dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 896 z 998
Pokaż wyniki od 17.901 do 17.920 z 19943
  1. #17901

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczots Zobacz post
    Czyli reasumując kupuję miarownik elektroniczny jego podpinam pod sterownik w miejsce dmuchawy. Kupuje klapkę miarownika (i teraz pytanie jak ją zainstalować ? Czy zamiast klapy do popielnika ? czy wycinać w tej klapie dziure i przyspawać ją do klapy ?) rozumiem że będzie trzeba jeszcze jakiś łańcuszek albo linkę zamontować między miarownikiem a klapką miarownika ? jakieś odległości specjalne muszą być między miarownikiem a klapką ? Czy jak mi tam wyjdzie ? Sory za takie pytania ale jestem zielony w tej tematyce a chciałbym mieć chociaż jeden sezon normalnego palenia w tym piecu

    pozdrawiam
    1.Jaki masz piec-jak ma dmuchawę z przodu w drzwiach popielnika to trzeba ją wymontować i wstawić ewentualnie drzwiczki z klapką.
    2.Miarkownik elektroniczny przykręcasz na śrubkach z kraju pieca do obudowy blachy i jest jak trzeba.
    3.W instrukcji miarkownika masz pokazane w jaki sposób miarkownik należy zamontować by prawidłowo działał.
    4.W wyposażeniu miarkownika masz łańcuszek więc nie potrzeba żadnej linki.
    5.Proponuję Ci zakupić jak najmniejszą śrubę rzymską celem precyzyjnej regulacji klapki od powietrza głównego( mam tak zrobione i sprawdza się znakomicie).

  2. #17902

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jozi Zobacz post
    1.Jaki masz piec-jak ma dmuchawę z przodu w drzwiach popielnika to trzeba ją wymontować i wstawić ewentualnie drzwiczki z klapką.
    2.Miarkownik elektroniczny przykręcasz na śrubkach z kraju pieca do obudowy blachy i jest jak trzeba.
    3.W instrukcji miarkownika masz pokazane w jaki sposób miarkownik należy zamontować by prawidłowo działał.
    4.W wyposażeniu miarkownika masz łańcuszek więc nie potrzeba żadnej linki.
    5.Proponuję Ci zakupić jak najmniejszą śrubę rzymską celem precyzyjnej regulacji klapki od powietrza głównego( mam tak zrobione i sprawdza się znakomicie).
    1 dmuchawę mam na górze pieca i jest poprowadzony kanał do popielnika więc kanał zatkam nie ma problemu większy problem to zamiana drzwiczek na te drzwiczki z kapką
    Z resztą powinienem sobie poradzić. Już żadnych innych rzeczy nie będę potrzebować ? miarkownik, drzwiczki z klapką i cegły szamo z zaprawą to wszystko tak ??

    POZDRO

  3. #17903
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczots Zobacz post
    1 dmuchawę mam na górze pieca i jest poprowadzony kanał do popielnika więc kanał zatkam nie ma problemu większy problem to zamiana drzwiczek na te drzwiczki z kapką
    Z resztą powinienem sobie poradzić. Już żadnych innych rzeczy nie będę potrzebować ? miarkownik, drzwiczki z klapką i cegły szamo z zaprawą to wszystko tak ??

    POZDRO
    Drzwi kotła trzeba potraktować szlifierką kątową wyciąć prostokąt na otworze zamocować i uszczelnić te małe drzwiczki z ruchomą klapką .Przykręcić jak żeliwne ,przyspawać jak stalowe.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 15-10-2015 o 22:03
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #17904
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczots Zobacz post
    1 dmuchawę mam na górze pieca i jest poprowadzony kanał do popielnika więc kanał zatkam nie ma problemu większy problem to zamiana drzwiczek na te drzwiczki z kapką
    Z resztą powinienem sobie poradzić. Już żadnych innych rzeczy nie będę potrzebować ? miarkownik, drzwiczki z klapką i cegły szamo z zaprawą to wszystko tak ??

    POZDRO
    Witam dawno tu nie zaglądałem .
    Buczots. Z opisu wynika że kocioł masz podobny do mojego . Jeżeli tak jest to taka konstrukcja kotła umożliwia to że nie trzeba robić żadnych dziur w drzwiczkach od popielnika bo sama klapka dmuchawy z powodzeniem je zastępuje . Wystarczy do niej podłączyć miarkownik / mechaniczny lub elektroniczny / Przeróbka jest prosta i mało inwazyjna . Zobacz jak to wygląda na zdjęciach z mojego postu na str. 823 Widać tam że miarkownik jest podłączony do przepustnicy którą zrobiłem ale wcześniej był tak samo podłączony do orginalnej klapki od dmuchawy którą wykorzystywałem jako przepustnica powietrza ,sama dmuchawa była na stałe wyłączona . Dzięki tym prostym sposobom zapanujesz nad kotłem . Wtedy palenie od góry będzie łatwe i wydajne .
    Dom podpiwniczony 150m2 ocieplony 8cm styropianu, strop 15cm wełny , ogrzewanie węglowe. Kocioł zasypowy Defro Optima Komfort Plus 15kW sterowany miarkownikiem. CO – instalacja grawitacyjna, zawór 4D , grzejniki panelowe. CWU - bojler 100L dwupłaszczowy z dodatkową podwójną wężownicą sterowany w zależności od warunków z trzech źródeł CO, prąd, solar.

  5. #17905
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam,jestem posiadaczka pieca TERMIX PLUS,ucze sie dopiero palic w piecu.Jestem sama z dziecmi w domu(maz za granica)i musze sama sie tego nauczyc.
    Gdy owe mieszkanie bylo w remoncie,maz podpalal tradycyjnym sposobem od dolu i tylko drewnem(masa smrodu i dymu w mieszkaniu)bylismy wszyscy przesiaknieci tym smrodem.Postanowilam,ze nie bede uzytkowac tego pieca,tylko kupie ogrzewanie elektryczne.Bylam uparta jak osiol,wiedzac nawet ,ze rachunki za prad to bedzie strzal w kolano(cale mieszkanie na prad).Ale pare dni temu maz przyjechal na krotki urlop i postanowil,ze rozpali w piecu znowu drewnem,bo na dworze zimno a nie kupilismy jeszcze elektrycznego.Rozpalil od dolu i znowu kupa dymu gryzacego,wszedzie otwieralam okna.Zostawil,zeby sie tylko dopalilo i koniec.
    Juz latem studiowalam to forum o paleniu od gory,powiedzialam,ok,sprobujemy jeszcze raz jutro,ale od gory,maz zrobil oczy co ja wymyslam.
    Powiedzialam,jesli to ja mam palic w piecu,to ja rozpale,bo musze sie przeciez nauczyc.Piec zaladowalam samym drewnem,rozpalilam od gory,zero smrodu,(maz znowu wytrzeszczyl oczy)Gdy spalilo sie drewno oczyscilam piec,kolezanka uzyczyla mi 10 kg wegla i znowu proba.Wszystko ladnie,ale tu juz gdzies wkradl sie blad w paleniu,3 razy zagotowalo wode,maz szybko wyciagal zar,po czym temperatura spadala.
    Probowalam znalezc ten piec gdzies w necie,ale nie znalazlam identycznego,troche podobny jest.Przeczytalam,cala chyba lekture na temat palenia w piecu no i chyba wiem jak sie pali ale chcialabym abyscie mnie poprawili w razie czego,bo nadal sie boje jakis wybuchow itd.
    Nie znam nazw elementow pieca,dla mnie wszystko to klapki i tyle.
    Moj piec ma dwoje drzwiczek na gorze i na dole i z boku pieca na dole klapke ,ktora sie reguluje za pomoca sruby,z tylu przy kominie wajcha,ktora nawet nie wem jak ustawic,zeby bylo dobrze,teraz jest przekrecona maksymalnie w prawo.
    A teraz moze opisze jak u mnie przebiega palenie.No wiec zasypuje kociol weglem wiecej niz polowa kotla,w tym czasie mam dolne drzwiczki i klapke ze sruba otwarta na maksa,wajchy przy kominie nie ruszam w ogole.Na wegiel drewka,papier,rozpalka do grila.Powiem nawet,ze dosc szybko udaje mi sie rozpalic.Zamykam gorne drzwiczki,te na dole dalej otwarte.Po jakims czasie zagladam,jesli widze,ze drewno sie ladnie juz pali(w tym momencie troche dymu wydostanie sie na zewnatrz,czy tak ma byc?) ,to zamykam tez dolne drzwiczki,pozostaje juz tylko otwarta klapka z boku.Teraz juz tylko pilnuje temperatury,Temperatura idzie ku gorze powolutku,gdy dochodzi do 60 stopni,to klapke przymykam na ok.1 cm i tak trzymam te 60 stopni caly czas,juz woda sie nie gotuje.,w ten sposob ta klapka reguluje temperature.Ostatnio na takim zasypie palilo sie ok.15 godzin,super sprawa,ale i tak sie boje,wiec poprawcie mnie,jesli cos robie zle.
    I jeszcze jedno pytanie,czasem czuje w pomieszczeniu,gdzie stoi piec,gdy pali sie,czuje jakby zapach gazu takiego jak z kuchenki gazowej,co to takiego?Moze cos jest nie tak?Czujnik tlenku czadu i tak kupieProsze o odpowiedzi,dzieki i przepraszam,ze tak sie rozpisalam,ale to ze wzgledu na bezpieczenstwo mojej rodziny.
    Ostatnio edytowane przez mamaoli14 ; 18-10-2015 o 08:18

  6. #17906
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

  7. #17907

    Domyślnie

    No to gratuluję . Zajrzyj tu http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic...jak-nie-palic/
    i tu http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic...krok-po-kroku/ rozdział 1.3 najbardziej, choć całość jest naprawdę godna uwagi

  8. #17908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    mamaoli14, doczytałem w "historii", że masz bardzo małe mieszkanie -- 50m2. Dlatego zapewne ten "smok" gotuje wodę. Sugeruję zaprzyjaźnić się z meteo.pl i nauczyć się czym prędzej dobierać ilość opału w zależności od pogody. Ergo, na takie temperatury jakie mamy przez ostatnie 3-4 dni połowa pieca zasypana węglem (10kg) może być zbyt dużą dawką. Na taką pogodę ja sypię 8kg gdzie mam dom 140m2 i CWU 120L (a i tak upał się robi). Dodatkowo możesz "startować" piec bez uchylonej klapy głównej -- jedynie na bocznej, to spowoduje wolniejsze rozpalanie wkładu. Czy posiadasz przy tej klapce miarkownik (taki kikut z łańcuszkiem)? Jak już rozpalisz, to nie zaglądaj do środka (jeśli słychać "pracę" ognia), nic tam ciekawego nie znajdziesz a tylko zasmrodzisz dom. Czy czopuch i komin był sprawdzany pod kątem drożności?

    Zapach który czujesz może być spowodowany rozgrzewaniem elementów pieca, ale oczywiście koniecznie kup czujnik czadu i dwutlenku węgla. Nie żałuj pieniędzy na te urządzenia.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #17909
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje,ja nie wrzucilam cale 10 kg,moze ok.6 kg.Nie posiadam miarkownika,jest jedynie sruba..
    Startowac piec bez uchylonej klapy glownej czyli tej dolnej?
    He..He..ja nie zagotowalam wody,tylko maza stalo sie to dlatego,ze po rozpaleniu,maz nie zamknal dolnych drzwiczek,byly troche uchylone,temperatura ladnie trzymala 60 stopni,ale po pewnym czasie dolnymi drzwiczkami zaczal wydobywac sie dym,wiec zamknal dolne drzwiczki,ale otworzyl na maksa komin,klapka dolna boczna tez na maksa otwarta,teraz wiem,ze napewno to bylo przyczyna zagotowania wody,a pozniej to juz w ogole wszystkie drzwiczki pootwierane ,no to jak moglo sie nie zagotowac???!!!Maz wyjechal,ja wyczytalam juz wszystkie chyba strony odnosnie palenia,no i nie gotuje wody,
    A prosze zerknijcie na moj piec,czy napewno moge w nim palic od gory????
    Aha a gdzie znajduje sie czopuch???
    Ostatnio edytowane przez mamaoli14 ; 18-10-2015 o 09:26

  10. #17910

    Domyślnie

    Czopuch to ta rura z tyłu do komina, z wajchą do szybra.

  11. #17911

    Domyślnie

    Dodam jeszcze to: http://www.termixplus.pl/kotly_weglo...&prid=0&wid=57
    jeśli to taki kocioł, to nadaje się do palenia od góry.

  12. #17912
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Tak,to ten kociol,tylko,ze na tej stronce w tym kotle jest sterownik,ja chyba nie mam tego lub nie widze....

  13. #17913
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    ,z tylu przy kominie wajcha,ktora nawet nie wem jak ustawic,zeby bylo dobrze,teraz jest przekrecona maksymalnie w prawo.
    To bardzo istotna sprawa z tego powodu moze wlasnie dymic z kotła przepustnice ustawic lepiej i bezpieczniej zawsze na otwarte na całe

  14. #17914

    Domyślnie

    Cytat Napisał bystrych Zobacz post
    Witam dawno tu nie zaglądałem .
    Buczots. Z opisu wynika że kocioł masz podobny do mojego . Jeżeli tak jest to taka konstrukcja kotła umożliwia to że nie trzeba robić żadnych dziur w drzwiczkach od popielnika bo sama klapka dmuchawy z powodzeniem je zastępuje . Wystarczy do niej podłączyć miarkownik / mechaniczny lub elektroniczny / Przeróbka jest prosta i mało inwazyjna . Zobacz jak to wygląda na zdjęciach z mojego postu na str. 823 Widać tam że miarkownik jest podłączony do przepustnicy którą zrobiłem ale wcześniej był tak samo podłączony do orginalnej klapki od dmuchawy którą wykorzystywałem jako przepustnica powietrza ,sama dmuchawa była na stałe wyłączona . Dzięki tym prostym sposobom zapanujesz nad kotłem . Wtedy palenie od góry będzie łatwe i wydajne .
    kocioł mam zupełnie inny ale pomysł żeby dmuchawe zastąpić klapką podpiętą do miernika nie jest zły, tylko czy da to taki sam efekt ? bo u mnie kanał z wiatraka nie jest jakoś strasznie duży i czy będzie taki sam "ciąg" jak przy klapce przy popielniku ?? Ta klapka do wentylatora to taka sama jak do popielnika ma być ? bo orginalnie żadnej klapki tam nie ma wogóle widzę że tam masz doprowadzoną jakąś rurę ?
    Ostatnio edytowane przez Buczots ; 18-10-2015 o 15:15

  15. #17915
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    To bardzo istotna sprawa z tego powodu moze wlasnie dymic z kotła przepustnice ustawic lepiej i bezpieczniej zawsze na otwarte na całe
    Hmmm....tylko nie wiem,jak wyglada ta wajcha tzn.w ktora strone ma byc odwrocona,gdy jest otwarta ,a w ktora strone,gdy jest przymknieta.

  16. #17916

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamaoli14 Zobacz post
    Hmmm....tylko nie wiem,jak wyglada ta wajcha tzn.w ktora strone ma byc odwrocona,gdy jest otwarta ,a w ktora strone,gdy jest przymknieta.
    Na 99% szyber jest tak położony w czopuchu, jak rączka pokazuje. Na 100% to musisz otworzyć górną wyczystkę i zajrzeć. Oczywiście na wygaszonym kotle

  17. #17917
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    [QUOTE=Buczots;6970789]kocio
    Bez obawy, na pewno kanał z pod popielnika do dmuchawy ma wystarczający prześwit . Sama klapka nie musi być duża a na pewno taką dokupioną lub dorobioną jest o wiele łatwiej zamontować w miejscu dmuchawy jeżeli w orginalnym wiatraku jej nie masz niż robić niepotrzebnie dziurę w drzwiczkach popielnika i zaślepiać istniejący kanał .To wg. mnie taka trochę syzyfowa robota . Co do rury spiro to opisałem jej znaczenie , odpowiedź znajdziesz na str. 825 obecnie mogę powiedzieć że patent się sprawdził , jestem zadowolony .
    Ps. Tak na marginesie miernik i miarkownik to dwa różne urządzenia , klapkę podpinasz do miarkownika a nie do miernika .
    Dom podpiwniczony 150m2 ocieplony 8cm styropianu, strop 15cm wełny , ogrzewanie węglowe. Kocioł zasypowy Defro Optima Komfort Plus 15kW sterowany miarkownikiem. CO – instalacja grawitacyjna, zawór 4D , grzejniki panelowe. CWU - bojler 100L dwupłaszczowy z dodatkową podwójną wężownicą sterowany w zależności od warunków z trzech źródeł CO, prąd, solar.

  18. #17918
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaarecki Zobacz post
    A próbowałaś na stronie firmowej producenta ?, tam są wszystkie piece w widoku i w przekroju. Jak znajdziesz ten który masz u siebie to podaj linka do niego i koledzy pomogą Ci już dokładnie.
    Powodzenia.
    http://e-kociol.pl/pl/p/Kociol-TERMI...BKW-G-0%2C6/98
    To ten

  19. #17919
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    To bardzo istotna sprawa z tego powodu moze wlasnie dymic z kotła przepustnice ustawic lepiej i bezpieczniej zawsze na otwarte na całe
    Dzis troszke rozpalilam w piecu na przymknietej przepustnicy a otwarta na maxa boczna klapka,dolne drzwiczki mialam lecitko przymkniete,z tych drzwiczek zaczal sie wydobywac dym,wiec otworzylam przepustnice,dym zniknal.Poosiagnieciu na piecu 60 stopni,przymknelam boczna dolna klapke na srube na ok.1,5 cm.Kurcze,ale temperatura dalej rosla,doszla do 80,wystraszylam sie,ze jeszcze chwila i bedzie sie gotowac,wiec znowu przymknelam przepustnice i calkiem dolna klapke,teraz spada temperatura.Czy mialam zostawic przepustnice calkiem otwarta a tylko zamknac klapke,podpowiedzcie,caly czas sie ucze.

  20. #17920
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    usmiechniety

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witaj
    mam taki sam piec i podobnej wielkości mieszkanie ,u mnie sprawdza sie doskonale ,polecam zakup miarkownika elektronicznego Unister ,dobrze współpracuje z tym kotłem i nie ma problemu z montażem.
    Używam tego zestawu od 5 lat ,doświadczalnie najlepiej pali się węgiel orzech o kaloryczności 26-28 kj. W póżniejszym czasie możesz pokusić się o dorobienie klapki na powietrze wtórne i kierownicę ,ale i bez tego całkiem fajnie pracuje .
    W mrozy zasypuję do pełna ok 10 kg ,które pali sie ok 20 godzin .W dni cieplejsze to 1/3 wsadu
    Miarkownik mam ustawiony na 45 stopni i jest to dla mnie nastawa optymalna.Aby uniknąc niedopałków na ruszt wodny dopasowałem ruszt żeliwny .
    W takiej konfiguracji obsługa zajmuje 15 minut na dobę temperatura w domu ok 23 stopni.
    Zużycie węgla na sezon przy pełnym komforcie cieplnym ok 1200 kg.
    Zaprzyjażnij sie z kociołkiem a będziesz miała komfort i ekonomie
    Dodam ,że z komina dymu prawie nie ma ,a po sezonie z komina wybieram wiaderko białego popiołu.....

Strona 896 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony