dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 888 z 998
Pokaż wyniki od 17.741 do 17.760 z 19943
  1. #17741

    Domyślnie

    Odbywa się to tak przyjeżdża magik, wymierza komorę paleniska wraca po tygodniu z zaprawą szamotową i szamotem. Kocioł okleja szamotem, inkasuje 600 PLN a właściciel lżejszy o 600 PLN mówi że z komina dymi się połowę mniej. Aha te płytki powodują chyba że spala się 30% mniej opału, kocioł lepiej grzeje i kury lepiej się niosą.

  2. #17742
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, to jak kury lepiej się niosą po montażu tego, czegoś, to jak chcę.
    Pozdrawiam.

  3. #17743

    Domyślnie

    Tomek kup 5 kur więcej za 50 PLN a za resztę paszę. A szamot postaw na piecu jako talizman

  4. #17744
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    I tak se zrobię marcinbbb.

  5. #17745

    Domyślnie

    witam wszystkich forumowiczów
    po przeczytaniu sporej ilości postów ustaliłem że w domku jednorodzinnym do którego się właśnie wprowadziełm jest piec CO dolnego spalania
    (czyli żar na palenisku na dole i spaliny wydostają się z pieca kanałami od dołu)
    proszę mnie poprawić jakby co.
    piec jest sterowny wentylatorkiem i niestety brzydko dymi.
    co można z tym zrobić

  6. #17746

  7. #17747

    Domyślnie

    Cena całkiem niezła 399 PLN + zniżka 200 na 5t. opału wychodzi się na tym lepiej niż na konkurencyjnym suplemencie Ashit.
    Tylko dlaczego nigdzie nie można kliknąć kup/zamów Juzef się nie postarał:/ Taka rewelacja ale sam sypie do kotła ten suplement - samolub się zrobił Last Rico podzielił się wiedzą a Juzef tylko reklamę robi
    I czym różni się wersja 70, 50 i 40?
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 01-04-2015 o 16:41

  8. #17748
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bluepb
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Łódzkie :)
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    62

    Domyślnie

    Monotlenek Diwodoru = DHMO
    GMO
    Przypadek ? Nie sądzę.

  9. #17749
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Taka rewelacja ale sam sypie do kotła ten suplement
    Słyszalem ze do kotłow na ekogroszek tez mozna to sypac i do dolniaków ,w fazie testów jest i do kominków ,ponoc i pompy ciepła na tym mniej palą i wydajniej pracuja

  10. #17750
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek123 Zobacz post
    witam wszystkich forumowiczów
    po przeczytaniu sporej ilości postów ustaliłem że w domku jednorodzinnym do którego się właśnie wprowadziełm jest piec CO dolnego spalania
    (czyli żar na palenisku na dole i spaliny wydostają się z pieca kanałami od dołu)
    proszę mnie poprawić jakby co.
    piec jest sterowny wentylatorkiem i niestety brzydko dymi.
    co można z tym zrobić
    - przejść na naturalny ciąg,
    - sprawdzić czy palnik posiada niezależne PW, jak nie posiada (a pewnie tak jest ) to dorobić,
    - sprawdzić moc kotła vs. zapotrzebowanie na ciepło domu

    w razie pytań służymy wsparciem.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  11. #17751
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Peter_ha
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    xxx
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam
    Dzisiaj wyczyściłem komin (ceglany, wys. ok. 12 m, przekrój 140X130mm), do którego mam podłączony kociołek Camino. Ostatnie czyszczenie wykonałem w grudniu 2014 (była w nim lepka smoła na końcu komina, ilości hurtowe czarnej zgorzeli zalepiającej kanał - generalnie "total syf"). Palę od góry (od ok. 5 miesięcy) - generalnie suchym drewnem sosnowym, niekiedy dorzucam między drewno jakiś węgiel (półkamienny, kamienny, groszek, orzech - nieraz kupię worek lub dwa taniego, byle jakiego "wungla" w markecie - w ramach własnych testów, metodą palenia od góry można w Camino spalić każdy rodzaj węgla). I co "wyciągnąłem" z mojego komina? Niewiele. Komin całkowicie wysuszony, zero smoły, zgorzeli, lepkiej sadzy. Znikome ilości suchej sadzy można było wymieść "pędzelkiem do makijażu". Po przepuszczeniu przez komin kuli ze stalową szczotką wybrałem z wyczystki w piwnicy ok. 6 litrów szarobrązowej sadzy, którą spaliłem z powrotem w moim kociołku. Od wewnątrz ścianki komina po przetarciu szczotką z kulą są wyczyszczone do gołej cegły. Ot i wsio - moim zdaniem - rewelacja. TYLKO PALIĆ OD GÓRY.
    P.S.
    Dlaczego czyszczę komin sam? Bo kilka lat wstecz mojemu znajomemu kominiarz "wyczyścił komin", a cztery dni później zapaliła się w nim sadza - o mało nie spaliła się chałupa. Niektórzy kominiarze to perd....eni partacze i nygusy. Lęku przestrzeni nie mam - czyszczę komin sam i finał.
    Ostatnio edytowane przez Peter_ha ; 04-04-2015 o 23:25

  12. #17752

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peter_ha Zobacz post
    P.S.
    Dlaczego czyszczę komin sam? Bo kilka lat wstecz mojemu znajomemu kominiarz "wyczyścił komin", a cztery dni później zapaliła się w nim sadza - o mało nie spaliła się chałupa. Niektórzy kominiarze to perd....eni partacze i nygusy. Lęku przestrzeni nie mam - czyszczę komin sam i finał.
    Szczególnie przy paleniu drzewem najwięcej pożarów komina występuje po czyszczeniu.

  13. #17753
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bluepb
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Łódzkie :)
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    62

    Domyślnie

    @up To znaczy ? Mógłbyś rozwinąć temat?




    @EDYCJA: Widzę, że zagościł dobry humor w wątku. Przez przypadek trafiłem na:
    Wasze kociołki z 80% sprawności będą mieć 100%
    Haha
    Ostatnio edytowane przez Bluepb ; 06-04-2015 o 10:58

  14. #17754
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    Panowie nie ma żadnych dywagacji

    zobaczcie :
    http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...kie_domy_.html

    WKRÓTCE SPALANIE WĘGLA BĘDZIE ZAKAZANE - no i dobrze - spadnie liczba ofiar raka w Polsce !

  15. #17755
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    O naiwności. Nie będzie żadnego zakazu. Zakazy lokalne owszem. Zakazać można np: usuwania filtrów cząstek stałych, katalizatorów w pojazdach i co zniesiono obowiązkowe badanie spalin. Cała akcja o zanieczyszczaniu powietrza ma za zadanie znaleźć "pożytecznych idiotów" propagujących energie atomową. Żadna władza na poważnie nie interesuje się czystością powietrza, chyba że można na tym zarobić. Dla "szwagra" lokalne zakazy i dopłaty

  16. #17756
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    giecik

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Przeczytałem ponad 200 stron tego tematu ale nie mogę wywioskować słusznego rozwiązania dla mojego pieca.
    Otóż posiadam Cichewicz Logica 20-27 KW ogrzewam 260 m2

    ( identyczny przekrój z tym, że wentylator znajduje się u góry pieca )
    Do tej pory wykonałem przegrodę nad wiszącym wymiennikiem i palę jako DS.
    Klapy powietrza ustawione aby dmuchawa wiała w popielnik.
    Problem polega na tym, że mocno gazuje się komora załadunku, kopci z komina i zalega popiół i syf po skończonym paleniu na ruszcie

    Co jeszcze dorobić ? Po przeczytaniu tylu postów wnioskuję:
    1. Klapka powietrza wtórnego w klapie załadunkowej z kierownicą spalania skierowaną w rurę wezyra
    2. Rura wezyra
    3. Wywalenie dmuchawy i palenie naturalnym ciągiem ( posiadam dmuchawę od góry pieca, czy tam mogę zrobić klapkę i podłączyć miarkownik czy może mogę miarkownikiem sterować klapką którą już mam przy wentylatorze ? )
    4. Zmniejszenie dolnej części kotła ( jeden bok ) szamotem dla zmiejszenia mocy

    Czy trzeba coś jeszcze dorobić ? Czy te zmiany są wystarczające ?

  17. #17757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peter_ha Zobacz post
    P.S.
    Dlaczego czyszczę komin sam? Bo kilka lat wstecz mojemu znajomemu kominiarz "wyczyścił komin", a cztery dni później zapaliła się w nim sadza - o mało nie spaliła się chałupa. Niektórzy kominiarze to perd....eni partacze i nygusy. Lęku przestrzeni nie mam - czyszczę komin sam i finał.
    Rewelacja!!! Pożar w domu pierwsze pytanie ubezpieczyciela to zawsze papier od kominiarza, że komin był czyszczony i drożny.
    - Yyyyy sam czyszczę bo kumplowi po czyszczeniu się zapalił dom
    - No to mamy problem... bo do wypłaty odszkodowania niezbędne jest poświadczenie o czystości i drożności kanału spalinowego.
    - Ale ja... jak to ja dokładniej wyczyszczę niż kominiarz
    - To sam Pan dokładnie naprawiaj za własne pieniądze bo ubezpieczyciel nie wypłaci nawet złotówki.

    Z bardzo daleka omijać to zjawisko (samodzielnego czyszczenia komina ) chyba że kogoś stać, aby płacić ubezpieczenie i aby wyremontować sobie chałupkę po pożarze. A Autorowi posta życzę dalszej eksploatacji bez zgłaszania roszczeń do ubezpieczyciela o ile w ogóle się ubezpieczył. Bo później w TV będzie płakał że nie ubezpieczył i premierze bądź Pan człowiekiem daj no z podatków bo ja głupi byłem.
    Mi raz ukradli samochód całe szczęście miałem AC i od tamtej pory rok w rok AC być musi.

  18. #17758

    Domyślnie

    Cytat Napisał giecik Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Przeczytałem ponad 200 stron tego tematu ale nie mogę wywioskować słusznego rozwiązania dla mojego pieca.
    Otóż posiadam Cichewicz Logica 20-27 KW ogrzewam 260 m2

    ( identyczny przekrój z tym, że wentylator znajduje się u góry pieca )
    Do tej pory wykonałem przegrodę nad wiszącym wymiennikiem i palę jako DS.
    Klapy powietrza ustawione aby dmuchawa wiała w popielnik.
    Problem polega na tym, że mocno gazuje się komora załadunku, kopci z komina i zalega popiół i syf po skończonym paleniu na ruszcie

    Co jeszcze dorobić ? Po przeczytaniu tylu postów wnioskuję:
    1. Klapka powietrza wtórnego w klapie załadunkowej z kierownicą spalania skierowaną w rurę wezyra
    2. Rura wezyra
    3. Wywalenie dmuchawy i palenie naturalnym ciągiem ( posiadam dmuchawę od góry pieca, czy tam mogę zrobić klapkę i podłączyć miarkownik czy może mogę miarkownikiem sterować klapką którą już mam przy wentylatorze ? )
    4. Zmniejszenie dolnej części kotła ( jeden bok ) szamotem dla zmiejszenia mocy

    Czy trzeba coś jeszcze dorobić ? Czy te zmiany są wystarczające ?
    Musisz praktycznie od nowa zbudować sobie kocioł dolnego spalania w tym opakowaniu
    Wspomniane problemy masz z powodu nadmiernego napowietrzenia komory zasypowej. Pierwsze co to zablokuj otwory w bocznych ścianach. Całe powietrze pójdzie pod ruszt. Potem konieczne będzie zbudowanie palnika pod dolną przegrodą, aby zmniejszyć prześwit pod nią - zmniejszy się tym samym moc kotła i szybkość rozpalania całego wsadu. Docelowo możesz też pozbyć się dmuchawy. To są kwestie podstawowe. Potem dopiero można walczyć ze smołą w komorze zasypowej za pomocą rury Wezyra.

  19. #17759

    Domyślnie

    Parę postów wyżej głos zabierał przedstawiciel producenta tego utylizatora opału, więc niech może odpowie koledze...

  20. #17760
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    giecik

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Taka odpowiedz otrzymałem od producenta
    Witam.
    Jeżeli chodzi o palenie w Logice od dołu to przed dołożeniem porcji węgla na żar, należy go przesunąć na rusztach pod pierwszą skośną przegrodę. Żaru musi być taka ilość aby wypełnił prawie cały prześwit pod pierwszą przegrodą. Węgiel zasypujemy na czyste ruszta a żar musi być z tyłu. Jeżeli będziemy zasypywać na żar to wtedy będzie on intensywnie odgazowywał i będą duże ilości dymu przez około 1-2h od rozpalenia.
    Możemy palić także węglem rozpalając od góry wtedy praktycznie nie mamy żadnego dymienia bo węgiel ogrzewany jest tylko w górnej części. Oczywiście w tym przypadku musi być prześwit w górnej części komory.
    Problemy z dobrym spalaniem mogą wystąpić także jeżeli mamy zanieczyszczony kocioł lub komin lub komin jest zbyt małego przekroju lub za niski.
    Jeżeli chodzi o przerobienie tego urządzenia na miarkownik to niestety gotowych zestawów do przerobienia nie ma. Należy bowiem wspawać mufkę na kotle pod miarkownik,
    Aby zrobić klapkę w drzwiczkach trzeba by przerobić całkowicie drzwiczki popielnikowe, jednak osobiście twierdzę, że nie trzeba tego robić żeby nie dymiło mocno z komina.
    Osobiście użytkuje taki kocioł o mocy 17-20kW i nie mam z nim żadnych problemów. Warunkiem jest dobry komin i trochę wprawy w paleniu.
    Proszę o kontakt telefoniczny to może ustalimy dlaczego tak się dzieje w Pańskim kotle.
    Dzis palilem i nasunal mi się pewien pomysl
    A jeśliby na ruszt od drzwiczek do wymiennika położyć blachę aby nie napowietrzac wsadu
    I ewentualnie z szamotu zbudować palnik jaki byl juz tutaj przedstawiony?
    Pozostaje tylko pytanie jak go ulokować żeby nie zatykal się zaladowanym paliwem?

Strona 888 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony