dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 998
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 19943
  1. #10181

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepo82 Zobacz post

    Ale od początku. we wrześniu 2012 zakupiłem nowy piec GALMET GT-KWR 17 ze sterownikiem i dmuchawą.

    Dane wejściowe :
    powierzchnia mieszkania - 80m2
    ściany nieocieplone - kamienica
    ekperyment na zasypie 20kg - węgiel kamienny
    doceniam twoją robotę
    ale 17KW na 80m2
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #10182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    mam czopuch z blachy 5mm i z każdej strony czopucha mam pirometrem 75stC
    natomiast sonda w czopuchu pokazuje na cyfrowym termometrze 149stC
    oczywiście po pewnym czasie jak rozgrzał sie czopuch gdy juz po dłuższym czasie na
    pirometrze nie chciało wzrastać pomimo że na czopuchu utrzymywała się w/w temperatura
    wskazana przez sondę.

    Załącznik 158528
    Czyli nie jest tak źle zresztą tak myślałem bo średnica jest duża .Pomiar po zewnętrznej ale po dłuższym czasie X 2 czyli jak mam około 50*C to musiało by być 100 *C w strudze .

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @ZUG a kiedy go czyściłeś? Zawsze coś osiada na ściankach i robi izolację. Dlatego mierzenie temperatury poprzez termometry przylgowe i pirometry jest prawdę powiedziawszy nic nie dające. Tylko sonda albo termometr do pomiaru spalin znajdujący się w strumieniu spalin daje wymierny pomiar.
    Nie dorobiłem się jeszcze termometru obawiałem się za niskiej temperatury spalin ale nie jest źle .
    Cytat Napisał pepo82 Zobacz post
    Witam
    EFEKT: stałopalność 24 godziny
    Przy ustawieniu :
    temp kotła : 55 stopni
    moc przedmuchu : 30%
    odstęp przedmuchu : 6 min
    czas przedmuchu : 25 sek
    ilość węgla przy jednym zasypie : 30 kg
    temp z ostatnich dni -5 do + 5
    temp w domu ok 23 stopnie
    Przy 90 m2 na dobę 30 kg węgla temp -5 do + 5 ?
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 05-01-2013 o 20:13

  3. #10183
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pepo82

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    8

    Domyślnie

    z tego typu pieca był też do wybory 11 KW ( róznica w cenie ok 200 zl )
    natomiast bałem się że nie uciągnie nieocieplonych ścian ( wszystkie ściany zewnętrzne )

    no i tj pisałem nei miałem zielonego pojecia jaki piec kupic .....

    przy czym wyszło mi ot raczej na dobre bo 17 KW ma wyższą komorę spalania co jest atutem przy górniakach .

  4. #10184

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepo82 Zobacz post
    z tego typu pieca był też do wybory 11 KW ( róznica w cenie ok 200 zl )
    natomiast bałem się że nie uciągnie nieocieplonych ścian ( wszystkie ściany zewnętrzne )

    no i tj pisałem nei miałem zielonego pojecia jaki piec kupic .....

    przy czym wyszło mi ot raczej na dobre bo 17 KW ma wyższą komorę spalania co jest atutem przy górniakach .
    takimi atutami się nie kieruj bo nie oto w tym wszystkim chodzi.
    11kw to już dużo lepiej ale i tak za duży.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #10185

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Czyli nie jest tak źle zresztą tak myślałem bo średnica jest duża .Pomiar po zewnętrznej ale po dłuższym czasie X 2 czyli jak mam około 50*C to musiało by być 100 *C w strudze .


    Nie dorobiłem się jeszcze termometru obawiałem się za niskiej temperatury spalin ale nie jest źle .
    animuss
    parę piwek mniej i jest :
    http://allegro.pl/termometr-panelowy...888112187.html
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  6. #10186

    Domyślnie

    Pepo, przecież jeden z podstawowych warunków ekonomicznego spalania które podaje Last Rico to zdemontowanie dmuchawy! Troszkę wsteczne i pod prąd Twoje porady

  7. #10187
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    ZUG
    http://allegro.pl/termometr-panelowy...888112187.html[/QUOTE]
    Ma za krótką sondę przy średnicy fi 160 muszę mieć 80-90 mm ale poszukam coś .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 05-01-2013 o 20:26

  8. #10188
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pepo82

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    takimi atutami się nie kieruj bo nie oto w tym wszystkim chodzi.
    11kw to już dużo lepiej ale i tak za duży.
    spoko , tutaj kwestia wyboru pieca jest raczej drugorzędna
    w moim pierwszym poście raczej chciałem zachęcić do eksperymentowania, analizowania wyników i rozsądnego dobierania optymalnych parametrów . ( no i teoczywiście egoistycznie chciałem się pochwalić 24ma godz stalopalności

    Wszystkie porady LR pozwoliły mi zrozumiec proces spalania, natomiast odpowiednia analiza eksperymentu
    pozwoliła dobrać optymalne parametry na moim przeszacowanym piecu ( którego oczywiście bym nie kupił gdybym miał pół roku temu obecną wiedzę)

    i tyle pozdrawiam

  9. #10189

    Domyślnie

    Pepo
    zakupił byś ten 11kw i zdemontował dmuchawe jak jacet100 prawi
    i zapewniam cię że tak komora załadunkowa starczyła tobie na 48h palenia.

    nie musisz się tłumaczyć bo po to jest ten wątek założony aby pisać
    o poradach,problemach,wynikach itd i itp...
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 05-01-2013 o 20:23
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #10190
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pepo82

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Pepo, przecież jeden z podstawowych warunków ekonomicznego spalania które podaje Last Rico to zdemontowanie dmuchawy! Troszkę wsteczne i pod prąd Twoje porady
    Spokojnie , taki też mam plan aby w przyszłym sezonie pozbyć się dmuchawy i przejść na miarkownik
    + żaślepić opłonkę w tylnej części komory

    No i wtedy może po eksperymencie uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik .....

  11. #10191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtpm

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-016
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał WBR Zobacz post
    RTPM,
    przeczytałem wszystkie Twoje posty o bojach z kotłem Zielke.
    ...
    Wracając jeszcze do Twoich przeróbek: czy próbowałeś może modyfikacji proponowanej przez użytkownika Jarecki79 dla Zielke KWZ 22 kW?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4487548
    Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem i podanie tak dokładnych informacji na temat rozwiązań.
    Wracając do Twoich słów, to tak bywa z tym pomorzem i Stężycą. Mam kuzynkę, która jest z tej miejscowości i na pewnej imprezie
    rodzinnej (nie z resztą pierwszej) zostałem obśmiany, gdy zapytałem o poradę palenia w takim piecu, gdyż jak sam się przyznaję,
    jestem w tym nowy.

    Jak zwykle śmiech i te same stwierdzenia.
    "Rozpal, dosyp małą łopatkę węgla i gdy się rozpali, zasyp do drzwiczek i zamknij". Tutaj na pomorzu wielu tak robi, są zadowoleni.
    Szkoda tylko, że dopiero po 30 minutach dyskusji, gdy kończą już obśmiewanie mnie padają słowa "no ojciec zimą jak jest zimniej chodzi o 4ej rano dorzucać" ... wtedy u mnie pojawia się delikatny uśmieszek na twarzy.

    Gdy poprosiłem kuzyna o poradę u producentów kotła, usłyszałem poradę po kilku dniach.
    "Chyba masz za mały kocioł". Jasne. Do 120m domu ocieplonego potrzebny jest kocioł 22KW albo więcej.
    Zgoda - jeśli to piec owej firmy ze sprawnością maksymalną 40%? Wtedy potrzebuję 22KW albo i więcej ?

    Co do rozwiązania kolegi Jarecki79, to póki co testuję nieinwazyjne rozwiązania, bo to nie mój kocioł.
    Żeby zainstalować miarkownik musiałbym wyciąć w drzwiczkach popielnikowych otwór i wspawać klapkę do miarkownika.
    Do tego nie wiem, gdzie go umieścić, gdyż jest chyba tylko 1 otwór z tyłu pieca, w którym obecnie mam zawór bezpieczeństwa.
    Niby są 2 zawory. Nie zdejmowałem izolacji jeszcze, ale właściciel jest pewien, że jest tylko jeden. Jest to więc kolejny problem.

    Mam co prawda z właścicielem umowę,
    że jak będę chciał nowy kocioł, to kupuję i rozlicza mi w czynszu, ale kurcze ja jakiś uparty jestem i tak nie naciągam od razu ludzi, toteż zdecydowałem się
    jeszcze powalczyć ten sezon do końca.

    Zdecydowałem się na przeróbkę na dolniaka, gdyż górniak jakoś nie wychodził. Szybko zajmował się wsad mimo uzczelniania przeze mnie
    drzwiczek sznurem szklanym.
    Kombinuję z różnymi konstrukcjami palnika szamotowego. Póki co mam połowiczny rezultat.
    Kieruję się w stronę rozwiązania kolegi jacbelfer.

    Jeszcze raz przeczytam też rozwiązania ted79 i muflonek102 z postów, które byłeś uprzejmy podlinkować.

    Pozdrawiam gratuluję trafnego "niewyboru tego kotła"
    Zielke 18KW

  12. #10192

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ma za krótką sondę przy średnicy fi 160 muszę mieć 80-90 mm ale poszukam coś .
    Może w takim razie z takiego skorzystasz.

    http://kotly.com.pl/produkt-termomet...2279.html?l=pl

  13. #10193
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pepo82

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    takimi atutami się nie kieruj bo nie oto w tym wszystkim chodzi.
    11kw to już dużo lepiej ale i tak za duży.
    ZUG z pełnym szacunkiem odnośnie wiedzy każdego z nas i abstrahując od porad odnośnie :
    - czystego spalania;
    - rodzaju pieca etc

    post dotyczący eksperymentu ma na celu zwrócić uwagę forumowiczów na to , że warto jest "bawić się " ustawieniami pieca i w sposób "naukowy" wyciągać z tego wnioski......

    zakładam że mój piec to FIAT Ducato którego wykorzystuje na dojazdy do pracy ....
    a twój piec to TICO które wykorzystujesz do transportu gruzu ......

    każdy wie z własnego doświadczenia co jest lepsze i do czego , ale już nie każdy będzie mógł naukowo dowieść, przy jakich parametrach Twoje TICO , czy moje Ducato będzie palić najmniej.....

    dlatego nawet do najgorzej dobranego pieca można ustalić optymalne spalanie ,
    a tym bardziej cieszyłby taki eksperyment gdyby miało się "dobry piec"

    pozdro

  14. #10194

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss
    Ma za krótką sondę przy średnicy fi 160 muszę mieć 80-90 mm ale poszukam coś .
    Ja w czopuchu używam takiego termometru niedokładny ale za to spokojnie można przekroczyć zakres pomiarowy bo się obraca no i jest już drugi rok.

  15. #10195
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepo82 Zobacz post
    Spokojnie , taki też mam plan aby w przyszłym sezonie pozbyć się dmuchawy i przejść na miarkownik
    + żaślepić opłonkę w tylnej części komory

    No i wtedy może po eksperymencie uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik .....
    Po co ci te przedmuchy na węglu jak paliłem ustawiałem to 5 sek na 15 minut co do dmuchawy to na minimum ile się da i jeszcze żaluzja !!!!!!!!!
    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Może w takim razie z takiego skorzystasz.

    http://kotly.com.pl/produkt-termomet...2279.html?l=pl
    Ten niczego sobie .

  16. #10196

    Domyślnie

    Pepo

    twoje rozumowanie twoja sprawa.
    ja też mam za duży KOCIOŁEK dlatego piszę to aby nikt więcej nie popełniał błędów.
    I też zakupywałem GO będąc zielony.

    także to zaden atak jedynie rada.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #10197
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pepo82

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Po co ci te przedmuchy na węglu jak paliłem ustawiałem to 5 sek na 15 minut co do dmuchawy to na minimum ile się da i jeszcze żaluzja !!!!!!!!!

    Ten niczego sobie .
    co do przedmuchów to u mnie sterownik działa w taki sposób , że gdy temp wyjdzie powyżej 5 stopni od temp zadanej to wtedy zaczynają się przedmuchy i :
    1) dla przedmuchu ustalam wartość 30% gdyż im mniej dmuchawa podaje powietrza - tym lepiej
    2) przerwa jak najwyższa - 6minut dobrałem gdyż przy takim odstępie piec pali najdłużej , utrzymuje temp ok 7 stopni wyższą od zadanej i nie wraca do trybu pracy ( czyli ciągłej pracy dmuchawy )
    3. 25 sekund ( tu akurat dużo ) natomiast jest to dobry czas aby dmuchawa uzyskała właściwe obroty i miała wystarczającą moc aby odchylić klapkę...
    przy 5 sekundach i 30 % piec by nawet nei odczuł że dmuchawa się włączyłą.

    ps. wszystkie te ustawienia zawsze dobierane będą indywidualnie, w zależności od warunków

  18. #10198

    Domyślnie

    [QUOTE=grybos1;5719319]
    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    ZUG
    http://allegro.pl/termometr-panelowy...888112187.html[/QUOTE
    Do monitorowania temperatury spalin konieczny będzie termometr o zakresie pomiarowym do 500st.C Ja zamontowałem taki: http://www.okazje.info.pl/okazja/dom...in-300-mm.html
    zakres temp. to rzecz indywidualna ponieważ ja taki nie potrzebuje zakupiłem takowy i drugi sezon jest ok.
    max temp. jaką miałem w czopuchu to 250stC abym miał więcej musiałbym w wymienniku rozpalić i chciałem elektroniczny.
    ale zgadza się im większy zakres tym bezpieczniej dla termometru.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #10199
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mebel
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jestem przed wycięciem otworu pod KPW, i mam z tym problem gdyż praktycznie przez całą szerokość drzwiczek jest wypukłe logo producenta a drzwiczki dodatkowo są "chropowate", doradźcie proszę czym to wyszlifować aby była równa i szczelna powierzchnia pod klapkę KPW.

    Drugie pytanie to w której części drzwiczek wyciąć otwór (planuję 4x2,7mm), na środku, na górze czy raczej w dolnej części?
    Kocioł Per-eko KSW top plus 20.

  20. #10200

    Domyślnie

    Cytat Napisał mebel Zobacz post
    Jestem przed wycięciem otworu pod KPW, i mam z tym problem gdyż praktycznie przez całą szerokość drzwiczek jest wypukłe logo producenta a drzwiczki dodatkowo są "chropowate", doradźcie proszę czym to wyszlifować aby była równa i szczelna powierzchnia pod klapkę KPW.

    Drugie pytanie to w której części drzwiczek wyciąć otwór (planuję 4x2,7mm), na środku, na górze czy raczej w dolnej części?
    Kocioł Per-eko KSW top plus 20.
    Niczego nie szlifuj!
    Też chciałem szlifować, ale na szczęście mnie powstrzymano. Niepotrzebna robota.

    Opis do rysunku.

    Na drzwiczkach (zielony) odrysować profil lub rurę. Wyciąć otwór przez drzwiczki.
    Żółtą część kierownicy wspawać w drzwiczki.
    Drugą część kierownicy (niebieski) przykręcić od wewnętrznej strony drzwiczek. Miedzy drzwiczki a niebieską część kierownicy można dać sznur szklany.
    Ja akurat tymczasowo przyłapałem spawami i tak zostało.

    Jakby ktoś nie łapał, to będąc w domu, zrobię kilka fotek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a1.JPG
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	158630
    Ostatnio edytowane przez g_stanislaw ; 06-01-2013 o 11:16
    Sławex 20kW - górny

Strona 510 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony