dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 908 z 998
Pokaż wyniki od 18.141 do 18.160 z 19943
  1. #18141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał panus Zobacz post
    Dom parterowy z poddaszem uzytkowym. Lacznie 140m2. Swiezo zamieszkaly praktycznie. Ocieplony styropianem 10cm 1.5roku temu. Poddasze ocieplone welna 15cm. Brak drzwi wewnetrznych. Ok30m2 podlogowki. Temperatura ok 18 stopni
    Świeżo zamieszkały, w sensie "nowy" i pierwszy raz zamieszkały, czyli może być "mokry"? Jeśli tak, to nie ma w tym nic dziwnego że wciąga ciepło nosem.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #18142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał bart1500 Zobacz post
    A dmuchawa nie jest łatwiejsza do utrzymania temperatury? Nie wiem co to do końca miarkowanik, ale myślę,że mogę go do mojego pieca dopiąć, bo te małe uchylane przy drzwiczkach dolnych drzwiczki mają taki pręcik i na końcu mała dziurka, a na górze pieca po prawej stronie taka zaślepka jakby. Można gdzieś coś takiego kupić?
    opcje masz trzy:
    - miarkownik analogowy wkręcany w płaszcz wodny np: http://allegro.pl/miarkownik-ciagu-d...508078089.html
    - miarkownik elektroniczny podpinany do sterownika zamiast dmuchawy np: http://bolecki.pl/pl/oferta/19-elekt...wnik_ciagu_mci - nie z każdym sterownikiem działa
    - miarkownik elektroniczny z wbudowanym sterownikiem - http://allegro.pl/elektroniczny-miar...749505149.html
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  3. #18143

    Domyślnie

    Analogowy w zupełności (chyba) wystarczy. No chyba,że jakaś przewaga nad pozostałą dwójką jest.

  4. #18144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Świeżo zamieszkały, w sensie "nowy" i pierwszy raz zamieszkały, czyli może być "mokry"? Jeśli tak, to nie ma w tym nic dziwnego że wciąga ciepło nosem.
    No świeżo zamieszkały. Wszystkie mokre czynności tynki itp były robione ok 1.5roku temu. Było częsciowo palone na potrzeby schnięcia tego wszystkiego i dodatkowo przepalane co jakiś czas od tamtej pory. Teraz od około 3 tygodni palone ok 12h na dobę. Wygrzany to on nie jest z tym się zgodzę. Z dnia na dzień widzę że temperatura się podwyższa (niewiele ale jednak). Jak długo może potrwać wygrzanie takiego domu ? No i z drugiej strony no dobra "ciepło wciąga nosem" ale cyz to pokrywa się z tym spalaniem 10kg/3h czy to już odrębna kwestia ?

  5. #18145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Skoro się podwyższa, to widać jeszcze potrzebuje ciepła. Grzej cyklicznie, wentyluj. Jak ustabilizujesz, to podaj wartość jaką konsumuje piec i będzie się można do tego odnieść. Ps. Czemu wstawiłeś tak ogromnego "śmieciucha" do nowego domu? Rozumiem, że to jakieś przejściowe rozwiązanie?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #18146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Skoro się podwyższa, to widać jeszcze potrzebuje ciepła. Grzej cyklicznie, wentyluj. Jak ustabilizujesz, to podaj wartość jaką konsumuje piec i będzie się można do tego odnieść. Ps. Czemu wstawiłeś tak ogromnego "śmieciucha" do nowego domu? Rozumiem, że to jakieś przejściowe rozwiązanie?
    To wina rodziców gdyż to ich dom... instalator który robił hydraulikę i C.O taki kocioł doradził. Gdybym kiedyś wiedział o tym wszystkim i znał to forum to na pewno bym im odradził ten piec i wybrał coś lepszego. A tak to wyszło jak wyszło i trzeba w nim palić

  7. #18147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    10 kg w 3h przy dodatnich temperaturach i w domu 18*C to masz coś grubo nie tak no chyba że brunatnym palisz. Ja dwa lata temu też wygrzewałam nowy dom(123m2 uż, po podłogach 160m2) i zużyłem może ze 30% więcej opału niż teraz ale w domu minimum 23-24*C przy grubych mrozach(na obecną chwilę przepalam używając 6-8kg na dobę). Swoją drogą trochę zbytnio przyoszczędziłeś przy ociepleniu zwłaszcza na poddaszu powinno być 2 x tyle co masz teraz. Jak rozwiązane masz ogrzewanie podłogowe (oddzielny układ z mieszaczem czy zrobione na powrocie z grzejników)? podłoga jak jest ocieplona?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  8. #18148

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    10 kg w 3h przy dodatnich temperaturach i w domu 18*C to masz coś grubo nie tak no chyba że brunatnym palisz. Ja dwa lata temu też wygrzewałam nowy dom(123m2 uż, po podłogach 160m2) i zużyłem może ze 30% więcej opału niż teraz ale w domu minimum 23-24*C przy grubych mrozach(na obecną chwilę przepalam używając 6-8kg na dobę). Swoją drogą trochę zbytnio przyoszczędziłeś przy ociepleniu zwłaszcza na poddaszu powinno być 2 x tyle co masz teraz. Jak rozwiązane masz ogrzewanie podłogowe (oddzielny układ z mieszaczem czy zrobione na powrocie z grzejników)? podłoga jak jest ocieplona?
    Węgiel rzekomo polski z kopalni Wesoła - Orzech. Podłoga to coś ok 10-12cm. Strop to ok 8cm.
    Co do oszczędności to niestety wiem ale w takim stanie został zakupiony ten dom i były już położone płyty GK.
    Co do podłogówki to jest ona na zasilaniu tak jak grzejniki tylko z dodtakową pompką i termostatycznym zaworem mieszającym ATM AFRISO

  9. #18149

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    opcje masz trzy:
    - miarkownik analogowy wkręcany w płaszcz wodny np: http://allegro.pl/miarkownik-ciagu-d...508078089.html
    - miarkownik elektroniczny podpinany do sterownika zamiast dmuchawy np: http://bolecki.pl/pl/oferta/19-elekt...wnik_ciagu_mci - nie z każdym sterownikiem działa
    - miarkownik elektroniczny z wbudowanym sterownikiem - http://allegro.pl/elektroniczny-miar...749505149.html
    A kolego, to się sprawdzi, jak do tego,żeby się paliło muszę też górne drzwiczki, uchylać? Znaczy nie drzwiczki, tylko taką osłonę na nich.
    Ostatnio edytowane przez bart1500 ; 04-12-2015 o 05:04

  10. #18150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał bart1500 Zobacz post
    A kolego, to się sprawdzi, jak do tego,żeby się paliło muszę też górne drzwiczki, uchylać? Znaczy nie drzwiczki, tylko taką osłonę na nich.
    Podanie PW przez drzwiczki zasypowe znacząco poprawia proces spalania. Mając taki otwór w drzwiczkach nawet bym się nie zastanawiał, ba myślałbym o dorobieniu KPW aby powietrze to lepiej natleniało górę zasypu.

    Nie podałeś nam info jaki dokładnie kocioł miałowy posiadasz. Jeśli posiadasz wewnątrz komory zasypowej otwory napowietrzające to jeśli nie palisz miałem to je zaślep. Przy węglu czy drewnie nie spełniają swojej roli.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  11. #18151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Motce*

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario1969/1 Zobacz post
    Motka jeżeli palisz od góry to rosnąca temp spowodowana jest lewym powietrzem od dołu.
    Sprawdź uszczelki na drzwiach, docisk klapki PG, Powietrze od dołu może powodować zamontowany ruszt ruchomy-tzn dziury w obudowie kotła. Oglądnij dookoła spód kotła noże być niechlujnie pospawany. Ostatecznie zorientuj się w temacie RCK -Regulator ciągu kominowego.
    Założyłem RCK i wygląda na to że jest elegancko. Ustawiłem pomiędzy 15-20Pa i jest prawie cały czas na maksa otwarty podczas palenia tzn że ciąg był sporo za duży. Na czopuch teraz można rękę trzymać a wcześniej był bardzo gorący.
    Dzięki za porady.

  12. #18152

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Podanie PW przez drzwiczki zasypowe znacząco poprawia proces spalania. Mając taki otwór w drzwiczkach nawet bym się nie zastanawiał, ba myślałbym o dorobieniu KPW aby powietrze to lepiej natleniało górę zasypu.

    Nie podałeś nam info jaki dokładnie kocioł miałowy posiadasz. Jeśli posiadasz wewnątrz komory zasypowej otwory napowietrzające to jeśli nie palisz miałem to je zaślep. Przy węglu czy drewnie nie spełniają swojej roli.
    PW, czyli powietrze wtórne, a KPW? co to za wynalazek? Kocioł górnego spalania. Żadnych dziurek nigdy nie zauważyłem. Nie wiem jak ten piec opisać..

  13. #18153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    http://czysteogrzewanie.pl/technika/...nienia-kotlow/

    Poszukaj swojego kotła w gógle.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #18154

    Domyślnie



    To tabliczka z pieca. Nie mogę go znaleźć na googlach, ale to coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Keller_KW_14.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	339553

    Tyle,że mój ma (miał) dmuchawę.

  15. #18155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Keller KWS to raczej coś takiego, ze sterownikiem i dmuchawą

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Keller-KWS-NOWY-MODEL-2013.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	6,2 KB
ID:	339560

    Na Twojej fotce jest Keller KW (i tam chyba widać rozetkę PW w górnych drzwiczkach). Jeśli to są kotły różniące się od siebie tylko automatyką, to możesz dokupić drzwiczki zasypowe od kotła KW (ja tak zrobiłem do zębca) -- albo zlecić wycięcie dziury w swoich przez ślusarza -- i może Ci dorobi KPW od razu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #18156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    @bart

    możesz kupić gotowca,wyciąć odpowiedni otwór i przykręcić,klapkę miarkownika ciągu również.



    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...o&bi_c=Product

  17. #18157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Keller KWS to raczej coś takiego, ze sterownikiem i dmuchawą

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Keller-KWS-NOWY-MODEL-2013.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	6,2 KB
ID:	339560

    Na Twojej fotce jest Keller KW (i tam chyba widać rozetkę PW w górnych drzwiczkach). Jeśli to są kotły różniące się od siebie tylko automatyką, to możesz dokupić drzwiczki zasypowe od kotła KW (ja tak zrobiłem do zębca) -- albo zlecić wycięcie dziury w swoich przez ślusarza -- i może Ci dorobi KPW od razu.
    No właśnie wiem,że na fotce to Keller KW, to chyba mieszaniec, trochę z tego, trochę z drugiego. Mój wygląda jak ten na zdjęciu( na tym, które ja wrzuciełem), tyle,że ma dmuchawę. No i tę, jak mówisz, rozetkę.
    Ostatnio edytowane przez bart1500 ; 04-12-2015 o 20:40

  18. #18158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolanin Zobacz post
    @bart

    możesz kupić gotowca,wyciąć odpowiedni otwór i przykręcić,klapkę miarkownika ciągu również.



    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...o&bi_c=Product
    I to będzie się uchylać razem z dolną klapką?

  19. #18159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Dolna klapka uchyla się jak jest podpięta pod miarkownik.
    KPW reguluje się ręcznie,w 1 fazie palenia 3-4h powinna być otwarta całkowicie,pozniej w fazie koksu jak żar zejdzie do poziomu rusztu minimalnie,za to więcej pow. z pod popielnika.
    Najlepiej jak poczytasz i zapoznasz się z tym zagadnieniem,inaczej niczego nie zrozumiesz.
    Jeszcze jedno,jak masz regulowaną rozetę w drzwiczkach zasypowych,zakup KPW jest zbędny.
    To tyle,z tematem palenia od góry zapoznaj się sam.
    Powodzenia.

  20. #18160

    Domyślnie

    Czyli tak samo rozetka w pierwszych 3-4 godzinach całkowicie, tak? A potem minimalnie?

    Teraz zostaje wybór kupna miarkownika. Ceny są różne, od 70, do 100 pare złotych. Warto dołożyć te parę groszy?

Strona 908 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony