dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 678 z 998
Pokaż wyniki od 13.541 do 13.560 z 19943
  1. #13541
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robit

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabrysia2424 Zobacz post
    Do ogrzania 360 m2 ale 1005 m3.Dom 3 kondygnacje,otwarte klatki schodowe,dodatkowo dużo okien i brak wiatrołapu.To tak pokrótce.Wegiel z kopalni Staszic,orzech II.Podobno niezły-brak spieków.
    Miałem trzeba umieć palic zeby było bezpiecznie.ja palę dopiero 3 sezon i wszystkiego sie uczę.Do tego zakup pieca to niezbyt udana inwestycja.
    No to faktycznie sporo masz do ogrzania.
    Jakby nie kombinować to i tak te 12 ton węgla w sezonie będzie trzeba przerzucić.
    Przy takiej powierzchni warto byłoby zainwestować w podajnik z palnikiem do spalania miału.
    Tylko że widzę że jesteś z Krakowa a ci wasi radni mają strasznie głupie pomysły związane
    z ogrzewaniem więc inwestycja w ogrzewanie węglowe jest u Ciebie pewnie nieopłacalna.
    Swoją drogą to gdyby mi przyszło taką powierzchnie grzać gazem to chyba musiałbym
    zamarznąć, zacząć kraść lub kandydować na radnego.
    A jak Ty rozwiążesz ten problem ?

  2. #13542

    Domyślnie

    Na szczęście nie mieszkam w samym Krakowie od domu do granicy Krakowa mam 4 km.Na razie radni zabieraja sie za centrum Krakowa.Ja zmian w mojej okolicy chyba już nie doczekam.Na szczescie! Gazem to nie wiem czy 2500 miesiecznie by pomogło.Zwłaszcza że w zimie gaz jakiś mniej kaloryczny
    I z tego powodu po 6 latach marzniecia przy kominku zdecydowałam sie na piec c.o. na węgiel. Jest cieplej ale ciężej.Proza zycia.
    Ostatnio edytowane przez gabrysia2424 ; 16-11-2013 o 19:19

  3. #13543

    Domyślnie

    Coś mało tego opał bo to wyjdzie 0.5 kg na godzinę raczej nie możliwe.

  4. #13544
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Zakaz palenia węglem jest kretynizmem. Albo stwarzam warunki, że nie opłaca się palić węglem, albo pokazuje własną indolencję. (Tylko tego spodziewam się od władzy, każdego szczebla) Gdy w domu zrobi się naprawdę zimno, każdy będzie palił czym będzie mógł. Znam rodzinę wielodzietną, która przez trzy dni dom grzała palonymi butami, a następnie zrywali we własnym domu parkiet bukowy i nim palili. W czasie wojen wycinano drzewa w parkach (pomimo zagrożenia karą śmierci) i nimi opalano. Jedynym wyjściem jest stworzenie warunków, że nie opłaca się palić węglem

  5. #13545
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    kol.gabrysia
    wydaje mi się że mocowanie łańcuszka miarkownika do tej klapki lepiej by było tak: a pozostałe to mój kociołek jak paliłem wcześniej od góry ta rura to wlot PW (wtedy nie potrzeba drzwiczek - a one tanie nie są - 2 rurki i 2 kolanka są tańsze) a ostatnie zmniejszony ruszt - zastawiony cegłami
    Ale szczerze koledzy mają rację ja na twoim miejscu przerobiłbym go na dolnego spalania..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070891.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	224948   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070888.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	224949   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_P1070552_zmniejszacz-pl_667524.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	224950  
    Attached Images  

  6. #13546

    Domyślnie

    Ja dzisiaj ostatecznie zakończyłem pracę na swoim kotłem DS palnik został zmieniony na wlot o wysokości ~7cm na prawie całej szerokości kotła minus 2 cm szamotu z jednej i drugiej cieńszego nie było a po drugie byłby za cienki, wybrałem taki układ ponieważ wymiennik jest ogrzewany na całej szerokości mniejszą temperaturą spalin, zmieniłem także w sterowniku z ustawienia -pompy równolegle n priorytet CWU
    podczas priorytetu CWU pompa CO się zatrzymuje, nadmuch zostaje wyłączony jeśli woda w kotle ma więcej niż zadana CWU, Po zagrzaniu CWU zostaje włączony nadmuch i pompa CO co najciekawsze kocioł pracuje z mniejszą mocą a woda CO nie stygnie w pexie w tym czasie na tyle że nie trzeba nadrabiać dużych strat miało to miejsce podczas poprzedniego ustawienia a kocioł pracował na pełnej mocy i było mu mało. CWU 23kW+(~20kW) dom, to jednak 43 kW a kocioł ma tylko max 27kW. Do tego powietrze wtórne mniej więcej w połowie wysokości. Jak wygląda wymiennik po tej zmianie to się okaże. Na razie jest w nim pył i sadza bez smoły to jestem w stanie przeżyć. Komora zasypowa jest cała w smole ale w sumie jest to na rękę bo nie podgrzewa tego co tam załadowałem. Ruszt pochylony w kierunku palnika, bez tego nie idzie palić na samym dole.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	logica palnik szamotowy DSs.JPG
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	224972
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6932.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	224992
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6934.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	224993
    Ostatnio edytowane przez stone21 ; 16-11-2013 o 23:36
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  7. #13547

    Domyślnie

    DS
    Długo nie pisałem, to się pochwalę.
    Kupiłem kiepski węgiel (mało kaloryczny), ale bez kamienia. Cena to 699 zł.
    Ważne to, że bez wygaszania chodzi już ... 2 tygodnie !

    Inna sprawa, że przy dzisiejszych temperaturach spala się (oczywiście bezdymnie) ok 45 kg/dobę przy nieocieplonym budynku 170 m2. Namawiam na przeróbki.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  8. #13548

    Domyślnie

    AVE5074 czy łańcuszk jest zaczepiony do śruby wystającej z klapki PP.Zdjęcie się nie powiększa i nie widzę dokładnie.Jeżeli tak to czy w razie potrzeby zamknie dopływ powietrza w odpowiednim momencie i całkowicie?
    Dzisiaj w nocy ( 4,45) już po drugim rozpaleniu i unormowaniu temp.obudził mnie dzwięk sygnalizatora dymu.Zeszłam do kotłowni a tam- dymu nie było tylko taki dość specyficzny zapach niedopalonego węgla (swad),w piecu czarno nawet drewno nie zostało spalone do końca,na piecu temp.24,5 st. Wszystko wygasło.Czy to brak pow. wtórnego? A miarkownik podniesiony na ok.2-3 cm.

    Chyba faktycznie zacznę od początku czytać i pomyślę o przerobieniu na dolne spalanie. Przynajmniej spróbuję.Mój piec jest dość niski a komora na dole długa.
    poczekam jeszcze dzisiaj może ktoś mi coś sensownego doradzi a jak nie to jutro wszystko rozbieram.

  9. #13549

    Domyślnie

    Cytat Napisał stone21 Zobacz post
    Ja dzisiaj ostatecznie zakończyłem pracę na swoim kotłem DS palnik został zmieniony na wlot o wysokości ~7cm na prawie całej szerokości kotła minus 2 cm szamotu z jednej i drugiej cieńszego nie było a po drugie byłby za cienki, wybrałem taki układ ponieważ wymiennik jest ogrzewany na całej szerokości mniejszą temperaturą spalin, zmieniłem także w sterowniku z ustawienia -pompy równolegle n priorytet CWU
    podczas priorytetu CWU pompa CO się zatrzymuje, nadmuch zostaje wyłączony jeśli woda w kotle ma więcej niż zadana CWU, Po zagrzaniu CWU zostaje włączony nadmuch i pompa CO co najciekawsze kocioł pracuje z mniejszą mocą a woda CO nie stygnie w pexie w tym czasie na tyle że nie trzeba nadrabiać dużych strat miało to miejsce podczas poprzedniego ustawienia a kocioł pracował na pełnej mocy i było mu mało. CWU 23kW+(~20kW) dom, to jednak 43 kW a kocioł ma tylko max 27kW. Do tego powietrze wtórne mniej więcej w połowie wysokości. Jak wygląda wymiennik po tej zmianie to się okaże. Na razie jest w nim pył i sadza bez smoły to jestem w stanie przeżyć. Komora zasypowa jest cała w smole ale w sumie jest to na rękę bo nie podgrzewa tego co tam załadowałem. Ruszt pochylony w kierunku palnika, bez tego nie idzie palić na samym dole.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	logica palnik szamotowy DSs.JPG
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	224972
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6932.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	224992
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6934.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	224993
    Witaj zadam pytanie odnośnie przeróbki: czy w palniku na tylnej ściance tez masz cegłę szamotową

  10. #13550

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Obyś się zawsze budził po spaniu przy tak nierozsądnym działaniu.
    To czopuch otworzyć na 100%?? Wtedy mi w piecu szaleje ogień.
    Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu...

  11. #13551

    Domyślnie

    Jakie sterowanie wybrać do viadrusa?
    Unistera czy zestaw Boleckiego?
    Bardziej skłaniam się do 2 zestawu (miarkownik, spr11, ppx) ze względu na możliwość zamówienia wszystkiego u producenta.
    Zestaw do viadrusa u22 górniaka z klapką PG, brak dmuchawy.
    Mam tylko pytanie, czy ten zestaw ma funkcję czasowego przedmuchu?
    Przy obecnych temperaturach ciężko jest odpowiednio ustawić PG i kocioł lubi w nocy zgasnąć.
    Za duże otwarcie PG skutkuje przegrzewaniem domu.
    W unisterze jest ta funkcja, a w spr11?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 17-11-2013 o 20:35
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #13552

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Gabrysia2424

    Napisz Gabrysia jak ocieplony masz dom, bo 36kW na 360m2 plus tak jak napisałaś dużo okien i nieszczelne drzwi to jak jeszcze dodatkowo masz słabo ocieplony dom to ja osobiście nie zmniejszałbym kotłowi mocy szamotem bo może się okazać przy konkretnych mrozach że nie będzie w stanie ogrzać domu.

    Poczytaj posty kolegi Darka (d80):
    http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=13745520
    On też ma SASa NWT i do tego bardzo ładnie ofotografował i opisał swoje przeróbki. Szamotu użył bo on ma 14KW na 70m2 więc zdeka za duży kocioł.

    Otwory trzeba zatkać bo tylko przeszkadzają. Co do miarkownika to ja bardziej bym cię nakłaniał do MCI ale musisz się dopytać Boleckiego czy będzie współpracował z twoim sterownikiem.
    Niestety nie mogę tego znalezć. Nie wiem czemu nie otwiera mi tej strony

  13. #13553
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasso1983

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Małkinia Górna
    Kod pocztowy
    07-320
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam stary piec 14-letni typ olsztyn 10kw, z górnym spalaniem i rusztami wodnymi. Od niedawna mam możliwość załatwienia kosku,więc nim zacząłem ostatnio palić w tym piecu. Granulacja koksu od 0,8 do 5cm. Problem mam z tym że podczas spalania powstają duże kawałki czegoś podobnego do stopionego żelaza połączonego z popiołem. Muszę co nieraz wyciągać od góry pogrzebaczem to coś. Nie wiem czym to jest spowodowane, Dodam, że mam do tego pieca podłączoną dmuchawę typ rms120-ds i sterownik rk 32c. Kombinowałem z regulacją obrotów dmuchawy, ale za dużo to nie zmieniło.
    teraz mam ustawione obroty na 25 w skali 0-100. Jeśli ktoś może pomóc, proszę o podpowiedzi. Dodam, że dla próby założyłem miarkownik ciągu, ale był ten sam efekt co z dmuchawą.

  14. #13554

    Domyślnie

    [QUOTE=cysiokysio;6217490]Gabrysia nie wiem dokładnie jaką masz instalacje(miedź, pex czy stal) ale ustaw pompy na 1 biegu dla porównania ja mam o niecałą 1/3 mniej żeberek a obsługuje to jedna pompa 25/40 na 1 i biegu spokojnie daje rade. Jak miałem na 3 biegu to poniżej 50 też mi się smoła wytrącała na wymiennikach. Nie potrafię tego uzasadnić ale działa (na forum ktoś opisał dlaczego tak się dzieje).

    Jak i tak czekasz na drzwiczki to może spróbuj palenia od dołu. Tak prowizorycznie. Wytnij w cegle dwa otwory 3cm x 3cm tak żeby trafiały na szczeliny w ruszcie i umieść w dolnym rogu kotła otworami do tylnej ścianki.
    Załącznik 224051
    Udrożnij przelot za wiszącym wymiennikiem a zaślep przelot nad nim i gotowe.[


    cysiokysio:
    Zaślepienie przelotu cegłą docięta na wymiar 7 cm.i na zaprawie szamotowej?
    jezeli chodzi o dolną cegłę to czy jedna z dwoma otworami wystarczy? i czy to 6 czy 3 cm grubosci.

  15. #13555

    Domyślnie

    Oczywiście janki33, fabrycznie zamontowana tam jest co najmniej 4cm płyta szamotowa na całej szerokości i kończy się tak z 15 cm przed końcem wymiennika ale w różnych kotłach jest różna wysokość tej płyty zależy jak im się utnie Co do tej przeróbki jutro muszę wymontować część oryginalnego rusztu przy samych drzwiczkach na dole bo zasypuje go popiołem i powietrze zamiast tędy płynąć do góry i zakręcić w kierunku palnika zaczyna iść w kierunku wylotu i nie podsyca płomienia gdy jest to potrzebne i wszystko się tylko tli aż przygasa dziś to zobaczyłem jak mi prawie zgasło a ruszt przy drzwiczkach zasypany popiołem. I wróciłem do pompy na 3 bieg zawór trochę przymknięty woda nie oddaje tyle ciepła w grzejniku i lepszy rozkład temperatury, blaszak ma wysoką sprawność niestety, zmusiło mnie do tego przejście na priorytet CWU bo na 1 biegu kocioł nie chciał ostygnąć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.JPG
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	225250

    Zdjęcia po wyciągnięciu rusztu tzn jednej części podczas dzisiejszej próby paliło się prawie idealnie czasami powstawały zawirowania ale nad tym muszę jeszcze pomyśleć dlaczego tak jest. Jedno co się zasadniczo zmieniło ogień nie penetruje wyższych warstw co miało miejsce wcześniej przy złym ułożeniu. Czasami powstaje dziwne zjawisko zapłonu kiedy dym po przestoju jest wciskany w żar towarzyszy temu lekki huk jak w rakiecie. Trwa to góra kilka sekund wcześniej dym był wypychany a energij z tego żadnej nie było.
    To że dymu z takiego palenia nie ma to rzecz normalna. Cała zabawa była z paleniem tylko na samym dole. Cel został osiągnięty.
    Na razie testuje z otworami common air na samej górze żeby podawać powietrze też od góry. Obecnie otwarte są 3 otwory a w nie włożone kolanka miedziane kąt 90 stopni, kolanka są tak ustawione jak obrót powietrza na rysunku.

    Gdy ktoś pali na naturalnym ciągu może się pokusić o dostarczenie powietrza przez górne drzwiczki jako powietrze wtórne powietrze główne z przodu i pod ruszt i tak to ustawić żeby komora była bez dymu.

    Uwaga ważne
    Zauważyłem jeszcze że kocioł pływał po osiągnięciu zadanej temperatury 72 stopnie między 64-72 spowodowane to było tym że czujnik CO umieszczony w tulei zanurzonej w wodzie ma dużą bezwładność do tego jest izolowany termicznie. Wyjęcie waty dookoła czujnika wyeliminowało ten problem. Dwa lata się zastanawiałem dlaczego tak pływa myślałem że to od wody zimnej na powrocie. A powodem była taka głupota. To samo dzieje się z czujnikiem spalin dlatego teraz też ma mały kontakt z czopuchem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6945.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	225550
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6944.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	225369   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6943.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	225370  
    Ostatnio edytowane przez stone21 ; 19-11-2013 o 23:15
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  16. #13556

    Domyślnie

    Witam,
    Chyba się poddam
    Kocioł 25kW GS ogrzewa dom ocieplony 15cm styropianem frezowanym około 140m2 oraz 300l CW. Zmniejszyłem palenisko, zamontowałem MCI+SPR11 boleckiego, dorobiłem KPW. Temperatura na kotle 50stC.

    Kupiłem ostatnio na próbę lepszego węgla (orzech) zasypałem około 13kg - paliło się przy tych temperaturach 6-6,5 godziny
    Ręce opadają, zostało już tylko zamontować RCK i zobaczyć czy coś się zmieni.
    Czy jest sens montowania RCK? Czy dać sobie na spokój. Z drugiej strony perspektywa spalania 2kg na godzinę mnie przeraża, a co jak przyjdą mrozy?
    Ostatnio edytowane przez kalejdoskop ; 18-11-2013 o 08:07

  17. #13557

    Domyślnie

    Cytat Napisał TedeuszB Zobacz post
    To czopuch otworzyć na 100%?? Wtedy mi w piecu szaleje ogień.
    Jak ogień szaleje to świadczy o nieszczelności kotła. Podstawą jest szczelność.

  18. #13558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabrysia2424 Zobacz post
    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Tak prowizorycznie. Wytnij w cegle dwa otwory 3cm x 3cm tak żeby trafiały na szczeliny w ruszcie i umieść w dolnym rogu kotła otworami do tylnej ścianki.
    Załącznik 224051
    Udrożnij przelot za wiszącym wymiennikiem a zaślep przelot nad nim i gotowe.
    cysiokysio:
    Zaślepienie przelotu cegłą docięta na wymiar 7 cm.i na zaprawie szamotowej?
    jezeli chodzi o dolną cegłę to czy jedna z dwoma otworami wystarczy? i czy to 6 czy 3 cm grubosci.
    DS dostosowanie NWT na dolne spalanie

    Przelot nad wymiennikiem możesz zaślepić tak jak piszesz.

    Jeżeli chodzi o dolną cegłę (palnik) to chyba jednak lepiej od razu zrobić jak należy zamiast tej prowizorki.
    Użyj cegły gr 6 cm. Przez to ze masz ruchomy ruszt trzeba albo w tej cegle od dołu wyciąć rowki albo wyciąć wąskie paseczki z cegły gr.3cm położyć na ruszcie wodnym i na nich dopiero cegłę docelową tak aby ruszt ruchomy mógł pracować.
    Dwa otwory 3cm x 3cm powinny wystarczyć, ważne by otworami trafić w szczeliny rusztu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegła.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	225264
    Jeżeli prześwit za wiszącym wymiennikiem ma minimum 8cm to można pokusić się o ustawienie w pionie na tylnej ściance cegieł gr 3cm. Podniesie to temperaturę w palniku (opcja):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegła2.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	225265

    Jak dobrze pamiętam to między wiszącym wymiennikiem a rusztem masz coś około 18 cm. To trochę za dużo. Trzeba zmniejszyć tą wysokość (też szamotem) tak do 13-14cm. Nie wiem jak szeroki masz kocioł, jedna z cegła (bok 25 cm) może być za krótka, wtedy trzeba by użyć dwóch i na łączeniu podeprzeć. Cegły dociąć tak aby łączenie wypadło na środku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegła3.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	225266 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nwt.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	225267

    Montaż oczywiście najlepiej na zaprawę szamotową, unikać spoin większych niż 5mm wtedy będzie szybciej schło i po 24 h można napalić.
    Jak ci się uda to daj znać to napisze kilka wskazówek co do obsługi.

    PS: Jakiej średnicy wew. masz przewód kominowy
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  19. #13559
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalejdoskop Zobacz post
    Witam,
    Chyba się poddam
    Kocioł 25kW GS ogrzewa dom ocieplony 15cm styropianem frezowanym około 140m2 oraz 300l CW. Zmniejszyłem palenisko, zamontowałem MCI+SPR11 boleckiego, dorobiłem KPW. Temperatura na kotle 50stC.

    Kupiłem ostatnio na próbę lepszego węgla (orzech) zasypałem około 13kg - paliło się przy tych temperaturach 6-6,5 godziny
    Ręce opadają, zostało już tylko zamontować RCK i zobaczyć czy coś się zmieni.
    Czy jest sens montowania RCK? Czy dać sobie na spokój. Z drugiej strony perspektywa spalania 2kg na godzinę mnie przeraża, a co jak przyjdą mrozy?
    Wydaje mi się że KPW masz za daleko od paleniska oraz przez nieszczelności tych klap nie działa to tak jak powinno.

    DS
    Przez to że masz przewymiarowany kocioł masz dużą komorę zasypową i jeśli między tymi prostokątnymi opłonkami masz ze 2 cm prześwitu to ja bym spróbował u ciebie dolnego spalania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	q plus.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	225271
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 18-11-2013 o 10:53
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  20. #13560

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Wydaje mi się że KPW masz za daleko od paleniska oraz przez nieszczelności tych klap nie działa to tak jak powinno.

    DS
    Przez to że masz przewymiarowany kocioł masz dużą komorę zasypową i jeśli między tymi prostokątnymi opłonkami masz ze 2 cm prześwitu to ja bym spróbował u ciebie dolnego spalania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	q plus.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	225271
    Czyli to na żółto zaślepić?
    Problemem może być zaślepienie tego pionowego odcinka.
    Chyba nie dam rady przerobić go na DS.
    Ale może można coś polepszyć w sprawie GS?
    Ostatnio edytowane przez kalejdoskop ; 18-11-2013 o 11:25

Strona 678 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony