dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 603 z 998
Pokaż wyniki od 12.041 do 12.060 z 19943
  1. #12041

    Domyślnie

    WITAM

    Last Rico nie bierz tak na swoje barki nie odpowiedzialność ludzi.
    Producenci samochodów też nie odpowiadają za to że ktoś tak używa auta że jeździ jak wariat i się zabija.

    pozdrawiam
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #12042
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robit

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał art23 Zobacz post
    http://www.wallnoefer.it/cgi/sdcgi.e...PARTE,TPLEMPTY To jest chyba najlepsze rozwiązanie co do spalania i wszystko na naturalnym ciągu.
    Spalanie gazu drzewnego.
    Metoda stara jak świat.

    Tu jest podobna zasada działania ale z nadmuchem: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=pyofhLYYVC8

    Zauważ jak dobrze spaliny się mieszają.
    Nie wiem czy na naturalnym ciągu da się osiągnąć coś podobnego.

  3. #12043

    Domyślnie

    Masz na filmiku wyraźny napis naturzug.Z turbo to żadna trudność tylko że więcej wydmuchujesz w komin niż zyskujesz-stwierdzam z własnej kotłowni.A tu drugi wynalazek garażowej produkcji który grzeje bufory w trochę zimniejszym klimacie niż nasz: http://www.gulland.ca/homenergy/boiler.htm
    Ostatnio edytowane przez art23 ; 22-02-2013 o 00:37
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  4. #12044
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał MotoCentrumSC Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi
    Zasady oczywiście rozumiem, dostarczanie powietrza też kapuje a o kontroli też pamiętam bo będę czuwał nad tym co się dzieje.
    W moim lekko przydługawym wcześniejszym poście głównie chodziło mi o to czy próbując zapalić w kotle z uchylonymi drzwiczkami zasypowymi i tymi od popielnika ( oczywiście o wartość która będzie utrzymywała odpowiednią temperaturę) jestem w stanie coś poprawić w stosunku do wcześniejszej opcji z kartonem i dmuchawą, czy odrazu przerabiać oboje drzwiczek (niestety ale nie widziałem nigdzie w ofercie defro możliwości zakupu dolnych drzwiczek z klapką do sterowania przez miarkownik) bo uchylanie może coś zmieni a może nie. Chciałbym się przekonać najpierw czy taki półśrodek coś da i wtedy zabierać się za przerabianie, chyba że powiecie żeby odrazu rzeźbić to tak zrobię.
    Przeczytaj moje posty

  5. #12045
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Amator 14
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Niemcz
    Kod pocztowy
    86-032
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał robit Zobacz post
    Spalanie gazu drzewnego.
    Metoda stara jak świat.

    Tu jest podobna zasada działania ale z nadmuchem: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=pyofhLYYVC8

    Zauważ jak dobrze spaliny się mieszają.
    Nie wiem czy na naturalnym ciągu da się osiągnąć coś podobnego.
    Palnik do tego pokazał Nielsen post 334 a Jackbelfer jakąś jego modyfikację zamontował u siebie.I właśnie o to chodzi by spalać tak pięknie i z dużym ciepełkiem do pozyskania.
    Ostatnio edytowane przez Amator 14 ; 22-02-2013 o 09:05 Powód: poprawka
    Dom 120m2 poddasze 60m2 garaż 50m2 BK 24 +10 styropian dach 22 wełna

  6. #12046

    Domyślnie

    Wczoraj pytałem się o cenę koksy
    koks gruby 870 zł/ tona
    tzw. koksik 770 zł/ton
    jest to cena bardzo przybliżona do ceny węgla kalorycznego
    Mam pytanie, czy ktoś używa z Was koksiku (drobny koks)?

  7. #12047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Motce*

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    52

    Domyślnie

    mikar1 - Twoje posty czytałem już kiedyś tylko w związku z moją dzisiejszą próbą mam pytanie do wszystkich. Gdzie skierować wylot z KPW (zrobię odrazu a nie będę się bawił w uchylanie drzwiczek - tylko te od popielnika narazie będę uchylał) bo jak wiadomo powierzchnia zasypowa jest wysoka a wsad obniża się w miarę palenia.

    Jeśli wyżej napisany post przez LastRico był również do mnie (związany z bezpieczeństwem) to odpowiem że doskonale o tym wiem że przy przerabianiu pieca dmuchawa musi być zlikwidowana.

  8. #12048

    Domyślnie

    Wylot KPW powinien dmuchać w środek zasypu.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  9. #12049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Genesis72 Zobacz post
    Wczoraj pytałem się o cenę koksy
    koks gruby 870 zł/ tona
    tzw. koksik 770 zł/ton
    jest to cena bardzo przybliżona do ceny węgla kalorycznego
    Mam pytanie, czy ktoś używa z Was koksiku (drobny koks)?
    Gdzie takie fajne ceny koksu. U nas tyle kosztuje:http://www.luskar.com.pl/katalog.php?grupa_p=4&menu_pwd[104556]=%2F7&sbl= ( nie wiem czy mogę wkleić, to nie jest reklama).
    Paliłem z 10 lat koksem zazwyczaj grubym, chociaż pod koniec używania koksu zakupiłem b. drobny groszek może to był koksik.W procesie spalania b.duże spieki.Błyskawicznie dochodzi do żądanej temperatury, ale może uszkodzić kocioł jeśli nie jest przystosowany do koksu. No i jak to koks przy zbyt długim brakiem powietrza(po nagrzaniu do żądanej temperatury) gasło w kotle, i była zabawa z wyjmowaniem koksu z paleniska. Plusem było całkowicie bezdymne spalanie i zero czyszczenia komina.

  10. #12050

    Domyślnie

    W hucie Częstochowa
    Widziałem koksik tylko w tubie przezroczystem
    wygląda jak potrzaskany węgiel;
    JA ma typowy koksiak - żeliwny, więc myślę, że będzie się dobrze palić, tylko obawiam się czy mi przez ruszt nie przeleci i czy nie utrudni dostepu do powietrza pierwotnego

    Do przewodów odprowadzającym spaliny z pieca do komika włożyłem kątowniki, zauważyłem, że temperatura dłużej się utrzymuje i jest bardziej stabilna.
    Szkoda tylko, że nie można włożyć dodatkowego wymiennika ciepła.

    Rozumiem, że palenie koksem jest sprawniejsze niż palenie węglem (który dymi)?

    W sobotę kupię worki koksu i koksiku na próbę
    Mam pytanie
    Jeżeli paliwo ma duże spieki, czy to oznacza, że pali sie dużej temperaturze, czy odrotnie?
    Jak sobie radzic ze spiekami, czy zwiekszac doplyw powietrza?
    Ostatnio edytowane przez Genesis72 ; 22-02-2013 o 10:04

  11. #12051
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artek69

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=7pwL_TeXkYM Witam serdecznie. Forum śledzę od trzech lat i wiele mnie ono nauczyło.Palę od góry niestety z dmuchawą (na razie) dlatego nie zabierałem dotychczas głosu. Teraz też tylko jako wtrącenie i zabawna ciekawostka ze wschodu automatyczne odpopielanie w sam raz dla kolegów palących w DS-ach.

  12. #12052

    Domyślnie

    Potrzeba Matką wynalazków
    Witam
    Czy ktoś w Was stosuje Nitrolen lub SadPal do palenia?
    Jakie lub (na forach są różne opinie)sa ofekty?
    Ostatnio edytowane przez Genesis72 ; 22-02-2013 o 12:48

  13. #12053
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_i
    W DS jest problem z powietrzem dodatkowym które powinno trafić
    w palnik. Najlepiej podgrzane i niezależne od PG
    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    pawel_i

    A ja jestem najlepszym przykładem, że ta teoria nie jest prawdziwa.
    Spalam absolutnie czysto dając powietrze tylko w popielnik.
    Z całym szacunkiem - ale teorie przeważnie są prawdziwe. Niekiedy
    bywa tak, że pojawia się problem z praktycznym dopasowaniem się do teorii -
    co TEJ ostatniej... niczego przecież nie ujmuje. Jeśli kocioł został wykonany
    z pogwałceniem teorii spalania, a ty kolego próbujesz teraz naprawić rzecz
    wytworzoną przez kogoś - kto woli spawać niż czytać, to oczywiście chwała
    ci za to, ale jako nauczyciel wiedzy - nie powinieneś zapominać że bez teorii
    trudno by było wytworzyć cokolwiek, od chłodziarki po satelitę.
    beton wiąże ludzi...

  14. #12054
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witaj Last Rico, wiem, że "wynalazek" jeszcze nie gotowy, z miłą chęcią bym go przetestował puki zima jeszcze

  15. #12055
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Motce*

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    52

    Domyślnie

    KPW zrobiona - oczywiście wersja testowa narazie (z profila 50x30x3). Schodzi mniej więcej nad środek paleniska na wysokość krawędzi zasypowej.
    Załadowałem 25kg tego samego węgla co ostatnio i zobaczymy.
    Mam tylko jedno szybkie pytanie. Czytałem o ustawianiu ilości PW ale u mnie regulując przysłoną KPW od połowy zamknięcia nic się nie zmienia. Jest jakiś dokładniejszy sposób, albo zasada jak ustawić ilość PW?

  16. #12056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Z całym szacunkiem - ale teorie przeważnie są prawdziwe. Niekiedy
    bywa tak, że pojawia się problem z praktycznym dopasowaniem się do teorii -
    W przestrzeni nauki (dobra) teoria "mówi jak jest" w praktyce. Jeśli praktyka dowodzi czegoś innego, wtedy teoria upada albo jej stosowanie zawęża się do określonych warunków
    Przepraszam że " łapię za słówka " ale to dotyczy również mojego przypadku.
    Tylko ja stosowałem praktykę a później dowiedziałem się że jest inna teoria.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  17. #12057

    Domyślnie

    Teorie są często obalane.
    Bez tego nie byłoby postępu. Raz przedstawiona teoria musiałaby obowiązywać zawsze.
    Był taki gość, nazywał się Kopernik i też obalił pewną teorię...
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  18. #12058

    Domyślnie

    witam.
    mam pytanie czy u was też występują takie płomienie mocno nawet bardzo fioletowe nie są nic jasne tylko fiolet ciemny czy to świadczy o prawidłowym przebiegu spalania czy coś jest nie tak i jak można wiedzieć to jaką przyczyna może być w tak ciemnych płomieniach?

  19. #12059

    Domyślnie

    wszystko zaczyna się od głowy ,a wyobraźnia jest cenniejsza od wiedzy co dowodem jest produkowanie czegoś nowego bo bez tego nie było by postępu.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #12060

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    wszystko zaczyna się od głowy ,a wyobraźnia jest cenniejsza od wiedzy co dowodem jest produkowanie czegoś nowego bo bez tego nie było by postępu.
    co Ty na te fioletowe płomienie?
    Ostatnio edytowane przez pilkarz1616 ; 22-02-2013 o 17:43

Strona 603 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony