dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 506 z 998
Pokaż wyniki od 10.101 do 10.120 z 19943
  1. #10101

    Domyślnie

    Cytat Napisał mals121 Zobacz post
    Polecono mi Krzaczka SKG Plus 24kW, czy taki piec poradzi sobie z ogrzaniem 120m2 ze starą instalacją.
    Dodatkowo hydraulik powiedział mi że muszę zamontować jeszcze pompę i zawór 3 drogowy, czy to jest konieczne.
    12KW to max.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #10102

    Domyślnie

    Też uważam, że 24 kW to za duża moc. Ja mam podobną powierzchnię, też starą instalację, kocioł 17 kW, ściany nieocieplone (suporex) a i tak w cieplejsze dni muszę na niskich temperaturach palić. Przy 24 kW będziesz musiał mieć zawór trójdrogowy, by utrzymać wysoką temperaturę na kotle i nie mieć smoły. Tylko po co ponosić koszta zaworu, montażu i grzać atmosferę gorącymi spalinami?

  3. #10103
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mals121

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    12KW to max.
    Ostatni piec był mały i nie radził sobie najlepiej, a to inwestycja na lata. Na stronie producenta też mi taki pokazuje lub 18kW. Czy to duży błąd jak pic będzie za duży

  4. #10104

    Domyślnie

    Cytat Napisał mals121 Zobacz post
    Ostatni piec był mały i nie radził sobie najlepiej, a to inwestycja na lata. Na stronie producenta też mi taki pokazuje lub 18kW. Czy to duży błąd jak pic będzie za duży
    jacet100 już ci po krótce napisał
    jak już chcesz taki to pomyśl o buforze jak masz gdzie ulokować
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #10105

    Domyślnie

    Za duża moc to potężny błąd.
    Pomyśl też o postępie technologicznym. Ile lat miał, jakiej mocy i konstrukcji był poprzedni kocioł (nie piec!) ? Ja wymieniłem stary na gabarytowo taki sam (mocy poprzedniego nie znałem) i nowy ma lepszą konstrukcję, sprawniejszy wymiennik i zdecydowanie lepiej daje sobie radę niż stary.
    Właściwie to nawet gabarytowo nowy jest nawet mniejszy!

  6. #10106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    napisz jeszcze jak masz ocieplone te 120 m i czy masz bojler, jeśli dom jest w miare ocieploiny to 24kW spokojnie by ogrzało dwa takie domy jak twój. Skutki za dużego kotła oprócz smoły to ciągłe kiszenie opału (dym) i będziesz spalał dużo więcej opału niż przy odpowiednio dobranym kotle.

    nie wiem czy jesteś świadom bo producent na swojej stronie pisze bzdury
    "Kotły typu SKG to uniwersalne piece c.o. przystosowane do pracy w systemie górnego i dolnego spalania."
    jest to kocioł górnego spalania i aby palić w nim ekologicznie i ekonomicznie należy palić w nim od góry co wiąże się z cyklicznym rozpalaniem (nie należy dokładać opału podczas palenia). I jak przeczytasz początek tego tematu dowiesz się że nie obejdzie się bez jego przeróbek.
    W żadnym wypadku nie jest to kocioł dolnego spalania a najwyżej śmieciowego palenia.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  7. #10107
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mals121

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Za duża moc to potężny błąd.
    Pomyśl też o postępie technologicznym. Ile lat miał, jakiej mocy i konstrukcji był poprzedni kocioł (nie piec!) ? Ja wymieniłem stary na gabarytowo taki sam (mocy poprzedniego nie znałem) i nowy ma lepszą konstrukcję, sprawniejszy wymiennik i zdecydowanie lepiej daje sobie radę niż stary.
    Właściwie to nawet gabarytowo nowy jest nawet mniejszy!
    Myślałem większy lepszy, a cenowo to 24kw miałbym taniej od 18kw, ale wezmę mniejszy. Taki zawór 3drogowy to chyba dobre rozwiązanie i warto zainwestować? Piec chodzi ze stałą temp a na grzejniki mogę zmniejszyć.

  8. #10108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marmark Zobacz post
    Drogi Heiztechniku,
    Moim skromnym zdaniem pompa powinna pracować po naciśnięciu STOP. W moim sterowniku tak mam i dawniej (przy paleniu z dmuchawą) korzystałem z tej funkcji w celu schłodzenia kotła (dmuchawa STOP, pompa GO).
    Przy paleniu cyklicznym kocioł GS nie zagotuje się przy załadunku bo jest pusty. Inaczej jest przy DS: jeśli jest dużo żaru to w czasie załadunku (ręcznego – takie mam warunki) temperatura potrafi skoczyć o kilka stopni w górę. Nie wyobrażam sobie żeby w tym czasie pompa nie pracowała: mój kocioł ze względu na wadę konstrukcyjną (dosyć powszechną) podgotowuje wodę już przy 60 – 70 stopniach. Miałem takie przypadki, że przy około 80 stopniach pompa zamontowana na zasilaniu mieliła już tylko parę, a temperatura niebezpiecznie rosła – konieczna była moja interwencja. Przy nie pracującej pompie przejście w stan awarii byłoby łatwiejsze, a użytkowanie kotła bardziej niebepieczne.
    WIECIE niby taki malutki problem a nieraz mozna z tego wojne rozpetac Dajmy juz spokój- co do Serwisu --- powiedziałem juz predzej moim zdaniem macie DOBRE KOTŁY za bardzo przystępna cene i nadal to powtarzam . wpiołem tu taki temat z ta pompa bo spotkałem sie z takim przypadkiem poraz pierwszy --- problem wziołem na LOGIKE brak ciagłego ruchu pompy ... nieraz trudno jest pisac o czymkolwiek nie dobierajac odpowiednich slów bo puzniej łapią Cie za te własnie nieodpowiednie i rece opadaja .....ZOSTAWMY WSZYSTKO i zapomnijmy o problemie i bedzie dobrze....

    A wystarczy logicznie pomyślec tak jak Marmark ---- co do pieców z miarkownikami -- tak moim zdaniem maja lepsze spalanie lepszy STAŁY ciag w komin-niema smoły itd... tylko to wszystko mówie nie z własnego doswiadczenia lecz z tego co wyczytałem -- rozmawiałem z ludzmi któzy to montują - użytkuja bo sam niemam z tym wogóle doswiadczenia ---- chociaz ci któzy to maja CZY ABY NAPEWNO WIEDZA CO ROBIĄ --- sami widzicie ze doswiadczenie w kwesti tak błachej jaka jest PALENIE OGNIA W PIECU ma tutaj 507 stron i maaase doswiadczen ...a to niby tylko palenie w piecu

    takze ""PALCIE LUDZIE BYLEBYŚCIE CIEPŁO w DOMACH MIELI""

  9. #10109
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mals121

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    napisz jeszcze jak masz ocieplone te 120 m i czy masz bojler, jeśli dom jest w miare ocieploiny to 24kW spokojnie by ;ogrzało dwa takie domy jak twój. Skutki za dużego kotła oprócz smoły to ciągłe kiszenie opału (dym) i będziesz spalał dużo więcej opału niż przy odpowiednio dobranym kotle.

    nie wiem czy jesteś świadom bo producent na swojej stronie pisze bzdury
    "Kotły typu SKG to uniwersalne piece c.o. przystosowane do pracy w systemie górnego i dolnego spalania."
    jest to kocioł górnego spalania i aby palić w nim ekologicznie i ekonomicznie należy palić w nim od góry co wiąże się z cyklicznym rozpalaniem (nie należy dokładać opału podczas palenia). I jak przeczytasz początek tego tematu dowiesz się że nie obejdzie się bez jego przeróbek.
    W żadnym wypadku nie jest to kocioł dolnego spalania a najwyżej śmieciowego palenia.
    Dom jest z pustaków a docieplenie to wełna i siding, tak że słabo. Bolier jest 120 lub 150l dokładnie nie pamiętam. Najwięcej ciepła zawsze uciekało przez strych który nie jest ocieplony.
    Nawet sprzedawca w sklepie mówił że ten piec do do górnego spalania.

  10. #10110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mals121 Zobacz post
    Dom jest z pustaków a docieplenie to wełna i siding, tak że słabo. Bolier jest 120 lub 150l dokładnie nie pamiętam. Najwięcej ciepła zawsze uciekało przez strych który nie jest ocieplony.
    Nawet sprzedawca w sklepie mówił że ten piec do do górnego spalania.
    szukaj dobrego dolniaka nie rób sobie krzywdy bo ja tutaj trafiłem po zakupie a ty jesteś przed.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  11. #10111

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    no super rozwiązanie, żeby dołożyć opału lub sprawdzić jego stan wyciągać wtyczkę od wenylatora
    Cysiokysio, gdybyś dołożył choćby odrobinę staranności i nie był uszczypliwy, to zauważyłbyś, że do dokładania nie trzeba wyciągać wtyczki a należy jedynie nacisnąć przycisk STOP.
    Nie będę już więcej polemizował.
    Tak jak mam napisane w podpisie: jesteśmy na forum po to, aby pomagać naszym użytkownikom".
    Nie jesteś użytkownikiem naszego produktu a pyskować mi się nie chce bo mi za to nie płacą.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Se***ik ; 04-01-2013 o 10:02
    Tu była reklama...

  12. #10112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    OPCO_grzesiek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-515
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_stanislaw Zobacz post
    Bez sensu.
    Co zyskasz? Przydomek pioniera? Zwrot kasy za piec? Satysfakcję?
    Powołają biegłego, który udowodni, że nie masz racji i się zbłaźnisz. Co gorsza, producent wystąpi o odszkodowanie za pomówienia i dopiero będzie płacz.
    Daj sobie spokój.
    PS
    Wszyscy musielibyśmy iść do sądów, bo kocioł nie ma tyle kW, co w instrukcji.
    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    też tak kiedyś myślałem o elektrozaworze , z tym że aby on był sterowany tak aby zamykał PW z lekkim
    opóźnieniem (np.do 1min) i ponownie otwierał kiedy PG się otworzy.

    tak sonda to dobry pomysł i już mam wstępną przymiarkę ale jak ona by sterowała PW to już było by super.
    Rozwiązanie jeszcze prostsze, bez linek. Koszt wykonania poniżej 100 zł:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wspdziaanieklapkipgipw.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	158090

  13. #10113

    Domyślnie

    szanowni producenci może zastanówcie sie nad tym co produkujecie a napewno żadnych uszczypliwości nie będzie
    pod waszym adresem.
    oddychamy tym samym powietrzem ,więc nie zatruwajmy się nawzajem a liczebność na onkologi i cmentarzach będzie mniejsza.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #10114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mals121 Zobacz post
    Dom jest z pustaków a docieplenie to wełna i siding, tak że słabo. Bolier jest 120 lub 150l dokładnie nie pamiętam. Najwięcej ciepła zawsze uciekało przez strych który nie jest ocieplony.
    Nawet sprzedawca w sklepie mówił że ten piec do do górnego spalania.
    Masz świadomość i nic nie robisz?
    Zacznij od ocieplenia tego strychu ,może się okazać że ten kocioł, który masz nie będzie już za mały i zacznie sobie radzić .Kocioł tu nie jest panaceum na twoje problemy będzie spalać tyle samo a może więcej bo pokryje teraz zapotrzebowanie jakie ma ten dom a tamten kociołek nie dogrzewał więc oszczędzał twój węgiel kosztem komfortu cieplnego.
    Musisz zainwestować w izolację domu to przyniesie większe korzyści finansowe dla Ciebie.

  15. #10115

    Domyślnie

    Cytat Napisał OPCO_grzesiek Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wspdziaanieklapkipgipw.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	158090
    ja bym chciał aby klapką PW sterował sterownik który dostaje sygnał ze sondy lambda.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  16. #10116

    Domyślnie

    Grzesiek, opisy na rysunku są nieczytelne. Wklej lepszy obrazek, ciężko się zorientować jak to ma działać.

  17. #10117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis Heiztechnik Zobacz post
    Cysiokysio, gdybyś dołożył choćby odrobinę staranności i nie był uszczypliwy, to zauważyłbyś, że do dokładania nie trzeba wyciągać wtyczki a należy jedynie nacisnąć przycisk STOP.
    Nie będę już więcej polemizował.
    Tak jak mam napisane w podpisie: jesteśmy na forum po to, aby pomagać naszym użytkownikom".
    Nie jesteś użytkownikiem naszego produktu a pyskować mi się nie chce bo mi za to nie płacą.

    Pozdrawiam
    Przyciskiem STOP w waszym sterowniku wyłączam także pompę c.o. a jestem tylko człowiekiem i mogę zapomnieć nacisnąć start, nie domknąć dobrze drzwiczek a awaryjne załączenie pompy może nie zadziałać i co wtedy?

    A tak poza tematem nie pyskuje, tylko jestem użytkownikiem tego forum aby wyrażać swoją opinię i tym starać się pomóc innym.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  18. #10118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    OPCO_grzesiek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-515
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_stanislaw Zobacz post
    Bez sensu.
    Co zyskasz? Przydomek pioniera? Zwrot kasy za piec? Satysfakcję?
    Powołają biegłego, który udowodni, że nie masz racji i się zbłaźnisz. Co gorsza, producent wystąpi o odszkodowanie za pomówienia i dopiero będzie płacz.
    Daj sobie spokój.
    PS
    Wszyscy musielibyśmy iść do sądów, bo kocioł nie ma tyle kW, co w instrukcji.
    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ja bym chciał aby klapką PW sterował sterownik który dostaje sygnał ze sondy lambda.
    Wstępnie można to tak wykonać, ale czy to już nie przesada? Układ jest całkowicie wykonalny w cenie
    około 150 pln:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wspdziaanieklapkipgipw.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	158100

  19. #10119

    Domyślnie

    grzegorz może przesada ,ale warunki podczas palenia są tak różne w danym momenicie w kotle że weryfikacja sterownika
    przy pomocy sondy jest bardzo istotna aby w danym momencie była uchylana klapka PW mniej/więcej aby utzrymywać na stałym poziomie liczbę lambda która jest nastawiona w danym sterowniku
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #10120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    OPCO_grzesiek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-515
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    grzegorz może przesada ,ale warunki podczas palenia są tak różne w danym momenicie w kotle że weryfikacja sterownika
    przy pomocy sondy jest bardzo istotna aby w danym momencie była uchylana klapka PW mniej/więcej aby utzrymywać na stałym poziomie liczbę lambda która jest nastawiona w danym sterowniku
    OK. Więc jak znajdę chwilę to wezmę sondę bosch (4-przewodową) i tytułem testów przedwstępnych podepnę pod
    płytkę testową ATmegi i będę mierzył napięcia w czasie pracy pieca. Jak będę miał wyniki to udostępnię wykresy na forum.
    Od tego momentu do wykonania użytecznego mikrokontrolera droga jest długa ale całkowicie wykonalna.

    Pozdrawiam,
    grzesiek

Strona 506 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony