dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 643 z 998
Pokaż wyniki od 12.841 do 12.860 z 19943
  1. #12841

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Nie ma wsadów których na retorcie się nie spali, możne piach albo kamienie z ziemią , już sypałem najpodlejszy miał zwykły groszek i co tam jeszcze macie i nie możecie spalić to dawać .
    Są wsady i wsady

  2. #12842
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post

  3. #12843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Witam
    Byłem dzisiaj u kolegi karoka65
    Musze powiedzieć ze zna się na rzeczy!
    Kolega pozytywnie zakręcony na punkcie kociołków i instalacji CO, godny polecenia fachowiec.
    Mimo tego że ja jednak pozostane przy szukaniu DS ( kocioł z podajnikiem super sprawa) to nic mi nie próbował wcisnąć, tylko mądrze doradzał
    Jeśli ktoś z naszych okolic szuka kotła z podajnikiem to warto się do kolegi karoka65 wybrać.

    :
    Dzięki za dobre słowo, ale co do "śmieciuszków" to Ty byś musiał mi długo kłaść do głowy i to dużą łopatą

  4. #12844
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Zlituj się nad swoją duszą i nie rób sobie niepotrzebnej pokuty .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #12845
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    To jest kwestia zakładów przeróbczych węgla i zakładów wzbogacania miału. Są produkowane dobre i kaloryczne miały z bardzo małą ilością popiołu np:
    Miał I Chwałowice 27 Mj/kg popiół 8%
    Miał I Piekary kaloryczność 26 Mj/kg popiół 7%
    Miał I Marcel kaloryczność 29 Mj/kg popiół 9%
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  6. #12846
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Polski węgiel zalega na hałdach.
    Węgiel z Azji i Ameryki jest tańszy..........
    razem z transportem do nas kosztuje mniej .
    Na rynek rzucono surowiec, który w USA został zastąpiony gazem łupkowym.
    Wszystko wskazuje na to, że podwyżek na jesieni nie bedzie spółki węglowe będą musiały utrzymać poziom cen lub je obniżyć .
    http://www.wykop.pl/ramka/1210455/po...i-jest-tanszy/
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 28-07-2013 o 18:34
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #12847
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    DS
    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Napisał cysiokysio
    "a węgiel z kopalni Silesia to jakiego typu jest?"

    Typ 32.1 kaloryczność min.26 Mj/kg, popiół ok.10%, spiekalność wg rogi poniżej 20.
    Podobno dobry węgiel opałowy, orzech występuje jako orzech I, granulacja 40-100 mm, dla Ciebie do dolnego spalania byłby lepszy orzech II 25-40mm, pozostałe parametry jak w orzechu I.
    nie polecam tego węgla do malych kotłów DS. Jest to moim zdaniem tak zwany papierowy węgiel, tzn pali się względnie ale zostaje po nim dużo popiłu na który nie pomaga przerusztowanie, co 48h musiałem wygaszać kocioł aby wyczyścić bo zatykało palnik. Dla porównania na kaziku mogłem sobie spokojnie tydzień palić bez wygaszania.

    Na ten sezon w kotłowni leży już węgiel z Wesoła-Mysłowice. w górniakach czytam że spala się nie żle ciekawe jak się będzie palił w DS
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  8. #12848

    Domyślnie

    http://www.heiztechnik.pl/index.php/...zasypowe/q-hit
    Koledzy palacze zastrzegam, że nie mam z tą firma nic wspólnego ale to ciekawa propozycja zwłaszcza w wymiarach komory spalania, co może być świetnym rozwiązaniem w stałopalności.Sam myślę o ewentualniej zmianie mojego camino na piec o długiej stałopalności, ale będę myślał nad tym jak skończę termomodernizację budynku.Póki co cegły szamotowe do regulacji mocy mojej 20-ki spełniają zadanie.

  9. #12849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Poruszany były już temat kotłów tego producenta:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=heiztechnik
    nie wiem czy zmienili już sterownik ale jeżeli działa tak samo jak rok temu to ja bym go omijał szerokim łukiem i sterownik zakupił osobno.
    a sam kocioł taki sam jakich pełno na rynku. Trzeba dorobić PW w drzwiczkach i zaślepić fabryczne ( to podawane z popielnika nie za zbyt spełnia swoją rolę) a i pamiętaj że dwa razy więcej opału w kotle to nie równa się 2x dłuższy czas palenia.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  10. #12850

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Poruszany były już temat kotłów tego producenta:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=heiztechnik
    nie wiem czy zmienili już sterownik ale jeżeli działa tak samo jak rok temu to ja bym go omijał szerokim łukiem i sterownik zakupił osobno.
    a sam kocioł taki sam jakich pełno na rynku. Trzeba dorobić PW w drzwiczkach i zaślepić fabryczne ( to podawane z popielnika nie za zbyt spełnia swoją rolę) a i pamiętaj że dwa razy więcej opału w kotle to nie równa się 2x dłuższy czas palenia.
    Jasna sprawa nie mam na myśli sterowników tylko palenie na naturalnym ciągu.KPW wskazana jak najbardziej, trochę te drzwiczki zespolone z popielnikiem nie teges bo lewe powietrze będzie się dostawało.Tylna listwa jak najbardziej do zaślepienia.Ogólnie rzecz biorąc w miarę przemyślana konstrukcja, palenisko przy 11kw ma 30l ( wysokość paleniska 45cm)czyli stałopalność powinna być na niezłym poziomie.Wymiennik w miarę dobry odbiór ciepła.

  11. #12851
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    dzięki naszemu koledze z forum powstało takie coś:
    http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ra...low-weglowych/
    napisz do niego aby dorzucił przedstawiany przez ciebie kociołek do rankingu
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  12. #12852

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    dzięki naszemu koledze z forum powstało takie coś:
    http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ra...low-weglowych/
    napisz do niego aby dorzucił przedstawiany przez ciebie kociołek do rankingu
    W wolnej chwili skrobnę do Juzefa, tylko wypadało by go sprawdzić w próbie ogniowej.
    Po wyglądzie oceniać to tak jak kobietę.

  13. #12853
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Witam
    Może ma ktoś podłączony zawór 4D do instalacji grawitacyjnej?
    Jak się sprawuje? może ktoś podrzuci jakiś schemacik?

  14. #12854
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    DEx, ja mam zawór 4D do instalacji grawitacyjnej. Choć używam przeważnie pompki ale działa mi tez instalacja na grawitacji.

    Ogólnie to po 3 latach nie widzę sensu w zaworze 4D i najchętniej bym go z demontował
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  15. #12855

    Domyślnie

    Czy istnieje taki kocioł Logica który ma w wymienniku otwory common air tak jak na rysunku ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	common air.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	208232 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6715.JPG
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	208234
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	logica cichewicz stone21.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	209806
    Ostatnio edytowane przez stone21 ; 13-11-2013 o 20:22

  16. #12856
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Witajcie.
    Sezon powoli nadchodzi więc znów myślę jak doprowadzić PW w moim dolniaku Defro.
    Macie jakieś logiczne pomysły?
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  17. #12857

    Domyślnie

    A w którym miejscu potrzebne jest PW u Ciebie ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	logica cichewicz k stone21.JPG
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	31,3 KB
ID:	209809
    Ostatnio edytowane przez stone21 ; 01-09-2013 o 22:29

  18. #12858
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Witam wszystkich i na wstępie dzięki Riko za ten temat. Kiedyś dawno temu wpadłem na pomysł palenia górnego, ale uznałem to za głupotę (jak widać trzeba bardziej sobie ufać) tym bardziej, że moja głowa nie wyobrażała sobie szybkiego i skutecznego sposobu podpalenia węgla od góry (toteż pomysł szybko puściłem w niepamięć).

    Po 7 latach palenia stylem "klasycznym" trafiam na ten wątek i... jest mi przykro. Skoro to jednak możliwe i powszechnie praktykowane będę niebawem robił pierwsze podejście (od zawsze mierził mnie ohydny dym z komina). Posiadam piec http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/linia-tradycyjna/swk 10 lub 15 KW (nie wiem dokładnie, bo tabliczka się zdewastowała), z wentylatorem. Zamierzam oczywiście na starcie wiatrak zamienić na miarkownik ciągu (zamawiam właśnie*) -- zastanawia mnie tylko jeden element tego kotła, mianowicie płyta suwana na górze paleniska:



    Chodzi o element nr. 25. Czy traktować ją jak przy normalnym paleniu, tj. po rozpaleniu zasunąć aby wymusić "lepszy" przepływ po wymienniku, czy usunąć ją zupełnie aby powiększyć palenisko? Przy normalnym paleniu znajduję dla tego elementu uzasadnienie (wysoka temperatura -- wymuszenie przepływu), czy teraz też wymuszać taki przepływ? Wolałbym chyba mieć większą komorę spalania (nawet kosztem nieco większego zużycia paliwa, ale aby mniej obsługi było). Jak to u siebie w takim przypadku załatwiacie drodzy forumowicze?

    *) Kocioł posiada sterownik (termometry na wyciągu i CO) wentylator z płynną regulacją prędkości -- może lepiej zamiast analogowego miarkownika wkręcanego zastosować elektroniczny który także posiada płynną regulację?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 02-09-2013 o 09:06
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #12859
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radost1

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    ... o ziom z forum mazdaspeed, pozdro.


    Co by nie było, że tylko zaśmiecam wątek... Osobiście przerobił bym ten kociołek na dolniaka stawiając przy końcu pionową ścianę z palnikiem u dołu, połączoną ze sklepieniem na wysokości przesuwnej blachy.

    Natomiast wg wytycznych autora tego tematu (górne czyste spalanie) to pomyśl o zamontowaniu kierownicy powietrza wtórnego w górnych drzwiczkach. Blacha przesuwna będzie przeszkadzać.
    Ostatnio edytowane przez radost1 ; 06-09-2013 o 18:40

  20. #12860

    Domyślnie

    -->MYJK
    zajrzyj http://www.zebiec.pl/pl/forum?catid=...view=topic#304
    a mniej inwazyjnie przerobił kolega lysy1l. szukaj tu lub na info-ogrzewanie

Strona 643 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony