dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 604 z 998
Pokaż wyniki od 12.061 do 12.080 z 19943
  1. #12061

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    co Ty na te fioletowe płomienie?
    myślę że jest to efekt gdzie następuje faza przejściowa między odgazowaniem a zgazowaniem.
    i efektem może być ograniczone napowietrzenie dla spalania CO (czadu)
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #12062

    Domyślnie

    Cytat Napisał MotoCentrumSC Zobacz post
    KPW zrobiona - oczywiście wersja testowa narazie (z profila 50x30x3). Schodzi mniej więcej nad środek paleniska na wysokość krawędzi zasypowej.
    Załadowałem 25kg tego samego węgla co ostatnio i zobaczymy.
    Mam tylko jedno szybkie pytanie. Czytałem o ustawianiu ilości PW ale u mnie regulując przysłoną KPW od połowy zamknięcia nic się nie zmienia. Jest jakiś dokładniejszy sposób, albo zasada jak ustawić ilość PW?
    dobrze kojarzę, ze masz defro OKP 30kW?
    to moim zdaniem masz za mały przekrój wewnętrzny KPW, a zdanie to opieram na własnych doświadczeniach, przed zrobieniem KPW i na uchylonych drzwiczkach żeby zobaczyć co to PW wogóle kotłowi daje ładnie się paliło, reagowało na wielkosć szczeliny otwarcia itd
    to zrobiłem KPW, jako, ze nikt chyba autorytatywnie nie stwierdził zależności przekroju od np. mocy kotła na chybił trafił wziąłem rurę 1,5 calową o przekroju wewnętrznym 14,5cm2, koronką 44mm wyciąłem otwór we wszystkich warstwach drzwi zasypowych, z zewnątrz zamontowałem oryginalną klapkę defro (ta która wg producenta powinna iść w drzwi popielnika a której przekrój dla kotła 30kW jest zdecydowanie za mały - na dół do PG zrobiłem sobie całkiem nową, większą - kiedyś komuś obiecałem fotki na forum, jak się ogarnę to może wrzucę) i ... niestety po 2-3 tygodniach palenia doszedłem do wniosku, ze ta modyfikacja podaje za mało PW, zbyt silną struga przy tym małym przekroju, źle się to regulowało
    no to wobec powyższego ostatnio zrobiłem następną KPW tym razem z rury 2 calowej czyli przekrój wewnetrzny 23cm2, i teraz jest ok, mogę wyregulować, struga powietrza nie jest jak z suszarki do włosów ,
    tym sposobem śmiem twierdzić, ze do tak dużego kotła KPW z profila 50x30x3mm o przekroju wewn. 11,5cm2 (czyli dwa razy mniej niż rura 2") jest za mała
    a co d sposobu regulacji powietrza do KPW na forum panuje pogląd, ze najlepszym sposobem jest przymykana klapka, i tak też sobie zrobiłem, jest ok
    Ostatnio edytowane przez edde ; 22-02-2013 o 18:16

  3. #12063

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    myślę że jest to efekt gdzie następuje faza przejściowa między odgazowaniem a zgazowaniem.
    i efektem może być ograniczone napowietrzenie dla spalania CO (czadu)
    i efektem może być ograniczone napowierzenie dla spalania czyli co to znaczy czy to bardzo źle czy tak jest u wszystkich czy coś jest źle za mało PW i więcej uchylać klapke ?i

  4. #12064
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    JA po prostu jestem zboczony na punkcie dymu z komina. Osiągnąłem wydajność palenia która mnie satysfakcjonuje. I czyste spalanie - też do tego doszedłem.
    Problem mam po dołożeniu nowej porcji węgla, dym jest widoczny i to mnie denerwuje.
    Czasem mój kocioł potrafi mocniej przydymić.
    Dlatego wróciłem do rury Wezyra. Po pierwszym dniu palenia nie widzę dużych zmian chociaż tak jakby po dołożeniu dym był mniejszy.
    Rura działa bo wszystko z komory spalania jest intensywnie wciągane do rury i potem wprost do palnika. Dodatkowo PW też tam wpada.
    Ale jezeli chodzi o efekty to pierwszy jest - brak fukania po dołozeniu węgla, po prostu gazy wciąga rura.
    Popracuję nad czystością spalania.
    'Dam znać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20130222_143754.jpg
Wyświetleń:	377
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	172431   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20130222_143841.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	172432  
    Ostatnio edytowane przez pawel_i ; 22-02-2013 o 18:38
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  5. #12065
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Piłkarz takie spalanie jest bardzo kaloryczne - musisz tylko dostarczyć odpowiednio dużo PW. Jak chcesz wiedzieć ile najlepiej zrób tak:
    Przy danym ustabilizowanym spalaniu i temperaturze (w tej fazie wszystko jest stabilne) i obecności tych płomieni zablokuj klapkę PG na stałe - podłóż pod klapkę coś żeby się nie zamknęła i skręć miarkownik np na 30C ale nie zmieniaj położenia klapki. Teraz zmieniaj ilości PW bez zmiany PG, rób to np co 20minut i zapisuj sobie temperaturę np: 4/4 - 65, 3/4 - 70, 2/4 - 65, 1/4 63, 0 - 62 w ten sposób ustawisz proporcję PG do PW przy danej mocy kotła. Pamiętaj zmieniając temp na miarkowniku może ci się zmieniać ta zależność. Zmieniając opał zmieni się na 100%.

  6. #12066

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Piłkarz takie spalanie jest bardzo kaloryczne - musisz tylko dostarczyć odpowiednio dużo PW. Jak chcesz wiedzieć ile najlepiej zrób tak:
    Przy danym ustabilizowanym spalaniu i temperaturze (w tej fazie wszystko jest stabilne) i obecności tych płomieni zablokuj klapkę PG na stałe - podłóż pod klapkę coś żeby się nie zamknęła i skręć miarkownik np na 30C ale nie zmieniaj położenia klapki. Teraz zmieniaj ilości PW bez zmiany PG, rób to np co 20minut i zapisuj sobie temperaturę np: 4/4 - 65, 3/4 - 70, 2/4 - 65, 1/4 63, 0 - 62 w ten sposób ustawisz proporcję PG do PW przy danej mocy kotła. Pamiętaj zmieniając temp na miarkowniku może ci się zmieniać ta zależność. Zmieniając opał zmieni się na 100%.
    dzięki za odpowiedź.
    u mnie max tem na kotle 50stopni to może przez to takie płomienie? Powiedz mi ile przed końcem spalania powinien pokazać się biały osad na ściankach kotła bo u mnie tak ok 5godz przed końcem czy to jest w porządku przy paleniu 14 godzinach?czy powinien ten biały osad pokazać się już wcześniej

  7. #12067

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    dobrze kojarzę, ze masz defro OKP 30kW?
    to moim zdaniem masz za mały przekrój wewnętrzny KPW, a zdanie to opieram na własnych doświadczeniach, przed zrobieniem KPW i na uchylonych drzwiczkach żeby zobaczyć co to PW wogóle kotłowi daje ładnie się paliło, reagowało na wielkosć szczeliny otwarcia itd
    to zrobiłem KPW, jako, ze nikt chyba autorytatywnie nie stwierdził zależności przekroju od np. mocy kotła na chybił trafił wziąłem rurę 1,5 calową o przekroju wewnętrznym 14,5cm2, koronką 44mm wyciąłem otwór we wszystkich warstwach drzwi zasypowych, z zewnątrz zamontowałem oryginalną klapkę defro (ta która wg producenta powinna iść w drzwi popielnika a której przekrój dla kotła 30kW jest zdecydowanie za mały - na dół do PG zrobiłem sobie całkiem nową, większą - kiedyś komuś obiecałem fotki na forum, jak się ogarnę to może wrzucę) i ... niestety po 2-3 tygodniach palenia doszedłem do wniosku, ze ta modyfikacja podaje za mało PW, zbyt silną struga przy tym małym przekroju, źle się to regulowało
    no to wobec powyższego ostatnio zrobiłem następną KPW tym razem z rury 2 calowej czyli przekrój wewnetrzny 23cm2, i teraz jest ok, mogę wyregulować, struga powietrza nie jest jak z suszarki do włosów ,
    tym sposobem śmiem twierdzić, ze do tak dużego kotła KPW z profila 50x30x3mm o przekroju wewn. 11,5cm2 (czyli dwa razy mniej niż rura 2") jest za mała
    a co d sposobu regulacji powietrza do KPW na forum panuje pogląd, ze najlepszym sposobem jest przymykana klapka, i tak też sobie zrobiłem, jest ok
    tak to prawda i jest dowodem że PW potrzeba dużo.
    ja u siebie mam taki profil 50x30 w 20kw i jest za mały z tym ja nic nie zmieniałem jeśli chodzi o KPW ale dałem dodatkowe powietrze z ekranu drzwi zasypowych co myślę że jest jeszcze lepszym manewrem ponieważ zasyp potrafi mi się 4godz odgazowywać na tych na "powietrzeniach" co wcześniej było nie możliwe gdzie teraz 35kg zasyp odgazowuję się średnio 9godz.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  8. #12068
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    piłkarz po części to zależy od węgla - ja w tym sezonie mam siwo brązowy, a w zeszłym sezonie był biało siwy. Jeżeli po tygodniu palenia nie masz co czyścić to jest dobrze.
    ZUG wybacz ale nie bardzo rozumiem. To możesz 4 i możesz 9. Czy mogłeś 4 a teraz możesz 9 ?

  9. #12069

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    piłkarz po części to zależy od węgla - ja w tym sezonie mam siwo brązowy, a w zeszłym sezonie był biało siwy. Jeżeli po tygodniu palenia nie masz co czyścić to jest dobrze.
    ZUG wybacz ale nie bardzo rozumiem. To możesz 4 i możesz 9. Czy mogłeś 4 a teraz możesz 9 ?
    arturek 4 na samym PW a całkowite odgazowanie 9godz.

    na pisałem na tych napowietrzeniach(kpw plus ekran)
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #12070
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witaj LastRico.Wywołałeś wilka z lasu więc jestem.Jak na prawdziwego mistrza przystało bronisz swoich uczniów,ale wiedz że nie są oni wcale święci.Zacznę od Józefa który nam bajki pisze że przy -20st. grzeje na 40-45st. a na innym forum cytuję"kocioł dochodzi do 60st. przy -10st." .Kolega ZUG i animus są również na innych forach jako doświadczeni doradcy,a nie wiedzą że w kotle Lopper jest blacha grubości 10mm. a 20mm.na zamówienie i seryjnie w kotłach większej mocy.Kolega szponi chce przy -20st. grzać kominkiem kaflowym na 60st.,może ale w swetrze i ciepłej kurtce.Dobra przechodzimy do rzeczy.Jeśli uważasz że lepiej oddychać z w.w40% przy 22st. w domu jak na spacerze w listopadzie przy temp.0st. iw.w100% to twoja sprawa ja wolę to drugie.Życzę ci również żebyś kiedykolwiek skosztował tylko promieniowania cieplnego w chacie,zapewniam że więcej do grzejników nie powrócisz.Jeśli masz jeszcze chore dziecko na astmę to będzie to dla niego zbawienie.Po przewietrzeniu i w.w0-35% będzie się ciszyć z oddychania a mokre ręczniki wrzucisz do pralki.Nie rzucam słów na wiatr.Wszystko to co tu opisałem przeżyłem i wielokrotnie sprawdziłem.Mój dom stoi zawsze dla ciebie otworem,jeśli masz wątpliwości,a twoja krytyka jest dla mnie nauką. Pozdrowienia.

  11. #12071

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    .Kolega ZUG i animus są również na innych forach jako doświadczeni doradcy,a nie wiedzą że w kotle Lopper jest blacha grubości 10mm. a 20mm.na zamówienie i seryjnie w kotłach większej mocy
    proszę kolego zejdź ze mnie bo tak naprawdę nie wiem o czym piszesz.
    jeśli chodzi o mnie to chyba adres pomyliłeś.

    edytowane na prośbę LAST RICO.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 24-02-2013 o 06:30
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  12. #12072
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Spalanie z deflektorkiem - w końcu nagrałem, żółty płomień przeważnie kończy spalanie, natomiast pod szamotem + PW tak to wygląda


  13. #12073

    Domyślnie

    artur11 to mnie teraz zadowoliłeś bo myślałem że tylko się na robię przy tym szamocie.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #12074
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Kolega szponi chce przy -20st. grzać kominkiem kaflowym na 60st.,może ale w swetrze i ciepłej kurtce.

    Po pierwsze, to czy ja kiedykolwiek użyłem słów kominek kaflowy??? Kominek, a piec kaflowy który ma grubo ponad 2m2 powierzchni, to dwie inne rzeczy!!!! Odnośnie wilgotności ,to mylisz pojęcia, ale myśle, że LR poświęci swój czas i w końcu Ci odpowie co i jak.
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 22-02-2013 o 21:23
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  15. #12075
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    ZUG, wyluzuj się
    Ostatnio edytowane przez Tom1000k ; 24-02-2013 o 20:36 Powód: Usunięcie niepotrzebnych treści ;-)

  16. #12076

    Domyślnie

    koledzy dajmy sobie spokój z tym gościem bo widzę że wypisuje jakieś brednie o czymś kto sie nikt nie wypowiadał i nie ma co zniżać się do jego poziomu bo przekona nas swoimi argumentami i zaczniemy w nie wierzyć.


    tom to on jest przyczyną a ja skutkiem.
    a co ty jego adwokatem jesteś
    Jak ma jakies kompleksy to są inne fora co mu w tym pomogą
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 22-02-2013 o 21:32
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #12077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Genesis72 Zobacz post
    Potrzeba Matką wynalazków
    Witam
    Czy ktoś w Was stosuje Nitrolen lub SadPal do palenia?
    Jakie lub (na forach są różne opinie)sa ofekty?
    Nie znam Nitrolenu, ale stosuje Sadpal w saszetkach 10 szt. w opakowaniu. U mnie się sprawdza, bo pomimo zmiany sposobu palenia i małych zmian nadal osadza mi się smoła na ostatnim wymienniku przy paleniu na temp. poniżej 50 st. Zastanawia mnie tylko czy nie niszczę kotła, ponieważ po Sadpalu całe wnętrze jest białe.

  18. #12078
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Pleban Vld pisał na infoogrzewanie......pl co ruskie dosypują eksperymentalnie do węgla żeby spalić nawet kamienie hehehe. Ja palę bez chemii.

    A co masz na myśli ostatni wymiennik - zaznacz na przekroju kotła i zapodaj tu.

  19. #12079
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Kolega ZUG i animus są również na innych forach jako doświadczeni doradcy,a nie wiedzą że w kotle Lopper jest blacha grubości 10mm. a 20mm.na zamówienie i seryjnie w kotłach większej mocy.
    To raczej tobie się wydaje że nie wiemy ,gruba blacha jest tylko w "zasobniku paliwa tego kotła" z powodu braku płaszcza wodnego jest tak po prostu bezpieczniej ,reszta kotła jest cieńsza ale reklama dźwignią handlu jak Ci napiszą że blacha 10 czy 20 mm to łykasz ją jak bociek żaby .
    Napompowali Cię zachodni producenci reklamą i teraz tak zachwalasz jakie to wszystko ach och .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #12080

    Domyślnie

    animuss dlaczego ja zostałem w coś wkręcony gdzie nie uczestniczyłem tylko rykoszetem oberwałem
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 604 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony