dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 720 z 998
Pokaż wyniki od 14.381 do 14.400 z 19943
  1. #14381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał piecopalacz Zobacz post
    Nie polecałbym w ciemno jakiegoś określonego modelu kotła,opinie są różne co do kotłów
    staram się zawsze przedstawić kilka opcji do wyboru. Każdy kocioł zasypowy zostanie kotłem zasypowym.
    Producenci mydlą oczy kolorowymi sterownikami, super dmuchawą ładną obudową, naciąganym opisem itp że niby są nowoczesne i wygodne w użyciu a tak naprawdę klepią te same konstrukcje od kilkudziesięciu lat.
    Gratuluję że tobie się udało z nwt ale kolega szuka kotła którego nie będzie musiał przerabiać a w NWT bez przeróbek pali się niezbyt ekonomicznie. Prosiłbym jeśli możesz abyś obfotografował swoją przeróbkę i przejrzał ten wątek ze 2 mc wstecz, znalazł użytkowników NWT i im pomógł na PW. Było z 3 userów. Ja niestety znając ten kocioł tylko z przekrojów nie mogę tak precyzyjnie pomóc.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  2. #14382
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gizyd

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Kod pocztowy
    88-231
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam ,masz komin przewymiarowany. Niektórzy pewnie się ze mną nie zgodzą twierdząc, że im większy tym lepszy. Może i tak jest, ale nie dotyczy to kominów. Komin o dużym przekroju wymaga dużego wydatku energii na ogrzanie (potrzeby własne) . Ciepły komin - brak kondensatu. Oprócz tego komin taki generuje zbyt duży ciąg, który należy ograniczyć najlepiej przez regulator ciągu, lub ostatecznie, ale bardzo rozważnie przez przymknięcie - nie zamknięcie przepustnicy na czopuchu. Naturalnie przy bardzo szczelnym piecu przepustnica jest zupełnie zbędna.
    łagoda

  3. #14383
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gizyd

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Kod pocztowy
    88-231
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam MYJK. Niekoniecznie PC jest tak cudowna. Inwestycja bardzo kosztowna. Potrzebne jest bardzo wydajne żródło dolne, najlepiej staw, rzeczka, bagienko, lub bardzo głębokie odwierty. Samo serce PC to zwykła sprężarka- zużycie,kosztowne naprawy, serwis. napęd sprężarki oczywiście elektryczny -to nie są tanie rzeczy. Jeśli trzymać się realiów, to z 1 kWh włożonej w to ustrojstwo uzyskujesz nie więcej niż 3-4 kWh energii cieplnej. Wiele firm montuje dodatkowo grzałki do wspomagania PC w okresie dużych mrozów, atu już przelicznik 1do 1. Na koniec nie każdego stać na ten rodzaj ogrzewania i nie wynika to bynajmniej ze skąpstwa. Pozdrawiam.
    łagoda

  4. #14384
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    [QUOTE=tomasso1983;6266592]Witam Wszystkich.
    Posiadam kocioł 13-sto letni typ olsztyn 10kw.


    Napisz coś więcej o tym kociołku,czy to jest ten skośny,jak w nim palisz i czy według Ciebie to dobry produkt.

  5. #14385
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Chciałem dodać nowy link do filmiku bo jakoś usunąłem poprzedni filmik a jednak sporo osób go oglądało

    http://youtu.be/vdoIxw-xNLA

    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  6. #14386

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6946.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	229926

    Regulator minimalnej przerwy żeby wyeliminować kiszenie paliwa.
    Bez klapki było by lepiej ale na razie nie wymyśliłem nic żeby kocioł się nie przegrzewał.
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  7. #14387

    Domyślnie

    Cytat Napisał stone21 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6946.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	229926

    Regulator minimalnej przerwy żeby wyeliminować kiszenie paliwa.
    Bez klapki było by lepiej ale na razie nie wymyśliłem nic żeby kocioł się nie przegrzewał.
    ...a nie lepiej uchylić drzwiczki od popielnika na 1mm?

  8. #14388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris18 Zobacz post
    ...a nie lepiej uchylić drzwiczki od popielnika na 1mm?
    wiesz co by się działo w kotłowni jak by się dmuchawa włączyła?

  9. #14389

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    wiesz co by się działo w kotłowni jak by się dmuchawa włączyła?
    Mam u siebie zamontowaną dmuchawę z boku popielnika i nic się nie dzieje takiego,
    z tego co czytałem to stone21 ma kocioł Logica i nadmuch ma na górze kotła,
    ale profesorem "paczka" nie jestem więc absolutnie nie będę się sprzeczał

  10. #14390

    Domyślnie

    Teoretycznie tak ale jednak trochę wydmucha na zewnątrz tego gazu ze środka jak jest słaby ciąg- czasami się zdarza. Najlepsze wyniki były chyba bez klapki ale zdarzało się że kocioł się przegrzewał. Wtedy nadmuch pracował prawie jak wspomaganie ciągu i obroty było nieco niże. Lub stał nawet 20 minut bo nie był potrzebny a i tak się paliło na podtrzymaniu temperatury. Najlepszym wyjściem było by RCK ale czasami przydaje się większy ciąg i trzeba by było regulować to do danego dnia. Może coś w końcu wymyślę. Mam taki problem że można by zrobić klapkę która prawie nic nie waży ale ciąg ją będzie podnosił zawsze trochę. I kocioł się niepotrzebnie rozpędza trochę.
    Ostatnio edytowane przez stone21 ; 12-12-2013 o 21:39
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  11. #14391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Remigiusz przyjemna okolica ,tylko mieszkac.Podejrzewam ,ze kazdy z nas ma cos podobnego w okolicy.Ja ma takiego sasiada ze jak rozpala,a robi to z 5 razy dziennie to z komina wali mu dym jak z dawnej ciuchci,doslownie.Na szczescie ten dym leci przewaznie od razu do gory,no chyba ze pali w cieple dni to "klekajcie narody" bez maski nie wychodz.

  12. #14392

    Domyślnie

    To niestety efekt totalnej głupoty, bo ja przed włączeniem nadmuchu bujam kocioł trochę żeby poprawić warunki spalania a nadmuch przejmuje rozgrzany kocioł i kontynuuje pracę. Też mam takiego sąsiada ale pali od dołu w kotle GS na naturalnym ciągu czasami jest tak że kierowcy nie widzą gdzie jadą . Podejrzewam że z tym nie da się wygrać bo pieniądze zawsze wygrają.
    Myślałem nad tym kto straci jak zakażą palić paliwami stałymi - producenci kotłów, producenci sterowników, producenci wentylatorów nadmuchowych i wyciągowych, składy węgla a tak samo stracą Ci który sprzedają im materiał elektroniczny, metalowy masa ludzi bez pracy
    Ktoś chyba wącha mocz mojej babci jak ma takie pomysły.
    Ostatnio edytowane przez stone21 ; 12-12-2013 o 22:18
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  13. #14393
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczka662

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dlatego podałem Ci obrazowo ile czasu zabiera palenie -- i to tylko wtedy gdy jest się ściemniaczem i tak genialnym palaczem jak obecna tu od paru dni "paczka trocin". Realnie piec węglowy to jeszcze więcej obsługi, ponieważ trzeba po nim zdrowo sprzątać nie tylko w kotłowni. Ktoś twierdzący, że da się utrzymać łatwo czystość mając kotłownię węglową, będzie zwyczajnie kłamać. Policz czas jaki masz zamiar realnie poświęcić na palenie i przelicz to na pieniądze (pamiętaj, że nie wszystko da się "dobrze" przeliczyć -- ja tam wolałbym ten czas spędzić z dzieckiem -- a tego nie odkupię za żadne pieniądze). Szybko okaże się, że stać Cię na PC.

    PS kropppek, zmniejsz proszę swój podpis -- bo zajmuje więcej miejsca niż treść.
    Jak sie pali w fajerce do gotowania ziemniaków dla trzody chlewnej to siedzi się w piwnicy całymi dniami, ja się ma dobry piec , 20 min na dobę, Myjk ,, na allegro sa promocyjne lezanki za niecałe 20 zł będziesz miał na czym w kotłowni zalegać, bo od biegania tam i spowrotem nogi cię juz bolą, a jak tam piecy fuka ?

  14. #14394

    Domyślnie

    Cytat Napisał gizyd Zobacz post
    Witam MYJK. Niekoniecznie PC jest tak cudowna. Inwestycja bardzo kosztowna. Potrzebne jest bardzo wydajne żródło dolne, najlepiej staw, rzeczka, bagienko, lub bardzo głębokie odwierty. Samo serce PC to zwykła sprężarka- zużycie,kosztowne naprawy, serwis. napęd sprężarki oczywiście elektryczny -to nie są tanie rzeczy. Jeśli trzymać się realiów, to z 1 kWh włożonej w to ustrojstwo uzyskujesz nie więcej niż 3-4 kWh energii cieplnej. Wiele firm montuje dodatkowo grzałki do wspomagania PC w okresie dużych mrozów, atu już przelicznik 1do 1. Na koniec nie każdego stać na ten rodzaj ogrzewania i nie wynika to bynajmniej ze skąpstwa. Pozdrawiam.
    Nie do końca masz rację.
    Śledzę pompę w pewnym markecie. Mimo że euro tanie, dolar jeszcze tańszy, pompa ani drgnie w dół.
    Nie wiem ile jest warta, ale spójrz na cenę.
    Czekam na promocję.
    Jeśli zrobią za 6k, biorę.
    W mrozy poniżej -15 mogę lecieć nq czystym prądzie.
    Taki wynalazek, a połowę sezonu można lecieć bez brudzenia się z węglem nawet w normalnych starszych domkach.


    link: http://www.jula.pl/pompa-ciepa-powie...a-6-3kw-416107
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #14395

    Domyślnie

    Cytat Napisał stone21 Zobacz post
    To niestety efekt totalnej głupoty, bo ja przed włączeniem nadmuchu bujam kocioł trochę żeby poprawić warunki spalania a nadmuch przejmuje rozgrzany kocioł i kontynuuje pracę. Też mam takiego sąsiada ale pali od dołu w kotle GS na naturalnym ciągu czasami jest tak że kierowcy nie widzą gdzie jadą . Podejrzewam że z tym nie da się wygrać bo pieniądze zawsze wygrają.
    Myślałem nad tym kto straci jak zakażą palić paliwami stałymi - producenci kotłów, producenci sterowników, producenci wentylatorów nadmuchowych i wyciągowych, składy węgla a tak samo stracą Ci który sprzedają im materiał elektroniczny, metalowy masa ludzi bez pracy
    Ktoś chyba wącha mocz mojej babci jak ma takie pomysły.
    Pomysł raczej o tych którzy nie stracą zdrowia i życia przez takich zawodników jak Twój sąsiad.

  16. #14396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Nie do końca masz rację.
    Śledzę pompę w pewnym markecie. Mimo że euro tanie, dolar jeszcze tańszy, pompa ani drgnie w dół.
    Nie wiem ile jest warta, ale spójrz na cenę.
    Czekam na promocję.
    Jeśli zrobią za 6k, biorę.
    W mrozy poniżej -15 mogę lecieć nq czystym prądzie.
    Taki wynalazek, a połowę sezonu można lecieć bez brudzenia się z węglem nawet w normalnych starszych domkach.


    link: http://www.jula.pl/pompa-ciepa-powie...a-6-3kw-416107
    Zobacz pod tą ceną 6995 jest druga cena tys zł taniej.
    Wystarczy miec kartę jula club, której założenie trwa minutę.
    Faktycznie chyba dobra okazja, ciekawe jak by się sprawowała w lato grzejąc cwu


    EDIT:
    Znalazłem cos o niej na muratorze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-woda/page518

    czyli nie jest aż tak różowo
    Ostatnio edytowane przez hary2006 ; 13-12-2013 o 06:21
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  17. #14397
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    - - > Wszystkim miłośnikom pomp ciepła ,proponuje wejść na istniejący wątek:

    POMPY CIEPŁA-spostrzeżenia,uwagi.

    Brakuje jeszcze dyskusji o 'Łunii',jej dyrektywach i rządach"PełO"

  18. #14398
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nickx

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, posiadam piec zębiec S2WK 21-1 z mechanicznym miarkownikiem ciągu honeywell FR124. Pale flotem w ten sposób, że na żar który jest na rusztach wrzucam mokry flot zostawiając z tyłu wolne miejsce dla wydostawania się płomieni. Niestety palenie tą metodą zmusza do wizyt w kotłowni co kilka godzin. Czy flotem można palić od góry, ewentualnie myślałem nad przerobieniem kotła na dolne spalanie dodając w tylnej części pionową przegrodę.

  19. #14399
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedisan Zobacz post
    Kolego możesz jaśniej opisać jak wygląda Twoje mieszanie węgla z miałem?
    Umknęły mi twoje pytania.
    Yyy normalnie wygląda, mam kupkę węgla na nią wysypuję wiaderko miału, przekręcam ze dwa razy i sru do kotła.
    Cytat Napisał Tedisan Zobacz post
    Co to znaczy, że przesuwasz żar w stronę palnika?
    Przesuwanie żaru w dolniaku wygląda tak. Że jak się rozpali to żar masz na całej powierzchni rusztu. Przed zasypaniem kotła żeby nie zagasić palnika „zimnym” węglem i spowodować kopcenie przesuwa się żar do palnika. Wtedy odgazowuje trochę mniejsza powierzchnia węgla oraz gazy przechodzą przez żar i po dostaniu PW się zapalają.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	229993 ->Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	229994 -> Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	229995

    Cytat Napisał Tedisan Zobacz post
    Myślisz, że w GS-ie się sprawdzi dodawanie miału? Zawsze taniej...
    Myślę że nie sprawdzi się zbytnio. W ds. pali się tylko na dole i dostęp powietrza jest wystarczająco dobry natomiast w GS powietrze główne musi przejść przez cały zasyp i miał może to zbytnio utrudniać, dodatkowo problemem jest popiół którego z miału jest dość sporo w DS wystarczy że przerusztuje i popiół opadnie bo jest na dole. W GS będzie na górze i ciężko będzie mu opaść.
    Jeżeli miał w GS to tylko z dmuchawą ale wtedy mamy problem z PW. W miałowcach rozwiązane jest to tak że PW podawane jest kanałem/kanałami z popielnika.
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 13-12-2013 o 10:43
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  20. #14400
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał nickx Zobacz post
    Witam wszystkich, posiadam piec zębiec S2WK 21-1 z mechanicznym miarkownikiem ciągu honeywell FR124. Pale flotem w ten sposób, że na żar który jest na rusztach wrzucam mokry flot zostawiając z tyłu wolne miejsce dla wydostawania się płomieni. Niestety palenie tą metodą zmusza do wizyt w kotłowni co kilka godzin. Czy flotem można palić od góry, ewentualnie myślałem nad przerobieniem kotła na dolne spalanie dodając w tylnej części pionową przegrodę.
    flotem nie da palić się od góry,powietrze nie przejdzie przez tak gęsty zasyp.
    kocioł możesz spróbować przerobić na dolniaka ale samym flotem nie pojedziesz,chyba że 60% węgla i40% flotu to może,no i przesuwanie żaru pod górę(odwrotnie niż nakazuje logika).
    Pamiętaj o jakiejś protezie PW z pod rusztu do palnika.

Strona 720 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony