dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 545 z 998
Pokaż wyniki od 10.881 do 10.900 z 19943
  1. #10881

    Domyślnie

    Atros troche przeszkadza łokiec czarny, poczytaj mikara ma dobry pomysł

    Dzięki ZUG muszę znaleźć nadmiary powietrza
    Ostatnio edytowane przez defy ; 25-01-2013 o 09:11

  2. #10882

    Domyślnie

    defy

    podstawą jest aby kocioł był szczelny wręcz bardzo szczelny co nie jedno krotnie LR powtarzał
    a zapewniam cię że kocioł nie zrobi nic innego co sobie życzysz (brak o2 brak reakcji)
    odgazowanie wtedy trwa bardzo długo. U mnie jak temp. są lekko na plusie odgazowanie trwa nawet do 12godz.
    teraz przy mrozach od 7do 8gzodz. przy zasypie 30cm grubości.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #10883

    Domyślnie

    ZUG


    Mój miarkownik jak bym go nie ustawił tyo zawsze zostawia szczeline na ok. 3-4mm może to jest przyczyna natomiast jak zdjąłem wczoraj z miarkownika łańcuch to zaczął gasnąć i przydymiać na żółto regulacja pw bez efektu .
    Może brakuje mi cierpliwości ,jeszcze trochę będę miał syndrom gołębiarza wytarty kołnierzyk

  4. #10884
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Defy

    To zrób trochę inaczej. Odepnij łańcuch, rozpal do temp zadanej i zamknij recznie klapę. Miarkownik ustaw na temp. jaką wskazuje termometr wody. Podepnij łańcuch tak żeby był lekko napięty, ale nie unosił jeszcze klapy. Po spadku temp powinien zacząc podnosić. Dymek mały na miarkowniku mechanicznym bedzie przez jakiś czas, bo miarkownik robi małą szczelinę chcąc utrzymać temp.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  5. #10885

    Domyślnie

    Cytat Napisał defy Zobacz post
    ZUG


    Mój miarkownik jak bym go nie ustawił tyo zawsze zostawia szczeline na ok. 3-4mm może to jest przyczyna natomiast jak zdjąłem wczoraj z miarkownika łańcuch to zaczął gasnąć i przydymiać na żółto regulacja pw bez efektu .
    Może brakuje mi cierpliwości ,jeszcze trochę będę miał syndrom gołębiarza wytarty kołnierzyk
    żadnej przerwy. jak kocioł jest na tzw. podtrzymaniu nie może mieć w GS żadnego tlenu pod zasyp.
    podejrzewam że możesz mieć jeszcze nie szczelną klapkę mimo zamknięcia i sprawdź inne luki.
    oraz to że przymykałeś mogło być złą synchronizacją czyli już za dużo było odgazowane i musiał kocioł to wyrzucić bo zapewne robiłeś to ręcznie.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  6. #10886

    Domyślnie

    ZUG

    tak było

    SZPONI

    idę to przecwiczyć

    DZIĘKI PANOWIE

  7. #10887

    Domyślnie

    do ZUG
    dziś zważyłem dziwną rzecz, a mianowicie ustawiałem zawsze miarkownik na termometrze ten który jest na rurze od wyjścia z kotła dziś ustawiłem miarkownik wg regulatora proton który został od dmuchawy i kontroluje pompkę a on ma czujnik włożony w kocioł. no i chyba palenie się poprawiło. na termometrze na rurze jest wyższa o jakieś trzy a nawet cztery stopnie w początkowej fazie nagrzewania niz na tym regulatorze. nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem i czy mnie zrozumiecie ale czy to mogło powodować dymienie? chociaż teraz też trochę jest ale lepiej jest?

  8. #10888

    Domyślnie

    u mnie jest też taka różnica (sonda jest na zew ,a tamta w płaszczu) ,można nawinąć mate termoizolacyjną co też mam zamiar zrobić.
    myślę że przy takiej różnicy nie powinno mieć to wpływu u mnie bolecki pilnuje wszystkiego fakt ostatnio musialem podłączyć osobne zasilanie do ppx ale z winy bałaganu w zasilaniu i na razie jest wszystko ok.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  9. #10889

    Domyślnie

    do ZUG
    jednak nie jest dobrze chole...już jestem wkur na to wszystko tyle siędzę i dupa. Teraz poszedłem i dymi po 4 godz kpw uchylone czy wiecej czy mniej nie ma znaczenia dymi i mały płomyk jest a jak zaczynam uchylać delikatnie drzwiczki nie dymi ładnie spokojnie się pali co jest grane?

  10. #10890

    Domyślnie

    do ZUG
    czy masz jakiś pomysł czemu to tak dymi?co mogę zmienić w tym piecu zeby nie dymiło?no i temperatura spada po czterech godz o jakieś 8stopni nawet jak palę na 60 stopniach?

  11. #10891

    Domyślnie

    jakie drzwiczki uchylasz ,zasypowe ??
    zjawisko o którym piszesz że po 4godz spada temp o 8stC jest wynikiem zakończenia odgazowania i początkiem zgazowania koksu.
    takie rzeczy się dzieją przy weglach o dużej Ri.
    spróbuj zmieszać ten węgiel z typem 31 i najlepiej załaduj na tzw. kanapkę.
    ja palę u siebie węglem typ 32 kwk wesoła orzechII i ekogroszek typ31 i ładuję do komory na tzw kanapkę czyli:
    1warstwa wesoła na to ekogroszek ale tyle aby wypełnił luki między kęsami tej wesołej
    czyli 70% wesoła 30% ekogroszek
    efekt jest taki że kocioł ładnie się budzi i w/w przejście z odgazowania na zgazowanie nie skutkuję takim spadkiem temp.

    jak ten dym wygląda?

    u mnie jest taki rzadki śniezno biały ,a jak jest na potrzymaniu znika
    natomiast jak sie znowu obudzi to się w/w dymek pojawia
    tylko on wygląda ja para pod czas odgazowywania.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 25-01-2013 o 11:18
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  12. #10892

    Domyślnie

    zasypowe uchylam właśnie? a może zmieszać z drewnem? bo innego węgla nie mam i nie mam możliwości kupienia. mieszkam ok Ostrołęki na składach brak węgla sprawdzonego i nikt nie zna parametrów węgla. u mnie tez jest bardziej biały ale i pojawia się też brunatny
    Ostatnio edytowane przez pilkarz1616 ; 25-01-2013 o 11:29 Powód: Dopisanie zdania

  13. #10893

    Domyślnie

    po 5 godz dymu brak w kotle ciemno temperatura na miarkowniku ustawiana 46 a na termometrze 38 stopni. czy duza jest strata przez ta godz czy półtorej? czy komin mocno przez to się syfi i kocioł? czy jest to szkodliwe?
    Ostatnio edytowane przez pilkarz1616 ; 25-01-2013 o 11:38 Powód: dopisanie zdania

  14. #10894

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    zasypowe uchylam właśnie? a może zmieszać z drewnem? bo innego węgla nie mam i nie mam możliwości kupienia. mieszkam ok Ostrołęki na składach brak węgla sprawdzonego i nikt nie zna parametrów węgla. u mnie tez jest bardziej biały ale i pojawia się też brunatny
    jak zasypowe to musisz pomyśleć nad lepszym napowietrzaniem nad zasypem.
    może większa KPW.
    z drewnem nie mieszaj to inne paliwo i ono potrzebuje innego napowietrzania (zdecydowanie większego)
    nie ma że bardziej biały ,on jest taki poszarpany ,pół przezroczysty a pod światłem widac że jest śniezno biały i żaden inny.
    w DS przebieg spalania jest w małej porcji i to co wylatuje z komina już jest zgazowane dlatego przy prawidłowym paleniu nic z komina nie leci a w GS zgazowanie jest dopiero po kilku godzinach dlatego też wtedy nic nie widać.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #10895

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    po 5 godz dymu brak w kotle ciemno temperatura na miarkowniku ustawiana 46 a na termometrze 38 stopni. czy duza jest strata przez ta godz czy półtorej? czy komin mocno przez to się syfi i kocioł? czy jest to szkodliwe?
    tak jest duża CO (tlenek wegla) wtedy ucieka mnóstwo a to b.dużo energi i zapewne po wypaleniu zasypu w wymiennikach masz dużo sadzy ,dlatego musisz zmienić węgiel
    najlepiej zacznij naukę na typ31.
    przy b.szczelnym kotle GS sterowanie nim jest zdecydowanie lepsze i w dużej mierze jest wykorzystywany opał a to co nie jest
    to już niestety ale to tylko kocioł GS wszystkiego przy takim zasypie nie da się okiełznać.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  16. #10896

    Domyślnie

    poszedłem teraz jest śnieżno biały faktycznie dym z komina. teraz już w piecu niebieskie płomienie są czyli jest jakieś dwie godz nie całe, złego spalania?czy bardzo złego?a może palenisko zrobić kwadratowe i będzie lepiej teraz mam 40szer i 20 dłu a moze zrobić taki bardziej kwadrat czyli 28x28 czy to by coś pomogło czy raczej nie? KPW mam zrobione z profila 11cmx6cm

  17. #10897

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juzef Zobacz post
    Witajcie. Czas się ujawnić z moim przedsięwzięciem. Dwa tygodnie temu mnie złapał pomysł stworzenia źródła podstawowej wiedzy o czystym paleniu, tak by adeptów tej sztuki nie trzeba było odsyłać do tego wątku na stracenie, a całość byłaby wytłumaczona od początku do końca i przystępnie. I tak oto powstała strona http://czysteogrzewanie.pl (oraz fan-pejcz na fb).

    Zacząłem od spraw podstawowych. Cały czas opisuję też tematy poboczne do samego palenia od góry, ale składające się na prawidłowe ogrzewanie. Bazuję oczywiście na tym wątku, także na wiedzy zewsząd zebranej i jakimś tam doświadczeniu
    I tej informacji brakuje na stronie głównej. W zakładce "Co się tu dzieje" (do której nie każdy zajrzy) jest tylko:
    "Treść merytoryczna w dużej mierze bazuje na prowadzonej od lat dyskusji i wymianie doświadczeń społeczności forum.muratordom.pl (której inicjatorem jest Last Rico) oraz forum.info-ogrzewanie.pl."
    Myślę, że już na stronie głównej powinieneś zamieścić link tego wątku pod nazwą "[b]Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego[/b"] a nie "forum.muratordom.pl", oraz informację, iż lwia część rysunków i wiedzy jest zaczerpnięta z postów założyciela-Last Rico. Przy rysunkach Last Rico też brakuje linków do jego postów z których zapożyczyłeś grafikę. Samo np. "Palenie od góry, rys. Last Rico" sprawia wrażenie jakby Last Rico był tylko grafikiem. I nie jest on tylko "inicjatorem" dyskusji. Usuń z tego wątku jego posty, to co po nim powtarzamy, to czego nas nauczył gdy nie ma czasu odpowiedzieć-co zostanie? Mało, prawda?

  18. #10898

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    poszedłem teraz jest śnieżno biały faktycznie dym z komina. teraz już w piecu niebieskie płomienie są czyli jest jakieś dwie godz nie całe, złego spalania?czy bardzo złego?a może palenisko zrobić kwadratowe i będzie lepiej teraz mam 40szer i 20 dłu a moze zrobić taki bardziej kwadrat czyli 28x28 czy to by coś pomogło czy raczej nie? KPW mam zrobione z profila 11cmx6cm
    myślę że profil 11x6 jest ok w sumie dość duży. (skoro ten profil nie jest w stanie okiełznać odgazowania węgla to sprawdź szczelność i rozpalanie bez gwałtownych ruchów tylko spokojnie nie do zadanej temp. dochodzi z 1godz.)
    co do wymiaru rusztu co w GS jest miarą mocy kotła to tobie nie pomogę ponieważ jest to bardziej złożony temat.
    czyli jakie masz zapotrzebowanie przez dom jaki masz komin.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #10899

    Domyślnie

    jacet100 niech to LR oceni
    bo o ile ciebie rozumie to odbierasz to jako plagiat
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #10900

    Domyślnie

    dom ocieplony bardzo dobrze 15cm styro na scianie z pustaka na stropie bo jeszcze nie używane poddasze rozłożona wełna 15cm w podłodze 15cm styr. 100m2 w tym 40m2 podłogówki i 36 grzejników aluminiowych. komin 7,5 m 21x21 ocieplony do dachu wystaje jakies 1,5 metra za dach klinkier nie ocieplony.

Strona 545 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony