dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 560 z 998
Pokaż wyniki od 11.181 do 11.200 z 19943
  1. #11181

    Domyślnie

    Jak przy minimalnym PW. PW musisz dąć praktycznie do oporu, ile się da. Powietrzem pierwotnym(głównym) musisz dawkować tak żeby za bardzo nie rozpalić zasypu.Regulując dolną klapką dajesz proporcje PP-PW. Im bardziej otwierasz PP, tym mniej powietrza idzie PW. Powietrze wtórne jest potrzebne do tworzenia mieszanki z gazami , żeby je dobrze spalać.Najlepiej jest jak te powietrze jest ciepłe, a nawet gorące. Wtedy lepiej się miesza z gazami do lepszego wypalania.

    Jeśli chodzi o MCI to jest dobra rzecz. Ja akurat kupiłem go do sprawdzenia jak działa(hobbistycznie) i został przy piecu. Jest dobry chociaż ja go nie mam możliwości wypróbować na sterowniku z PID. Chodzi mi na starym sterowniku i nie sprawdziłem jego pełnych możliwości U mnie akurat są podłączone oba i się uzupełniają. Mechaniczny w razie braku prądu i w razie potrzeby stopniowo wyhamowuje kocioł. MCi szybciej otwiera przy spadku temperatury.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 30-01-2013 o 15:57

  2. #11182

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Jak przy minimalnym PW. PW musisz dąć praktycznie do oporu, ile się da. Powietrzem pierwotnym(głównym) musisz dawkować tak żeby za bardzo nie rozpalić zasypu.Regulując dolną klapką dajesz proporcje PP-PW. Im bardziej otwierasz PP, tym mniej powietrza idzie PW. Powietrze wtórne jest potrzebne do tworzenia mieszanki z gazami , żeby je dobrze spalać.Najlepiej jest jak te powietrze jest ciepłe, a nawet gorące. Wtedy lepiej się miesza z gazami do lepszego wypalania.
    jak otworze na max kpw to huragan u mnie. u mnie z kpw leci raczej zimne powietrze bo w kotłowni jest ok 5 stopni przy mrozach -15 stopni

  3. #11183
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli174

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pełczyce
    Kod pocztowy
    73-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    loli174

    wywal te dmuchawę i uszczelnij dobrze kocioł
    zainstaluj elektroniczny mairkownik.

    dmuchawa dobiła do zadanej temp. i przestała dalej chodzić ale powietrze pomimo tego się dostawało pod zasyp co skutkowało
    ciągłym podsycaniem zasypu co nie umozliwia dalszego utrzymania ognia nad zasypem a jedynie zbieraniem sie nad nim węglowodorów
    co po ponownym załączeniu dmuchawy nastepuje wybuch nagromadzonych weglowodorów.

    aby zapewnić poprawną prace kotła GS palonego od góry musi być jego szczelność tylko ona jest gwarantem prawidłowego okiełznania kocioła.
    czyli ,szczelność przede wszystkim dół kociołka, odpowiednie napowietrzanie nad zasypem.

    u mnie jak klapka PG zostanie zamknięta po uzyskaniu temp. na kotle nic sie nie dzieje jedynie powoli temp. na kotle i czopuchu spada i jak ponownie otworzy to po chwili znowu nastepuje zapłon nas zasypem i tak w kółko.
    Witam i dziękuje za odpowiedz.
    Wydaje mi się że kocioł jest uszczelniony tzn. drzwiczki mają uszczelki a zasypowe i od popielnika są skręcane taką gwintowaną zasuwą.
    Jedyna nieszczelność to klapka powietrza wtórnego i ewentualnie klapka od dmuchawy(choć ta ma obciążnik i zamyka się jak dmuchawa staje)
    Co do miarkownika to może być problem ze względu na sposób mocowania drzwiczek popielnika.

  4. #11184
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli174

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pełczyce
    Kod pocztowy
    73-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    loli174


    Czy Twój kocioł ma wężownicę schładzającą i pracuje w układzie zamknietym?

    Jeśli nie ma wężownicy, a pracuje w zamknietym, to lepiej przerób naczynie przeponowe na otwarte, bo siedzisz na bombie.
    Przepraszam że post pod postem.
    Kocioł pracuje w układzie zamkniętym ale czy ma wężownice schładzającą to nie wiem.
    Dlaczego na bombie?

  5. #11185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    loli174

    PN-91/B-02413

    § 133. Ust. 7. Zabrania się stosowania kotła na paliwo stałe do zasilania instalacji ogrzewczej wodnej systemu zamkniętego, wyposażonej w przeponowe naczynie wzbiorcze, z wyjątkiem kotła na paliwo stałe o mocy nominalnej do 300 kW, wyposażonego w urządzenia do odprowadzania nadmiaru ciepła. ................................. np wezownicę schładzającą
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  6. #11186

    Domyślnie

    Cytat Napisał loli174 Zobacz post
    ewentualnie klapka od dmuchawy(choć ta ma obciążnik i zamyka się jak dmuchawa staje)
    .
    I o tą ewentualność chodzi ,tutaj nie ma taryfy ulgowej.
    szczelność to podstawa inaczej zapomnij aby sie w GS od góry dobrze paliło.

    podczas zamknięcia klapki PG w żadnym wypadku nie może być ani grama tlenu!!!
    natomiast PW podczas odgazowania trzeba dość dużo na pograniczu wychładzania kotła ale faktycznie ma tego nie robić.
    ułatwia to termometr na czopuchu jak już nie rośnie podczas otwierania klapki PW to znaczy że trzeba lekko przymykać i jak zacznie lekko spadać to znaczy że to juz max otwarcie i tak zostawić (coś zainstalować aby można z powrotem tu ustawić ponieważ juz do zgazowania potrzeba jedynie połowe tego wychłu) i tak do zgnicia kotła jedynie .
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #11187

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    to co piszesz to wszystko się zgadza co do mojego spalania.
    mam możliwość na ta chwilę kupna MCI i podpiac go do protona sterownika na resztę brak funduszy czyli na początek wystarczy i chyba nie mam wyjścia bo już nie mogę z tym dymem nawet jak ustawie na 55 stopni to dymu jeszcze więcej czemu?
    najwyraźniej po koniec odgazowania wychył klapki jest za mały aby nastąpił zapłon.
    a ustaw tak na łańcuszku aby zamykał na tyle z opóźnieniem że jak ustawisz 50 to faktycznie zamknie przy 55stC to może wtedy wychył kiedy będzie poniżej zadanej otworzy bardziej klapkę.
    Dałeś na tę pierwszą półkę szamot aby było trochę wyżej by PW za szybko przez cug nie było wysysane?
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  8. #11188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    Muszę ci kolego szczerze napisać, ze ktoś w trakcie budowy nabił cię w koszty i zarobił na Tobie niezłą kasę.
    Piszesz że ogrzewasz 200 metrów i starcza ci 18 kg węgla i to wszyscy uznali za niemożliwe, chwalisz się ilością ocieplenia i reku.
    Twoje reku jakieś lipne jest skoro przy -15 na zewnątrz podaje ci do domu tylko +15.... u mnie reku +gwc rurowy (50 mb kanalizacyjnej rury fi 200) przy -15 w najdalszym (najzimniejszym nawiewie) dmuchało + 21 a w najbliższym +24 st. C (a dmuchało tyle dlatego, że zabiera powietrze z kotłowni a tam jest +30 pod sufitem), tak samo z ilością opału - spalam 4 kg węgla dziennie i kilka kawałków drzewa - a dom mam 110 mkw, zbudowany z Izoodomu, ogółem 20 cm styro na ścianie, 20 w podłodze, 40 wełny granulatu w stropie nad parterówką. Koszt budowy domu około 230 tys PLN. Ogrzewanie 100% podłogówka, piec 10 KW bez bufora, ale grzeje zasobnik 200 litrów do średnio 70 st. C.Temperatura w domu od 23 do 26 st. C.
    Dane o Twoim domu , reku i spalaniu wychodzą blado....coś musisz zmienić...niestety...
    Czy to bezpieczne ?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #11189

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    najwyraźniej po koniec odgazowania wychył klapki jest za mały aby nastąpił zapłon.
    a ustaw tak na łańcuszku aby zamykał na tyle z opóźnieniem że jak ustawisz 50 to faktycznie zamknie przy 55stC to może wtedy wychył kiedy będzie poniżej zadanej otworzy bardziej klapkę.
    Dałeś na tę pierwszą półkę szamot aby było trochę wyżej by PW za szybko przez cug nie było wysysane?
    między góra a wymiennikiem jest wysokości 12cm a szerokości 38.
    to nic nie da z tym łańcuszek próbowałem.

  10. #11190

    Domyślnie

    @ animus dobrze że to dostrzegłeś. Faktycznie ja przegapiłem i przy kotle na paliwa stałe takie rozwiązanie nie jest za mądre.

  11. #11191

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Czy to bezpieczne ?
    reku rozdziela wypływające powietrze z wpływającym....kominiarz nie widział problemu...ale jak się chce to zawsze problem się znajdzie...

  12. #11192

    Domyślnie

    @ ogniowy nie rozumiem. Jeśli Ci reku zasysa powietrze z kotłowni to rozdzieli czyste powietrze od gazów które tam mogą się nazbierać?

  13. #11193
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli174

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pełczyce
    Kod pocztowy
    73-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    I o tą ewentualność chodzi ,tutaj nie ma taryfy ulgowej.
    szczelność to podstawa inaczej zapomnij aby sie w GS od góry dobrze paliło.

    podczas zamknięcia klapki PG w żadnym wypadku nie może być ani grama tlenu!!!
    natomiast PW podczas odgazowania trzeba dość dużo na pograniczu wychładzania kotła ale faktycznie ma tego nie robić.
    ułatwia to termometr na czopuchu jak już nie rośnie podczas otwierania klapki PW to znaczy że trzeba lekko przymykać i jak zacznie lekko spadać to znaczy że to juz max otwarcie i tak zostawić (coś zainstalować aby można z powrotem tu ustawić ponieważ juz do zgazowania potrzeba jedynie połowe tego wychłu) i tak do zgnicia kotła jedynie .
    A gdybym tymczasowo dopóki nie zamontuje miarkownika uszczelnił jakoś tą klapkę od dmuchawy żeby odcinała dopływ powietrza całkowicie
    kiedy dmuchawa stanie to by coś dało?
    Tylko jak nastawić przedmuchy? często i z małą mocą dmuchawy czy duże odstępy czasowe
    A i czy klapka powietrza wtórnego musi być szeroko otwarta? dodam że drzwiczki zasypowe mają drugą blachę w środku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Prezentacja11.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	166179

  14. #11194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    loli174

    PN-91/B-02413

    § 133. Ust. 7. Zabrania się stosowania kotła na paliwo stałe do zasilania instalacji ogrzewczej wodnej systemu zamkniętego, wyposażonej w przeponowe naczynie wzbiorcze, z wyjątkiem kotła na paliwo stałe o mocy nominalnej do 300 kW, wyposażonego w urządzenia do odprowadzania nadmiaru ciepła. ................................. np wezownicę schładzającą
    Można też zastosować prostszy patent w postaci zaworu dwufunkcyjnego schładzającego, połączonego z zasilaniem i powrotem. Najtańszy to Regulus DBV - m.in. do Viadrusa go zalecają.
    Oprócz schładzacza obowiązkowo zawór bezpieczeństwa, odpowiednie naczynie przeponowe, opcjonalnie bufor.

  15. #11195

    Domyślnie

    loli 174 przy dmuchawie nie otwieraj w ogóle klapki PW. Cały czas w tym temacie z tym walczymy.

  16. #11196

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    między góra a wymiennikiem jest wysokości 12cm a szerokości 38.
    to nic nie da z tym łańcuszek próbowałem.
    a między końcówką KPW a ujściem do wymiennika?
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #11197

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @ ogniowy nie rozumiem. Jeśli Ci reku zasysa powietrze z kotłowni to rozdzieli czyste powietrze od gazów które tam mogą się nazbierać?
    z całą stanowczością - wymiennik reku jest tak zbudowany , że nie dopuszcza do tego - to by dopiero było , jakby bąk puszczony w łazience rozchodził sie po pokojach (znaczy się nie rozdziela tych gazów, ale też nie miesza z nawiewanym - poza tym z kotłowni jest zabierane tylko około 20% tego ciepłego powietrza- pozostałe 80 to z kuchni,łazienek, garderoby), poniżej mała fotorelacja - spaliłem od 14.00 to co wczesniej podałem - 4kg węgla plus drzewo - zdjecie na taczce...a teraz fotki z 19.57 jak widać na zdjęciu....w domu 26 st.C, w zasobniku 200 litrów wody o temperaturze górnego zładu 70 st. C, na piecu ok 60 st.C, na sterowniku pompy ładującej 54 st.C (z pieca woda przechodzi szeregowo przez grzejnik za ścianą w garażu). Obraz dopalającego się węgla w załaczeniu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0797.JPG
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	44,7 KB
ID:	166187   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0798.JPG
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	166188   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0799.JPG
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	166189   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0800.JPG
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	166191   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0802 (2).JPG
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	166192  

    Ostatnio edytowane przez Ogniowy ; 30-01-2013 o 19:14

  18. #11198
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli174

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pełczyce
    Kod pocztowy
    73-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    loli 174 przy dmuchawie nie otwieraj w ogóle klapki PW. Cały czas w tym temacie z tym walczymy.
    Ale przy dolnym czy górnym paleniu?

  19. #11199
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sylwek_kwiecien
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    23-987
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał grybos1 Zobacz post
    Widełki mają być włożone płaską powierzchnią do góry. Jak przykręcisz ramię, to przy kręceniu gałką ramię powinno zmieniać położenie ( góra - dół ).
    Miarkownik należy skalibrować wg instrukcji. Jak poradziłeś sobie z nieszczelnością dolnego korpusu?
    Dzięki grybos1 za info. Nieszczelności korpusu na razie nie udało mi się wyeliminować :/ Za bardzo nie wiem co teraz robić, cała mosiężna część miarkownika włącznie z gwintem schowana(wkręcona) jest w śrubunku wychodzącym z kotła i w ogóle nie wystaje, kręcić mogę tylko i wyłącznie niklowaną częścią miarkownika.
    PZDR.
    Kocioł GS/25 KW/ producent nieznany/ instalacja grawitacyjna/miarkownik mechaniczny/KPW(4x4x11cm)

    Dom 250 m. kw. / 100m. kw. powierzchni użytkowej/nieocieplony


    20 kg węgla-groszek niewiadomego pochodzenia/ 9-10h w temp. 0*>

  20. #11200

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    a między końcówką KPW a ujściem do wymiennika?
    ok 20cm po skosie

Strona 560 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony