dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 593 z 998
Pokaż wyniki od 11.841 do 11.860 z 19943
  1. #11841
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam,

    Coś dla posiadaczy Camino 9,77kW

    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...60#entry144147

    Pozdr
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  2. #11842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Witam,

    Coś dla posiadaczy Camino 9,77kW

    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...60#entry144147

    Pozdr
    szponi

    kolego sympatyczny kolega się nie boi każdy górno-palący za kolegą stoi.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #11843
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Szponi .Witam.Mam kocioł 25kw i kominek, który już opisałem.Ale ty też nie jasno piszesz cytuję;"czy piece kaflowe, których powierzchnia nie przekracza 60C.Wyjaśnij to proszę.Centralne ogrzewanie które tylko promieniuje to t.z.w.listwy grzewcze.W Polsce jest to np.firma Variotherm i pod tą nazwą szukaj w internecie.Jeżeli znasz trochę niemiecki to masz większy wybór.Trzeba kliknąć na Google. de i wpisać"heizleisten" .Listwy grzewcze nie wolno w żadnym wypadku podłączyć do kotła na paliwa bez bufora.TO PEWNY WYBUCH KOTŁOWNI!!! Dlaczego.Ano dlatego że w instalacji jest bardzo mało wody,w całym domu od10-40 litrów w zależności od powierzchni domu,czyli z reguły mniej niż w kotle.Jeśli chcesz widzieć jak to działa chętnie wyjaśnię.Dodam że nie jest to ogrzewanie droższe od podłogowe a na całe życie(rury Cu+ lamele Alu). Do tego oszczędne w porównaniu do grzejników o ok. 30%. Dlatego że temperatura powietrza jest o 3-4 stopnie niższa(przy 20C będziesz latał w podkoszulku,normalnie wystarczy 16-17). Nie musisz się obawiać o oparzenie rury są zabudowane.Mamy jeszcze do wyjaśnienia kwestię wilgotności,ale to jutro.Pozdrowienia.

  4. #11844
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    ZUG.Proszę wytrzymaj do poniedziałku.DZIĘKI.Pozdrowienia.

  5. #11845

    Domyślnie

    DS

    H3nio

    Niestety dzisiaj wieczorem po dołożeniu znowu zaczęło coś się wydobywać z komina,
    U mnie płomienie wyglądają podobnie. Ale kiedy jest zamknięta górna wyczystka, przez którą zaglądam pali się bardziej intensywnie.

    Dymienie po załadunku to według mnie- rzecz normalna. Zachwiane zostaje spalanie. Kupa powietrza przez drzwi zasypowe, strząśnięcie żaru na ruszta, zapalanie się cząsteczek miału.
    Kiedy zamkniesz kocioł i pójdziesz zobaczyć czy kopci- zrób to za 5 minut. Kiedy palnik ZŁAPIE ogień (słychać to wyraźnie), dymić już się nie powinno.

    Czasami może być tak, że jak otworzysz na chwilę górę, aby sprawdzić poziom opału- już jest zakłócony proces. Jak wyjdę na dwórek popatrzeć to dymek jest tylko kilkadziesiąt sekund- tyle aby opuścić komin.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  6. #11846

    Domyślnie

    miedziannik coś mi się kojarzą te listwy z ogrzewaniem ściennym lub sufitowym, mam rację ?? Tylko tam temperatury zasilania bardzo niskie 20-30 max. Daj jakiś link.

  7. #11847
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareka Zobacz post
    miedziannik coś mi się kojarzą te listwy z ogrzewaniem ściennym lub sufitowym, mam rację ?? Tylko tam temperatury zasilania bardzo niskie 20-30 max. Daj jakiś link.
    Listwy grzewcze to uzupełnienie do pozostałych systemów ogrzewania Variotherm.
    http://www.variotherm.pl/index.php?o...d=49&Itemid=13
    Co Miedziak polecasz to czy sprzedajesz ?
    To zwykłe grzejniki konwektorowe tylko niższe ,są uzupełnieniem systemu ogrzewania podłogowego i ściennego.Jak się zasyfią kurzem te radiatory i spadnie sprawność to trzeba sprężarką dmuchać ,tuman kurzu.


    Najwięcej kurzu kotłuje się przy całej ścianie z grzejnikiem to grzejnik liniowy na całej długości ściany
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 16-02-2013 o 22:59
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #11848
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Szponi Ale ty też nie jasno piszesz cytuję;"czy piece kaflowe, których powierzchnia nie przekracza 60C..
    Porównywałem promiennik do pieca kaflowego. Co jest lepsze dla zdrowia i przypala mniej kurzu piec kaflowy rozgrzewający się do 60C czy promiennik na ścianie rozgrzewający się do 140C?

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Centralne ogrzewanie które tylko promieniuje to t.z.w.listwy grzewcze.W Polsce jest to np.firma Variotherm i pod tą nazwą szukaj w internecie ..
    Jeżeli to cudo techniki tylko promieniuje, a nie ogrzewa konwekcyjnie to po co producent w karcie katalogowej podaje wysokość od posadzki 30-40mm i po co robi otwory? Kolejne pytanie, jeżeli jest to promiennik to dlaczego obudowuje go blachą, chyba żeby odbić promieniowanie do środka

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Do tego oszczędne w porównaniu do grzejników o ok. 30%. Dlatego że temperatura powietrza jest o 3-4 stopnie niższa(przy 20C będziesz latał w podkoszulku,normalnie wystarczy 16-17). ..
    W smoki i garbate aniołki też wierzysz? Jeśli o mnie chodzi to 16-17C to ja mam ale w kotłowni.


    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Mamy jeszcze do wyjaśnienia kwestię wilgotności,ale to jutro..
    Nie ma co wyjaśniać, wszystko zostało wyjaśnione już kilkakrotnie.

    Kolego wiesz że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz do końca gdzie. Poucz się trochę fizyki, przyda Ci się ... Jeżeli umieszczasz tu jakiekolwiek informacje muszą one być bezpieczne i pewne, a to co Ty wyprawiasz jest żałosne.

    animuss Ty się produkujesz, ja się produkuję, a dla miedziannika będą to promienniki które czynią cuda, a jednym z nich będą czarne ściany powyżej 60C na grzejniku.
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 16-02-2013 o 23:14
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  9. #11849

    Domyślnie

    Miedziannik, myślałem: ot, mało rozgarnięty gość, który przez pomyłkę w wątku o spalaniu węgla, chwali się jak tanio ogrzewa drewnem. Jak się zorientuje jakie głupstwo palnął, przeprosi i założy własny wątek o paleniu drewnem. Ale nie, w radosnym nastroju piszesz dalej. Teraz widzę, że z premedytacja, bezczelnie wpakowałeś się do popularnego wątku Last Rico, by bez wysiłku mieć dużo czytelników.

  10. #11850

    Domyślnie

    dlatego ja nie rozumie ludzi którzy jak mają pojecie w danym zagadnieniu czego nie założą swojego wątku aby w swojej kwestii i wiedzy dzielić się z innymi tylko wchodzili z butami do innych założycieli i wykorzystywali to co oni budowali latami
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  11. #11851
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    To dolniak chyba na drewno może by węgiel połknął po małych przeróbkach czy u nas też robią ruszta ceramiczne takie z dziurami nadały by się na ładny deflektor .
    http://www.wiga-energietechnik.de/bi...chnittbild.jpg
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 17-02-2013 o 19:32
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #11852

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To dolniak chyba na drewno może by węgiel połknął po małych przeróbkach czy u nas też robią ruszta ceramiczne takie z dziurami nadały by się na ładny deflektor .
    ale ciekawe cudo
    daj link

    ostatnio pisałem do jeden firmy czy mogli by mi na wymiar zrobić taki szamot z dziurkami.
    gdy będe u siebie robił czapkę szamotową to przy wejściu do wymiennika chciałbym położyć w/w płytkę.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 16-02-2013 o 23:18
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  13. #11853
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ale ciekawe cudo
    daj link
    http://www.lopper-rlp.de/index.php?nav=24
    Zobacz jaki mały ma płaszcz wodny
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 16-02-2013 o 23:23
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #11854
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Szponi.Witam.Pieca kaflowego nie masz,bo byś nie pisał takich głupot.Gdybyś grzał kafle na 60 stopni to przy -20 mrozu byś zamarzł.Gdy mam 250 stopni w kominku to kafle mają ok.150stopni i wcale się nie poparzysz(chyba że przytrzymasz dłużej rękę),to fizyka z którą jesteś na bakier.Co do cudu techniki też dokładnie nic nie wiesz.Jeżeli to konwektor jak twierdzisz(co mylą także fachowcy) to dlaczego na obrazku od kolegi wyżej jest temperatura przy podłodze i suficie w różnicy 1stopnia,bo przy konwektorze to min.5(gorąca głowa zimne nogi). Gdybyś kiedykolwiek uświadczył ciepła z promieniowania to byś wiedział że 20stopni ciepłe powietrze to tylko podkoszulka,bo w swetrze leje się z ciebie.Pisałem już że nic nie sprzedaję.Nie jest to również uzupełnienie systemu grzewczego,czytaj dokładnie.Pod tytułem "listwy grzewcze to uzupełnienie do pozostałych systemów grzewczych",bo Variotherm ma również inne systemy np. ogrzewanie podłogowe.A o wilgotności jeszcze będzie.Pozdrawiam.

  15. #11855
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Amator 14
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Niemcz
    Kod pocztowy
    86-032
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    http://www.lopper-rlp.de/index.php?nav=24
    Zobacz jaki mały ma płaszcz wodny
    Ale ma 90 ltr podczas gdy u nas dla mocy 15kW bywa 40 do 55.
    Dom 120m2 poddasze 60m2 garaż 50m2 BK 24 +10 styropian dach 22 wełna

  16. #11856
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Szponi.Witam.A teraz o tej nieszczęsnej wilgotności.Dla nas ludzi a także rzeczy martwych wilgotność bezwzględna ma największe znaczenie.Niestety nie można jej tak pokazać jak wilgotność względną na hydrometrze,do tego potrzebna jest tabela.Ta tabela to t.z.w. wykres Moliera.Krótko mówiąc to jak dobrze nam się oddycha zależy od wilgotności bezwzględnej t.z.n. ile w danej temperaturze powietrza znajduje się wody(w postaci pary). Najlepiej oddychamy przy zawartości wody 0-5g/kg powietrza(to około 1m sześcienny). Będzie to przy 20stopniach 0-35% wilgotności względnej.Będzie to także w listopadzie na spacerze przy 0stopni 100% w.w.,będzie to również 12%w.w. przy 38st.,to jest temperatura suszarki do włosów i nikt przez to nie ma sucho w gardle.Całkiem inaczej będzie w lecie przed burzą.Ciężkie jak ołów powietrze,leci z nas jak z cebra to powietrze 25st. i tylko 60%w.w. a nie jak myślisz 90 czy 100%,to całe 12g. wody w metrze powietrza.Jeszcze jeden przykład; basen 27st. 70%w.w. Powietrze można kroić nożem i tylko w kąpielówkach da się tam wytrzymać to 16g wody. Przechodzimy teraz do naszego domu.Mamy te 22st. cieplutko.To powietrze może max. pomieścić 16g przy 100%w.w. przy 50% będzie to 8g.Jest zima 0st. 50%w.w. zawartość wody 2g w metrze powietrza.Po mocnym przewietrzeniu po pół godzinie mamy znowu 22st. i mamy 12%w.w. powietrze jest suche ogrzane przez grzejniki.To samo będzie również przy promieniwaniu i każdym innym ogrzewaniu.Wniosek z tego przy 22st. i 50%w.w. to górna granica(8g) dobrego oddychania powyżej zaczyna być duszno a powyżej70% zaczynasz się kisić.Dlatego tylko przy 20st. sprawdza się twoja formuła 40-60%w.w. a w wyższych temperaturach już nie.I jeszcze jedno,czym wyższa temperatura grzejnika tym większe zawirowanie kurzu tym bardziej drapie w gardle a powietrze suche bez zawirowania kurzu to zdrowa rzecz.Myślę że pomogłem wyjaśnić,jeśli nie to pozostaje ci tylko "Sąd Najwyższy"(chyba wiesz o kim mówię) Jeżeli On uważa że to bzdury, przysięgam zamilknę na zawsze.Pozdrawiam wszystkich.

  17. #11857

    Domyślnie

    a jak macie kotly na ekogroszek i ten piec jest wylaczony na pol roku to czym grzejecie wode uzytkowa ??

  18. #11858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ponczas Zobacz post
    a jak macie kotly na ekogroszek i ten piec jest wylaczony na pol roku to czym grzejecie wode uzytkowa ??
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=ranking
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #11859
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam.
    Skończył się "stary' węgiel. Zakupiłem "nowy". Ma być z KHW Katowice -orzech. Pali się w miarę dobrze, ale zostaje dużo niedopalonego koksu. Co zrobić by poprawić jakość spalania?. Palę od "góry" z miarkownikiem ciągu Regulus.
    Pozdrawiam

  20. #11860

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikar1 Zobacz post
    Witam.
    Skończył się "stary' węgiel. Zakupiłem "nowy". Ma być z KHW Katowice -orzech. Pali się w miarę dobrze, ale zostaje dużo niedopalonego koksu. Co zrobić by poprawić jakość spalania?. Palę od "góry" z miarkownikiem ciągu Regulus.
    Pozdrawiam
    jaki jest to konkretnie węgiel.
    myslę że jest to kaloryczny węgiel (typ 32 lub 33) i się kisi w twoim kociołku.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 593 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony