dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 762 z 998
Pokaż wyniki od 15.221 do 15.240 z 19943
  1. #15221

    Domyślnie

    Dikij.Petia;6329932]DS
    Proszę podać rozmiary rusztu(ta część do wiszącego wymiennika),
    rysunek : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ruszt2.JPG
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	237160




    wysokość od rusztu do drzwiczek zasypowych, - wysokosc od rusztu do dołu drzwiczek zasypowych 38cm + wys. drzwiczek 20cm
    wysokość prześwitu od rusztu do wiszącego wymiennika(to miejsce gdzie wlatuję płomień), - chyba 10cm, pisze chyba , bo tak nabazgrałam na kartce , ze albo 10albo 16cm , ale raczej 10cm

    czy ruszt idzie do tylnej ściany, czy kończy się przed wiszącym wymiennikiem(chodzi o otwory przez które zsypuje się popiół), zaznaczyłam na rus wyżej te otwory koncza sie 4 cm przed wymienikiem
    jak wygląda ta część rusztu za wiszącym wymiennikiem.- rys:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ruszt.JPG
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	237161
    Jaką powierzchnie ten kocioł ogrzewa. dom 138m2
    Wtedy można coś doradzić.
    I dobrze by jeszcze zdjęcia przez drzwiczki zasypowe i dolne. Bo możliwe, że w wiszącym wymienniku są różne "cudowne otwory", które by należało zaślepic - raczej nei ma otworów
    jakies zdjęcia:
    zdjecie przez drzwiczki , gdzie czysci si ekocioł:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwiczki.JPG
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	237162
    zdjecie przez dzrwiczki zasypowe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	na ruszt.JPG
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	237163
    i tutaj zdjecie , gdzie widac szczelinę u góry wymiennika:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przez drzwiczki.JPG
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	237165

    czy ten kociol to DS??
    jak palic, zeby nie podkładac co 3 -3,5h?
    czy czopuch ma bys otwarty czy zamkniety? czytałam, ze w GS otwary, ale u mnie jak całkowicie otworze to wydaje mi sie , ze krócej wszytsko sie pali??
    dziekuje za porady
    Ostatnio edytowane przez marnajola ; 24-01-2014 o 13:40

  2. #15222
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzych_krak
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek3773 Zobacz post
    sprawę wybuchów załatwia PW i ono doprowadza tlen do spalenia zgazowanego paliwa a palące się gazy to wiadomo energia więc i ekonomia +eko.
    co da kotła MZN zrobić PW w drzwiczkach zasypowych , zatkać zakleić dmuchawę i zobaczymy czy wydłuży się stałopalność a raczej na pewno ,palenisko można spróbować zmniejszyć , ale nie wszystko na raz
    Pisałem już kiedyś, że producent nie chce za bardzo dorobić mi klapki PW w drzwiczkach zasypowych twierdząc, że grozi to zaczadzeniem
    Rozumiem też, że dorobienie KPW na stałe uniemożliwia już wykorzystanie dmuchawy kiedykolwiek?

  3. #15223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzych_krak Zobacz post
    Pisałem już kiedyś, że producent nie chce za bardzo dorobić mi klapki PW w drzwiczkach zasypowych twierdząc, że grozi to zaczadzeniem
    Rozumiem też, że dorobienie KPW na stałe uniemożliwia już wykorzystanie dmuchawy kiedykolwiek?
    Tak.

  4. #15224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja mam KPW szczelnie zamykaną i jak mi zależy na czasie to zamykam PG,PW i rozpalam dmuchawą

  5. #15225

    Domyślnie

    Witam . Gdzie montuje się zawór 4 - drogowy , przed pompą czy za . Pomiędzy zaworem a pompą musi być jakaś odległość czy może być bezpośrednio skręcone razem ?

  6. #15226
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzych_krak
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadi321 Zobacz post
    Ja mam KPW szczelnie zamykaną i jak mi zależy na czasie to zamykam PG,PW i rozpalam dmuchawą
    Z zaczepem lub śrubą? Bo wybuch gazów w piecu (co dość często zdarza się przy dmuchawie), może ją chyba skutecznie otworzyć...
    Ja chyba daruję sobie KPW, bez tego też da się żyć (poza tym kocioł mam jeszcze na gwarancji), ale zastanawiam się nad tym szamotem... tylna ściana po sam sufit?

  7. #15227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Dobra więc sprawa wyglada tak, piec miał zadaną temperaturę na miarkowniku około 63 stopnie, klapka zamknięta a temperatura już prawie pod 80 podchodzi. Wkurzyłem się, poleciałem do garażu po szpachlę i zacząłem uszczelniać. Oczywiście przy okazji ciągłego otwierania klapki temperatura skoczyła mi na 90 stopni. Klapka została zamknięta szczelnie ( oczywiście nie 100% szczelności jest pare miejsc z minimalnym prześwitem) i teraz piec od prawie 4 godzin, powoli schodzi z temperaturą. Węgiel na górze się pięknie skoksował, na dole delikatnie się żarzy. Dymu w zasadzie nie ma Co jakiś czas chodzę do pieca sprawdzać i nie mogę się nacieszyć, że nie trzeba nic rusztować, w domu ciepło i nie popierdzielam co chwila szuflować. Czas propagować po znajomych odpowiedznie palenie.

  8. #15228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    na rurce Kpw jest nakręcony zawór 1" więc nie ma szans go wyrwać , ale jak pisałem dmuchawy używam tylko do rozpalania zeby szybko podnieść temperaturę potem wyłączam dmuchawę otwieram KPW i ustawiam miarkownik nie ma żadnych wybuchów

  9. #15229
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budmet

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    kotlina kłodzka
    Kod pocztowy
    57-500
    Posty
    29

    Domyślnie

    DS

    Cysio - kupiłem węgiel z kopalni "Mysłowice-Wesoła" : c318 orzech II, klasa węgla: 28/050/06, wartość opałowa: 29225 kj/kg - rewelacja

    zrobiło się przyjemnie bardzo


    pz
    jano

  10. #15230

    Domyślnie

    Ja po długiej walce z niezbyt ciepłym powrotem około 38 stopni w końcu wygrałem zmieniłem pompę na taką o większej wydajności i jak ręką odjął teraz jest 44 powrót przy 58 zasilanie, jest to moją winą bo mam podłogówkę i grzejniki na jednej pompie. Wpłynęło to na pracę kotła instalacja szybciej się nagrzewa i kocioł krócej jedzie na maksymalnej mocy.
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  11. #15231
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    GS
    Witam . To mój pierwszy post . Na wstępie chciałbym wszystkim podziękować za zamieszczone wpisy. To kopalnia wiedzy , można się wiele nauczyć , wyciągnąć wnioski , wyrobić opinie , unikać powielania błędów , itp. Wystarczy tylko uważnie czytać . Dzięki temu nauczyłem się czysto i ekonomicznie palić węglem . Teraz do rzeczy . Chciałbym podzielić się zdobytym doświadczeniem i dołożyć swoją opinię (cegiełkę szamotową ) na forum . 20 lat paliłem tradycyjnie od dołu w kotle KWK Zębiec 14kw ogrzewając ocieplony dom 150m2. Komin 15x22 12m . Instalacje mam starą ale dobrze działającą grawitacyjnie na stalowych rurach , grzejniki blaszane panelowe.
    Kilka miesięcy temu kupiłem używany kocioł Defro Optima Komfort Plus 15kw szukając go w necie natrafiłem na czyste ogrzewanie i inne fora . Jak na chwilę obecną mogę powiedzieć że to był strzał w dziesiątkę . Założenia były proste . Wymiana samego pieca , pozostawienie na grawitacji , jak najmniej automatyki i elektroniki . Dlatego w Defro :
    1) odłączyłem dmuchawę
    2) wywaliłem sterownik oraz przysłonę ciągu kominowego
    3) wstawiłem jedną cegłę szamotową ( przysłona rusztu pionowego)
    4) zamontowałem w nietypowy sposób miarkownik
    5) i co ważne zacząłem palić od góry .
    No i … rewelacja . Jak już nie jednokrotnie czytałem opisy zadowolonych ludzi z tej metody palenia ja też się pod tym podpisuje . Sama obsługa kotłowni to 15-20 min i po robocie . Stałopalność przy wsadzie 17-18 kg orzecha to 24 godz . przy średniej temp. na zewnątrz +1C i 14 godz. przy -15C . W domu w ciągu doby temp. stabilna oscyluje między 19-22C i to jest super , nie to co kiedyś.
    To były plusy , teraz dla równowagi , żeby nie było tak słodko trochę minusów samego Defro .
    1) W tym modelu wyjście pod które można zamontować miarkownik ma ½ cala a nie ¾ cala przez to miarkownik trudniej dostępny i trochę droższy .
    2) Uchwyty zamków drzwiczek wychodzą sporo poza obrys pieca . Żeby otworzyć / zamknąć trzeba zrobić pełny obrót . Nie jest to wygodne rozwiązanie . Można było to zrobić lepiej i prościej .Dodatkowy problem jak piec musi stać blisko przy ścianie .
    3) Drzwiczki otwierają się zaledwie o 90 stopni to stanowczo za mało i niewygodnie . Powinny się otwierać szerzej (przerobiłem)
    4) Ruchome ruszta z napędem nożnym . W swojej normalnej pozycji spoczywają na dnie popielnika dlatego nie ma możliwości w pełni go wyczyścić . Żeby to zrobić trzeba podnieść do góry i czymś zablokować . Nie jest to wygodne (przerobiłem )
    Poza tymi drobnymi wadami ( według mnie ) reszta jest super a piec rekompensuje to dużą sprawnością i długą stałopalnością
    Pozdrawiam ciepło wszystkich palaczy .
    bystrych

  12. #15232

    Domyślnie

    Hehe bardzo dobry wrgiel też mam tali i sobieski kartki sie oplaca kupowac ja dalem450 za talon na wesoła

  13. #15233

    Domyślnie

    Marnajola przez ta szparke to ci sie caly opał rozpala ja mam podonny piec szparke zamurowalem cegla szamotowa i zaprawą

  14. #15234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    meping

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-680
    Posty
    16

    Domyślnie

    GS

    Witam wszystkich,

    Przygotowując się do wykonania instalacji grzewczej w moim domu (mam kominek z GDP i mam dosyć) szukam odpowiedniego kotła. W zasadzie jestem zdecydowany na dolniaka KGSW Zgoda 11 KW (najmniejszy z rusztem ruchomym). Dom ca 130m2, dobrze ocieplony, w tej chwili (-15C) kominek o mocy 14 KW chodzi mniej więcej na pół gwizdka, aczkolwiek paru pomieszczeń nie grzejemy. Ponieważ jednak może zbraknąć na razie kasy, to szukam tymczasowych oszczędności w kotle. Trafiłem na allegro na piec zwany Olsztyńskim, lub typu SKI. Z racji ceny rozważam go jako tymczasowe źródło ciepła (wersja 8 lub 9 KW) docelowo do podmiany na solidnego dolniaka. Tym niemniej mając na uwadze, iż z prowizorki w kuchni postawionej na parę tygodni, maks miesięcy, zaczęliśmy wychodzić po 9 latach , nie chcę wstawić do kotłowni kompletnego chłamu. Stąd pytanie, czy ktoś się zetknął w praktyce z piecami tego typu, i jak one się sprawdzają w praktyce? W tym który widziałem z pewnością trzeba by było dorobić wlot powietrza wtórnego. Zastanawiam się jednak, jak sprawdza się taki kształt komory zasypowej w górniaku? Wrzucam poglądowe zdjęcia i z góry dziękuję za odpowiedź.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3899785139.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	32,9 KB
ID:	237256Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3899785139_1.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	237257

    Pozdrawiam
    Krzysztof Chajęcki "meping"
    Ostatnio edytowane przez meping ; 24-01-2014 o 21:39

  15. #15235

    Domyślnie

    Jakieś 20 kg szamotu i będzie działał jako GS. Dolne palenisko jest ogromne.

  16. #15236
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    DS
    Cytat Napisał marnajola Zobacz post
    chyba 10cm, pisze chyba , bo tak nabazgrałam na kartce , ze albo 10albo 16cm , ale raczej 10cm[/B]
    Ten rozmiar jest bardzo ważny, proszę zmierzyć dokładnie.
    czy ten kociol to DS??
    Tak , DS
    jak palic, zeby nie podkładac co 3 -3,5h?
    W DS rozpala się, zasypuję się węgla ma maxa, ile wejdzie, jak cały zasyp na 90% wypali się, to trzeba usunąć popiół, żar przesunąć przed wiszącym wymiennikiem i znowu zasypać pełny kocioł węgla. Ale żeby to dobrze pracowało, trzeba dopasować rozmiar rusztu, do zapotrzebowania budynku na ciepło. Na tej stronie można wyliczyć jaka ma być moc kotła http://cieplowlasciwie.pl/start jak będziemy to wiedzieć, wtedy trzeba będzie zmniejszyć palenisko szamotem.
    czy czopuch ma bys otwarty czy zamkniety? czytałam, ze w GS otwary, ale u mnie jak całkowicie otworze to wydaje mi sie , ze krócej wszytsko sie pali??
    Ma być otwarty, wszystko dozuję się miarkownikiem przez klapę popielnika, tylko trzeba wyregulować, żeby nie otwierało się za bardzo.
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 25-01-2014 o 11:57
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  17. #15237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    meping

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-680
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jakieś 20 kg szamotu i będzie działał jako GS. Dolne palenisko jest ogromne.
    Jest to być może jakieś rozwiązanie, tyle że wtedy przesłoni się również znaczną część wymiennika i wtedy dobór mocy który jest na styk bierze w łeb. Fajnie byłoby przeczytać opinię użytkownika.

    Pozdrawiam
    meping

  18. #15238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    Ten rozmiar jest bardzo ważny, proszę zmierzyć dokładnie.

    Tak , DS

    W DS rozpala się, zasypuję się węgla ma maxa, ile wejdzie, jak cały zasyp na 90% wypali się, to trzeba usunąć popiół, żar przesunąć przed wiszącym wymiennikiem i znowu zasypać pełny kocioł węgla. Ale żeby to dobrze pracowało, trzeba dopasować rozmiar rusztu, do zapotrzebowania budynku na ciepło. Na tej stronie można wyliczyć jaka ma być moc kotła http://cieplowlasciwie.pl/start jak będziemy to wiedzieć, wtedy trzeba będzie zmniejszyć palenisko szamotem.

    Ma być otwarty, wszystko dozuję się miarkownikiem przez klapę popielnika, tylko trzeba wyregulować, żeby nie otwierało się za bardzo.
    O co chodzi z tym zmnirjszeniem ruszt ?

  19. #15239

    Domyślnie

    Jeszcze ona ma tą szczeline nietrzeba jej zamurować

  20. #15240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafaltd

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Terespol
    Kod pocztowy
    21-550
    Posty
    15

    Domyślnie

    Użytkowałem takiego olsztyniaka przez 15 lat. Pierwsze 11 lat palone typowo na smroda. Ostatnie 4 lata od góry. Żeby palić od góry trzeba zaślepić tył tego rusztu szamotem. Popracować nad PW, zaślepić ruszt pionowy i można palić. Ja miałem na 140 m2 ocieplonego mieszkania - 14 kW i po zmniejszeniu rusztu nie robił wrażenia za dużego. Obecnie stoi w szopie i czeka na złom (chociaż jest całkowicie sprawny), doczekał się tylko następcę z dolnym spalaniem.

Strona 762 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony