dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 876 z 998
Pokaż wyniki od 17.501 do 17.520 z 19943
  1. #17501
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bluepb
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Łódzkie :)
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    62

    Domyślnie

    Jak na moje oko to trzeba wyłączyć wentylator i zmniejszyć pole powierzchni jego wlotu.
    Czytałeś pewnie o miarkowniku i dlaczego dmuchawa to zło..

    A jest klapka które podaje powietrze od dołu (PG) bo na zdjęciu nie widać?
    Ostatnio edytowane przez Bluepb ; 10-02-2015 o 16:06

  2. #17502

    Domyślnie

    witam , kiedyś jak zaczynałem z CO paliłem miałem od góry - nie polecam , następnie znalazłem tu wątek o paleniu węglem od góry - no trochę lepiej, w obu przypadkach niestety gonił wentylator. W końcu stary piec wywaliłem a w jego miejsce wstawiłem robiony na zamówienie piec dolnego spalania 24kw, rożni się od seryjnych tym że grodź nad rusztami ma na wysokości 15cm , myślałem że będzie za dużo , ale niema opcji , żeby się zapchał . Na ruszta mam przyspawane płaskowniki , które tworzą szczeliny około 5mm. na drzwiczkach od popielnika klapka sterowana zwykłym mechanicznym palaczem i teraz mogę powiedzieć -rewelacja. Dom 200m2 pustak szlakowy nie ocieplony, do tego bufor wody użytkowej 200 litrów, jak temperatura utrzymywała się około -5 na noc zasypywałem mu o 21:00 20 kilo węgla (zwykłego) to o 5:00 na piecu jeszcze miałem 48 stopni , przegrzebuje żar dorzucam węgla i do pracy , a dym z komina siwy . Mam jeszcze elektroniczny miarkownik ciągu z opcją regulacji temperatury pieca na panelu zdalnym , ale na tym miarkowniku w momencie zamknięcia klapki piec puszcza bąki , kombinowałem z przedmuchem że podbijało mi temperaturę na piecu i nic . co można zrobić żeby te bąki wyeliminować? jak się nie da będę dalej jechał na palaczu . dzięki za uwagę . najlepsze jest to że na drzwiczkach nie mam żadnych uszczelek i nic się nie dymi , po prostu naturalny cug
    Ostatnio edytowane przez wrzesien ; 10-02-2015 o 16:06

  3. #17503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gizyd

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Kod pocztowy
    88-231
    Posty
    49

    Domyślnie

    [QUOTE=Buczots;6770592]Witam,
    sporo czytałem o paleniu "odgórnym" na Waszej stronie

    Witam. Zrób tak jak ja to robiłem zanim nie zamontowałem DS, zatem kupiłem sobie palnik dużej mocy na propan i nim odpalałem węgiel od góry. trwało to krótko i bez zbędnego wyszukiwania drewienek. Aby szybko odpalić należy na samą górę paliwa wsypać trochę drobnego węgla, może być ekogroszek. Zaręczam,że rozpalanie od góry od tej chwili btanie się przyjemnością. Z mojego doświadczenia wynika, że palenie od Góry jest oszczędniejsze, potrzebuje mniej obsługi - zaglądałem do kotła co 2 lub 3dni. Teraz 2 razy na dobę przy DS, lecz teraz idę tylko przerusztowć i dosypać węgla, nie rozpalałe już od 2m-cy. Podsumowując nie ma idealnych rozwiązań, każde ma wady i zalety. Zyczę wytrwałości. Co do górników, to ich zarobki teraz 2-3 tys nie jest to chyba dużo za tak niebezpieczną pracę. Cena węgla w kopalni 200- 300 złotych. W składach 700- 900. zatem nie szczujmy jednych na drugich, bo ludzie na dole nie są niczemu winni. Ratują się tylko przed bezrobociem i nie idą na żeż jak barany bez sprzeciwu. Pozdrawiam .
    łagoda

  4. #17504

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jesteś młodym członkiem tego forum więc zanim dostanie Ci się po uszach zaproszę Cię do przeczytania od początku tego tematu a później wyrobienia sobie opinii kto po kim jeździ forum po apap czy apap po forum.
    Jego posty pisane są z sensem szczególnie sensowny był ten w którym zarzekał sie że więcej w tym temacie nie będzie pisał.
    Forum po nikim jeździć nie może i odwrotnie także. Chciałbym zobaczyć choć jeden post w którym apap5 kogoś bezpośrednio obraża, bo nie potrafie takiego znaleźć, ale tych gdzie forumowicze obrażają apap5'a bez problemu odnajduje, to ciekawe mając na uwadze dziesiątki postów, w których to oskarża się go o obrażaniu innych użytkowników tego forum. Jak ktoś nie potrafi dyskutować to niech zamilknie, a nie wylewa pomyje na niego.

    Forma jaką apap5 przyjął może razić, ale tutaj można ewentualnie zwrócić uwagę i poprosić o jej zmianę, tak jak to zrobił apap5 w stosunku do Last Rico, czy poproszony ją zmieni? Nie wiem, ale warto spróbować.

  5. #17505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bluepb Zobacz post
    Jak na moje oko to trzeba wyłączyć wentylator i zmniejszyć pole powierzchni jego wlotu.
    Czytałeś pewnie o miarkowniku i dlaczego dmuchawa to zło..

    A jest klapka które podaje powietrze od dołu (PG) bo na zdjęciu nie widać?
    Próbowałem różnych ustawień włącznie z wyłączeniem całkiem dmuchawy a na dole są trzecie drzwiczki od popielnika i jak nie mam dmuchawy to je otwieram

  6. #17506

    Domyślnie

    [QUOTE=gizyd;6770624]
    Cytat Napisał Buczots Zobacz post
    Co do górników, to ich zarobki teraz 2-3 tys nie jest to chyba dużo za tak niebezpieczną pracę. Cena węgla w kopalni 200- 300 złotych. W składach 700- 900. zatem nie szczujmy jednych na drugich, bo ludzie na dole nie są niczemu winni. Ratują się tylko przed bezrobociem i nie idą na żeż jak barany bez sprzeciwu. Pozdrawiam .
    Więc zacznijmy od końca:
    - Średnia emerytura górnicza w 2014 r wynosi 5800 PLN brutto.
    - Górnicy otrzymują trzy dodatkowe wypłaty – trzynastkę, barbórkowe i czternastkę z zysku kopalni w danym roku.
    - Do tego dochodzą dodatki: za pracę w soboty i niedziele, za nadgodziny, za pracę w nocy, nagrody jubileuszowe, premie akordowe, premię dniówkowe, premie zadaniowe, dopłaty do wakacyjnych biletów kolejowych i deputat węglowy (6 – 8 ton węgla rocznie lub jego równowartość).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	542b161134304_p.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	303753

  7. #17507
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bluepb
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Łódzkie :)
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    62

    Domyślnie

    A co z PW ?Niektórzy polecają pod stałą kontrolą otwieranie drzwiczek zasypowych lub rozszczelnienie sznura na dole tych drzwi ale wtedy bez dmuchawy żeby spaliny nie zatruły palacza.


    EDYCJA:
    Do tego dochodzą dodatki: za pracę w soboty i niedziele, za nadgodziny, za pracę w nocy, nagrody jubileuszowe, premie akordowe, premię dniówkowe, premie zadaniowe, dopłaty do wakacyjnych biletów kolejowych i deputat węglowy (6 – 8 ton węgla rocznie lub jego równowartość).
    To co pogrubiłem to moim zdaniem normalne, że za takie coś dostaje się premie i każdy tak powinien dostawać(w innych branżach itd).

    A deputat IMO zbyt wysoki 6-8 ton (to raczej duże spalanie roczne.) Chyba, że każdy górnik ma wielki dom..
    Ostatnio edytowane przez Bluepb ; 10-02-2015 o 17:13

  8. #17508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gizyd

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Kod pocztowy
    88-231
    Posty
    49

    Domyślnie

    [QUOTE=marcinbbb;6770666][QUOTE=gizyd;6770624]

    Więc zacznijmy od
    zatem 2000 na rękę młody ,3200 elektryk w kopalni brutto lub netto czyli co, za dużo? O dyrektorach i innych lepszych nie wspominam. średnia emerytura z dyrektorami. Zgodzę się, że kiedyś to była grupa uprzywilejowana ,dziś tak już nie jest. Kto pali rosyjskim węglem to zna jego zalety. Pozdrawiam.
    łagoda

  9. #17509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasso1983

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Małkinia Górna
    Kod pocztowy
    07-320
    Posty
    13

    Domyślnie

    Czy przy paleniu w piecu drzewem sosnowym, zawsze powstaje coś na styl smoły.

  10. #17510
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwestro

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mysliborz
    Kod pocztowy
    74-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,czy kos pali weglem z Marcela od gory? jakie spostrzezenia w pierwszych 8 godz palenia?

  11. #17511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, nie pracuje na kopalni nie jestem górnikiem, ale z tym 6000zł miesięcznie to przesada.
    Górnik przeciętnie zarabia od 2000-3500zł. Deputat węgla, już pomału znoszą, kilku moich kolegów już musieli podpisać, że zrzekają się deputatu, kto by nie podpisał, to natychmiastowe zwolnienie.
    Gdyby węgiel kupować bezpośrednio od kopalni, to by był dużo tańszy, ale spółki, przez których ręce przechodzi, muszą swoje zarobić i tak koło się zamyka.
    Tak samo rolnik, który produkuje warzywa i mięso, zarabia najmniej, a najwięcej zarabiają pośrednicy, którzy nie mają zielonego pojęcia ile trzeba się narobić, żeby ziemniaki się urodziły, czy wołowina, zanim zostanie wołowiną.

    Cytat Napisał tomasso1983
    Czy przy paleniu w piecu drzewem sosnowym, zawsze powstaje coś na styl smoły.
    Tak.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomek 1980 ; 10-02-2015 o 20:27

  12. #17512
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Sylwestro
    Jak paliłem samym to miałem kocyk w wymienniku kitki po 1cm wystarczyło z 6 cm koksu na wierzch i kitek już nie było . Teraz zawsze w mieszance marcel na spodzie. Gazuje kosmicznie długo
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  13. #17513

    Domyślnie

    Dzisiaj, 5 godzin po załadowaniu całego zasypu węglem miałem na wylocie spalin z pieca temp 60 stopni, czyli mniejszą o 3 od zadanej
    Żadnego kopcenia, fukania. W drzwiczkach zasypowych ciemno a w drzwiczkach popielnikowych pomarańczowo.
    Kocioł Defro Optima Komfort Plus 20kW z PiD i dmuchawą. Amatorski schemat instalacji CO.

  14. #17514
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwestro

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mysliborz
    Kod pocztowy
    74-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam rowniez kitki gazuje bardzo dlugo i dobrze trzyma temperature.Czyli koks u gory bardziej dopala odgazowywanie,a jak dopala sie sam koks? na ciagu naturalnym czy z dmuchawa?

  15. #17515

    Domyślnie

    Cytat Napisał potle Zobacz post
    marcinbbb, skoro taki obeznany jesteś w zarobkach górników, to powiedz mi kiedy dostaję 13-tkę ? bo barbórkę w grudniu, w lutym czternastkę, a trzynastkę ?
    "kiedy dostaję 13-tkę" - wiesz nie siedzę w Twoim portfelu więc ciężko mi to określić, jednak myślę że jak sprzedasz 5 tonę węgla z tego co Ci się należy z kopalni. Jako właściciel firmy też mam iść żebrać bod wiejską aby kto mi więcej płacił, odbiorca?
    Czy jak pracuje u prywaciarza to też mam iść na Wiejską aby mi więcej płacił? Dostajesz wypłatę z naszych podatków, i z moich podatków odprowadzasz podatki. Znaczy pracujemy na ciebie i całą budżetówkę 2 razy. Masz wypłatę z moich podatków, i Ty też podatek za zakupy odprowadzasz z mojej kasy
    Płacę na Twoją wypłatę/emeryturę i moją emeryturę w wysokości najniższej krajowej - jako właściciel firmy.

  16. #17516
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwestro

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mysliborz
    Kod pocztowy
    74-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mario 1969\1 TEN koks na gorze to przy rozpalaniu czy po rozpaleniu dosypujesz ta warstwe?

  17. #17517
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Witam koleżankę oraz kolegów.

    Cytat Napisał Buczots Zobacz post
    (...)jak już
    wspomniałem najgorsze jest to aby na piecu uzyskać temp około 50 stopni
    trwa to od momentu pierwszego rozpalenia z 4-5 godz a czasem i więcej.
    Trzeba chodzić co chwile kontrolować czy sie pali czy nie bo czasem
    ładnie się pali a po 20 min zamiast się palić to już drewno tylko się
    żarzy. Piec stąporków z dmuchawą i sterownikiem.(...)

    Brakuje mi czasu (jeszcze trochę), ale trzeba koniecznie napisać koledze
    Buczots, bo jego kocioł - ma teraz sprawność dochodzącą może do 40%.

    Zaraz bym cię odesłał do rysunków (byłoby łatwiej), ale one poginęły już
    z serwera a ja jeszcze ich nie umieściłem ponownie niestety. Podam więc
    kierunek, a i koledzy pewnie pomogą. Chodzi o to, że bez przeróbki dość
    prostej - ale KONIECZNEJ twój kocioł bardzo słabo grzeje, bywa także że
    trudno go rozpalić, a nawet jeśli się uda, to czasem sam z siebie przygasa.

    Odpowiedzialna za ten stan, jest konstrukcja tzw. górno-dolna czyli kocioł
    niby "uniwersalny". Powinieneś zablokować przelot pierwszego pionowego
    wymiennika, w tej chwili (bez tej blokady) powietrze ucieka przez ruszt
    za wymiennikiem i raz że w ten sposób zasyp jest źle dotleniany, a dwa
    powierzchnie wymienników wychładzane są zimnym powietrzem. Jeśli to
    zmienisz, kocioł ożyje i przekonasz się ile energii jest w węglu.

    Możesz także pokusić się o przeróbkę tego kotła na DS (dolne spalanie).
    Koniecznie trzeba jednak coś zdecydować i dokonać zmian, bo teraz to
    masa paliwa idzie w powietrze (stąd ta słaba efektywność).
    -----------------------------

    Chciałbym z tego miejsca poprosić kolegów - jeśli można, aby pousuwali
    posty o polityce, zarobkach czy innych tematach, pewnie ciekawych, ale
    jednak dość luźno powiedziałbym związanych z tematyką wątku. Dzięki!
    beton wiąże ludzi...

  18. #17518
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar P_R_O_B_O_S_H_C_Z
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bolesławice
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    77

    Domyślnie

    Amen

  19. #17519
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Sylwestro koks przy rozpalaniu aby zmniejszyć warstwę gazującą dodatkowo kloc drewniany w środek paleniska . Zobacz stopkę
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 11-02-2015 o 01:41
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  20. #17520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Witam koleżankę oraz kolegów.




    Brakuje mi czasu (jeszcze trochę), ale trzeba koniecznie napisać koledze
    Buczots, bo jego kocioł - ma teraz sprawność dochodzącą może do 40%.

    Zaraz bym cię odesłał do rysunków (byłoby łatwiej), ale one poginęły już
    z serwera a ja jeszcze ich nie umieściłem ponownie niestety. Podam więc
    kierunek, a i koledzy pewnie pomogą. Chodzi o to, że bez przeróbki dość
    prostej - ale KONIECZNEJ twój kocioł bardzo słabo grzeje, bywa także że
    trudno go rozpalić, a nawet jeśli się uda, to czasem sam z siebie przygasa.

    Odpowiedzialna za ten stan, jest konstrukcja tzw. górno-dolna czyli kocioł
    niby "uniwersalny". Powinieneś zablokować przelot pierwszego pionowego
    wymiennika, w tej chwili (bez tej blokady) powietrze ucieka przez ruszt
    za wymiennikiem i raz że w ten sposób zasyp jest źle dotleniany, a dwa
    powierzchnie wymienników wychładzane są zimnym powietrzem. Jeśli to
    zmienisz, kocioł ożyje i przekonasz się ile energii jest w węglu.

    Możesz także pokusić się o przeróbkę tego kotła na DS (dolne spalanie).
    Koniecznie trzeba jednak coś zdecydować i dokonać zmian, bo teraz to
    masa paliwa idzie w powietrze (stąd ta słaba efektywność).
    -----------------------------

    Chciałbym z tego miejsca poprosić kolegów - jeśli można, aby pousuwali
    posty o polityce, zarobkach czy innych tematach, pewnie ciekawych, ale
    jednak dość luźno powiedziałbym związanych z tematyką wątku. Dzięki!
    Wreszcie ktoś odpisał konkretnie na pytanie

    Mógłbyś troszke bardziej to opisać : "Powinieneś zablokować przelot pierwszego pionowego
    wymiennika, w tej chwili (bez tej blokady) powietrze ucieka przez ruszt
    za wymiennikiem" bo tak prawdę mówiąc nie bardzo wiem oco chodzi a ja się decyduje na palenie od górne bo są same korzyści prócz tego właśnie rozpalania

    pozdrawiam

Strona 876 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony