domu po tym było 26 st.C - fakt za ciepło - to zmienimy.
    Dziś rano było 22, więc rozpaliłem od 11.00 , minęło więc 36 godzin.
    70 kw :36 godzin = 1.94 kw
    w przeliczeniu na metry (chociaż nie wiem co to daje) = 1.94 :110 = 0.018 kw czyli wychodzi że oddało 20 W na metr kwadratowy
    Podłogówka na -20 była liczona w różnych konfiguracjach ale zasadniczo około 60 W na metr.
    Moim zdaniem jest to raczej normalne zużycie w domu, który jest tak dobrze ocieplony i wyposażony.
    Nie do końca rozumiem co masz na myśli twierdząc , że rozmijam się z prawdą.

    A co do mojego dzisiejszego palenia, to w 10 kg węgla było 5 kamieni o masie sumarycznej ok 1.5 kg ...masakra...już więcej nie kupię węgla na składzie skladywegla.pl - żenada
    Jak to Kolega liczy ten czas od zakończenia procesu palenia ,wypalenia paliwa w kotle do rozpoczęcia następnego palenia ?
    Przecież w momencie rozpalenia w kotle podajesz od razu energię do ogrzewania ,utrzymania temp. w budynku i jej gromadzenia akumulacji w podłodze suficie itd.. .

  18. #9218

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jak to Kolega liczy ten czas od zakończenia procesu palenia ,wypalenia paliwa w kotle do rozpoczęcia następnego palenia ?
    Przecież w momencie rozpalenia w kotle podajesz od razu energię do ogrzewania ,utrzymania temp. w budynku i jej gromadzenia akumulacji w podłodze suficie itd.. .
    faktycznie, masz rację, więc należy dodać 8 godzin, czyli mamy 42 godziny

  19. #9219
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    faktycznie, masz rację, więc należy dodać 8 godzin, czyli mamy 42 godziny
    Czyli ~~ 0,24kg/h węgla przy kotle z podajnikiem

    Tona z hakiem na cały sezon grzewczy
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 05-12-2012 o 22:44

  20. #9220

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Czyli ~~ 0,24kg/h węgla przy kotle z podajnikiem

    Tona z hakiem na cały sezon grzewczy
    no tak obliczeniowo mi wychodziło, zakładając w górę do 1,5 tony i ze 2 metry drzewa, wyszłoby tyle co teraz drzewa, ale o ile ekologiczniej i bardziej bezoobsługowo...
    Ostatnio edytowane przez Ogniowy ; 06-12-2012 o 08:09

Strona 461 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony