dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 686 z 998
Pokaż wyniki od 13.701 do 13.720 z 19943
  1. #13701

    Domyślnie

    uchylenie klapy wcale nie musi być mniejsze niż optymalne! Sterownik może zachowywać się jak analogowy miarkownik, tyle, że o znakomicie mniejszej bezwładnosci.
    Nawiasem mówiąc uchylenie klapy 3mm dla uzyskania nominalnej pracy kotła powoduje chyba trudności w wysterowaniu.

  2. #13702
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ordy
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów okolice
    Posty
    154

    Domyślnie

    QIM uchylenie 3mm to jest minimalne uchylenie jakie może być, bo mniejsze powoduje już dymienie i wyrzucanie węglowodorów z węgla z powodu niedoboru powietrza. Te 3mm to nie jest uchylenie nominalne tylko minimalne.
    Oczywiście przy tych 3mm kocioł nie nabiera temperatury powyżej zadanej (62*C) tylko temp. spada.
    Dopiero uchylenie ok. 6-7mm powoduje utrzymanie tej temp. zadanej lub jej powolny wzrost.

  3. #13703
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtasmaz Zobacz post
    ... u mnie po paru godzinach cały wsad 6 łopat był rozżarzony i przez ten czas dość mocno kopci z komina takim burym dymem- na podwórku nie ma czym oddychać jak już cały rozżarzony to ani dymka z komina . Wcześniej pisano o szczelności kotła, jest nowy, drzwiczki na sznurze więc raczej szczelny, pewnie robie jakies inne błędy.
    Absoutnie nie sugeruj się, że kocioł nowy, to szczelny. Masz Zębca KWK, który ma ruchomy ruszt. Jak już pisałem niedawno, koniecznością jest uszczelnienie tego rusztu. Ściągaj koniecznie boczne ścianki i uszczelniaj dziury, które ukażą się Twoim oczom -- to bardzo ważne jeśli chcesz wyeliminować smród z komina, ale także mieć ekonomię. Było o tym wielokrotnie, ale trzeba powtarzać do znudzenia -- uszczelnienie kotła od dołu to absolutna podstawa.

  4. #13704
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Absoutnie nie sugeruj się, że kocioł nowy, to szczelny. Masz Zębca KWK, który ma ruchomy ruszt. Jak już pisałem niedawno, koniecznością jest uszczelnienie tego rusztu. Ściągaj koniecznie boczne ścianki i uszczelniaj dziury, które ukażą się Twoim oczom -- to bardzo ważne jeśli chcesz wyeliminować smród z komina, ale także mieć ekonomię. Było o tym wielokrotnie, ale trzeba powtarzać do znudzenia -- uszczelnienie kotła od dołu to absolutna podstawa.

    Oczywiście że tak ,Zębiec to wyjątkowo niechlujna firma jeśli chodzi o szczelność.
    Tak jak napisałem wcześniej kol. Ryszardowi z Jasła o zespolonych drzwiczkach popielnika i pionowego rusztu w Jego kotle , trzeba to natychmiast skutecznie odizolować! Takie same ma KWK.Powietrze tam wlatując skutecznie rozpala cały zasyp. To są podstawy,o których nie wolno zapominać aby można było palić czysto i ekonomicznie. Po rozebraniu kotła z izolacji zdziwisz się jaki jest nieszczelny. Najlepiej to sprawdzić zapaloną żarówką 100W włożoną do kotła ,zamknąć drzwiczki i przy zgaszonym oświetleniu w kotłowni dokładnie wszystko sprawdzić,którędy wyłazi strumień światła.
    Ostatnio edytowane przez grabpa58 ; 24-11-2013 o 16:30

  5. #13705
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artbi85

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Posta przyklejam z tematu "Sas uwt - ktoś ma?"



    Posiadam ten kocioł ( SAS UWT 17 KW ) od lutego 2013. Sterownik Tech 850 z Pid. Dodatkowo doposarzyłem go w "manualny" miarownik ciągu.
    Na obecną chwilę kocioł mam przewymiarowany ( dom jednorodzinny 160 m kw do ogrzania) gdyż nie mam jeszcze grzejników na piętrze.
    Mam problem z ekonomicznym spalaniem węgla. Zapalam około 12 -15 kg od góry, czekam aż się rozpali i dopiero wtedy włączam sterownik i zamykam drzwiczki. Węgiel ( orzech, kopalnia Wieczorek ) po chwili działania dmuchawy rozpala się praktycznie w całości a komin niestety dymi na czarno. W dodatku paliwo bardzo szybko się spala, a sama temeratura na kotle waha się nawet o 15 (!) stopni od zadanej ( 68 stopni ). Dodam, iż mam zawór czterodrogowy z siłownikiem ( temp. powrotu min. 38 ) Próbuję również palić na miarowniku ale w pewnym momencie odcina powietrze i pozamiatane. Moje pytania: czy w tym piecu da się wogóle palić " czysto" ? Czy zamontowanie elektronicznego miarownika ciągu zamiast dmuchawy poprawi sytuację ?
    Dzięki z góry za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
    Dom 210 m kw ( piwnica, parter i piętro które jeszcze bez grzejników)
    Ściana 30 cm + 10 styropian.
    Kocioł SAS 17 KW , sterownik Tech 850 z pid, dwa mieszacze wody z siłownikami (c.o. + podłogówka).

  6. #13706

    Domyślnie

    Dosyć skomplikowany ten sterownik wiec może masz coś źle ustawione, może za mocno dmucha ? MCI w tej wersji co mam z techmi chyba nie współpracuje ale Bolecki coś nowego robi więc może... spytaj się. Co do kotła to ja u siebie zablokowałem te otwory napowietrzające(wełną w popielniku) po bokach kotła bo są bardziej do miału niż orzecha, mi pomogło tylko ja mam inny kocioł A i zobacz jak Ci się pali bez ochrony powrotu 4d są często źle zamontowane a wpływ na kocioł mają spory.

  7. #13707
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtasmaz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Opolskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Absoutnie nie sugeruj się, że kocioł nowy, to szczelny. Masz Zębca KWK, który ma ruchomy ruszt. Jak już pisałem niedawno, koniecznością jest uszczelnienie tego rusztu. Ściągaj koniecznie boczne ścianki i uszczelniaj dziury, które ukażą się Twoim oczom -- to bardzo ważne jeśli chcesz wyeliminować smród z komina, ale także mieć ekonomię. Było o tym wielokrotnie, ale trzeba powtarzać do znudzenia -- uszczelnienie kotła od dołu to absolutna podstawa.
    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Oczywiście że tak ,Zębiec to wyjątkowo niechlujna firma jeśli chodzi o szczelność.
    Tak jak napisałem wcześniej kol. Ryszardowi z Jasła o zespolonych drzwiczkach popielnika i pionowego rusztu w Jego kotle , trzeba to natychmiast skutecznie odizolować! Takie same ma KWK.Powietrze tam wlatując skutecznie rozpala cały zasyp. To są podstawy,o których nie wolno zapominać aby można było palić czysto i ekonomicznie. Po rozebraniu kotła z izolacji zdziwisz się jaki jest nieszczelny. Najlepiej to sprawdzić zapaloną żarówką 100W włożoną do kotła ,zamknąć drzwiczki i przy zgaszonym oświetleniu w kotłowni dokładnie wszystko sprawdzić,którędy wyłazi strumień światła.
    Dzięki koledzy za naprowadzenie, tak jak wcześniej pisałem dopiero wdrażam się zarówno w paleniu jak i w forum , staram sie wyczytać wszelkie porady ale trochę jest tu tekstu do obrobienia więc chwilę mi zajmie tym bardziej przy braku czasu ale będę się starał to ogarniać, zarówno poznanie forum jak i działania przy piecu. Dzisiaj niedziela, wiec jutro po pracy wedle waszych dobrych rad rozbieram ocieplenie pieca, na razie "nie widzę" tych nieszczelności wiec nie mam pomysłu na uszczelnienie ale po Waszych radach domyślam się że prześwity na pewno będą przy trzpieniu od dźwigni rusztu. Zdam relacje co i jak. Narazie serdeczne dzieki...

  8. #13708
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artbi85

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareka Zobacz post
    Dosyć skomplikowany ten sterownik wiec może masz coś źle ustawione, może za mocno dmucha ? MCI w tej wersji co mam z techmi chyba nie współpracuje ale Bolecki coś nowego robi więc może... spytaj się. Co do kotła to ja u siebie zablokowałem te otwory napowietrzające(wełną w popielniku) po bokach kotła bo są bardziej do miału niż orzecha, mi pomogło tylko ja mam inny kocioł A i zobacz jak Ci się pali bez ochrony powrotu 4d są często źle zamontowane a wpływ na kocioł mają spory.
    Co do 4 D to wszystko jest git.
    Bolecki zapewnia , że z tym sterownikiem nie ma problemu.
    Co do sterownika to ustawienia zmieniam co 2 - 3 dni by uzyskać efekt czystego spalania. Ostatnio udało mi sie opanować temp. wody na kotle ale przy obrotach dmuchawy 10 % wungiel się zdymia niż pali Nic z dmuchawą nie robiłem jak również wolałbym nic nie ruszać. Dlatego też zadaję te dwa pytania: czy tym kotłem spalę czysto i założenie elektronicznego miarownika zamiast dmuchawy poprawi sytuację? Chyba że sytuacja sama się rozwiąże po zamontowaniu w styczniu grzejników na piętrze.
    Dom 210 m kw ( piwnica, parter i piętro które jeszcze bez grzejników)
    Ściana 30 cm + 10 styropian.
    Kocioł SAS 17 KW , sterownik Tech 850 z pid, dwa mieszacze wody z siłownikami (c.o. + podłogówka).

  9. #13709

    Domyślnie

    Nio minimalne 10% a max ile ? Chyba raczej nie ustawiasz maksymalnych obrotów na 10%. Grzejniki zwiększą odbiór i może kocioł nie będzie tak skakał z temperaturą. Na początku musisz opanować kocioł tak żeby się cały wsad nie rozpalał, zacznij od nieszczelności i otworów po bokach komory spalania. U mnie MCI + SPR11 rozwiązało większość problemów na innym sterze nie wiem jak będzie.

  10. #13710
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    jak dla mnie lepszy jest miarkownik zwykły mechaniczny - kiedyś przerabiałem z tym problemy ale wystarczyło go zamocować przez redukcję na 1", trójnik i odpowietrznik automatyczny i steruje bardzo dokładnie i płynnie
    a co do otworów w boku kotła ja swoje nagwintowałem i wkręciłem tam śruby-wg. mnie to najmniej inwazyjne a najbardziej efektywne
    pozdrawiam..

  11. #13711

    Domyślnie

    Cytat Napisał ordy Zobacz post
    QIM uchylenie 3mm to jest minimalne uchylenie jakie może być, bo mniejsze powoduje już dymienie i wyrzucanie węglowodorów z węgla z powodu niedoboru powietrza. Te 3mm to nie jest uchylenie nominalne tylko minimalne.
    Oczywiście przy tych 3mm kocioł nie nabiera temperatury powyżej zadanej (62*C) tylko temp. spada.
    Dopiero uchylenie ok. 6-7mm powoduje utrzymanie tej temp. zadanej lub jej powolny wzrost.
    Sterownik SPR ma możliwość regulacji minimalnego i maksymalnego otwarcia.


    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Znowu kiedy kocioł nie da rady podnieść temperatury, włączy się alarm i klapa PG zostanie zamknięta.
    Od wersji P21 jest opcja, która powoduje, że sterownik w połączeniu z MCI zachowuje się jak miarkownik analogowy, tj mimo alarmu wygaszenia (który możesz wyciszyć), miarkownik pozostaje w pozycji otwartej.

    W razie wątpliwości zawsze można zapytać producenta - ma swoje forum.

    Przepraszam wszystkich, że tyle nie na temat.

    Jeszcze o sterowaniu dwupozycyjnym. Last Rico pisał, że miarkownik analogowy również działa jak regulator PID ale jest od niego tańszy. Pisał też, że preferuje sterowanie typu "otwórz-zamknij", ale nie zabraniał sterowania płynnego.

  12. #13712
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Motce*

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam
    Czytam od jakiegoś czasu ten wątek ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój przypadek. Otóż nie wiem w jaki sposób uzyskujecie tak duże czasy spalania bo u mnie jest to niemożliwe.
    W skrócie - posiadam kocioł Optima komfort plus 25 i grzeję nim stary budynek dwupoziomowy o powierzchni grzania mniej więcej 150-160m^2, ocieplona niezbyt dobrze jedna kondygnacja i hulający wiatr na strychu (niestety ale jeszcze nie udało mi się tego ogarnąć finansowo) oraz zbiornik CWU 250L. Instalacja stara stalowa ale kaloryfery alu. W kotle zaślepiłem dmuchawę, w drzwiczkach popielnika zrobiłem klapkę do miarkownika, a w drzwiczkach zasypowych wmontowałem KPW o powierzchni przekroju około 28cm^2 doprowadzającą powietrze nad środek paleniska. Czy aby nie za mało?
    Rozpalam tak jak wyczytałem w temacie: węgiel orzech ok 20kg, na górę papier i suche drzewo. Przez około 2h zamknięte PG. Potem zaczepiam łancuszek od klapki do miarkownika który ustawiłem tak że przy 60C na kotle i 60C na miarkowniku klapka PG się zamyka.
    Teraz pytanie - co robię źle że nie mogę przy obecnych warunkach pogodowych utrzymać stałopalności dłużej niż 7-8h? Dzisiaj rozpaliłem o 15, dobiłem temperaturę do 57C a teraz o 22 jest już 40 na kotle i zostaje mi zawsze dużo niespalonych koksików - około 1/3 wsadu..
    Proszę o pomoc lub nakierowanie mnie na właściwy trop.
    Z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Motce* ; 25-11-2013 o 16:24

  13. #13713
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ordy
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów okolice
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Przepraszam wszystkich, że tyle nie na temat.
    QIM spoko przecież wszystkim nam chodzi o to żeby spalać węgiel bardziej ekonomicznie, w czym PID nam może pomóc (i pomaga).
    To wyciszenie alarmu dotyczyło by wszystkiego (czyli też alarmowania o wysokiej temp >90 *C) czy tylko alarmu wygaszenia ?
    Ostatnio edytowane przez ordy ; 24-11-2013 o 22:13

  14. #13714

  15. #13715

    Domyślnie

    Tylko alarm wygaszenia, reszta będzie pikać.
    W kwestii nie zamykania klapy i instrukcji. Doszły tam dwie zmiany które nie są ujęte (ot czemu nie dać ich gratis, będą na nowym druku)
    1. Nocna blokada CWU, działa z PPXem ale to Was nie tyczy więc nie rozwijam
    2. Pozostawienie otwarcia po błędzie wygaśnięcia. Tu motyw jest taki że ster zostawi MCI otwarte tak jak sobie user ustalił. Jeśli w trakcie trwania tego błędu piec dojdzie do zadanej to ster samoczynnie wróci do normalnej pracy.

    * mogłem pomylić kolejność ustawień- nie mam wszystkiego w głowie.

    Klaudiusz, chyba dzwoniłeś kilka dni temu- kojarzę 500l baniak i tyrkotanie, tak jak wspomniałem po włączeniu MCI "szuka" pozycji zamknięcia. Ma się chwilkę potłuc, to jest ok. Nikt nie skarży się na niespodziewane przebudzenia ale jeśli tak masz to na ogranicznik daj gumkę, etc
    Dalej... jaki masz czas wygaśnięcia?. Masz tam jednak sporo wody i wypadało by ten czas wydłużyć, II parametr pewnie też (strzelam że ze 2x) na razie jednak bym go wyłączył i wstępnie ogarnął cały temat. Potem będzie czas na korekcję błędu temperatury
    Jak pracują u Ciebie pompy?
    Nie złość się, ale wszystkich od ręki nie da się uszczęśliwić (twoja instalacja vs taka w której goni wiadro wody...), pewne rzeczy trzeba sobie też wypracować w czym nie widzę przeszkód pomóc.
    Ostatnio edytowane przez bolek_bolecki ; 24-11-2013 o 22:43

  16. #13716
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Motce* Zobacz post
    Teraz pytanie - co robię źle że nie mogę przy obecnych warunkach pogodowych utrzymać stałopalności dłużej niż 7-8h? Dzisiaj rozpaliłem o 15, dobiłem temperaturę do 57C a teraz o 22 jest już 40 na kotle i zostaje mi zawsze dużo niespalonych koksików - około 1/3 wsadu..
    Ile wrzucasz paliwa na ten kocioł? Jakie masz temperatury w domu? IMHO 60sC to bardzo duża wartość na temperatury powietrza zewnętrznego powyżej +5. U mnie ostatnio jest miarkownik na ~45sC, robocza: 45sC na wyjściu, 40sC na wejściu -- i wychodzi spalanie poniżej 1kg/h. Dla przykładu wczoraj rozpaliłem o 17 około 12kg wyngla, a dzisiaj o 6 jeszcze było 43sC na wyjściu (czyli już tendencja spadkowa) pomimo że w nocy dosyć mocno przymroziło (0sC) -- co od razu było zauważalne w domu, bo temperatura rano 21sC przy pozamykanych oknach. Jedyny problem z tego, to smoła w kotle, zapewne przez zbyt niską temperaturę spalania i przez jakość węgla.

    Pytania pomocnicze: czy smołuje Ci się kocioł, czy wymiennik jest brudny w czarnej sadzy?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #13717
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darsal

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego wszyscy piszą że ruszt wodny wychładza paliwo i są niedopalone koksiki. U mnie to zjawisko nie występuje. Wrzucając węgiel na ruszt i rozpalając od góry woda w obiegu nagrzewa się i krąży tez przez ruszta ogrzewając węgiel na spodzie . W moim defro optima komfort wszystko się wypala za wyjątkiem rusztu pionowego , tam zawsze mam ze 2 -3 koksiki , ale to świadczy raczej o tym że ruszt pionowy jest szczelny , wgłąb paleniska wszystko spalone na popiół

  18. #13718
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artbi85

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał stone21 Zobacz post
    Ja jestem po drugim dniu testu dmuchawy bez klapki i sprawuje się świetnie nie wygasza zupełnie i nie przebija temperatury. Jednak jest problem na drewnie z pochylonym rusztem czasami się zawiesza i jest przerwa w dostawie spalin o tej samej temperaturze co powoduje próbę nadrobienia strat i zwiększenia ilości powietrza. Jutro muszę wygiąć ruszt w pół księżyc lub delikatnie go załamać na jakiejś wysokości. Kierownicę na dole ostatecznie wywaliłem a od góry odetkałem otwory common air chyba z 10 licząc od góry świetnie to się spisuje. Dobrze że je zrobili w końcu się do czegoś przydają. Prawdopodobnie trzeba będzie odetkać jeszcze z dwa bo nie zabiera całego dymu. Trochę zostaje chyba że to pogorszy sprawę to trzeba będzie pozostać przy tej ilości. W końcu się poprawiły warunki do testowani +2 i śnieg
    Z klapką występowała jazda 170 spaliny żeby nadrobić bo się prawie zupełnie przymknęła, po nadrobieniu 90 spaliny i znowu woda trochę wystygła i 170 i tak błędne koło. A do tego duże obroty żeby otworzyć klapkę (duża bezwładność) Teraz po ustabilizowaniu temperatury w domu i na kotle trzyma obroty prawie takie same, spaliny tak samo wahają się w granicach 15 stopni.
    Dziś wieje trochę i nie rozpala bardziej mimo braku klapki.

    Teraz rozumiem dlaczego miarkownik ma przewagę nad tym bo można ustawić minimalną przerwę do utrzymania temperatury a z klapką zawsze zamknie i przerwie obieg spalin a tym samym stygnie wymiennik i później trzeba nadrabiać. A dmuchawa żeby otworzyć klapkę trochę musi się rozpędzić i dmuchać dość ostro żeby ją w powietrzu utrzymać
    Taka sama sytuacja występuję u mnie.
    Nie palę od samego początku na miarowniku gdyż obawiam się, że rozpali to cały węgiel w komorze. A w czystym spalaniu nie oto chodzi.
    Fakt, że po około 3 godzinach po rozpaleniu przechodzę na miarownik i wtedy jest ok.

    Napisał yareka
    Nio minimalne 10% a max ile ? Chyba raczej nie ustawiasz maksymalnych obrotów na 10%. Grzejniki zwiększą odbiór i może kocioł nie będzie tak skakał z temperaturą. Na początku musisz opanować kocioł tak żeby się cały wsad nie rozpalał, zacznij od nieszczelności i otworów po bokach komory spalania. U mnie MCI + SPR11 rozwiązało większość problemów na innym sterze nie wiem jak będzie.
    Pisząc dmuchawa na 10 % miałem na myśli,iż sterownik tak ją ustawia. Sam nie ingeruję w dmuchawę bo nie mam kodu dostępu. Mam analogiczną sytuację jak "stone21" którego cytuję powyżej. Po spadku temp. od zadanej dmuchawa rozpędza się nawet do 70 % wydmuchując raczej ciepło niż rozpalając Co do nieszczelności - wszystko szczelne. Połączenia z kominem również szczelne.
    Ile tych otworów bo bokach ma zaślepić? Bo jeśli wszystkie to jedyne źródło powietrza będzie tylko od dołu.
    W przyszłym tygodniu montuję pierwszy grzejnik na pietrze ( 160cmx50cm). Zobaczę i opiszę czy coś się poprawiło.
    Moja koncepcja na ten piec to :
    1) wyrzucenie dmuchawy - montaż elektronicznego miarownika
    2) zaślepienie po trzy otwory od dołu na każdym rzędzie
    3) przerobienie górnych drzwiczek zasypowych, montaż rozety lub "kierownicy powietrza"
    Jak na razie mogę wykonać tylko dwa powyższe by nie stracić gwarancji.
    Bardziej chodzi mi o pomoc jak czysto spalać w tym konkretnym piecu.
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
    Dom 210 m kw ( piwnica, parter i piętro które jeszcze bez grzejników)
    Ściana 30 cm + 10 styropian.
    Kocioł SAS 17 KW , sterownik Tech 850 z pid, dwa mieszacze wody z siłownikami (c.o. + podłogówka).

  19. #13719
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darsal Zobacz post
    woda w obiegu nagrzewa się i krąży tez przez ruszta ogrzewając węgiel na spodzie .
    Tia napewno. Temperatura zapłonu koksu to 600*C i ogrzewa go woda która ma 50*C. Zastanów się nad tym co piszsz, dla ciebie jak temperatura twojego ciała równa się 36,7 to te 50*C bedzie ciepło ale jak byś miał 600*C to różnica 550*C w dół rzczej by cię nie ogrzewała.To czy węgiel wypali się do końca zleży od kilku czyników np od cugu, od tego ile piołu zawiera w sobie węgiel czy też jaki to typ węgla itp.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  20. #13720
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał artbi85 Zobacz post
    Bardziej chodzi mi o pomoc jak czysto spalać w tym konkretnym piecu.
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
    Żeby spalać czysto musisz właśnie wykonać te trzy rzeczy.
    Czyli:
    - przejść na naturalny ciąg
    - zaślepić wszystkie te otwory napowietrzające
    - zamontować KPW.
    Zadzwoń do SAS-a z pytaniem czy jak zaingerujesz w drzwiczki to czy tracisz gwarancję na kocioł. Gdyby odpowiedź była że ją tracisz to w SAS-ie można zamówić drugie drzwiczki, gabrysi2424 do NWT bodajże przyszły po dwóch dniach.
    Pozdrawiam,
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

Strona 686 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony