dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 532 z 998
Pokaż wyniki od 10.621 do 10.640 z 19943
  1. #10621
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    przy koksie to już inna bajka ,nawet ustawisz min na RCK i będzie sie paliło
    problem to już by był podczas wypalania gazów ponieważ to juz potrzebuje O2
    Ja już musze podziękować swojemu ślimacznemu Regulusowi RT-3 na rzecz sterownika 0-1, nawet przy 10Pa jak klapa jest wysoko w górze to ładnie się pali, a nie tli (o kurcze na nowo koło odkryłem). Nie ma chyba nic gorszego niż spalanie na mechanicznym z niedoborem O2.

    Jak wygląda u Ciebie sprawa miejscowego gotowania wody, występuje?

    Pozdr
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  2. #10622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Ja już musze podziękować swojemu ślimacznemu Regulusowi RT-3 na rzecz sterownika 0-1, nawet przy 10Pa jak klapa jest wysoko w górze to ładnie się pali, a nie tli (o kurcze na nowo koło odkryłem). Nie ma chyba nic gorszego niż spalanie na mechanicznym z niedoborem O2.

    Jak wygląda u Ciebie sprawa miejscowego gotowania wody, występuje?

    Pozdr
    zdarza się jak juz jest końcówka odgazowania (tak między 8-9godz odgazowania)
    i tylko przy mocnych węglach (teraz mam kwk wesoła)
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #10623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Ja już musze podziękować swojemu ślimacznemu Regulusowi RT-3 na rzecz sterownika 0-1, nawet przy 10Pa jak klapa jest wysoko w górze to ładnie się pali, a nie tli (o kurcze na nowo koło odkryłem). Nie ma chyba nic gorszego niż spalanie na mechanicznym z niedoborem O2.
    Dlatego paliłem ze sterowaniem klapki na styczniku, dopóki nie przeczytałem tutaj o regulatorze ciągu MCI. Ma zalety miarkownika jaki miałeś dotychczas (płynna regulacja szczeliny) i regulowaną szczelinę minimalną oraz maksymalną. Nie będzie duszenia kotła na małej ilości tlenu, klapka opadnie całkowicie jeśli przy minimalnej szczelinie temperatura urośnie powyżej zadanej. Tych cykli uśpienia będzie na pewno mniej niż przy sterowaniu 0-1. Przy sterowaniu 0-1 ciężko jest ustawić odpowiednie uchylenie klapki. Albo jest za duże (np. zerwał się wiatr), albo za małe (np. popiół zatkał częściowo ruszta).

  4. #10624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Tych cykli uśpienia będzie na pewno mniej niż przy sterowaniu 0-1. Przy sterowaniu 0-1 ciężko jest ustawić odpowiednie uchylenie klapki. Albo jest za duże (np. zerwał się wiatr), albo za małe (np. popiół zatkał częściowo ruszta).
    Coś chyba pokręciłeś. Przy 0-1 moim zdaniem cykli uśpienia będzie chyba więcej. Popali ogniem, zamknie PG, dopala gazy, gazy sie kończą temp spada i znowu ogień. Na wiatr jest RCK, na popiół duży ciag kominowy. Ja np. mogę lecieć powyżej 35Pa, popiół wyrywa, tylko po co?

    A wlaśnie jeszcze jedno pytanie. Zastanawialiście się jak się ma RCK do prędkości spalin, ktora teoretycznie powinna byc jak największa?
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 18-01-2013 o 11:31
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  5. #10625

    Domyślnie

    W moim Camino na koksie od połowy zasypu przy wyższej temp. też syczy jak w czajniku, sprawdzałem u kolegów tez tak jest. Myślę, iz przyczyną jest b. wysoka temperatura z koksu, wolny przepływ wody przez kocioł w niektórych miejscach (na co by pomogło podwójne zasilanie - str 516 #10314). Gdy przełącze pompę z I na III nigdy nie ma tych objawów. Wtedy wymiennik bardzo dobrze odbiera ciepło, bo przy wyższym zasypie jak to w Camino - idzie dużo w komin.
    KWD Camino 3 3/7 18 kW + Regulus lub Vaillant atmoMax-plus VUW 20 kW, dom nie ocieplony, piwnica 150 m nie ogrzewana, parter 150 m ogrzewany, piętro 130 m nie ogrzewane, strych 90 m, okna plastikowe.

  6. #10626

    Domyślnie

    @Szponi chyba Ty pokręciłeś w rozumowaniu. jacet 100 własnie napisał że przy MCI tych cykli będzie mniej niż przy sterowaniu 0-1(jak np. w unisterze). Piszesz to samo posądzając go o pokręcenie.

  7. #10627
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    ZBĘCIEC KWKD 22 KW DS

    (z miarkownikiem spalania bez elektroniki)

    Może komuś pomogę swoją wypowiedzią.

    s woim piecu wyłozyłem cegłami szamotowymi palenisko ( tylna ukośnią ścianę)Cesły ułożyłem na sztorc jedna obok drugiej otstanią musiałem przyciąć. Cegły trzymaja się i nie opadają na ruszt. Dodatkowo na pełen zasyp węgla - na górę wsypuję 2 łopaty miału i rozgarniam tak zeby zasypału szczeliny między węglem (sort orzech),. Klapka od PW jest zamknieta - wszystkie rady wziąłem z forum i co zaobserowałem:

    1. kocioł szybciej łapie zadaną temperaturę
    2. stałopalność wzrosła ( ale sprawdzam to przy różnych temperaturach na zewnątrz)
    3. kocioł stabilniej trzyma temeperatrę ( bez skosków w zakresie 50-70 stopni. )
    4. chyba mniej się smoli - ale to dopiero sprawdzam i stwierdze po kilku paleniach
    5. Dym szybciej staje się jasny i taki utrzymuje kolor cały czas.

    pozdrawiam
    atsyrut
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  8. #10628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @Szponi chyba Ty pokręciłeś w rozumowaniu. jacet 100 własnie napisał że przy MCI tych cykli będzie mniej niż przy sterowaniu 0-1(jak np. w unisterze). Piszesz to samo posądzając go o pokręcenie.

    No tak, sorka.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  9. #10629
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    usmiechniety

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    witaj
    Też mam kocioł z Termixa tylko mniejszy i rewelacyjnie sprawdza się przy paleniu od góry .Jakiś czas paliłem bez KPW też jakoś funkcjonował ale z KPW jest znacznie lepiej troszke dymu tylko przy rozpalaniu póżniej z komina nic nie widac no i ekonomika ,stałopalnośc ok 24 godzin .
    Jako ciekawostka bardzo dobrze pracuje z Unisterem .

  10. #10630
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel3410

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cysiokysio.
    Czy Twój sterownik steruje dmuchawą fazowo czy grupowo? i czy ten MCI moze byc sterowany grupowo?
    Ostatnio edytowane przez pawel3410 ; 18-01-2013 o 15:16

  11. #10631
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gregorr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sękowa
    Kod pocztowy
    38-307
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał grybos1 Zobacz post
    Witam sąsiada z za górki.
    Twój zabytkowy kocioł nie nadaje się do spalania drewna, posiada krótki wymiennik i spalanie produktów zgazowania kończy się w ...kominie.
    Jak zapewne zauważyłeś pod koniec palenia wsadu w kotle dużo żaru, szczególnie w tylnej jego części a temperatura spada. dzieje się tak dlatego, że powietrze zamiast pod ruszt natleniać opał umyka tam gdzie ma mniejszy opór czyli rusztem pionowym skutecznie chłodząc wymiennik. Należy więc zamknąć tę drogę przepływu powietrza. Możesz to zrobić tak:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4949523
    Uszczelnieniu rusztu pionowego umożliwi skuteczniejsze dopalanie wsadu przy dłuższym utrzymaniu temperatury zadanej. Ja żaru nie wybieram, po odpopieleniu paleniska pali się dalej lub pozostałe "koksiki szybko stygną. Po około 15 minutach zasypuję kolejny wsad. W Twoim kotle powietrze wtórne z rozety w małym stopniu bierze udział w spalaniu gdyż umyka do wymiennika najkrótszą drogą. wskazane jest więc wykonanie KPW, która skieruje PW z rozety w zasyp poprawiając sprawność spalania. Przy tej wielkości kotła mało sypiesz węgla. Zasyp komorę zasypową około 8cm poniżej dolnej krawędzi drzwiczek, na wyrównany zasyp drobno porąbane suche drewno i na to plasterek słomy z kostki. Słomę zapal też od góry.
    Wprowadzenie proponowanych modernizacji pozwoli Tobie zaoszczędzić trochę kasy i zdrowia sąsiadom.
    Pozdrowienia za Strzeszyna.
    Jasiek G.
    Ruszta pionowe mam już uszczelnione tak że wszytko ładnie się dopala. Pozostaje problem rozpalania od góry i podawania PW. W drzwiczkach jest otwór ale tak jak mówisz powietrze idzie prosto w płomienice. Masz może zdjęcie kierownicy ze swoich drzwiczek? Nie mam pojęcia jak i z czego ją zrobić?

  12. #10632
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Kolegom za zrozumienie i wsparcie. Widzę że mamy
    wspólny cel. Bezpieczeństwo nasze i domowników - ponad wszystko.
    Niezwykle mnie to cieszy, bo to dojrzałe i odpowiedzialne myślenie.
    -----------------------------


    Cytat Napisał robit Zobacz post
    Przyjmij może do wiadomości kol. Last Rico że twoja wiedza dotycząca funkcjonowania kotłów z nadmuchem pochodzi z przed piętnastu lat.
    W tym czasie regulatory analogowe oparte na wzmacniaczach operacyjnych zostały zastąpione przez regulatory cyfrowe oparte na mikroprocesorach.
    Tak samo silniki prądu stałego które ewentualnie można by sterować poprzez PWM zostały zastąpione przez silniki prądu zmiennego które wymagają sterowników fazowych lub grupowych.
    Kolego Robit
    Mam dla ciebie dwie wiadomości. Jedną złą, a drugą... też złą.
    Najpierw łatwo udowodnię że nie masz racji posądzając mnie brak wiedzy
    na tematy dot. sposobów sterowania dmuchawami. Jednocześnie - pokażę
    że jesteś małym kłamczuszkiem. Obie te rzeczy wynikną z podanych linek...
    Gdybyś wszystko czytał, (jak stwierdziłeś!) to musiałbyś trafić na ten tekst.
    Piszę tam o sterowaniu fazowym silników asynchronicznych
    i że ja jednak wolę inne rozwiązanie jako bardziej profesjonalne (falowniki)
    - czyli regulacja obrotów silnika asynchron. przez przemianę częstotliwości,
    a to jest kolego strona nr... 3. (słownie - strona trzecia) tego wątku, proszę:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post2772956
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post2776362

    Podobnie kolego, nie jest prawdą że PWM może sterować jedynie silnikami
    prądu stałego. Musisz zobaczyć jakiś blokowy schemat mikrokontrolera,
    a przekonasz się - że zawierają one PWM-y, niektóre z nich mają nawet
    po kilka, kilkanaście kanałów PWM. Zobacz, jak popularny "picuś" steruje
    silnikiem AC (prądu zmiennego!!) przez PWM właśnie. Niemożliwe???

    http://www.youtube.com/watch?v=ZzDcUoYUnuk

    Na koniec coś o patencie z 1995 roku który byłeś uprzejmy wkleić.
    Oznajmiam że klapa PW (nie kierownica czyli KPW), tylko ruchoma kapa
    wykonywana jest w kotłach Dozamet od co najmniej 1975 roku, oraz że ja
    NIGDY i NIGDZIE nie podawałem sie za patentodawcę "spalania od góry".
    Wątek ma cel wył. edukacyjny. Stanowczo twierdzę, że nie uda się spalać
    naprawdę ekonomicznie - jedynie podpalając węgiel od góry. To za mało.
    Na to musi złożyć się wiele elementów, ocieplony komin, suchy opał, KPW,
    uszczelniony kocioł, blokada rusztu pion. RCK, oraz wiedza o spalaniu.
    Ta ostatnia jest KONIECZNA, a tutaj zupełnie darmowa, tak więc zakończ
    już wiązać KPW - z dmuchawą a wszystkim to wyjdzie na dobre.
    beton wiąże ludzi...

  13. #10633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Stanowczo twierdzę, że nie uda się spalać
    naprawdę ekonomicznie - jedynie podpalając węgiel od góry. To za mało.
    Na to musi złożyć się wiele elementów, ocieplony komin, suchy opał, KPW,
    uszczelniony kocioł, blokada rusztu pion. RCK, oraz wiedza o spalaniu.
    Ta ostatnia jest KONIECZNA, a tutaj zupełnie darmowa.
    To było bardzo szczere i tak to wszystko odbierałem jak tylko się zagłębiłem w temacie palenia.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #10634

    Domyślnie

    DS KWKD22
    Witam.
    atsyrut teraz pora na dalsze usprawnienie;Zablokuj dopływ powietrza głównego poprzez pionowy ruszt np.kawałkiem odpowiedniej dociętej blachy.Będziesz jeszcze lepiej spalał opał
    Pozdrawiam

  15. #10635
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    DS

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    ZBĘCIEC KWKD 22 KW DS

    5. Dym szybciej staje się jasny i taki utrzymuje kolor cały czas.

    pozdrawiam
    atsyrut
    dymu nie powinno widać prawie wcale ale to przez to że zamykasz PW. Musisz jakiś podać PW w palnik. Jeżeli nie przez drzwiczki zasypowe(bo się wsad szybko zajmuje) to może się da z popielnika jakimiś rurkami lub otworami w cegle. U mnie i Jacbelfra to się sprawdza mimo iż nie ma rozdzielnej regulacji PW od PG.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  16. #10636
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel3410 Zobacz post
    Cysiokysio.
    Czy Twój sterownik steruje dmuchawą fazowo czy grupowo? i czy ten MCI moze byc sterowany grupowo?
    nie mam pojęcia ale Bolecki już to wyjaśnia.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  17. #10637
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Amator 14
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Niemcz
    Kod pocztowy
    86-032
    Posty
    70

    Domyślnie

    Do g-stanisław
    Piszesz że masz Sławex gs zastanawiam się nad nabyciem takiego.proszę o opinie.
    Pozdrawiam
    Dom 120m2 poddasze 60m2 garaż 50m2 BK 24 +10 styropian dach 22 wełna

  18. #10638

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amator 14 Zobacz post
    Do g-stanisław
    Piszesz że masz Sławex gs zastanawiam się nad nabyciem takiego.proszę o opinie.
    Pozdrawiam
    Ogólnie jest OK.
    Kocioł jest szczelny, szybko nagrzewa, a po przeróbce drzwi zasypowych duża stałopalność.
    Jedyny minus, to króćce od termometru i miarkownika. Nie są nagwintowane na wylot. Efekt taki, że aby wkręcić do końca termometr i miarkownik, trzeba zjechać na nich gwint do 1 cm. Nie miałem gwintowników, aby poprawić babola, więc usuwałem gwinty na ustrojstwach.

    PS
    Nie wiem, czy babol występuje we wszystkich kotłach czy tylko w moim. Musisz wsadzić palucha w rurę i sprawdzić, czy gwint jest jednakowy na całości.

    PS PS
    Mój kocioł jest bez elektroniki.

    PS PS PS
    Pomimo tego, że jestem zadowolony z kotła, to jak się wysłuży, lub będę miał 2k zbędnej gotówki kupię dolniaka.
    Sławex 20kW - górny

  19. #10639
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel3410

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    cysiokysio
    Z informacji na stronie boleckiego wynika, że obsługuje regulacje fazową a o grupowej nie ma wzmianki. Sterowanie grupowe dmuchawy poznasz po tym, że na minimalnych obrotach dmuchawa będzie "tykać", a żarówka podłączona zamiast dmuchawy powinna "błyskać" a nie świecić z obniżoną mocą (dla testów podłączamy żarówkę o jak najmniejszej mocy).

  20. #10640
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Tykania nie słyszałem , jedynie wiatrak buczył jak mu ustawiłem za niską moc minimalną. Test żarówką mogę wykonać dopiero jutro. żarówka 40W może być?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

Strona 532 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony