dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 607 z 998
Pokaż wyniki od 12.121 do 12.140 z 19943
  1. #12121

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Co do mułu, to mogę się zgodzić z tym, że ma sporo zanieczyszczeń, natomiast miały energetyczne i flotokoncentraty nie są żadnym odpadem.
    Są po prostu wynikiem zagospodarowania drobniejszych frakcji węgla kamiennego i nie widzę powodu, żeby użytkownicy nie mogli pisać o spalaniu tych paliw.
    Cukier puder, mimo że jest drobny zawsze pozostanie cukrem...
    Ja mam swoje zdanie na temat ubocznego produktu przy wydobyciu węgla kamiennego. Istotą wydobycia jest węgiel kamienny a nie miał. . To że miał jest zagospodarowywany to już inna sprawa Nie wiem czy pamiętasz jak na kopalniach była moda robienia brykietowni i uważam że to było dobre. Tylko z ekonomicznego punktu było nieopłacalne. Przecież ja im nie zabraniam pisać. Tylko niech piszą zaraz zaznaczając że palą tym paliwem z dmuchawą, a nie zaczynają podważać istotę tego wątku. Dlatego napisałem że jak im się nie podoba to, że grupa ludzi broni podstaw tego tematu.Niech otworzą swój Temat dotyczący dokładniej ich zagadnienia.

    Edit: Ja już wyczerpałem polemikę i skończmy zaśmiecać ten wątek sprzeczając się. Każdy ma prawo do swojego zdania, to trzeba zaakceptować i szanować.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 24-02-2013 o 08:34

  2. #12122

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    kopalniach była moda robienia brykietowni i uważam że to było dobre. Tylko z ekonomicznego punktu było nieopłacalne.
    też uważam że to by było lepsze tak jak robi to firma heizprofi z węgla brunatnego tylko faktycznie cena powoduję że zainteresowanie tym towarem jest mała. Miałem okazje zakupu tony za 500zł co zakupiłem do grzania cwu po sezonie ale sprawdziłem sobie ten towar i jestem pod dużym wrażeniem palenia.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #12123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Wniosek nieco pochopny. Mnie zależy na twojej obecności. I myślę
    że nie tylko mnie. KAŻDY człowiek jest tu mile widziany, propozycja
    jest tylko taka żeby pisać na temat, nie proponować rozwiązań groźnych
    lub niedorzecznych i nie kierować się emocjami tylko rozumem.
    Miło słyszeć choć czasami wydaje się inaczej.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Kolego widziałeś PIERWSZY post tego wątku i dwa malunki w nim? Jeśli
    nie, to zapraszam. Jeśli tak, to przecież widać że to nie jest kocioł DS
    tylko GS, to one trują Polskę najbardziej - a jest ich wielokrotnie więcej
    niż DS-ów - stąd wzięło się moje nimi szczególne zainteresowanie.
    Widziałem, zapewniam Cię że przeczytane mam od deski do deski oraz to co na bieżąco czytam.
    Owszem pierwszy post wskazuje na GS ale potem hes wskazuje DS i potem jest tak na zmianę trochę o GS trochę o DS. Na forum są oba rodzaje kotłów omawiane. Chociaż przyznam że nie raz była gadka że to wątek głównie o GS.
    Gdybym chciał się czepić napisałbym że posty przed Twoim wskazują że to forum o zaworach n-drogowych i o projektowaniu instalacji ale to też może wpłynąć na ekonomię spalania węgla więc ok.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Wyobraź sobie ze założyłeś wątek szachowy. Przychodzą ludzie i piszą
    o szachach. Jednak co jakiś czas wpada tam ktoś - kto gra w Chińczyka
    i jest bardzo zdziwiony gdy proponujesz mu założenie tematu o Chińczyku.
    Czy jest może w twojej propozycji jakaś arogancja czy nietakt?
    Ostrzejszych słów nie popieram i proszę kolegę ZUG aby posta edytował.
    Rozumiem ale po co te nerwy. Co by było na debacie w realu. Nie drążmy już tego.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Też uważam że był ciekawszy, i też nad tym ubolewam że większość
    ludzi woli nudę i wchodzi na ten wątek, mimo że tamten jest ciekawszy
    i bardziej dostępny ----> bo na stałe przybity do tablicy żeby nie spadł.
    Nawet ty jesteś TU, a nie tam, czemu się dziwię i z czego się cieszę.
    Jestem TU i TAM, ruch tam raczej słaby więc więcej jestem tu bo przewrotnie liczę na ciekawostki z innej bajki niż GS. Ja po prostu chce wiedzieć więcej.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Nic straconego, nazwę tematu można zmienić, zaproponuj taką którą
    Google polubi np. "Sprawne ogrzewanie domu", "Efektywne sposoby
    ogrzewania", "Tanie ciepło dla ciebie". Faktycznie, tytuł tamtego wątku
    nazbyt mocno... przypomina ten nasz. Czy uważasz że to przypadek??
    Proponuje "Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego - w kotle GS" można dodać inny przyrostek, byleby jednoznacznie wskazywał metodę lub rodzaj kotła. To akurat że wątek nilsana ma podobną nazwę to akurat dobrze, wpływa na popularność i ułatwia znalezienie.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    No... tak całkiem bez, to chyba nie - skoro zablokowałeś ruszt pionowy.
    Rys. 22 strona 54.
    Racja, sorry umknęło mi, oprócz tego wywaliłem dmuchawę. To w tej chwili jedyne modyfikacje.


    Co do ekologi nie będę już cytował. Ja również jestem za czystym spalaniem. Ale węgiel to węgiel i nigdy idealnie się go w domowym kotle nie spali a dążenie za wszelką cenę do takiego spalania okaże się nieekonomiczne z racji np. straty kominowej. Jeśli jednak patrzeć na długofalowe skutki to lepiej wychodzi spalać czyściutko do bólu. Chcę być eko do bólu ale mnie nie stać. Chętnie przeszedłbym na gaz albo prąd czy chociaż by pelet albo jakąs biomasę ale to nie na mój budżet. Niestety.

    Nie chce więcej zaśmiecać forum.
    Pozdrawiam.

  4. #12124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziwi 1967

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    banin
    Kod pocztowy
    80-297
    Posty
    23

    Domyślnie

    Last Rico !!! Bardzo proszę, przekonaj mnie w kwestii rusztu. Wiem, pisałeś już o tym, ale nie kojarzę abyś odnosił się do kwestii przekazu żar-ruszt wodny.PS.Świetny wykład, w zasadzie dla Łukasza, ale na mnie zrobił wrażenie, swoją drogą twierdzenie że mamy jeden świat jest prawdą tyle że składa się z różnych półświatków. Pozdrawiam

  5. #12125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziwi 1967

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    banin
    Kod pocztowy
    80-297
    Posty
    23

    Domyślnie

    A teraz uciekam na str. 379 , lektury ciąg dalszy

  6. #12126
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.Jestem zaszczycony przez kolegę Darek2121 nazwaniem mnie wielkim mistrzem i bardzo ci dziękuję,ale chciałbym pozostać kolegą forumowiczem,a tytuł ten należy się tylko i wyłącznie LastRico.To dzięki niemu dyskutujemy tu i palimy czysto i ekonomicznie w kotłach GS.Do kolegi szponi; może z tych nerwów cię żle zrozumiałęm to jeszcze raz przepraszam,jak i kolegę juzef i animus.Nie będę już kapować,bo brzydzę się tym.Mogę się tu tylko wypowiadać na temat palenia drewnem z węglem skończyłem 5 lat temu i nie mam zamiaru do tego wracać,chociaż gdybym to wszystko wtedy wiedział to kto wie jak by to było.Dlatego piszę to co zrobiłem kilkaset razy a nie słyszałem od kolegi który też pewnie słyszał od kolegi.Więc piszmy całą prawdę a wtedy nas nikt nie wyśmieje(oprócz ludzi którzy coś słyszeli) .Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez miedziannik ; 24-02-2013 o 10:31

  7. #12127

    Domyślnie

    =g_stanislaw;5838091
    Może by tak jaśnie pan chociaż wyedutował swój wpis i napisał go w przyjazny dla czytających sposób?
    napisałem słomiana zgoda tylko dlatego że nie do końca wierzyłem koledze meidziannik ponieważ powraca do atakowania kolegów i powrotu do tematów które mało mają istotnych treści do wątku.

    ale widzę że kolega medziannik zrozumiał i widzę chęć rozmowy i pomocy innym w temacie tego wątku co mnie bardzo i zapewne innych też zadowala.

    także tak samo mnie poniosło jak i ciebie także bardzo przepraszam.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  8. #12128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz24 Zobacz post
    Palę całą dobę bez wygaszania od początku grudnia. Bawiłem się w przeróbki ale bez jest najlepiej. Mam patent na zapopielanie rusztu i żeby nie rozpalil się cały wsad. Ale wy nie chcecie słuchać...
    a ja bym chciał posłuchać jak nie w tym wątku to może w tym: http://forum.muratordom.pl/showthrea...arniacz-rusztu
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  9. #12129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Szafik

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam
    Tak jak dzisiaj na zewnątrz 3 na plusie w domku 22 stopnie często wietrzone.
    Na piecu 70 stopni.(zawór 4 drogowy)
    Na CWU zadana 60(140 litrów,termostat \mieszalnik na mieszkanie 42 stopnie na stałe)
    Na kaloryfery 45 stopni-temperatura powrotu z instalacji CO przed zaworem 4 drogowym 40(na dzisiejsze warunki pogodowe.)
    Temperatura powrotu do pieca za zaworem 4 drogowym ok 65
    W domu na grzejnikach termostaty(niektóre grzejniki zimne ,niektóre letnie)
    Piec 23 KW wymiennik poziomy GS załadunek max ok 50 kg nie stosuję(86%sprawności cieplnej,czyszczony w razie potrzeby ale często min raz na tydzień)) na 160 m(125 użytkowej,częściowo ocieplony nowe okna) WIADOMO PRZEWYMIAROWANY
    Ładuję połowę wsadu orzecha rozpalam drewnem cyklicznie .
    Około 20 -25kg pali się 25-30 godzin zależnie od poboru wody z bojlera(7 osób plus podłączona ciepła woda do zmywarki i pralki)
    Rozpalam i palę na miarkowniku z PG i PW na 70 stopni (+/-) 3 stopnie.
    Temperaura spalin ok.125-150 stopni
    Po odgazowaniu ok 8 -10 godzin zamykam PG i PW i węgiel zgazowany -koks spalam na Pid-zie z dmuchawą 50% mocy.Temperatura spalin zawsze poniżej zadanej ok.55-70stopni ruszt wodny
    Zeszły rok 4,5 tony orzecha II.(przepalenie latem dla CWU)
    Teraz dokupiłem 4-tą tonę.(Myślę,że to niezły wynik.)
    Wcześniej przez brak zaworu 4 drożnego wykończyłem kondensatem w 9 lat super ekonomicznego miałowca pomimo pracy cyklicznej.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Szafik ; 24-02-2013 o 12:18

  10. #12130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    ZUG

    przy mieszaniu orzecha z BE Energi z fioletowym ekogroszkiem dawałes przed zasypem na ruszt karton ??? czy wogóle daje się ten karton ?

  11. #12131

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    ZUG

    przy mieszaniu orzecha z BE Energi z fioletowym ekogroszkiem dawałes przed zasypem na ruszt karton ??? czy wogóle daje się ten karton ?
    nie ,nie daje nic.
    ładuję do kotła kwk wesoła II z ekogroszkiem na tzw. kanapkę. 20kg/10kg (ale w mrozy)
    czyli pierwsza warstwa na ruszt idzie wesoła na to idą cztery małe szufelki eko i tak na przemian.

    ale ostatnio za miast tego eko dostałem od kolegi eko ledvice i stało-palnośc zmniejszyła się jedynie 1,5 do max 2godz i popiołu z ledvickiego zupełnie brak(jedynie śladowe ilości po wesołej) tak powoduję ta wesoła to był dla mnie szok jak zajrzałem do popielnika także myślę że na następny sezon będe mieszał wesołą z tym ledvice co nie ukrywam że pomimo troszeczkę mniejszej stało-palności to przelicznik ekonomiczny wskazuję na tą mieszankę.
    Dla mnie wesoła jest numer 1 a mieszankę stosuję aby nie marnotrawić ten wegiel na okres przejściowy oraz w metodzie GS pomaga aby kocioł ładnie się budził kiedy jest to potrzebne i niema żadnego przysypiania kiedy wejdzie w fazę zgazowania gdzie temp. na kotle jest ładnie trzymana.

    a pracę tej mieszanki mam opisaną na forum boleckiego aby nie było odebrane że promuję ten sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 24-02-2013 o 12:48
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  12. #12132

    Domyślnie

    Węgiel

    Mamy 2 węgle (zawartości popiołu przejaskrawione, aby łatwo się liczyło):
    a) wartość opałowa 25000- zawartość popiołu 25,0 %-cena 500 zł
    b) wartość opałowa 25000- zawartość popiołu 0,0 %-cena 625 zł

    Który wybrać ? Wydawać by się mogło, że nie ma znaczenia (pomijam pracę z odpopielaniem, noszeniem popiołu.)
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  13. #12133
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Motce*

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    tak to prawda i jest dowodem że PW potrzeba dużo.
    ja u siebie mam taki profil 50x30 w 20kw i jest za mały z tym ja nic nie zmieniałem jeśli chodzi o KPW ale dałem dodatkowe powietrze z ekranu drzwi zasypowych co myślę że jest jeszcze lepszym manewrem ponieważ zasyp potrafi mi się 4godz odgazowywać na tych na "powietrzeniach" co wcześniej było nie możliwe gdzie teraz 35kg zasyp odgazowuję się średnio 9godz.
    Dołożyłem drugi profil 50x30 obok tego czyli w sumie jest 100x30x3 z przegrodą w środku. W sobotę znowu próba i zobaczymy co wyjdzie. Teraz jak robiłem próbę to dużo więcej zostało nie spalonych koksików niż przy pracy kotła z dmuchawą, ale to doczytałem że to wina wychładzania wsypu przez ruszt wodny. Czy dodatkowy ruszt o którym wcześniej wspominano to zwykła kratka powiedzmy z pręta kwadratowego 14mm o wielkości oczka takiej żeby nie przeleciał węgiel?

  14. #12134

    Domyślnie

    Rusztu poszukaj gotowego.
    W sklepach GS z artykułami rolno metalowymi (u mnie taki sklep nazywa się Rolnik )
    można kupić ruszta żeliwne w różnych rozmiarach. Jak będzie trochę za duży- dotniesz na szerokości. Jak za mały- boki szamotką.
    W GS, gdzi praktycznie się nie rusztuje- spokojnie można tak zrobić.
    w DS- przestrzegam, chyba, że ruszta POKRYWAJĄ się z wodnymi.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  15. #12135

    Domyślnie

    Cytat Napisał MotoCentrumSC Zobacz post
    Dołożyłem drugi profil 50x30 obok tego czyli w sumie jest 100x30x3 z przegrodą w środku. W sobotę znowu próba i zobaczymy co wyjdzie. Teraz jak robiłem próbę to dużo więcej zostało nie spalonych koksików niż przy pracy kotła z dmuchawą, ale to doczytałem że to wina wychładzania wsypu przez ruszt wodny. Czy dodatkowy ruszt o którym wcześniej wspominano to zwykła kratka powiedzmy z pręta kwadratowego 14mm o wielkości oczka takiej żeby nie przeleciał węgiel?
    to teraz masz tzw. dwururkę
    jesli chodzi o koksiki które zostają to ja tak nie wnikam ponieważ ich jest tak +/-1kg no chyba że u ciebie z pół węglarki zostaje.
    sypie ja na następny zasyp i tak w kółko.
    u mnie już KPW ma ostatnie tchnienie jest tak wypalone że końcówka się wykrusza.
    z rusztem musisz po kombinować może coś żeliwnego ale może się ktoś odezwie jakie modernizacje robił z rusztem
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  16. #12136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wszyscy co jakiś czas pytacie o ruszt wodny albo sztabkowy. Wodno wymyślono aby chłodził palący się wysokiej temperaturze wsad, żeby nie wytwarzała się szlaka która blokuje i zalewa ruszta, a która jak się zestali to jest masakra w kotle. Ja palę na większej mocy i sobie bardzo chwalę wodne ruszta, jeżeli ktoś pali na malutkiej mocy to sztabkowe poprawią warunki do spalania - podnosząc (przez brak chłodzenia) temperaturę.

  17. #12137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam,

    To i ja się lekko wtrące odnośnie rusztów. Jeżeli masz węgiel z dużą zawrtością popiołu to żeliwne będą się dość mocno zatykać i może dojść do wszystkiego o czym artur11 pisze. W tym przypadku wodne wypadają zdecydowanie lepiej. Przy węglu o małej zawartości popiołu lepsze będą żeliwne.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  18. #12138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    Panowie zeby było ekologicznie i ekonomicznie to czym palicie latem na CWU w swoich kotłach GS ?? sezon niedłógo i się zastanawiam

  19. #12139

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    Panowie zeby było ekologicznie i ekonomicznie to czym palicie latem na CWU w swoich kotłach GS ?? sezon niedłógo i się zastanawiam
    ja zakupiłem brykiet heizprofil myślę że tona starczy
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #12140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Motce*

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ten ruszt to zrobię tak ze zwykłej ciekawości. Wiadomo że to co zostanie to się wrzuci jeszcze raz. Na przyszły rok jak kupie węgiel a nie miał to może będzie się paliło na okrągło i wtedy wiadomo - żar na górę na nowy zasyp. A ma ktoś jakieś sprawdzone info jak się ma różnica w zużyciu opału jeśli się cały czas pali, lub tak jak teraz u mnie pali się do 2-3 w nocy i kolejnego dnia rozpalam o 13-14 i przez jakiś czas układ musi się ogrzać i przez to są straty.

Strona 607 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony