dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 907 z 998
Pokaż wyniki od 18.121 do 18.140 z 19943
  1. #18121

    Domyślnie

    Lada chwila ekogroszek powinien być, to sprawdze.

  2. #18122

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro_t Zobacz post
    tak te resztki wyglądaja na ruszcie:
    Czy odpopielałeś przed zrobieniem zdjęcia? Bo wydaje się, że tak. To może być, że na sam koniec brakuje ciagu, aby te resztki koksu dopalić.

  3. #18123

    Domyślnie

    --> malgos1
    Czy próbowałaś rozpalić na mniejszej ilości miału, czyli 1/2 czy 1/3 zasypu?

  4. #18124
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malgos1

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Brzeziny Kolonia
    Kod pocztowy
    42-263
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak, dzisiaj właśnie, bo to przyszło mi do głowy, że brak powietrza, skoro od dołu zostaje mi niespalony miał i żar.
    Efekt taki, że wróciłam właśnie z pracy i się kaloryfery mam ciepłe.
    Więc jednak brak powietrza od dołu?
    I co powinnam teraz z tym zrobić?

  5. #18125

    Domyślnie

    Na jakim biegu pracuje u Ciebie pompa obiegowa?(zbyt wysoki bieg może wychładzać kocioł)
    Miałem podobne objawy,zmniejszyłem bieg na 1 i teraz wypala mi się całkowicie

  6. #18126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malgos1

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Brzeziny Kolonia
    Kod pocztowy
    42-263
    Posty
    6

    Domyślnie

    ustawiałam na 15, 20, 25, aż do 50. Kombinowałam poprostu i na każdym było podobnie. Poniżej 15 nie zeszłam.
    Od niedzieli mam stary wentylator, najzwyklejszy, ogień pali się powoli i spokojnie.
    A w protonie jednak podmuch był dużo silniejszy.

  7. #18127

    Domyślnie

    Chyba będę musiał kupić tę dmuchawę z klapką. Rozpalilem wczoraj okolo godziny 15. Włożyłem kawalek klocka na dół i resztę ekoroszka ( Perły). W sumie około 1.5 worka. Rozpalilem. Teoche musiałem biegać do pieca,żeby odpowiednio regulować drzwiczki. Niestety na 18 jechałem do pracy. Lecz co godzinę dzwoniłem i pytałem jaka temperatura. Utrzymywała się do godziny 22 od 56stopni do 65. Wróciłem do domu. Było okolo 3 rano. W piecu sam popiół. Trochę taki twardy,spieczony. 1/4 tego co wrzucilem. A na piecu 28 stopni. Gdzie był błąd?

  8. #18128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Wszystko sie wypalilo? Czy zgaslo?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  9. #18129

    Domyślnie

    Wypalilo. Rano byl tylko popiół i spieki.

  10. #18130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    No to nie rozumiem po co ci dmuchawa. Jezeli chodzi ci utrzymywnie zadanej temperatury to potrzebny ci miarkownik a nie dmuchawa.
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 01-12-2015 o 19:26
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  11. #18131

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos1 Zobacz post
    ustawiałam na 15, 20, 25, aż do 50. Kombinowałam poprostu i na każdym było podobnie. Poniżej 15 nie zeszłam.
    Od niedzieli mam stary wentylator, najzwyklejszy, ogień pali się powoli i spokojnie.
    A w protonie jednak podmuch był dużo silniejszy.
    Chodziło mi o zmniejszenie biegu na pompie ,a nie na dmuchawie
    Ostatnio edytowane przez attex ; 01-12-2015 o 20:43

  12. #18132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No i fajnie, wg mnie to powinno wystarczyć. Mam nadzieję, że zaślepiłeś szparki pomiędzy szamotem oraz szamotem a ściankami pieca po bokach i od tyłu. Najlepiej jest zasypać je popiołem do testów. Chociaż ja miałem tak zrobić tylko do testów a potem zakleić zaprawą, ale jak tak zrobiłem dwa lata temu, tak już zostało i działa (tymczasowe rozwiązania zazwyczaj są nieśmiertelne).

    Teraz do testu zasyp węglem (do 1/3 wysokości szamotu), resztę dopełnij grubszym drewnem, szczelnie układając kolejne warstwy drewna do poziomu szamotu, na to parę listewek i dajesz z testem.

    Na deser czeka Cię dorobienie KPW.
    Nie bardzo mi wychodzi to palenie. Przyklad z dzisiaj:
    Rozpalone o 18.30: wiadro ok 10kg orzecha na to drewno papier i podpalenie. Godzina 19 40 stopni na piecu. W miedzy czasie temp maksymalna na piecu 54st. Godzina 21.30 na piecu 44st i temperatura spada. W piecu troche zaru.
    Nie wiem czy ja cos zle robie czy to piec jakis dziwny

    Pozeracz wegla normalnie...
    Ostatnio edytowane przez panus ; 02-12-2015 o 15:38

  13. #18133
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malgos1

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Brzeziny Kolonia
    Kod pocztowy
    42-263
    Posty
    6

    Domyślnie

    pompa cały czas na 1, a ma 3 biegi

    dzisiaj drugi dzień na starym wentylatorze, na razie się pali, tyle tylko, że nie wypaliło się wczoraj do końca.
    Zobaczę jutro rano jak sytuacja.

  14. #18134

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    No to nie rozumiem po co ci dmuchawa. Jezeli chodzi ci utrzymywnie zadanej temperatury to potrzebny ci miarkownik a nie dmuchawa.
    A dmuchawa nie jest łatwiejsza do utrzymania temperatury? Nie wiem co to do końca miarkowanik, ale myślę,że mogę go do mojego pieca dopiąć, bo te małe uchylane przy drzwiczkach dolnych drzwiczki mają taki pręcik i na końcu mała dziurka, a na górze pieca po prawej stronie taka zaślepka jakby. Można gdzieś coś takiego kupić?

  15. #18135

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś stosuje w kociołku GS jakieś udziwnienia np. https://www.youtube.com/watch?v=eceVJcpvaC8 https://www.youtube.com/watch?v=Mqi4OmrPOuk https://www.youtube.com/watch?annota...&v=e6Vk4QhS23Q
    Te są moje. Myślę że pomagają w lepszym spalaniu. Jak macie coś innego np. zawirowywacze, cegły szamotowe, to chętnie poczytam przetestuję.

  16. #18136

    Domyślnie

    Mam takie pytanie do instalatorów CO lub kogoś kto zna temat. Zawór zwrotny, ten do pompy CO, nie zawsze załączy się przy starcie pompy. Pompa działa na 2 biegu, filtr czysty, instalacja 2-letnia, dzieje się tak od nowości, zwłaszcza przy szybkim nagrzewaniu wody.Tu https://www.youtube.com/watch?v=eceVJcpvaC8 w 6.30 min. filmu jest ten zawór pokazany. Pytanie mam takie: czy to wada fabryczna, czy za duży zawór, czy coś innego. Raz zagotowałem wodę, ale działo się tak też przed zagotowaniem.

  17. #18137
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malgos1

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Brzeziny Kolonia
    Kod pocztowy
    42-263
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Jeżeli jest sprawna wentylacja to nie ma potrzeby otwierania okna.

    Odpowiedź na"czy za duże otwory?" będziesz miała oczywistą jeśli po przytkaniu otworów sytuacja się poprawi.

    I tak jak kolega napisał, no może nie błoto ale wilgotny miał zdecydowanie lepiej się pali
    Dzięki za wszystkie rady. Dzisiaj wygląda tak:
    zatkałam co drugi otwór śrubkami
    założony stary wentylator, który ledwo dyszy (w niedzielę powrócę do DM120 z klapką i zobaczymy co będzie się działo)
    miał delikatnie zmoczony
    i... pali się
    jeszcze zobaczę jutro czy wypali się do końca,
    ale już mam ciepło.
    Sterownik ma wszystkie ustawienia fabryczne.

  18. #18138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał panus Zobacz post
    Nie bardzo mi wychodzi to palenie. Przyklad z dzisiaj:
    Rozpalone o 18.30: wiadro ok 10kg orzecha na to drewno papier i podpalenie. Godzina 19 40 stopni na piecu. W miedzy czasie temp maksymalna na piecu 54st. Godzina 21.30 na piecu 44st i temperatura spada. W piecu troche zaru.
    Nie wiem czy ja cos zle robie czy to piec jakis dziwny
    Pozeracz wegla normalnie...
    Jakie temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach wtedy były? Jaki to dom, powierzchnia, ocieplenie, etc.?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #18139

    Domyślnie

    U
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jakie temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach wtedy były? Jaki to dom, powierzchnia, ocieplenie, etc.?
    Dom parterowy z poddaszem uzytkowym. Lacznie 140m2. Swiezo zamieszkaly praktycznie. Ocieplony styropianem 10cm 1.5roku temu. Poddasze ocieplone welna 15cm. Brak drzwi wewnetrznych. Ok30m2 podlogowki. Temperatura ok 18 stopni

  20. #18140

    Domyślnie

    Czyli norma. Poczytaj posty kolegi kalejdoskop.

Strona 907 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony