dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 468 z 998
Pokaż wyniki od 9.341 do 9.360 z 19943
  1. #9341

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Nie jest dobrze idzie tego węgla .
    A może inaczej podaj lepiej kwotę ile wydałeś kasy na opał do tej pory
    czyli zsumuj opał spalony węgiel,brykiet,szczepki,i co tam jeszcze

    [1200 zł ] - [172 m2 ] - [22-23 st*C ]
    to może ja się też pochwalę:

    2 metry drewna brzozowego + ostatnio 30 kg węgla ogółem 300 +24 za okres od 10.09.2012 do dziś na 129 metrów domu, w tym 27 ogrzewanego do +5 garażu, w domu średnio +24 st.C

  2. #9342

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Nie wiem kto Ci naraił wymoszczanie gazetami rusztów kotła przed zasypaniem go miałem ,to przez nie jest problem z przedostawaniem się powietrza .

    Czemu problem z przedostawaniem się powietrza jeżeli te dostarczane jest z boku pieca, a nie od dołu ?

  3. #9343

    Domyślnie

    Witam ponownie

    wyczyściłem kocioł, troche tego syfu było oj było...

    zdaje się teraz jest lepiej tzn. szybciej łapie temperature ale cięzko mi określic na ile pootwierać doloty PW i PG przy rozpalaniu

    na górze spala się drzewo temperatura fajnie idzie w góre, następnie zostaje żar i zaczyna sie odgazowanie węgla to moment krytyczny i trwa strasznie długo zanim temp jakoś zacznie iść w górę. już nei wiem jak to rozpalać

    ktoś tu wspomniał aby czymś zaślepić ruszt pionowy - to chodzi o ten w dolnych drzwiach, który robi tak jakby za drzwiczki

  4. #9344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    to może ja się też pochwalę:

    2 metry drewna brzozowego + ostatnio 30 kg węgla ogółem 300 +24 za okres od 10.09.2012 do dziś na 129 metrów domu, w tym 27 ogrzewanego do +5 garażu, w domu średnio +24 st.C
    każdy z nas ma inny dom także porównywanie nie ma sensu.
    ogniowy nigdy nie będziesz miał mojego domu a ja twojego i nic porównania nie wnoszą.
    piszę te zużycie tylko dla obrazu a nie do porównań.

    wiadomo że podstawą jest ocieplenie tak domu aby potrzeba cieplna była jak najmniejsza ale tu już jest wiele spraw potrzebnych nie tylko finansowych co też są fundamentalną istotą.

  5. #9345

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Nie rób tego ,a czemu tłoka wyszła jakaś nowa wersja ?
    a dlaczego?
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 13:15

  6. #9346
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał jdpremium19 Zobacz post
    Czemu problem z przedostawaniem się powietrza jeżeli te dostarczane jest z boku pieca, a nie od dołu ?
    Dobrze popatrz miałem miałowca górniaka jak sięgam pamięcią tam wewnątrz kotła na pewno też jest nawiew od dołu .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 08-12-2012 o 19:00

  7. #9347

    Domyślnie

    Animuss, doradzisz coś?

    czytam o dolniakach i coraz częściej chodzi mi po głowie wymiana kotła na jakiegos DS

    głownym problem to stałopalność, chciałoby się wstać rano dorzucić pare łopat i iść do pracy. z gorniakiem już nie jest tak kolorowo

    duże różnice w kosztach spalania pomięzy GS a DS?

  8. #9348

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    każdy z nas ma inny dom także porównywanie nie ma sensu.
    ogniowy nigdy nie będziesz miał mojego domu a ja twojego i nic porównania nie wnoszą.
    piszę te zużycie tylko dla obrazu a nie do porównań.

    wiadomo że podstawą jest ocieplenie tak domu aby potrzeba cieplna była jak najmniejsza ale tu już jest wiele spraw potrzebnych nie tylko finansowych co też są fundamentalną istotą.
    zgadzam się z Tobą, obrazowo wychodzi , że warto zainwestować w ocieplenie i nowe technologie budownictwa, ja co prawda palę przedpotopowo ale 5 lat temu nie stać mnie było na pompę ciepła, teraz jak widzę do mojego domu studnia i pompa to już koszt poniżej 20 tyś zł. Na razie cieszę się z tego co jest, a że siedzę w domu codziennie (emerytura) to mogę sobie palić i cieszyć z niskich kosztów. Ale wiadomo, każdy ma inny dom i inaczej w życiu z tym się zgadzam.

  9. #9349
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał erok Zobacz post
    Witam ponownie

    wyczyściłem kocioł, troche tego syfu było oj było...

    zdaje się teraz jest lepiej tzn. szybciej łapie temperature ale cięzko mi określic na ile pootwierać doloty PW i PG przy rozpalaniu

    na górze spala się drzewo temperatura fajnie idzie w góre, następnie zostaje żar i zaczyna sie odgazowanie węgla to moment krytyczny i trwa strasznie długo zanim temp jakoś zacznie iść w górę. już nei wiem jak to rozpalać

    ktoś tu wspomniał aby czymś zaślepić ruszt pionowy - to chodzi o ten w dolnych drzwiach, który robi tak jakby za drzwiczki
    Tak Erok czujesz go coraz bardziej
    sprawdziłeś szczelność tej blachy ?
    Tu masz trasę ucieczki lewego powietrza które chłodzi wymiennik kotła :

  10. #9350
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał erok Zobacz post
    Animuss, doradzisz coś?

    czytam o dolniakach i coraz częściej chodzi mi po głowie wymiana kotła na jakiegos DS

    głownym problem to stałopalność, chciałoby się wstać rano dorzucić pare łopat i iść do pracy. z gorniakiem już nie jest tak kolorowo

    duże różnice w kosztach spalania pomięzy GS a DS?
    Nie dam złego słowa powiedzieć na górniaka
    Jak miałem górniaka to chodziłem raz na dobę najczęściej ,a zdarzało się ze paliło się 3-4 dni bez mojego udziału .
    Jak paliłem drewnem to chodziłem 2 razy na dobę na 2 minuty tylko dołożyć drewna a czyściłem ruszta raz na 3-4 tygodnie i wymiennik wtedy .

  11. #9351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    zgadzam się z Tobą, obrazowo wychodzi , że warto zainwestować w ocieplenie i nowe technologie budownictwa, ja co prawda palę przedpotopowo ale 5 lat temu nie stać mnie było na pompę ciepła, teraz jak widzę do mojego domu studnia i pompa to już koszt poniżej 20 tyś zł. Na razie cieszę się z tego co jest, a że siedzę w domu codziennie (emerytura) to mogę sobie palić i cieszyć z niskich kosztów. Ale wiadomo, każdy ma inny dom i inaczej w życiu z tym się zgadzam.
    także podstawą jest ocieplenie i w to trzeba inwestować a nie w kociołki czy inne cuda aby było ciepło.
    ja zastałem co zastałem i jedynie co mogę zrobić to zmienić kociołek chociaż wiem że to od d..y podejście ale niestety nie mam innego wyjścia.

  12. #9352
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    a dlaczego?
    mam mieć średniowiecze po tunningu i codziennie paprać się w węglu.
    domyślam się i przy tych kociołkach będe przy weglu ale na pewno nie porównywalnie mniej.
    teraz czasy są zupełnie inne niż wtedy jak były tylko i wyłącznie górniaki.
    i szczerze mówiąc nic z tego nie rozumie jeszcze ludzie kupują górniaki i teraz wiem że to był mój najgorszy błąd zakup takiego kociołka.
    jedynie co mnie usprawiedliwia to że wprowadzając sie z kurnika(blok) do domku we wrześniu a w październiku padł kocioł nie miał kompletnie pojęcia w tym temacie i pod namowa sąsiadów zakupiłem górniaka i też dlatego tu trafiłem co jest jedynym plusem.
    To mnie rozczarowałeś ja z kotła z podajnikiem zrobiłem górniaka i w tym roku zaoszczędzę trochę kasy na opale ,na przyszły rok kupię suchy opał w lato -miał ,może ekogroszku .W tym roku puszczę podajnik na owsie bo już kupiłem na próbę .A co do ekogroszku w moim rejonie trzyma się wysoka cena i nie sądzę że będzie tańszy w przyszłym roku.

  13. #9353

    Domyślnie

    TAk, szczelność tej blachy jest OK, pozatym ciąg mam chyba duży i widać że dym leci na pierwszą 'półkę' wymiennika

    czyli w tym przypadku (lewego powietrza) zrobić? (patrz: ostatni Twój rysunek) - jak to zaślepic? da się zauważyć ze przód pali się lepiej więc powietrze jakieś idzie na pewno

    cięzko się rozpala, daję więc wiecej powietrza klapka PG, przez co zajmuje mi się cały zasyp - ma to sens? czy to nie będzie prawie że dolne spalanie?

    zauwazylem też ze dobrze mi się rozpala gdy w ogóle nie daję PW..

  14. #9354

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To mnie rozczarowałeś ja z kotła z podajnikiem zrobiłem górniaka i w tym roku zaoszczędzę trochę kasy na opale ,na przyszły rok kupię suchy opał w lato -miał ,może ekogroszku .W tym roku puszczę podajnik na owsie bo już kupiłem na próbę .A co do ekogroszku w moim rejonie trzyma się wysoka cena i nie sądzę że będzie tańszy w przyszłym roku.
    kazdy z nas ma inne życie i co za tym idzie jednemu to pasuje innemu nie.
    masz czas na zmiane i zabawe z kociołkiem to super.
    muszę swojej rodzinie tak zapewnić że jak mnie nie będzie w domu to tez będą mieli ciepło.

  15. #9355
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    kazdy z nas ma inne życie i co za tym idzie jednemu to pasuje innemu nie.
    masz czas na zmiane i zabawe z kociołkiem to super.
    muszę swojej rodzinie tak zapewnić że jak mnie nie będzie w domu to tez będą mieli ciepło.
    Masz rację zgoda ,ale powiem Ci że jak nie miałem kotła z podajnikiem to patrzyłem z pewną zazdrością na szczęściarzy ,mając go teraz jednak nie jest to czego oczekiwałem, od kotła czyli dalej wywalanie popiołu i szorowanie wymiennika .
    Gdyby to był kocioł na gaz czy prąd prawdopodobnie wtedy bym narzekał że drogo

  16. #9356

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Masz rację zgoda ,ale powiem Ci że jak nie miałem kotła z podajnikiem to patrzyłem z pewną zazdrością na szczęściarzy ,mając go teraz jednak nie jest to czego oczekiwałem, od kotła czyli dalej wywalanie popiołu i szorowanie wymiennika .
    Gdyby to był kocioł na gaz czy prąd prawdopodobnie wtedy bym narzekał że drogo
    nigdy nie myślę o tym co nie możliwe tylko co realne.

    także wiem ze dalej będe brudził sie tą brudną energią ponieważ nie mam innego wyjścia.

  17. #9357

    Domyślnie

    Cytat Napisał erok Zobacz post
    TAk, szczelność tej blachy jest OK, pozatym ciąg mam chyba duży i widać że dym leci na pierwszą 'półkę' wymiennika

    czyli w tym przypadku (lewego powietrza) zrobić? (patrz: ostatni Twój rysunek) - jak to zaślepic? da się zauważyć ze przód pali się lepiej więc powietrze jakieś idzie na pewno

    cięzko się rozpala, daję więc wiecej powietrza klapka PG, przez co zajmuje mi się cały zasyp - ma to sens? czy to nie będzie prawie że dolne spalanie?

    zauwazylem też ze dobrze mi się rozpala gdy w ogóle nie daję PW..

    Doradzi ktoś, coś? Panowie od kiedy ujrzałem ten temat chce poprawić spalanie węgla w moim kotle... pół dnia przesiaduje w kotłowni..pomóżcie to ogarnąć i dajcie pożyć

  18. #9358

    Domyślnie

    Cytat Napisał erok Zobacz post
    Doradzi ktoś, coś? Panowie od kiedy ujrzałem ten temat chce poprawić spalanie węgla w moim kotle... pół dnia przesiaduje w kotłowni..pomóżcie to ogarnąć i dajcie pożyć
    zapewniam cię będą to miesiące a nie dni

  19. #9359
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    zapewniam cię będą to miesiące a nie dni
    ZUG ty masz chyba dzisiaj doła ,musisz skropić duszę jakimś napojem alko...........

  20. #9360

    Domyślnie

    moze i tak, ale jak się nie zacznie to sie nie skonczy

    i czy w tym momencie lepszym rozwiązaniem nie jest kocioł z dolnym spalaniem? możecie na ten temat sie wypowiedzieć? przyjść - rozpalić - przerusztować - dosypać i raz na jakiś czas wyczyścić; tak nie prościej?

    w górniaku irytuje mnie długi proces rozpalania..

    teraz mam na kotle 62C , rozpalilem po 15..

    Tyle że klapka od PG jest zawieszone na łancuszku wyżej niż powinna być, bo pewnie od jutra bym 60C nie osiągnał

Strona 468 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony