dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 638 z 998
Pokaż wyniki od 12.741 do 12.760 z 19943
  1. #12741

    Domyślnie

    Może wynosi popiół? ))
    Sławex 20kW - górny

  2. #12742
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    jacbelfer błagam Cię daj spokój
    ZUG pewnie objął strategie naszego mistrza
    Pojawi się za kilka miesięcy

  3. #12743

    Domyślnie

    Nilsan miał firmę i sprzedawał kotły ze Wschodu czyżby.......??????????????????

    @ziwi1967 Na Kalvisa to może faktycznie nie stać kazdego ale Dakon i klony są powiedzmy w bardzo przyzwoitych cenach w stosunku do jakości i możliwości tych kotłów.Zobacz na necie ceny.
    Ostatnio edytowane przez art23 ; 01-04-2013 o 20:37
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  4. #12744

    Domyślnie

    Wiem, że sezon się kończy i co niektórzy w końcu wyjdą ze swoich kotłowni na świat i słońce ale dlaczego tutaj tak bojowo się zrobiło i...cicho

    animuss,
    w nic mnie nie wplątuj

  5. #12745

    Domyślnie

    Mobilizuję, szanownych kolegów powyżej, aby usunęli swój spam
    Wręcz nalegam i to natychmiast

    I w związku z braku wiosny idę ....... do piwnicy

  6. #12746

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0619.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	123,4 KB
ID:	181962Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0613.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	181958Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0615.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	118,3 KB
ID:	181959Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0616.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	115,4 KB
ID:	181960Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0617.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	181961
    Próbowałem palenia kroczącego, ale pomimo dużej wygody, nie byłem w stanie zaakceptować większego spalania, jak i większej ilości dymu z komina. Dzisiaj wcześnie rano powróciłem do palenia od góry, z małym nowym dodatkiem. Na tylnych cegłach postawiłem ruszt opierający się o wymiennik. Robiąc to, miałem nadzieję na spowolnienie spalania. Węgiel najsłabszy: groszek Janina 21/9/1.1, bardzo tani. Po obserwuję i dam znać, co z tego wyszło. Zdjęcia z dzisiaj.

  7. #12747
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie Węgiel - najlepsza lokata

    Ale bezruch w temacie. Widać że wiosna idzie ;]
    Wiem że sezon był długi i wszyscy mają dosyć, ale właśnie teraz warto myśleć o następnym.
    Kwiecień to ostatni miesiąc, w którym można kupić tanio węgiel i jak ktoś ma parę złotych na boku to warto kupić węgiel na przyszły sezon teraz.
    Ja kupiłem 2 tony groszka. 1t z Knurowa za 600pln, drugą z Ziemowita za 547pln.
    1100 zł leżąc w banku do jesieni da zysk rzędu 20-30zł (na dobrej lokacie) Leżąc w postaci węgla na placu da spokojnie 200 do 300 zł. Jest różnica, prawda?

  8. #12748
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    A nie lepiej jest poczekać na słoneczko, które dość mocno podsuszy wegiel i w tej samej cenie dostaniemy go objetościowo więcej niż teraz?
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  9. #12749
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krimi
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam, wszystkich na tym forum.
    To mój pierwszy wpis, ale temat śledzę i praktykuję już hmm ze 2m-ce.
    NA POCZĄTEK WIELKIE UKŁONY I PODZIĘKOWANIA DLA LAST RICO

    Jeśli chodzi o palenie to można by powiedzieć że idzie mi coraz lepiej, ale do ideału jeszcze dużo brakuje.
    Może ktoś mi jeszcze odpowie na moje pytania zanim tema ucichnie na okres letni.

    1. Jak palić ciągle wykorzystując żar z poprzedniego zasypu? Wiadomo wyciągam do popielnika zasypuje komore węglem i żar na góre I NIE PALI SIĘ TYLKO GAŚNIE Trzeba dodawać papier lub drzewo, czy powinno się od samego żaru ponownie rozpalić. Dodam że obojetne jest czy żar był jeszcze czerwony czy trochę już ostygł.

    2. Trochę z innej beczki. Jak zapatrujecie się na wkład z nierdzewki do komina (grubość 1mm). Może ktoś ma doświadczenia. Mam obawy że komin może stracić na ciągu, nierdzewka szybko się wychłodzi. Jestem po dwóch pożarach sadzy w kominie jeden poważny Straż pożarna), drugi mniej - samo zgasło ale komin był gorący jeszcze 24h. Dym mi się do mieszkania nie wydobywa ale boję się że się rozszelnił.


    Krótki opis stanu faktycznego:
    VIADRUS U26 28kW - miarkownik ciągu - dmuchawa wymontowana
    komin cegła około 10m
    opał: węgiel

    POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

  10. #12750
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    krimi
    Tak trzeba na ten żar dać trochę drewna i rozpalić to na nowo.
    Co do nierdzewki to słyszałem że to lipa ,ale niech się wypowiedzą inni co mają taki wkład

  11. #12751
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    A nie lepiej jest poczekać na słoneczko, które dość mocno podsuszy wegiel i w tej samej cenie dostaniemy go objetościowo więcej niż teraz?
    Aha, jak będzie słoneczko to zapomnij że kupisz w tej cenie.

  12. #12752
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Załóżmy, że węgiel kosztuje teraz 690zł, a latem będzie kosztował 790zł czyli płacimy o 14,5% więcej. Czy nie sądzisz, że na słoneczku odparuje więcej wody niż te 15%? Ja ostanio kupowałem po woreczku i mogę śmiało powiedzieć, że było go co najmniej o 1/3 mniej czyli 33% niż kupowanego latem. Wniosek nasuwa się sam. Teraz ze względu na przedłużającą się zimę niektórzy sprzedawcy wręcz podniesli ceny.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  13. #12753

    Domyślnie

    Tom1000k

    Czyli dopuszczasz, że płacisz za wodę
    Lepiej jednak w lecie. Ruch na składach wtedy żaden- umówcie się na załadunek.
    Dostaniecie SUCHY i odpowiednio ZWAŻONY opał.
    Nie tak jak w obejrzanym materiale dotyczącym firmy skladywegla.pl
    ZOBACZCIE
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  14. #12754
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Załóżmy, że węgiel kosztuje teraz 690zł, a latem będzie kosztował 790zł czyli płacimy o 14,5% więcej. Czy nie sądzisz, że na słoneczku odparuje więcej wody niż te 15%?
    Nie, nie sądzę.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Zamieszczam malunek z szybkości schnięcia węgla oraz koksu ale najpierw parę słów.
    Suchutkie próbki wystawiłem na deszcz, akurat w nocy padało całe 12 godzin, następnie
    je zważyłem. Zważone próbki umieściłem w pojemnikach z wodą na cały tydzień.
    Oto wyniki:

    węgiel suchy .................... 25.059 g.
    węgiel 12 h deszcz ........... 28.862 g.
    węgiel moczony 168 h ...... 28.911 g.
    maksymalna zawartość wody w procentach ......... 13,32 %
    Jak widać możesz zyskać maksymalnie 13,32%, przy założeniu że kupisz idealnie w 100% suchy węgiel w co nie wierzę.
    Ja kupiłem czysty groszek bez odrobiny miału, więc na pewno stratny nie jestem. A jesienią zobaczymy ile zyskałem ;p

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Ja ostanio kupowałem po woreczku i mogę śmiało powiedzieć, że było go co najmniej o 1/3 mniej czyli 33% niż kupowanego latem. Wniosek nasuwa się sam.
    Wniosek taki, że rżną was niemiłosiernie.

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Teraz ze względu na przedłużającą się zimę niektórzy sprzedawcy wręcz podniesli ceny.
    U nas akurat teraz ceny są najniższe w sezonie, dlatego o tym piszę. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że im dalej od Śląska tym gorzej.
    Ostatnio edytowane przez Tom1000k ; 10-04-2013 o 21:17

  15. #12755
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post

    Wniosek taki, że rżną was niemiłosiernie.
    Węgiel mokry, wagowo jest go tyle samo, a objętościowo 1/3 mniej.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  16. #12756

    Domyślnie

    Tom1000k
    Jeżeli chodzi o schnięcie- celny strzał.
    Trzeba jednak pamiętać, żeby palić SUCHYM opałem.
    Mniej będzie zysku z tańszego, ale bardziej mokrego.
    Nie samym ciężarem trzeba się kierować.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  17. #12757
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, jeśli sam sobie pojadę na kopalnię, to raczej z dołu leci suchy wungiel, prawda?

    Cytat Napisał krimi
    2. Trochę z innej beczki. Jak zapatrujecie się na wkład z nierdzewki do komina (grubość 1mm). Może ktoś ma doświadczenia. Mam obawy że komin może stracić na ciągu, nierdzewka szybko się wychłodzi. Jestem po dwóch pożarach sadzy w kominie jeden poważny Straż pożarna), drugi mniej - samo zgasło ale komin był gorący jeszcze 24h. Dym mi się do mieszkania nie wydobywa ale boję się że się rozszelnił.
    mam taki wkład u siebie, zamontowany ostatniego lata.
    Powiem tak ciąg jest nieco słabszy, ponieważ zmniejszył się przekrój z 25x18cm do 18x12cm. Można było dać większy wkład, ale w jednym miejscy było przewężenie, które nie pozwoliło by bez kucia w środku mieszkania na przejście szerszego wkładu.
    Wkład jest owalny, co do wychładzania, to powiem tak, że od góry jest zaślepione, że wiatr nie obmywa wkładu po zenonątrz.
    Można uszczelnić w okół wkładu wełnom mineralną.
    Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ za krótko jestem posiadaczem.
    Pozdrawiam.

  18. #12758
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    (...)
    Trzeba jednak pamiętać, żeby palić SUCHYM opałem.
    (...)
    Te moje dwie tony będą leżeć do jesieni pod zadaszeniem, więc na pewno będę palił suchym ;]
    Poza tym jak już wspomniałem mowa o czystym groszku, więc dużo na tej wodzie nie stracę. To nie gąbka ;p
    Jak kupowałem miał to było różnie i tam można było mówić o kupowaniu wody i pospółki w cenie węgla ;]

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Witam, jeśli sam sobie pojadę na kopalnię, to raczej z dołu leci suchy wungiel, prawda?
    Pewnie tak, ale sprzedadzą ci z hałdy, a tam już może być różnie. Do tego koszty transportu, nie wiadomo czy się opłaci.
    Sam myślałem żeby kupić na kopalni (ok. 40km), ale jak doliczę koszty transportu to w moim przypadku dla 2-3 ton się po prostu nie opłaca.
    Groszek z Knurowa: kopalnia - 517.83zł, skład - 600zł
    Groszek Ziemowit: kopalnia - 512.91zł, skład - 547zł
    Dalej twierdzę że zrobiłem dobry interes (nawet przy założeniu że mam 10%wody)

  19. #12759

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Witam, jeśli sam sobie pojadę na kopalnię, to raczej z dołu leci suchy wungiel, prawda?
    No nie całkiem masz wungiel zaraz z dołu.. Przecież musi przejść przez zakład przeróbczy( płuczka , sortownia itd)

  20. #12760
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Te
    Sam myślałem żeby kupić na kopalni (ok. 40km), ale jak doliczę koszty transportu to w moim przypadku dla 2-3 ton się po prostu nie opłaca.
    Groszek z Knurowa: kopalnia - 517.83zł, skład - 600zł
    Groszek Ziemowit: kopalnia - 512.91zł, skład - 547zł
    Dalej twierdzę że zrobiłem dobry interes (nawet przy założeniu że mam 10%wody)
    Prawda, pod warunkiem że to ten sam węgiel. Ale może gdy skład jest 40km od kopalni to nie fałszują?
    Co do tego moczenia węgla na składach. Czy przypadkiem nie ma obowiązku lub zalecenia w przepisach przeciwpożarowych do lania wody na hałdy węgla? Coś mi tak w głębiach pamięci dzwoni, że chodzi o zmniejszenie szansy na samozapłon.

Strona 638 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony