dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 484 z 998
Pokaż wyniki od 9.661 do 9.680 z 19943
  1. #9661
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    DS
    Cytat Napisał H3nio Zobacz post
    "DOLNIAK"
    Jeszcze nie bo nie wiem dokładnie za co one odpowiadają. W instrukcji nazwane zostały dystrybutorem powietrza, ale skąd te powietrze tam się bierze? To nie są chyba otwory od dmuchawy, przecież nadmuch pracuje od dołu, a nie po bokach?!
    Te rurki z otworami napowietrzają zasyp, podają powietrze z popielnika w zasyp, przydatne jest to przy miałowcach a u ciebie niestety powodują właśnie to że się cały zasyp szybko się rozpala. W dolniakach w komorze zasypowej nie powinno być tlenu.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  2. #9662
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    hydraulim jest chyba z 1939roku
    PW jest nie zbędne aby dopaliły się gazy
    przeczytałeś chociaż streszczenie?????
    no i tu są dwie szkoły więc nie wiem w końcu czy otwierać PW czy zamykać

    Cytat Napisał Ogniomistrz Zobacz post
    DS
    witaj atsyrut
    Jeżeli wsad zasadniczy masz z góry uszczelniony dokładnie mieszanką miału z trotami lubpopiołem i te kształtki na grodzi są drożne to możesz wpuścić tą przesuwką trochę powietrza. W innym przypadku otwarcie jej spowoduje zapłon całego wsadu,ponieważ powietrze idzie najkrótszą drogą do tego prześwitu pod grodzią a te kształtki omija
    Ps.masz wiadomość na priv
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  3. #9663

    Domyślnie

    animuss .Dzięki za przeróbkę malunku,teraz,to przynajmniej coś widać.A więc kierunek jest już jasny.Teraz,tylko materiały,czas i heya do przodu
    A odnośnie półek,to są cztery.Wczorajsze pomiary kociołka,to wykazały

  4. #9664

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tob Zobacz post
    „GS”
    Dlatego często „zachodzę w głowę”, jak się udaje kolegom palić na poziomie 40-50C ze spalinami w czopuchu ok. 80-100C, dodatkowo spełniając oczekiwane przez wielu parametry, czyli: wygodnie, długo, czysto i ekonomicznie, mam na myśli szczególnie kotły GS,
    Mnie się jeszcze,też nie udało,np wczoraj robiłem pomiary wymiennika i zauważyłem,że zaczyna się tworzyć firaneczka,a nie dawno był czyszczony.
    A tu za oknem roztop,czyli najchętniej bym obniżył temperaturę,bo stało palność i długi czas spalania powoduje,że dla mnie przy bezwietrznej pogodzie jest za ciepło.Jak dla mnie mógłby przywalić porządny mróz.

  5. #9665

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    no i tu są dwie szkoły więc nie wiem w końcu czy otwierać PW czy zamykać
    atsyrut
    pisz zawsze na górze czy masz DS czy GS bo z tego wychodzi "bajzel"

  6. #9666
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    atsyrut
    pisz zawsze na górze czy masz DS czy GS bo z tego wychodzi "bajzel"
    jasne..

    oczywiście mam DS
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  7. #9667

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    jasne..

    oczywiście mam DS
    no właśnie i to zmienia postać rzeczy.
    a wracać się tyle postów aby sprawdzić kto jaki ma kociołek jest uciążliwe.
    także trzymajmy sie tego co kiedyś LR pisał aby robić te dopiski posiadanych kociołków.

  8. #9668

    Domyślnie

    GS
    Witam mam problem ze smołą w dolnych drzwiczkach(komora jest sucha) ,kiedyś był post(Last Rico) gdzie był opis przeróbki ,może ktoś pamięta stronę

  9. #9669

    Domyślnie

    DS
    ZUG w kwkd powietrze podawane przez rozetkę w drzwiach zasypowych jest zbędne,ponieważ rozpala się wtedy cały zasyp i nici z ekonomi i ekologi i stałopalności.Po co właściciele kwkd sypią popiół na górę ?ano po to żeby uszczelnić zasyp.Te profile są tylko po to żeby dym który się zgromadzi po przebiciu uszczelki lub gdy jej nie ma skierować do "niby" palnika nic po za tym.Pisząc wcześniej że ma trochę otworzyć tą rozetkę chciałem dać koledze do zrozumienia,że spełnia ono swoją rolę tylko do czasu.Niech obserwuje i wyciąga wnioski.Ta rozetka i tak po całkowitym zamknięciu nie jest całkowicie szczelna i zaciąga tam powietrze.A ty chłopie assyrut zamknij tę cholerną rozetkę bo widzę że dopiero uczysz się palić w tego typu kotle i za chwilę napiszesz o nowym problemie. Z kwkd tak już jest ,że z czasem odkrywamy coraz to nowe chochliki .A KTO KUPIŁ NOWY KOCIOŁEK I WSZYSTKO JEST OK.OD POCZĄTKU DO KOŃCA ŻYWOTA TEGOŻ PRODUKTU BEZ ŻADNEJ INGERENCJI Z NASZEJ STRONY
    Ostatnio edytowane przez Ogniomistrz ; 16-12-2012 o 09:59

  10. #9670
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    DS

    ogniomistrz - zacznę testy od Twojej rady i zamknę rozetę w drzwiach zasypowych
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  11. #9671

    Domyślnie

    Ogniomistrz

    To ja wiem ,tylko chodzi oto że atsyrut ma DS a nie GS.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 13:49

  12. #9672

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To skąd ten kondensat jak deszcz -śnieg nie pada, a komin mokry jak wsadzisz rękę do niego i przeciągniesz paluchami?
    Ale ja nigdzie nie napisałem, że mam w kominie kondensat?
    Owszem. Deszczówka leci przez rurkę, ale tylko wtedy, kiedy pada deszcz. Śnieg też czasem słychać, jak rozpalam w kotle.
    Pytałem tylko, czy w celu uszczelnienia wszystkiego, powinienem zamknąć tę rurkę. Odpowiedź otrzymałem wcześniej i już wiem, że nie muszę.
    Sławex 20kW - górny

  13. #9673
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jedna przypuszczalna przyczyna to uszkodzony częściowo rozszczelniony miarkownik -tylko wymiana .
    Druga przypuszczalna przyczyna to złe umiejscowienie miarkownika w kotle ,woda krążąca w kotle nie obmywa bezpośrednio miarkownika od dołu (jego mieszka) tylko pewnie został zamontowany niefortunnie w miejscu wody stojącej .
    Dlatego zamiast zamknąć przy 65 *zamyka przy 68* i jego praca otwieranie zamykanie jest z pewnym opóźnieniem zanim otrzyma informacje temperatury od wody to w kotle są już nowe zmiany temperatury . Naprawa to znalezienie nowego dobrego miejsca w kotle wycięcie -wywiercenie otworu wspawanie mówki stalowej takiej z gwintem wewnętrznym jak miarkownik ,montaż w nowym miejscu ,zaślepienie starego otworu ,np. termometrem lub korkiem .
    Dziękuję, Miarkownik zamontowany jest w fabryczny otwór na górze kotła. Miarkownik 1/2" ma taką wysoką mosiężną tuję ( ok.8-10 cm),i jego temperatura przy temp. na kotle 60* jest taka, że swobodnie można ją trzymać gołą dłonią. Może montaż miarkownika 3/4 " ( jest on dużo niższy ) z zastosowaniem redukcji 3/4 na1/2 by rozwiązał sprawę?. Napisałem również do sprzedawcy. Zobaczę co on mi odpowie.

  14. #9674

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ale zauwaz że PW jest podawane przez cały czas i podawane jest z KPW prosto w zasyp oraz z ekranu drzwiczek jego nie może zabraknąć bo nici z odgazowania. Podczas odgazowania na czopuchu mam 120-160stC.
    O co chodzi z tym ekranem drzwiczek?
    Masz może możliwość wkleić zdjęcie jak u ciebie wyglądają drzwiczki z PW i KPW ?

  15. #9675

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    O co chodzi z tym ekranem drzwiczek?
    Masz może możliwość wkleić zdjęcie jak u ciebie wyglądają drzwiczki z PW i KPW ?
    na razie powietrze idzie z spod ekranu drzwiczek (będę zmieniał tak aby na tym ekranie były małe otwory i ekran z drzwiczkami będą stanowiły tzw. puszkę (ekran i drzwiczki będą ze sobą zespawane) a powietrze będzie dostarczane dodatkową klapką tak aby PW+KPW miało osobno a te otworki osobno) i tylko góra komory zasypowej będzie cała w szamocie aż po wyjście do wymiennika.
    link i post 8876
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ennego/page444
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 16-12-2012 o 16:33

  16. #9676
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikar1 Zobacz post
    Dziękuję, Miarkownik zamontowany jest w fabryczny otwór na górze kotła. Miarkownik 1/2" ma taką wysoką mosiężną tuję ( ok.8-10 cm),i jego temperatura przy temp. na kotle 60* jest taka, że swobodnie można ją trzymać gołą dłonią. Może montaż miarkownika 3/4 " ( jest on dużo niższy ) z zastosowaniem redukcji 3/4 na1/2 by rozwiązał sprawę?. Napisałem również do sprzedawcy. Zobaczę co on mi odpowie.
    Prawdopodobnie twój miarkownik miał długi ten element wewnętrzny- (sonda ) mierzący temperaturę wody bez niej pewnie nie dało by się go wkręcić ponieważ ograniczają to wewnątrz blachy ,poszukaj miarkownika z krótszą sondą żeby pozbyć się tej tulejki ,lub tą gołą przedłużkę spróbuj zaizolować cieplnie czyli założyć na miarkownik od dołu "szalik " z izolacji tak żeby nie zablokować mechanizmu .To że miarkownik zamontowany jest w fabryczny otwór na górze kotła nie znaczy że jest dobrze może wystarczyło by przespawać gniazdo kilka cm w którąś stronę i działał by lepiej ,pomiary trzeba by robić po rozebraniu z blach zewnętrznych i izolacji, termometrem laserowym

    przesuwając go po rozgrzanym płaszczu zewnętrznym kotła.

    Miarkownika z obudowy powinno wystawać tylko tyle :
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 16-12-2012 o 19:26

  17. #9677
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel2z

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    DS
    mam buderusa logica w nim są też te dziurki napowietrzające, po zapaleniu po jakimś czasie rozpala się cały wsad, a dym po całej okolicy, czy można je zaślepić i czy to coś da

  18. #9678
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1205

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Prośba do kolegów posiadających kotły dolnego spalania, piszcie na górze
    swojego posta - DS -. Inaczej info o przesuwaniu żaru i sypaniu na niego
    zimnego węgla - może być źle zrozumiane przez nowych userów.
    Może by tak przyjąć jako zasadę że każdy wpisuje do swojej sygnatury podstawowe informacje, jaki ma kocioł, jaki metraż do ogrzania, jakie ocieplenie, może nawet jakie ma zużycie opału itp. Wtedy wiadomo by było o czym ktoś pisze i do czego się odnosi. Często ktoś podawał te informacje, ale z biegiem czasu i przy tej ilości postów nikt już nie pamięta co kto napisał i kto jaki ma kocioł, kto jaki ma metraż do ogrzania. Z podanymi danymi w sygnaturze, przy każdym poście w stopce byłyby wszystkie te informacje na bieżąco, nie trzeba by ich szukać. Co o tym myślicie, ma to sens i czy byłaby szansa na ich upowszechnienie?
    Kocioł Per-Eko KSW16 moc 16kW, powierzchnia rusztu i komora zasypowa zmniejszona szamotem o 1/3. Dom nieocieplony, połowa bliźniaka "kostki", powierzchnia ogrzewana około 100m2.

  19. #9679

    Domyślnie Dolniak

    "DOLNIAK" - dworek ZN 17 kw

    Cytat Napisał pawel2z Zobacz post
    Witam
    DS
    mam buderusa logica w nim są też te dziurki napowietrzające, po zapaleniu po jakimś czasie rozpala się cały wsad, a dym po całej okolicy, czy można je zaślepić i czy to coś da
    Natomiast ja chciałbym się dowiedzieć czym można je zaślepić? Czy wełna mineralna będzie odpowiednia?


    Niestety znów pogorszyła mi się stałopalność, 10 kg węgla spaliło się dzisiaj w 3 godziny. Czy może to być wina wczoraj zakupionego węgla (orzech)? Może jest za wilgotny? Wcześniej tylko 6 kg paliło się 4 godziny i byłem zadowolony, a teraz znowu to samo...

  20. #9680
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam1205 Zobacz post
    Może by tak przyjąć jako zasadę że każdy wpisuje do swojej sygnatury podstawowe informacje, jaki ma kocioł, jaki metraż do ogrzania, jakie ocieplenie, może nawet jakie ma zużycie opału itp. Wtedy wiadomo by było o czym ktoś pisze i do czego się odnosi. Często ktoś podawał te informacje, ale z biegiem czasu i przy tej ilości postów nikt już nie pamięta co kto napisał i kto jaki ma kocioł, kto jaki ma metraż do ogrzania. Z podanymi danymi w sygnaturze, przy każdym poście w stopce byłyby wszystkie te informacje na bieżąco, nie trzeba by ich szukać. Co o tym myślicie, ma to sens i czy byłaby szansa na ich upowszechnienie?
    I zamiast głupiego avatara niech wpakuje najlepiej przekrój swojego kotła .
    Cytat Napisał H3nio Zobacz post
    "DOLNIAK" - dworek ZN 17 kw
    Niestety znów pogorszyła mi się stałopalność, 10 kg węgla spaliło się dzisiaj w 3 godziny. Czy może to być wina wczoraj zakupionego węgla (orzech)? Może jest za wilgotny? Wcześniej tylko 6 kg paliło się 4 godziny i byłem zadowolony, a teraz znowu to samo...
    Mokry węgiel zabiera energię ale może być też gorszej jakości .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 16-12-2012 o 22:06

Strona 484 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony