dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 596 z 998
Pokaż wyniki od 11.901 do 11.920 z 19943
  1. #11901
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    piszesz dużo tzn.ile?
    jak koks zostanie zaduszony to niestety już się nie obudzi.
    zapewne masz kociołek przewymiarowany.
    podaj model moc kociołka i jaki domek (metraż i czy ocieplony)
    Ile to dokladnie nie ważyłem. Tak na oko to 3kg.
    Dom i kociołek taki :kocioł Defro OKP 25 kw. Zlikwidowałem dmuchawę, zmniejszyłem komorę spalania (cegła szmotowa na płask do wys. drzwiczek zasypowych), zamontowałem KPW z regulowaną przysłoną , miarkownik Regulus, klapka w drzwiczkach popielnika , ruszt jest wodny, deflektor.. Ogrzewam 180 m kw, CWU 120 l.
    Dom 2 kondygnacje, ściany trójwarstwowe: suporex 24cm, styropian 10 cm, suporex 12 cm. Strop ocieplony wełną mineralną - skosy 25 cm, sufit 30 cm, okna drewniane "Sokółka".

  2. #11902
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arturg5

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Od paru dni mam założone c.o z wykorzystaniem pieco kuchni
    http://www.hydromax.pl.tl/piec-typu-kuchnia.htm

    Gdyby nie to forum to nawet bym nie wiedział jak w tym palić.
    Monter pokazał że mam palić "od dołu",regulator paleniska ustawiony na 60,termoregulator na 50 stopni i wszystko było ok,ciepełko w mieszkaniu tylko dziennie rano musiałem wyciągać niespalony/przepalony węgiel(nie wiem jak to się fachowo nazywa)

    Teraz już wiem że powinienem palić od góry ale jak to teraz wszystko ustawić żeby grzało i było ok?Teraz pompka włacza się rzadziej(temp. utrzymuje się przeważnie w granicach 40 stopni) niż w poprzednim sposobie no i kaloryfery prawie zimne
    Piecokuchnia niby jak ta z linku powyżej tylko się różni tym że górne drzwiczki nie mają otworów natomiast dolne mają dwa-tam gdzie ruszt i popielnik.Które przymknąć?
    Ostatnio edytowane przez arturg5 ; 18-02-2013 o 11:20

  3. #11903

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post

    Trochę bez sensu do tego podchodzisz. Setki ludzi czytają forum i pewnie 1 % ma termometr na czopuchu, o innych jeszcze urządzeniach nie wspomnę.
    Z kim wtedy rozmawiać ? W kółku 5 ludzi ?
    Te setki które czytają co pisze 5 ludzi przynajmniej mają świadomość że w czopuchu jest inaczej niż na nim. Wczoraj położyłem czujnik podajnika (na wykresie niebieska linia ) na czpouchu i przykryty wełną mineralną https://esterownik.pl/remote/2323. To nie laboratorium więc małe różnice są mierząc innym termometrem, i wynikają one z czasu reakcji czujnika.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  4. #11904

    Domyślnie

    OK. Ja poznałem możliwości mojego kotła. Kładę rękę na czopuchu.
    Jak mogę ją utrzymać- uznaję, że jest dobrze. Gdyby było inaczej trzeba by coś robić.

    Jeżeli w taką technikę już iść, to zdecydowanie bardziej montować trzeba analizator spalin. Bo tylko to da obraz czy prawidłowo się spala.
    Samo spalenie bez dymu- to jeszcze nie jest dowód, że spaliliśmy czysto i ekologicznie.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  5. #11905
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robit

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    65

    Domyślnie

    Tu macie ciekawostkę z 1956 roku dotyczącą PW.
    Ostatnio edytowane przez robit ; 19-02-2013 o 00:32

  6. #11906

    Domyślnie

    ja mam wersje Nowackiego plus KPW Last Rico
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #11907

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturg5 Zobacz post
    Witam
    Od paru dni mam założone c.o z wykorzystaniem pieco kuchni
    http://www.hydromax.pl.tl/piec-typu-kuchnia.htm
    Piecokuchnia niby jak ta z linku powyżej tylko się różni tym że górne drzwiczki nie mają otworów natomiast dolne mają dwa-tam gdzie ruszt i popielnik.Które przymknąć?
    Drzwiczki na dole ponad rusztem możesz zaspawać Podajesz tylko powietrze pod ruszt. Powinieneś podawać też powietrze wtórne przez drzwiczki zasypowe więc zapytaj czy nie stracisz gwarancji po zrobieniu otworu (można też drugie drzwiczki kupić). Było o tym już wiele razy, polecam dwa linki pod postem.
    Cytat Napisał arturg5 Zobacz post
    ...regulator paleniska ustawiony na 60,termoregulator na 50 stopni...
    Nie rozumiem o jakich regulatorach piszesz. Musisz to dokładniej opisać.

  8. #11908
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arturg5

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Regulator paleniska Honeywell FR124
    A drugi to sterownik pompy
    Pytałem o te drzwiczki zasypowe to stwierdzili że nie robią w nich otworów ze względów bezpieczeństwa-podobno były przypadki że spaliny przez nie wylatywały.

  9. #11909
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1205

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    OK. Ja poznałem możliwości mojego kotła. Kładę rękę na czopuchu.
    Jak mogę ją utrzymać- uznaję, że jest dobrze. Gdyby było inaczej trzeba by coś robić.

    Jeżeli w taką technikę już iść, to zdecydowanie bardziej montować trzeba analizator spalin. Bo tylko to da obraz czy prawidłowo się spala.
    Samo spalenie bez dymu- to jeszcze nie jest dowód, że spaliliśmy czysto i ekologicznie.
    jacbelfer
    Jeżeli ktoś poznał możliwości swojego kociołka, to zupełnie inna sprawa. Natomiast wiele osób wciąż walczy, i to niekiedy już bardzo długo, i nie może opanować swoich kociołków. A pomiar temperatury jest tu jakimś wyznacznikiem i może trochę pomóc. A wierz mi, spotkałem już parę osób które w ocenie temperatury na czopuchu mijały się z prawdą o 200 - 300%, bo opierały się na pomiarach typu "położyć rękę". Wiele osób przerabia kociołki, dorabia KPW, deflektory itp., natomiast na myśl o termometrze w czopuchu odpuszczają, bo to skomplikowane i drogie. A termometr, chociażby taki jak ma ZUG, to koszt około dwudziestu paru złotych, jedna wywierocona dziurka w czopuchu i możemy się cieszyć z dokładnego pomiaru kolejnego parametru w naszym kociołku. Sam taki również mam i jestem zadowolony, a przed radą ZUG o założeniu termometru myślałem jak wyżej. Ale to tylko moje zdanie.
    Kocioł Per-Eko KSW16 moc 16kW, powierzchnia rusztu i komora zasypowa zmniejszona szamotem o 1/3. Dom nieocieplony, połowa bliźniaka "kostki", powierzchnia ogrzewana około 100m2.

  10. #11910

    Domyślnie

    Arturg5, sterownik pompy masz za wysoko ustawiony, zmniejsz do 30-35 stopni. Bez podania powietrza wtórnego nie będzie się dobrze palić. Poświęć trochę czasu na czytanie spisu treści oraz strony czysteogrzewanie.pl i zdecydujesz jak wykonać dopływ powietrza wtórnego.

  11. #11911
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klata

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam
    mam piec sas's z nadmuchem, tabliczka znamionowa
    http://i.imgur.com/HzHZUIl.jpg
    w środku wygląda mniej więcej tak
    http://i.imgur.com/kRPX8c6.png
    moje pytanie brzmi jak w tym palić ekonomicznie/czysto, od dołu czy od góry?

  12. #11912

    Domyślnie

    klata

    Zobacz to co jest w moim podpisie.
    Spróbuj bez dmuchawy.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  13. #11913
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klata

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    czym przymocowałeś cześć 1 i 2 , 3 jest umocowana na wcisk o 4 leży luźno?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kociolek.JPG
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	171304

    dopływ powietrza trzeba regulować przez otwarcie drzwiczek popielnika? nie da rady z nadmuchem?

  14. #11914

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam1205 Zobacz post
    jacbelfer
    Jeżeli ktoś poznał możliwości swojego kociołka, to zupełnie inna sprawa. Natomiast wiele osób wciąż walczy, i to niekiedy już bardzo długo, i nie może opanować swoich kociołków. A pomiar temperatury jest tu jakimś wyznacznikiem i może trochę pomóc. A wierz mi, spotkałem już parę osób które w ocenie temperatury na czopuchu mijały się z prawdą o 200 - 300%, bo opierały się na pomiarach typu "położyć rękę". Wiele osób przerabia kociołki, dorabia KPW, deflektory itp., natomiast na myśl o termometrze w czopuchu odpuszczają, bo to skomplikowane i drogie. A termometr, chociażby taki jak ma ZUG, to koszt około dwudziestu paru złotych, jedna wywierocona dziurka w czopuchu i możemy się cieszyć z dokładnego pomiaru kolejnego parametru w naszym kociołku. Sam taki również mam i jestem zadowolony, a przed radą ZUG o założeniu termometru myślałem jak wyżej. Ale to tylko moje zdanie.
    a można wiedzieć jaki macie z ZUGIEM termometr u jak zamontowany?

  15. #11915

    Domyślnie

    PILKARZ1616
    http://allegro.pl/termometr-panelowy...962771883.html
    z tym że model do 300stC

    otwór w czopuchu i włożona sonda 3/4 w około silikon wysoko-temperaturowy.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  16. #11916
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    PILKARZ1616
    http://allegro.pl/termometr-panelowy...962771883.html
    z tym że model do 300stC

    otwór w czopuchu i włożona sonda 3/4 w około silikon wysoko-temperaturowy.
    Czyli mierzysz temp. przy ściankach rury a nie rzyczywistą środkowej strugi.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  17. #11917

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikar1 Zobacz post
    Ile to dokladnie nie ważyłem. Tak na oko to 3kg.
    Dom i kociołek taki :kocioł Defro OKP 25 kw. Zlikwidowałem dmuchawę, zmniejszyłem komorę spalania (cegła szmotowa na płask do wys. drzwiczek zasypowych), zamontowałem KPW z regulowaną przysłoną , miarkownik Regulus, klapka w drzwiczkach popielnika , ruszt jest wodny, deflektor.. Ogrzewam 180 m kw, CWU 120 l.
    Dom 2 kondygnacje, ściany trójwarstwowe: suporex 24cm, styropian 10 cm, suporex 12 cm. Strop ocieplony wełną mineralną - skosy 25 cm, sufit 30 cm, okna drewniane "Sokółka".
    na jakiej temp. zadanej chodzi kociołek?
    u mnie też zostaje ale tak góra 1kg gdzie idzie na górę nowego zasypu.

    może niech ktoś napisze gdzie zostaje mu sam popiół ale przy węglach typ32 i 33 bo po 31 to zostaje popiół.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  18. #11918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Czyli mierzysz temp. przy ściankach rury a nie rzyczywistą środkowej strugi.
    sonda jest dość długa i kiedyś włożyłem całą z przewodem i nie było różnicy we wskazaniach z tym że przewód wytrzymał jeden sezon.
    teraz mam włożoną ponad 3/4 silikonem uszczelniona i oprócz tego na całym czopuchu mam wełnę skalną która jest owinięta tzw. bandażem wysoko-temperaturowym.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #11919

    Domyślnie

    klata
    1-podpory
    2-kliny,
    4-szamot

    Bez dmuchawy.
    Przeanalizuje dokładnie ten schemat. Wyobraź to sobie przestrzennie.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  20. #11920

    Domyślnie

    ZUG termometr do 300 st to już inna cena- 50 zł.
    ZOBACZ
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

Strona 596 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony