dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 476 z 998
Pokaż wyniki od 9.501 do 9.520 z 19943
  1. #9501

    Domyślnie

    Witam.
    Nie zdążę przeczytać wszystkich stron. A nie mam już węgla.
    Myśląc przyszłościowo chciałbym kupić już najlepszy rodzaj do dolnego spalania.

    Z tego co już wyczytałem, to mieszanka z miałem, jest bezużyteczna.
    Czyli jak rozumiem im grubszy węgiel, tym lepszy?
    Jaki więc mi polecicie?

  2. #9502
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    Witam.
    Nie zdążę przeczytać wszystkich stron. A nie mam już węgla.
    Myśląc przyszłościowo chciałbym kupić już najlepszy rodzaj do dolnego spalania.

    Z tego co już wyczytałem, to mieszanka z miałem, jest bezużyteczna.
    Czyli jak rozumiem im grubszy węgiel, tym lepszy?
    Jaki więc mi polecicie?
    Najpierw pokarz w czym palisz tym węglem .

  3. #9503

    Domyślnie

    Jest to kocioł per-eko KSW.
    Z miarkownikiem ciągu, i ma zawór powietrza wtórnego.

  4. #9504

    Domyślnie

    No i jestem po pierwszym toście.
    Klapka powietrza wtórnego w drzwiach zasypowych, wraz z kierownicą. Kierownica z profilu stalowego 3x5cm wyprofilowana tak, że powietrze wali prawie pionowo w sam środek paleniska.
    Spostrzeżenia:
    1. Przy uchyleniu klapki na ok. 3-4mm i uzyskaniu określonej temp. klapa PG otwiera się i zamyka (tłucze jak durna) do momentu ochłodzenia się kotła. Wtedy miarkownik unosi klapkę PG i już nie wali. Czasem w czasie tego bujania klapą, spod klapki PW wylatują spaliny. Aby zlikwidować to zjawisko, musiałem otworzyć klapkę PW na 6-7mm. Przy otwarciu na max. ( w moim przypadku na około 12mm) w kotle huczy. Nie wiem, czy nie za dużo.
    2. Po otwarciu drzwi zasypowych coś tam się pali, ale dymu też nie jest mało. Kiedy uchylę drzwi, wtedy gazy się zapalają i pali się równym ogniem. Jednak część powietrza leci w komin.
    3. Przed modernizacją z komina leciał biały dym. Po leci szary, jak u sąsiada, który pali tradycyjnie.
    4. Jak nigdy miałem problem z rozpaleniem. Nie wiem, czy to przez modernizację, czy ciśnienie było do bani. A może przez to, że bawiłem się ze zmniejszeniem paleniska.

    Długość palenia na zasypie jeszcze nie sprawdzona. Nie miałem dzisiaj czasu siedzieć na budowie, a teraz nie chce mi się tam jechać i sprawdzać. Rozpaliłem o 14:00 z problemami. Zadaną temp. 55*C osiągnął około 16:00.

    Jutro może będę miał więcej czasu, to wykonam dokładniejszy test.
    Sławex 20kW - górny

  5. #9505
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1p Zobacz post
    Cegły na tylnej ściance położone mam na dłuższych krawędziach ( wozówkach),na wysokość 3 cegieł, ciekawe o ile zmniejsza to moc kotla?
    Może lepiej pogrubić tą warstwę stawiając cegły na płask (na podstawach) i przez to jeszcze zmniejszyć zasyp?
    Jak rozwiązać problem ruchomego rusztu? Podnieść na czymś te cegły?
    Kombinuję jak wyjąć ruchome ruszta z boku kotła i skrócić je tak aby nie przeszkadzały w odpopielaniu?(nie zawadzały o cegły)
    Dałem dziś więcej powietrza wtórnego- otworzyłem prawie całą rozetkę,słychać jak ciągnie powetrze i widać płomyki w kotle.
    Zobaczymy jak spali się dzisiaj? Czy będzie mniej sadzy?
    Wywal te cegły w zimie Ci się nie przydadzą zostaw w spokoju ruchome ruszta .

  6. #9506
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_stanislaw Zobacz post
    1. Przy uchyleniu klapki na ok. 3-4mm i uzyskaniu określonej temp. klapa PG otwiera się i zamyka (tłucze jak durna) do momentu ochłodzenia się kotła. .
    Dociąż klapkę PG

  7. #9507

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Wywal te cegły w zimie Ci się nie przydadzą zostaw w spokoju ruchome ruszta .
    o.k. spróbuję zapalić bez cegieł.
    Mówisz żeby nie zmniejszć mocy kotła szamotem?
    Chciałbym wsypać ok 20 kg węgla i żeby paliło się z 16 godzin.

  8. #9508
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    Jest to kocioł per-eko KSW.
    Z miarkownikiem ciągu, i ma zawór powietrza wtórnego.
    Gdzieś jest błąd chcesz opał do dolniaka ?
    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    chciałbym kupić już najlepszy rodzaj do dolnego spalania.
    A masz taki ? :
    http://kotlywilga.pl/foto.php?id=47
    http://kotlywilga.pl/foto.php?pr=0&id=69

  9. #9509
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1p Zobacz post
    o.k. spróbuję zapalić bez cegieł.
    Mówisz żeby nie zmniejszć mocy kotła szamotem?
    Chciałbym wsypać ok 20 kg węgla i żeby paliło się z 16 godzin.
    Masz teraz mniejszy kocioł po zamianie, jak chcesz wsypać 20 kg węgla to dobrze sprawdź szczelność lub uszczelnij klapkę PG i otworu od ramienia ruchomego rusztu. Na wierzch drewno lub kostki 2 trocinowe.

  10. #9510

    Domyślnie

    g_stanislaw

    nie żałuj PW daj na 10mm
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 13:29

  11. #9511

    Domyślnie

    Animuss, jest mozliwość w ogóle ogarnęcia kierownicy PW do mojego kotla? mi się wydaje ze to będzie niemozliwe. tam nie ma na nią miejsca

    nie wiem juz co robić, jak palić

  12. #9512

    Domyślnie

    Pojęcia myle
    To jest górniak. A chcę w nim spróbować palić "od góry, do dołu".

    Przekrój na zdjęciu się zgadza.

    Jest jakiś zalecany typ węgla, pod tę metodę palenia? No bo, piec Ufam, że się nadaję.

    Zalecane paliwo, to: Orzech. Zastanawiam się czy będzie jakaś różnica pomiędzy OI, a OII, oprócz ceny.

    Stałopalność, przy standardowej metodzie jest podobna. Nie wiem jak tutaj, i czy lepiej się będzie palił OI - bo w koncu jest grubszy - a tlen będzie łatwiej przenikał - ale tak sobie tylko gdybam.. Wole dlatego zapytać.

  13. #9513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    foxa84

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam takie pytanie otóż od niedawna wynajmuje dom w którym jest kocioł Moderator Hajnówka 12kw z 2002 roku. i czy mogę go zasypać pelletem i rozpalić od góry lub dołu ?

    Oto podobny piec
    http://tinypic.com/r/smucz9/6

  14. #9514
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    Pojęcia myle
    To jest górniak. A chcę w nim spróbować palić "od góry, do dołu".

    Przekrój na zdjęciu się zgadza.

    Jest jakiś zalecany typ węgla, pod tę metodę palenia? No bo, piec Ufam, że się nadaję.

    Zalecane paliwo, to: Orzech. Zastanawiam się czy będzie jakaś różnica pomiędzy OI, a OII, oprócz ceny.

    Stałopalność, przy standardowej metodzie jest podobna. Nie wiem jak tutaj, i czy lepiej się będzie palił OI - bo w koncu jest grubszy - a tlen będzie łatwiej przenikał - ale tak sobie tylko gdybam.. Wole dlatego zapytać.
    Jeżeli zalecane paliwo, to: Orzech to najlepiej trzymać się tej wersji przynajmniej na początku kup orzech
    czym grubsze bryłki węgla tym trudniej jest rozpalić go od góry .
    Czyli tyle czasu paliłeś od dołu w górniaku no to wreszcie czas na zmianę .
    Co do opału w tym kotle to możesz palić miałem węglem groszkiem orzechem itd...
    jest tylko pewne ale czy twój ciąg kominowy na to pozwala ,czy przedrze się przez coraz drobniejszą frakcję węgla zimą przy ujemnej temp. jest łatwiej ciąg jest zawsze lepszy .
    Jak sprawdzić ? musisz spróbować
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 11-12-2012 o 21:31

  15. #9515

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Dociąż klapkę PG
    Dociążyłem, ale dalej klapka się bujała. Spróbuję dociążyć bardzie.

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    nie żałuj PW daj na 10mm
    Tak zrobię. Może wymienię śrubę regulacyjną, to zwiększę otwarcie nawet do 4cm. Ale tyle, to już chyba przesada?

    Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednym spostrzeżeniu. Otóż, skoki temp. od zamknięcia klapki PG do jej otwarcia są dużo mniejsze.
    Przed modernizacją:
    zadana 50*, przy 55* zamknięcie PG, przy 46* otwarcie.
    Po modernizacji:
    zadana 50*, przy 52* zamknięcie PG, przy 48* otwarcie.
    Czyli dokładniej.


    Co do cegieł szamotowych.
    Poznałem ostatnio gościa, który handluje i montuje piece, kotły i grzejniki. Facet nieliczny z uczciwych. Zamiast wcisnąć mi grzejniki, którymi handluje, stwierdził, że najpierw muszę zamieszkać, ocieplić chatę i popalić jeszcze jeden sezon. Wtedy się okaże, czy zmieniać grzejniki, czy nie.
    Ale do rzeczy.
    Zapytałem go o szamot w kotle. Powiedział, że jak jeszcze nie był przy kasie i głównie palił drewnem, to szamot w kotle ma sens. Nie trzeba wtedy tak bardzo patrzeć na sezonowanie i wilgotność drewna.
    Sławex 20kW - górny

  16. #9516

    Domyślnie

    g_stanislaw

    to pięknie wyregulowałeś ten miarkownik

    co do szamotu w komorze zasypowej to na drewno to jak najbardziej wskazane z węglem to bardziej tam gdzie gazy mają sie palić aby była odpowiednia temp. zapłonu i napowietrzenie.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 13:30

  17. #9517
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, chciałem zapytać, czy ktoś coś wie na temat węgla, groszku z KWK Kazimierz???
    Pozdrawiam.

  18. #9518

    Domyślnie

    Ja w swoim kotle mam regulowane zasuwę w drzwiczkach zasypowych - PW, klapkę PG i zasuwę na wysokości drzwiczek komory spalania (nad popielnikiem).
    Miedzy komorą popielnika PG a wyższą jest uszczelnienie. Dziś wypróbowałem i ta wyższa zasuwa doskonale się sprawdza przy podawaniu PW pod koniec palenia, kiedy warstwa żaru jest około 5 cm. Dziś jak temperatura zaczyna spadać i otwiera się PG, żar się rozmuchuje i wypalają się ostatki ale temperatura spada. Zamknąłem więc PW i otworzyłem tą dolną zasuwkę nad PG, o dziwo zaczęło się ładniej dopalać, temperatura jeszcze o 5 stopni podniosła się i dopaliło się do zera dostając powietrze wtórne przez drzwiczki, nad dopalacącym się weglem. 5 kg węgla i 12 kawałków drewna paliło się w sumie 7 godzin - jeden zasyp - jak dla mnie rewelacja
    Pozdrawiam

  19. #9519
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    dla twojego kotła uszczelnienie zasypu to bardzo dobra rzecz bo przecież KWKD to dolniak i pali się do dołu, dosypując opału od góry niczego nie zadusisz tylko musisz uważać żeby nie zasypać wlotu do tych dwóch "rurek" na tylniej ścianie kotła, bo przepływ powietrza (PW) ma się odbywać tylko przez te rurki W dolniakach im mniej tlenu pomiędzy opałem w komorze zasypowej tym dłuższa stałopalność. Powietrze głowne podawane jest przez drzwi popielnika i powinno przepływać tylko przez dolną warstwę opału.
    Super - o takie wyjaśnienie mi chodziło tak jak dla laika jest to teraz czytelne. A powiedz mi prosze czy zostawiać w dzwiczkach zasypowych duży otwór na powietrze? czy można go całkowicie zakryć i wydłuży to stałopalność? oczyiwiście będę zwracal uwagę żeby wlot rurek u góry nie był zasypany...
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  20. #9520
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    DS
    jak go zatkasz to będzie taki sam efekt jak byś zasypał te rurki. Musi byś otwarty. Powietrze wtórne( dopalające) w tym kotle właśnie podawane jest przez drzwiczki zasypowe do tych rurek i rurkami w palnik. Bez tego powietrza gazy nie będą dopalane przez co kocioł będzie kopcił i będzie maiał problem ze złapaniem temperatury. To że to PW jest doprowadzone jest przez drzwiczki jest wadą tego kotła ponieważ tlen pojawia się także w zasypie co powoduje niestety szybszy zapłon węgla. Także dobrze uszczelniaj zasyp od góry aby przepływ powietrza przez zasyp był jak naj mniejszy.

    Jeżeli nadal ci się będzie opał szybko zajmował to ja bym jeszcze na twoim miejscu uniemożliwił przepływ powietrza przez ruszt pionowy. Niestety masz jedne drzwiczki od popielnika i od rusztu pionowego a powinny oddzielne.
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 14-12-2012 o 14:50
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

Strona 476 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony