dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 644 z 998
Pokaż wyniki od 12.861 do 12.880 z 19943
  1. #12861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    @radost1 i @QIM -- dzięki za info. Póki co przerobiłem dolne drzwiczki (demontaż wentyla i dorobienie przepustnicy pod miarkownik) oraz instalacja miarkownika. Zupełnie nie wiem jak zabrać się do zrobienia powietrza wtórnego. Szukałem po postach lysego, ale nie odnalazłem opisu przeróbek. Jedyne co mi przychodzi do głowy patrząc na patent przeróbek kotła z forum zębca, to przewiercenie się paroma otworami (i regulacja dopływu z pomocą sznura) pod "ramką" drzwiczek załadowczych. Dzisiaj to zbadam dokładniej.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #12862
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    co do PW może mój patent Ci się spodoba?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...93#post5821193

  3. #12863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    co do PW może mój patent Ci się spodoba?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...93#post5821193
    Fajne wykonanie, gratki. Niestety moje umiejętności manualne raczej nie pozwolą na zbudowanie takiego patentu. Inna sprawa, że musiałbym się wbić na dole kotła (popielnik) i jakoś przebić na górę (a tu trafiam na ruchomy i dosyć "gęsty" ruszt).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #12864
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    aa tak masz inny kocioł- ja poprowadziłem rurę przez wymiennik - u ciebie widziałbym też przez wymiennik ale wejście przez dół czopucha? element nr.22(nie wiem co to jest - gdzieś w tym miejscu...
    Umiejętności manualne nie są potrzebne rurę z kolankiem chyba umiesz skręcić? rury gotowe na wymiar i gwintowane kupisz w hudraulicznym, kolanka też groszowe sprawy... nawet mogą być uszkodzone (lekko dziurawe, pęknięte twój znajomy hydraulik na pewno ma tego sporo. Miejsce przejścia rury przez czopuch trzeba dobrze uszczelnić- ja od czopucha poprowadziłbym rurę jeszcze w dół (na zewnątrz kotła) dla bezpieczeństwa

  5. #12865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Nr 22 to taka płytka o wymiarach 8x10cm która po zdjęciu służy do umożliwiania oczyszczania przestrzeni za wymiennikiem z sadzy (z czyszczenia kanałów szczotą drucianą). Jak będzie spalanie czyste, to będzie faktycznie bezużyteczna, ale boję się o szczelność tego elementu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #12866
    Ostatnio edytowane przez QIM ; 12-09-2013 o 20:19

  7. #12867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Dziękuję QIM! Patent z doprowadzeniem powietrza wtórnego z rusztu pionowego praktycznie bezinwazyjny. Na początek testów w zupełności wystarczy. Dzisiaj w nocy było u mnie 7 stopni -- chyba już czas zakotłować, ale bez smrodzenia.

    Przy okazji, może ktoś krótko podpowie. Mam bardzo długi komin, od czopucha do pionowego komina jest z metr (poziomo) i później 12 m w górę, tj. z piwnicy przez parter, piętro (taki pół strych). strych (na graty ale w zasadzie ponad 1,80m wysokości) o średnicy 200. Powietrze do piwnicy doprowadzone z zewnątrz rutą fi 250. Próbowałem już wszystkiego, mimo tego przy otwarciu drzwiczek zasypowych wszystko (dym) wywala mi do pomieszczenia. Czy to wina zbyt długiego komina (na górze spaliny studzą się na tyle, że cofają się)? Przy zamkniętych drzwiach górnych (i pracy bez wentylatora) piec pracuje poprawnie.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 13-09-2013 o 13:42
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #12868

    Domyślnie

    szczelność (lewe powietrze) i czystość przewodu kominowego do sprawdzenia. A zamykasz klapę dolną, gdy otwierasz górne drzwiczki?

  9. #12869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    szczelność (lewe powietrze) i czystość przewodu kominowego do sprawdzenia. A zamykasz klapę dolną, gdy otwierasz górne drzwiczki?
    Komin jest owszem trochę zarośnięty (parę lat wyrzucania syfu w powietrze robi swoje), ale ciąg ma mimo wszystko bardzo dobry. Dolne drzwi oczywiście zamknięte i raczej szczelne (nie zasysają płomienia zapalniczki). Ale wystarczy otworzyć górne drzwi i zaczyna wywalać. Na mocno rozgrzanym kominie pół biedy, ale na zimnym jest masakra. Boję się więc trochę o rozpalanie górą. Mam co prawda patent z palnikiem gazowym (rozgrzewam komin jak długo nie palę) i używam do rozpalania (bez papierów itp., po prostu mocny płomień bezpośrednio na drewno). Nawet pomyślałem, czy nie przebić się do komory spalania z dyszą gazową w celu rozpalania bez dymu, ale też mi pewnie umiejętności manualnych zabraknie do tego.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #12870
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    palacz66

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    06-212
    Posty
    102

    Domyślnie

    witam
    po przeczytaniu tego wątku wziąłem się do pracy trwało to długo nawet bardzo oto efekt.
    http://imageshack.us/f/855/sirq.jpg/ to jest przód drzwiczek dorobiona zasłona.

    http://imageshack.us/f/209/zrjn.jpg/ to jest tył drzwi zasypowych i tu blacha wstawiona żeby drzwi tak się nie nagrzewały miała być docięta pod kierownicę. mam pytanie miałem KPW ale nie spełniała swojej roli były wybuchy i nie było czystego spalania przez przypadek zauważyłem, że ta blacha daje dużo lepszy efekt w czystym spalaniu niż KPW - CZEMU??????
    napisałem gdyż może ktoś coś takiego użyje w swoim smoku
    jeszcze zmniejszyłem otwór komina z 27x24cm na 15x15cm.
    czy ktoś mądry mógłby odpisać czemu ta blacha lepiej spełnia swoją rolę niż kierownica a przyznam się, że kierownicę robiłem kilka razy i za każdym razem nic nie było lepiej i na różne sposoby?

  11. #12871
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam,

    palacz66

    Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie które Cię dręczy:



    Alternatywa dla KPW również poniżej (tylko moim zdaniem powinna mieć możliwość regulacji przepływającego PW niezależnie od PG)



    Obrazki pochodzą z książki: "Roboty zduńskie cz. II, Paradistal Janusz"

    Pozdrawiam
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  12. #12872
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    To drugie rozwiązanie stosuje w swoich kotłach Heiztechnik.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  13. #12873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Wczoraj niedziela, dzień wesoły, zabrałem się więc za przeróbki pieca (korzystając z okazji pozdrawiam sąsiada koszącego trawę kosiarką spalinową przez 2h czym zagłuszył moją szlifierkę) Zamiast wiatraka firmowego wkręciłem taką przepustnicę vel regulator ciągu: http://domer.pl/regulator-ciagu-prze...5x90-tr-6.html Do ciężarka zostanie w niedalekiej przyszłości zamontowany miarkownik. Klapka tego regulatora wymaga doszczelnienia, co też uczynię niebawem. Zmontowałem także, tj. pociąłem i pospawałem (tu z pomocą ojca) nadmuch powietrza wtórnego sposobem kolegów z forum. Profil 40x27mm przybrał kształt litery T z paroma otworami (już wiem, że będę musiał je nieco powiększyć). Tak przygotowany profil został swobodnie wstawiony w komorę na ścianę przy ruszcie pionowym. Wczoraj próbnie odpaliłem piec. Ale ponieważ w domu było 22* zasypałem go małą ilością paliwa żeby się nie ugotować w nocy. Drewno się spaliło, ale tylko częściowo, węgiel się nie zajął wcale. Problemu upatruję w "mokrym" piecu (kominie też) i ogólnej wilgoci w piwnicy (była niestety sukcesywnie zalewana tej wiosny i lata). Siłą rzeczy węgiel i drewno też jest wilgotne. Testów ciąg dalszy dzisiaj wieczorem.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 16-09-2013 o 07:27
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #12874
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    palacz66

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    06-212
    Posty
    102

    Domyślnie

    co zrobić miarkownik mechaniczny, za wolno otwiera klapę PG i za mało?chodzi o to że ,jak otwiera jak tem spada ale bardzo wolno i na tyle mało że, piec potwornie kopci a jak pomogę mu ręcznie tak ok 4cm to zaczyna spalac czysciej . jest jakiś sposób na mocniejsze otwieranie przez miarkownik klapy PG?
    Ostatnio edytowane przez palacz66 ; 16-09-2013 o 10:52

  15. #12875
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał palacz66 Zobacz post
    . jest jakiś sposób na mocniejsze otwieranie przez miarkownik klapy PG?
    Większa klapka.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  16. #12876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    palacz66

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    06-212
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Większa klapka.
    a może zmienić miarkownik na Boleckiego elektroniczny?

  17. #12877

  18. #12878

    Domyślnie

    Wydłuż ramię miarkownika a jeśli nie będzie podnosić przeciwwaga. MCI też polecam razem z SPR11 oczywiście, mi rozwiązał większość problemów w poprzednim sezonie.

  19. #12879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Test praktyczny z wczoraj: zrobiłem dodatkowe dziurki w stelażu PW, dałem większy zasyp węgla, nieco więcej drewna -- 3 minuty palnikiem gazowym i się wszystko ładnie zaczęło hajcować idąc w dół. Minimalny dymek pojawił się przy rozpalaniu drewna i oczywiście wywaliło go do pomieszczenia zamiast wciągnąć do komina, ale domownicy nawet nie poczuli (tym się zatem szczególnie nie przejmuję, bo i komin pewnie wilgotny). W fazie palenia węgla z komina wydobywał się tylko lekki dymek. Temperatura na piecu 40-60 stopni (musiałem co jakiś czas regulować klapkę ręcznie). Teraz tylko czekam na miarkownik (Regulus), doszczelnię klapkę i kolejne testy. BTW czy klapka musi być IDEALNIE szczelna? Jak ją zamknąłem "całkowicie" (co pozostawiło na obrębie prostokąta klapki około 2mm szparki) to piec zaczął przygasać. Zastanawiam się więc, czy ją w ogóle tak idealnie uszczelniać. Jak radzicie?

    PS palacz66, a może to jest kwestia tego, że klapka jest za ciężka? Zastosuj może taką klapkę jak zamontowałem u siebie -- chodzi to bardzo leciutko, miarkownik nie powinien mieć przy tym wysiłku. Zresztą jeszcze w tym tygodniu przetestuję i dam znać jak sobie na tym radzi mój Regulus.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-09-2013 o 10:24
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #12880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam,
    Cytat Napisał palacz66
    witam
    po przeczytaniu tego wątku wziąłem się do pracy trwało to długo nawet bardzo oto efekt.
    http://imageshack.us/f/855/sirq.jpg/ to jest przód drzwiczek dorobiona zasłona.

    http://imageshack.us/f/209/zrjn.jpg/ to jest tył drzwi zasypowych i tu blacha wstawiona żeby drzwi tak się nie nagrzewały miała być docięta pod kierownicę. mam pytanie miałem KPW ale nie spełniała swojej roli były wybuchy i nie było czystego spalania przez przypadek zauważyłem, że ta blacha daje dużo lepszy efekt w czystym spalaniu niż KPW - CZEMU??????
    Ja u siebie zamiast tej blachy zamocowałem płytkę szamotową i tez ładnie się wszystko dopala.
    Dzieje się tak, ponieważ, jak to ktoś napisał wcześniej powietrze wtórne ogrzewa się od tej blachy w Twoim przypadku, a u mnie od szamotu.
    Pozdrawiam.

Strona 644 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony