dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 778 z 998
Pokaż wyniki od 15.541 do 15.560 z 19943
  1. #15541

    Domyślnie

    GS
    Cytat Napisał roccobarocco Zobacz post
    otrzymamy kocioł kondensacyjny na paliwo stałe ze sprawnościami powyżej 100 procent na wzór kotłów kondensacyjnych gazowych

    http://www.kotly.pl/ABC_ogrzewania_k...nosc_ponad_100
    Taką sprawność (którą wmawiali niektórym- niektórzy) uzyskuje się dzięki doprowadzeniu dodatkowej energii, np; w postaci prądu el. Ale podobnie rzecz ma się z rekuperatorami- tyle zysku! Ale jakoś bez prądu nie działają! Czyli znowu z "prądem" wyjdzie nam około 100% sprawności odzysku ciepła z wentylacji domu. Teraz doliczmy sobie koszty eksploatacji takich systemów I po prostu - nie dajmy się zwariować.Pozdrawiam

  2. #15542
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Tak jak napisal kolega QIM tylko cieplomierz moze wiarygodnie nam podac sprawnosc spalania.A 95% to nie realne jest,gdzie jest popiol,niespalony wegiel,dym z komina[bo pewnie on jest ale niewidoczny],cieplo i sadza czopucha i komina bo sadza totez strata czy poprostu brudny kociol.Jest tak wiele elementow gdzie wystepuja straty ze te tylko 5 % strat jest nierealne.

  3. #15543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    Litewskie kotły STROPUVA mają sprawność do 97,7%

    Kolego papier wszystko przyjmie. Reklama jest dźwignią handlu. Do podawanej sprawności kotła podchodziłbym z rezerwą. Wiem coś o tym, bo sprzedawałem kiedyś kotły gazowe.

  4. #15544
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wushu77

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Starogard Gdański
    Posty
    102

    Domyślnie

    ponownie wraca sprawa firmy składywęgla.pl...w zeszłym roku i ja się naciąłem. Z tymże, zawsze jeżdżę po węgiel własnym transportem, bo wygodniej mi go wrzucać do skrzyni. Przynajmniej na wadze mnie sprzedawcy nie oszukują.

    http://uwaga.tvn.pl/65363,news,,prze...,reportaz.html
    Ostatnio edytowane przez wushu77 ; 12-02-2014 o 10:12

  5. #15545

    Domyślnie

    @ wushu na 300 stronie w 5993 poście tematu "Ranking paliwa typu ekogroszek." masz już to poruszane. Tylko czytać tematy na forum.

  6. #15546
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wushu77

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Starogard Gdański
    Posty
    102

    Domyślnie

    Sorki za OT ale czytam tylko ten wątek, nie wiedziałem że już gdzieś jest poruszony ten temat.

  7. #15547
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    DS
    Jak komuś ciekawo, tak u mnie się pali

    Spaliny 94 kocioł 72
    Jak widać brak dymu w wymienniku, nawet po otwarciu drzwiczek i zmniejszeniu ciągu palnik spala idealnie czysto. Na wymienniku brak sadzy, już dawno jej tam nie widziałem, tylko popiół lotny.
    Żeby pokazać, że to jest normalny tryb pracy otworzyłem na koniec drzwiczki komory zasypowej wypuszczając trochę dymu.
    Węgiel 50/50 34.2+31.1
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 12-02-2014 o 22:58
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  8. #15548

    Domyślnie

    rybniczanin
    @ wushu na 300 stronie w 5993 poście tematu "Ranking paliwa typu ekogroszek." masz już to poruszane. Tylko czytać tematy na forum.
    Dziękuję kol. wushu za wpis.
    Temat był poruszany- fakt, ale skoro nawet prokuratura zajęła się sprawą kilka miesięcy temu, a nadal jest w tej firmie to co jest- TRZEBA o tym pisać.
    Na zdrowy rozum, firma skladywegla.pl powinna po tych zeszłorocznych "cudach" robić wszystko co się tylko da, aby odbudować markę.
    A co robi ? Dalej kiwa. ABSOLUTNA BLOKADA TEJ FIRMY. Tylko tyle możemy.

    Dikij.Petia
    Fajnie, ale malutką kupke węgla tam pokazałeś.
    Pokaż niedowiarkom, jak masz komorę ZAPAKOWANĄ węglem.
    Otwórz potem górę- pokaż, że dymku brak. Bo wiem, że brak.

    Proszę popatrzeć na filmik w moim podpisie. Na dole żar, u góry brak dymu, piec wygaszany co ...tutaj różnie, ale rzadziej jak co 3 dni- nie.
    Palenie bez dmuchawy, bez cyklów (gazowanie/koksowanie), bez dymów, bez kierownic.

    Zachęcam tych, którym się nie udaje GS. To tylko trochę przeróbek.
    Powiem więcej- zachęcam do rozpoczęcia swoich przygód z przeróbkami ....wszystkich początkujących.
    Od tego warto zacząć. Nie kroicie drzwi zasypowych, nie budujecie KPW. Oszczędzacie drewno- rozpalamy przecież co kilka dni.
    Dorzucacie wreszcie, kiedy chcecie, a nie jak wygaśnie.

    Nieprzekonanych nie przekonamy, ale kurdę- warto

    Ale "co bym był obiektywny" to Dikij.Petia trzeba to inaczej policzyć (chyba)- sprawność.
    Lecz z drugiej strony, proszę wszystkich DOBRZE znających się w temacie o odpowiedź, czy w kotle naszego kolegi Dikij.Petia można spalić np. 4 rodzaje paliwa z taką samą sprawnością ? Niech to będzie miał, węgiel orzech, orzech II, ekogroszek.
    Nie uwzględniamy gazu, oleju.

    NA 200 m budę, spalanie jest rewelacyjne. Ja na podobny dom spaliłem 3,5 t, ale węgla za 690 zł, więc ...lichego.
    Palnik się trzyma, ale ten od Dikij.Petii zrobię w przyszłym roku- z ciekawości.

    Pozdrawiam
    Jacek
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  9. #15549
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Amen

  10. #15550

    Domyślnie

    Część dex001
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  11. #15551
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roccobarocco

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-544
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    DS
    Jak komuś ciekawo, tak u mnie się pali
    Spaliny 94 kocioł 72
    Jak widać brak dymu w wymienniku, (...) Żeby pokazać, że to jest normalny tryb pracy otworzyłem na koniec drzwiczki komory zasypowej wypuszczając trochę dymu.
    ...i pokazałem, że w kotle brak opału podczas "normalnej" pracy.

    Jak się pali próżnią w kotle, to i dymu nie ma

    Który z moich termometrów odpowiada Twojej metodzie pomiaru temperatury spalin, ten z lewej - prostokątny, czy ten z prawej strony okrągły z sondą w osi czopucha?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czopuch.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	242484

    U mnie sprawność została wyliczona tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sprawność.JPG
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	242483

    (na stronie: http://cieplowlasciwie.pl/)

    Kto da więcej?

    @Juzef
    Jakie są Twoje wyniki?
    Chyba są błędy w obliczeniach na tej stronie.
    Ostatnio edytowane przez roccobarocco ; 13-02-2014 o 02:58

  12. #15552
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Te obliczenia ze strony "cieplo wlasciwe" sa jakies pochrzanione.Metraz podaja za duzy niz jest w rzeczywistosci,im wieksze straty ciepla tym mniejszy kociol zalecaja itd.Tez mi wyszla sprawnosc powyzej 100%.Dopiero jak podalem srednia temp dobowa na 18 st to wyszlo 85%.Ale 18 st to ja nie mialem nawet przez moment w zime-mierzone dwoma termometrami.Ogolnie cale te oliczenia sa do d...

  13. #15553

    Domyślnie

    @jacbelfer nie przesadzaj żeby co parę dni zaśmiecać forum tym samym linkiem. Drugą sprawą jest cena węgla w Twoim poście.
    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    NA 200 m budę, spalanie jest rewelacyjne. Ja na podobny dom spaliłem 3,5 t, ale węgla za 690 zł, więc ...lichego.
    Zamiast ceny może byś napisał kaloryczność. Ponieważ u mnie za tą cenę to kupię orzech z Marcela z akcyzą.
    Jeśli chodzi o przeróbki na DS,to nie każdy kocioł się do tego nadaje i DS jest kapryśny względem opału.

  14. #15554

    Domyślnie

    rybniczanin
    Cena węgla....
    Mieszkasz na południu- ceny tam inne

    Mało tego. Ja mam AUTENTYCZNY problem z kupieniem polskiego węgla. Same ruskie- ale teraz kupuję w tej cenie płukany. Firma ogrzewa moje miasto i jakoś te kamienie oddziela. Cena też atrakcyjna.

    Kaloryczność ? Nie mam pojęcia, ale na wyczucie to będzie pewnie ok. 22 MJ. Jak mocno zimno- potrafię dogrzać, ale opał znika szybko.

    Jeżeli chodzi o przystosowanie kotła do DS- masz rację- nie każdy się nadaje.Piszę do tych, którym kocioł się nadaję (wiszący wymienik) a chcą zaczynać od GS krojąc drzwi, aby dosyć często przekonać się, że to nie działa. Można na początek pokroić te 4 szamotki i spróbować.

    W GS można palić gorszy opał, ale o ile gorszy ? W moim rejonie NIE MA TAŃSZEGO. No chyba, że skladywegla.pl, ale jak wiadomo nie warto tam kupować.

    To nie są te same linki. W zeszłym roku była afera i w tym roku jest kolejna.
    Ale jak piszesz- nie warto robić linków do skladywegla.pl. Jakichkolwiek linków...
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  15. #15555

    Domyślnie

    @jacbelfer oba linki o których mowa były z 5 lutego 2014 roku, czyli to samo. Jeśli chodzi o cenę węgla to nie jest wykładnikiem kaloryczności, dlatego zwróciłem uwagę.Forum to czytają w całej Polsce i dlatego pisanie ceny nie ma sensu. Kupujący węgiel w całej Polsce powinni robić nacisk na sprzedających o podawanie rzetelnych danych jeśli chodzi o kaloryczność i rodzaj węgla.Zmuszać nawet nasyłaniem organów badających ten węgiel. Inaczej te oszustwa się nie zmienią.

    Dodam że nawet bojkotować składy oszukujące i nagłaśniać to.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 13-02-2014 o 16:43

  16. #15556

    Domyślnie

    Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale pomimo tego, że kupuję w dużej firmie to na pytanie jaki to typ węgla otrzymuję tylko ...duże oczy.
    Wiem już, że nie mają w tym kamienia, bo węgiel jest płukany. Ilość miału praktycznie zero. Cena dobra- nie wybrzydzam. Ogrzewają tym miasto (starogardzka ciepłownia) i nie mogą sobie pozwolić na kamienie.

    To, że ktoś napisze na worku (lub rampie), że to 29 MJ to dalej zagadka. Olbrzymią kaloryczność mają właśnie skladywegla.pl
    Napisaną.... Szczególnie ten kamień ma niesamowitą energię.

    I dodam na koniec, że to niesprawiedliwe !
    Macie cieplej od nas i węgiel macie tańszy
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  17. #15557
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    Dikij.Petia
    Fajnie, ale malutką kupke węgla tam pokazałeś.
    Pokaż niedowiarkom, jak masz komorę ZAPAKOWANĄ węglem.
    Otwórz potem górę- pokaż, że dymku brak. Bo wiem, że brak.
    Dziękuję kolego, Ty chyba jedyny kto mi uwierzył
    Rozpalanie
    http://www.youtube.com/watch?v=jStPLZes5jQ
    1,5 godziny po rozpaleniu
    http://www.youtube.com/watch?v=ziZxyKXqY3Q
    3 godziny po
    http://www.youtube.com/watch?v=mJIueWdUaHs
    Podczas nagrywania trochę otwierałem klapę, co można usłyszeć po głośniejszej prace palnika
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 16-03-2014 o 02:22
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  18. #15558

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    ....I dodam na koniec, że to niesprawiedliwe !
    Macie cieplej od nas i węgiel macie tańszy
    "Chopie" ale jo wiela lot żech se go som fedrowoł.

  19. #15559
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ordy
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów okolice
    Posty
    154

    Domyślnie GS

    Cytat Napisał ordy Zobacz post
    Kolejna próba, ale mnie wzięło na testy w tym tygodniu Dzięki koledzy za wsparcie i cenne rady.
    Teraz wypróbowałem (a w zasadzie próbuje bo pali się nadal) sposób ze zmniejszoną komorą spalania. Wcześniej miałem 28 cm głębokość x 21 cm szerokość (płytki po bokach i z tyłu). Teraz ciasno włożyłem wełnę prasowaną (2x5cm) na tylną ściankę i otrzymałem 19 cm głębokość x 21 cm szerokość. Czyli niemal kwadrat. Standardowy zasyp w okresach przejściowych (6kg) wczesniej przyjmował wysokość 12 cm, teraz ma 22 cm.
    Rozpalanie przebiegło bez problemów, pompa c.o w miarę szybko się włączyła, a węgiel zaczął ładnie gazować. Ale co najważniejsze - nie było ciemnego dymu w komorze tylko sam płomień. I byłoby dalej fajnie gdybym .... nie wyrównał pogrzebaczem zasypu u góry po całkowitym spaleniu drewna, od tego momentu węgiel gazuje tylko przy ściankach bocznych (płytki szamotowe) i z przodu. Temp wody utrzymuje się stale na 52-53 *C i nie chce iść wyżej. Zbyt mała moc aby pogonić kocioł wyżej, na tych samych nastawach klapek PG i PW.

    Powód: węgiel to Marcel sortyment Orzech II, gdy się rozżarzy niemal stapia się i łączy ze sobą tworząc u góry płaszczyznę trudną do przejścia powietrzu (skorupa), więc powietrze PG wybiera sobie ścianki boczne. I tylko w tych miejscach jest płomień. Wcześniej popiół i kawałki spalonej tektury (dosyć sporo tego było) izolował poszczególne kawałki węgla od siebie, powodując miejscowe "kratery" w środku, z których gazował węgiel. Pewnie znacie to zjawisko i wiecie o co kaman

    Załącznik 242207 Załącznik 242208 Załącznik 242210
    Już po testach z wełną. Mimo że była to wełna skalna, prasowana (twarda) to i tak szlag ją trafił już po pierwszym paleniu.
    Podczas spalania koksu po prostu wypaliła się u dołu wielka jama w wełnie.
    Trudno. Zostaje nadal stara metoda sypania popiołem połowy zasypu od tyłu i spalanie i tak nie do końca czyste.

  20. #15560

    Domyślnie

    rybniczanin

    Jo...
    Ale jo syszoł, że Wy tam nielegalnie fedrujeta. Prawda ci to ?

    Pokracznie to napisałem, wiem.

    Kiedyś w Bieszczadach spotkałem chłopaków z kopalni. Jeden z nich odszedł od roboty. Gadaliśmy przy piwku i z tego co mówili- roboty w tym trzeba pilnować. Na jedno miejsce kilka osób.
    Endi (takie pseudo miał) pracuje na ścianie. Odpala ładunki.
    Kuśwa- na pierwszy kontakt to bym się bał. Chodził w Wetlinie na bosaka i ciągle "na piwku" . Ale fachowiec jest podobno zajebisty. Dwóch kumpli twierdziło:
    "Endi dziwnie wygląda, ale jest najlepszy !

    Endi (małe szanse) ale pozdrawiamy CIEBIE (Jacek&Monia- pomorskie)

    Cudowne Bieszczady !

    Pozdrawiam Ciebie rybniczanin
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 13-02-2014 o 21:13
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

Strona 778 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony