dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 570 z 998
Pokaż wyniki od 11.381 do 11.400 z 19943
  1. #11381
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1205

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    adam1215

    zgadza się po zamknięciu PG jeszcze przez jakiś czas się pali nad zasypem i powolutku zaczyna ogień znikać zostaje sam żar.
    Mam termometr na czopuchu i widzę jak powoli sobie temp. spada.
    ale jest jedno jak zamknie PG i jak nawet nie będzie już ognia nad zasypem nie może się NIC wydobywać z komina.
    ZUG masz jak najbardziej racje, tylko tak to przynajmniej zrozumiałem, jak się mylę to mnie sprostuj, pilkarz1616 pisze że po zamknięciu klapki PG po chwili gaśnie ogień nad zasypem, jednak żar jeszcze jest i jak otwiera drzwiczki zasypowe w których jest zamontowana KPW to mu się zapala ogień. A więc jest jeszcze odpowiednia temperatura i są warunki do palenia, ale jest jakiś problem z KPW albo niewłaściwa ilość powietrza albo źle skierowane, bo skoro otwarcie drzwiczek zasypowych powoduje zapalenie się ognia nad zasypem to tym bardziej KPW powinna podtrzymywać jeszcze przez jakiś czas ten ogień. Oczywiście później ogień i tak zgaśnie, i tak jak mówisz, wówczas już nawet dym nie powinien wydobywać się z komina.
    Kocioł Per-Eko KSW16 moc 16kW, powierzchnia rusztu i komora zasypowa zmniejszona szamotem o 1/3. Dom nieocieplony, połowa bliźniaka "kostki", powierzchnia ogrzewana około 100m2.

  2. #11382

    Domyślnie

    myślę że może przesadził z długością bo trafia jakby w jeden punkt a nie rozproszenie ,któryś z kolegów zaproponował aby zastosował coś na wzór sawki od odkurzacza może faktycznie to pomoże. Pamietam jak LR pisał wielokrotnie że KPW wymaga wiele prób nie zawsze się trafi w odpowiedni wzór że czasami trzeba ze 4szt zrobić aby dojść do odpowiedniego modelu ale tego nikt nikomu nie zapewni jaki wzór ma zrobić i zainstalować aby działało bez zarzutu. taki juz los GS.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #11383
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ZUG ten "odkurzacz" to moja propozycja. Można przestawić ustawienia miarkownika, żeby delikatniej reagował na temperatury - na pewno pomorze - kotły zasypowe nie lubią zmian, lubią stabilne ciepełko. Zamiast otwierać klapką np do 1,5 cm niech otwiera tylko max 5mm. Skoro otwiera i przekręca to niech otwiera mniej, kociołek się nie rozbuja więc nie trzeba będzie hamować do 0. Tylko trzeba jeszcze zmienić w tedy PW i tak samo dać go mniej, no i delikatniej rozpalać.

  4. #11384

    Domyślnie

    Witam,
    może powiecie mi jak u mnie rozchodzi się PW. Nie mam KPW tylko rozetkę, która jest na środku drzwiczek a od strony wewnętrznej na otwory są na dole.
    Nie wiem jak mógłbym zamontować KPW zwłaszcza, że używam dmuchawy. PW dostarczam poprzez uchylanie rozetki, ale nie wiem czy to nie wychładza mi tylko wymiennika?
    http://www.stalmir.com.pl/?kociol-wilk.html

  5. #11385

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    myślę że może przesadził z długością bo trafia jakby w jeden punkt a nie rozproszenie ,któryś z kolegów zaproponował aby zastosował coś na wzór sawki od odkurzacza może faktycznie to pomoże. Pamietam jak LR pisał wielokrotnie że KPW wymaga wiele prób nie zawsze się trafi w odpowiedni wzór że czasami trzeba ze 4szt zrobić aby dojść do odpowiedniego modelu ale tego nikt nikomu nie zapewni jaki wzór ma zrobić i zainstalować aby działało bez zarzutu. taki juz los GS.
    w drzwiczkach rusztowych zbiera się mokra smolka co to może znaczyć że w tych drzwiczkach jest lub może być jakas nieszczelnosc?jak je otwieram to dym jest w nich
    Ostatnio edytowane przez pilkarz1616 ; 03-02-2013 o 10:28

  6. #11386
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1205

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    ZUG ten "odkurzacz" to moja propozycja. Można przestawić ustawienia miarkownika, żeby delikatniej reagował na temperatury - na pewno pomorze - kotły zasypowe nie lubią zmian, lubią stabilne ciepełko. Zamiast otwierać klapką np do 1,5 cm niech otwiera tylko max 5mm. Skoro otwiera i przekręca to niech otwiera mniej, kociołek się nie rozbuja więc nie trzeba będzie hamować do 0. Tylko trzeba jeszcze zmienić w tedy PW i tak samo dać go mniej, no i delikatniej rozpalać.
    artur11, tylko w takim przypadku, tak jest przynajmniej u mnie, gdy ustawię miarkownik żeby delikatniej reagował na zmianę temperatury, to po przyspaniu kociołka, dłużej trwa zanim znowu pojawi się ogień nad zasypem, w efekcie temperatura za bardzo się obniża, przez komin wali dym, a miarkownik coraz bardziej otwiera klapkę nawet do około 2 do 3 cm zanim pojawi się ogień nad zasypem i zacznie rosnąć temperatura. W efekcie wtedy zasyp za bardzo się rozpala. Natomiast najlepiej jest jeżeli ręcznie otworzę klapkę PG odrazu do 1cm i tak trzymam, to szybciej pojawi się ogień nad zasypem, zasyp nie rozpala się za mocno, jednocześnie mniej dymu wali przez komin, również podobnie jest przy zamykaniu klapki PG, lepiej żeby w miarę szybko została zamknięta z 1cm do zera, mówił już o tym kiedyś ZUG lub ktoś inny.
    Kocioł Per-Eko KSW16 moc 16kW, powierzchnia rusztu i komora zasypowa zmniejszona szamotem o 1/3. Dom nieocieplony, połowa bliźniaka "kostki", powierzchnia ogrzewana około 100m2.

  7. #11387

    Domyślnie

    Cytat Napisał pleban68 Zobacz post
    Witam,
    może powiecie mi jak u mnie rozchodzi się PW. Nie mam KPW tylko rozetkę, która jest na środku drzwiczek a od strony wewnętrznej na otwory są na dole.
    Nie wiem jak mógłbym zamontować KPW zwłaszcza, że używam dmuchawy. PW dostarczam poprzez uchylanie rozetki, ale nie wiem czy to nie wychładza mi tylko wymiennika?
    http://www.stalmir.com.pl/?kociol-wilk.html
    ile razy można powtarzać jak PW to dmuchawy ma nie być
    ostatnio byłem u kolegi który ma górniaka haeiztechnik i ma dmuchawę i fabryczne otwory PW
    jak otworzył owy kociołek to byłem w szoku tak zalanego smołą jeszcze kotła nie widziałem.
    I mówi do mnie że dzwonił do serwisanta który mówił mu aby palił od góry i efekt był taki że zaczeło tak
    kopcić przez te otwory PW ze głowa mała. I się tak zastanawiam czy te pseudo serwisanci mają pojęcie że tym ludzi zabijają.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  8. #11388

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ile razy można powtarzać jak PW to dmuchawy ma nie być
    ostatnio byłem u kolegi który ma górniaka haeiztechnik i ma dmuchawę i fabryczne otwory PW
    jak otworzył owy kociołek to byłem w szoku tak zalanego smołą jeszcze kotła nie widziałem.
    I mówi do mnie że dzwonił do serwisanta który mówił mu aby palił od góry i efekt był taki że zaczeło tak
    kopcić przez te otwory PW ze głowa mała. I się tak zastanawiam czy te pseudo serwisanci mają pojęcie że tym ludzi zabijają.
    Ja nic nie kombinowałem rozetka do PW jest zamontowana fabrycznie, a zamykając ją mam więcej smoły niż przy zamkniętej. Moc dmuchawy mam ustawioną na 20% i nigdy nie miałem dymienia przez otwory w rozetce. Raz zdarzyło się, że miałem zanik ciągu kominowego przy mglistej pogodzie i dym zaczął wydobywać się przez dolne drzwiczki czego nie rozumiem (nowy kocioł, sznur nie uszkodzony), ale nigdy prze rozetkę PW.

  9. #11389

    Domyślnie

    Cytat Napisał pleban68 Zobacz post
    Ja nic nie kombinowałem rozetka do PW jest zamontowana fabrycznie, a zamykając ją mam więcej smoły niż przy zamkniętej. Moc dmuchawy mam ustawioną na 20% i nigdy nie miałem dymienia przez otwory w rozetce. Raz zdarzyło się, że miałem zanik ciągu kominowego przy mglistej pogodzie i dym zaczął wydobywać się przez dolne drzwiczki czego nie rozumiem (nowy kocioł, sznur nie uszkodzony), ale nigdy prze rozetkę PW.
    to nie chodzi aby zamykać PW bo widze że porównujesz do ilość zasmołowania (gdzie tego w ogóle nie powinno być)
    nie wiem jakie masz rozwiązanie z napowietrzaniem wtórnym ale duchawa robi nadciśnienie którego nie powinno być.
    a skoro tu trafiłeś to znaczy że masz problem i masz zamiar palić od góry????

    proponuje tobie tak
    wywal dmuchawę ,zainstaluj klapkę PG ,zakup MCI (Boleckiego) bo widzę że masz sterownik ,zainstaluj KPW i jazda od góry
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 03-02-2013 o 11:02
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #11390

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    w drzwiczkach rusztowych zbiera się mokra smolka co to może znaczyć że w tych drzwiczkach jest lub może być jakas nieszczelnosc?jak je otwieram to dym jest w nich
    czy powyższy tekst może swiadczyć o nieszczelnosci drzwiczek ?

  11. #11391
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    czy powyższy tekst może swiadczyć o nieszczelnosci drzwiczek ?
    Możesz mieć nieszczelność, ale drzwiczki te z reguły są zimne, węgiel dymi zanim się gazy spalą, więc smoła kondensuje na nich i tak może być, bo to normalne. Może ciąg kominowy jest za mały i nie wyciąga gazów.

    adam1205 Na przewymiarowany kociołek nie bardzo coś poradzisz, szedł bym jednak w takie ustawienie miarkownika, żeby miał mniejsze wachnięcia. Przy rozpalaniu musi zadymić, przy ciągłym ale mikroskopijnym ogniu nie dymi, może KPW nie utrzymuje żaru na górze?

    Pleban, ZUG dobrze prawi, dać mu piwa

  12. #11392

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    to nie chodzi aby zamykać PW bo widze że porównujesz do ilość zasmołowania (gdzie tego w ogóle nie powinno być)
    nie wiem jakie masz rozwiązanie z napowietrzaniem wtórnym ale duchawa robi nadciśnienie którego nie powinno być.
    a skoro tu trafiłeś to znaczy że masz problem i masz zamiar palić od góry????

    proponuje tobie tak
    wywal dmuchawę ,zainstaluj klapkę PG ,zakup MCI (Boleckiego) bo widzę że masz sterownik ,zainstaluj KPW i jazda od góry
    Od góry palę od kiedy trafiłem na to forum.

  13. #11393

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    czy powyższy tekst może swiadczyć o nieszczelnosci drzwiczek ?
    za drzwiczkami daj płytkę szamotową i po temacie
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #11394

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Możesz mieć nieszczelność, ale drzwiczki te z reguły są zimne, węgiel dymi zanim się gazy spalą, więc smoła kondensuje na nich i tak może być, bo to normalne. Może ciąg kominowy jest za mały i nie wyciąga gazów.

    adam1205 Na przewymiarowany kociołek nie bardzo coś poradzisz, szedł bym jednak w takie ustawienie miarkownika, żeby miał mniejsze wachnięcia. Przy rozpalaniu musi zadymić, przy ciągłym ale mikroskopijnym ogniu nie dymi, może KPW nie utrzymuje żaru na górze?

    Pleban, ZUG dobrze prawi, dać mu piwa
    ostatnie dziś pytanie? mam uszczelki w drzwiczkach jak sprawdzić czy są one szczelne jak to zrobić w inny sposób niż rzucenie halogenu do środka bo i tak pewnie nie było by widać.

  15. #11395

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    za drzwiczkami daj płytkę szamotową i po temacie
    mam taka blachę z szamotem a i tak się to robi

  16. #11396

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    ostatnie dziś pytanie? mam uszczelki w drzwiczkach jak sprawdzić czy są one szczelne jak to zrobić w inny sposób niż rzucenie halogenu do środka bo i tak pewnie nie było by widać.
    nie ma czegoś takiego jak pewnie to świadczy że tego nie robiłeś tym sposobem
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #11397
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gizela75

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Szprotawa
    Kod pocztowy
    67-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    w drzwiczkach rusztowych zbiera się mokra smolka co to może znaczyć że w tych drzwiczkach jest lub może być jakas nieszczelnosc?jak je otwieram to dym jest w nich
    To znaczy, że powietrze + gazy nie mogą pójść do góry, więc się kotłują. Wniosek z tego taki, ze masz słaby ciąg kominowy lub zasypałeś tyle węgla, że po rozpaleniu odciął drogę spalin do komina. Przerobiłem zagadnienie i teraz nie sypię do pełna, druga sprawa to frakcja węgla im mniejsza tym łatwiej "zakisić" wsad w kociołku.
    Ostatnio edytowane przez gizela75 ; 03-02-2013 o 12:03

  18. #11398

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    mam taka blachę z szamotem a i tak się to robi
    zapewne jest tam też płaszcz wodny i masz dość niską temp. powrotu
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #11399

    Domyślnie

    gizela75

    ja nawet przepełniam kociołek i nie mam smoły ,także u każdego jest inaczej
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #11400

    Domyślnie

    @piłkarz1616 wydaje się że ja już jestem człowiekiem cierpliwym, ale Ty to i umarłego byś potrafił wyprowadzić z równowagi. Przecież w tym temacie już było tyle opisane na temat sprawdzania szczelności kotła, a Ty dalej swoje. Powiem brzydkie powiedzenie " jak mam łeb i h... to coś wykombinuja".

Strona 570 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony