dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 917 z 998
Pokaż wyniki od 18.321 do 18.340 z 19943
  1. #18321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pahlawi Zobacz post
    Coś jest źle, ale co, co robię źle?
    Wg mnie nadal zbyt dużo pakujesz węgla -- 18kg na jeden zasyp to piekielnie dużo. Ponownie zatem, zmniejsz jeszcze po bokach komorę. To raz. Ustaw klapkę PG tak, aby nie domykała się całkowicie (zostaw na stałe ze 2mm, ogólnie musisz znowu potestować i empirycznie dobrać jaka wartość nie zatrzyma palenia), bo ewidentnie gaśnie zasyp w wyniku nadmiernego gazowania, co w konsekwencji skutkuje fukaniem. To dwa. Czy po zamontowaniu KPW nadal wywala spaliny do kotłowni przez górne drzwiczki?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #18322
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Lepsza KPW niż poprzednia. Jest jednak jak napisałem, że fukanie nie ustanie po poprawieniu KPW.
    Myślę (mam nadzieję), że czopuch masz otwarty na maxa, cug dobry, a węgiel wielkości pudełek zapałek - nie paczek . Gdyby KPW gasiło płomień to komora dobrze byłaby przewietrzona. Powtarzam miarkownik podaje zbyt dużo powietrza od spodu co powoduje, że dosłownie w pewnym okresie czasu cały zasyp gazuje,a tak nie powinien, idealnie byłoby na górze koks w połowie gazujący węgiel na dole sam węgiel. Przy mocno gazującym zasypie brak jest tlenu (PW) do spalania w trybie ciągłym lub przewietrzeniu komory ( tu dymieniu z komina). Zasypowce to kotły obsługowe. Rolą palacza przy węglu koksującym jest co najmniej 2 krotna obsługa np u mnie :1. Początek mało PG dużo PW 2.w połowie Dużo PG zamknięcie PW. Jeśli nie zrobię pkt. 2 mam 1/3 kotła koksu.
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 29-12-2015 o 11:26
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  3. #18323
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pahlawi

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Suwaki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    Myjk Czy po zamontowaniu KPW nadal wywala spaliny do kotłowni przez górne drzwiczki?
    Fuka na kotłownie przez KPW i przez dolną klapkę PG. Klapka otwarta na 1,5 (zwiększę, oby tylko nie rozpalało cały czas i oby temp nie rosła). Mogę dołożyć cegły tylko z jednej strony, tyle mam, ale to mi zmniejszy stałopalność, a ja nie mogę rozpalać 2 raz rano przed pracą.

    Kod:
    Mario1969/1:1. Początek mało PG dużo PW 2.w połowie Dużo PG zamknięcie PW. Jeśli nie zrobię pkt. 2 mam 1/3 kotła koksu.
    Też o tym myślałem, że po rozpaleniu jak minie te 6, 7 godzin, zwiększę podniesienie klapki PG, bo podejrzewam, że zostanie dużo niespalonego węgla/koksu.

    Nie da się chyba u mnie zrobić tak, żeby cały czas się paliło, a temp by nie rosła, przynajmniej ja tak nie umiem. Może zmniejszenie o połowę komory coś by dało, ale wtedy zasyp starczy min góra na 9 h, a to trochę mało.

    QIMTrzeba będzie trochę posiedzieć w kotłowni
    Zanika ciąg kominowy, na skutek zgaszenia płomienia na górze zasypu
    Połączenia komina są szczelne, już mówiłem, komin ani nie zapchany, czopuch też. Temp. z czujnika zgadza się do temp. wody wychodzącej z kotła bo mam tam termometr. Jedynie co, to może węgiel, ale nie powinien, bo na 2 rodzajach próbowałem.

    Powiedzcie mi jedno. Jak klapka PG będzie uchylona po zamknięciu przez miarkownik (np. na te 2mm) w taki sposób, że temp nie będzie rosła , a po jakimś czasie zacznie spadać, to jest to normalne, czy tak nie powinno być?

  4. #18324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pahlawi Zobacz post
    Nie da się chyba u mnie zrobić tak, żeby cały czas się paliło, a temp by nie rosła, przynajmniej ja tak nie umiem. Może zmniejszenie o połowę komory coś by dało, ale wtedy zasyp starczy min góra na 9 h, a to trochę mało.
    Rzecz w tym, że paradoksalnie mniej może starczyć na dłużej, bo spalisz wszystko, a teraz tylko kisisz niepotrzebnie opał i większość wywalasz kominem. Zresztą masz to zrobić głównie do testu, żeby zobaczyć jak się wtedy opał i piec zachowuje.

    Ps. Czy ta KPW trafia w obecny środek zasypu? Wygląda że daje gdzieś w tył.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #18325
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pahlawi

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Suwaki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Rzecz w tym

    Ps. Czy ta KPW trafia w obecny środek zasypu? Wygląda że daje gdzieś w tył.
    Tak jak radził LastRico, przymocowałem KPW, węgla tyle, jak mowił wsadziłem kijek i jest środek, może 2 cm w stronę drzwiczek zasypowych, ale nie więcej. Tylko że jak przykładam rękę przy zamkniętych drzwiczkach, to słabo czuje ten powiew przez tą KPW.
    Zrobię jak radzisz, ale tak jak pisałem mogę zmniejszyć jedynie jedną stronę, bo tylko tyle mam cegieł i to do testu też bez zaprawy?
    Co z tym pytaniem
    Powiedzcie mi jedno. Jak klapka PG będzie uchylona po zamknięciu przez miarkownik (np. na te 2mm) w taki sposób, że temp nie będzie rosła , a po jakimś czasie zacznie spadać, to jest to normalne, czy tak nie powinno być?

  6. #18326
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pahlawi Zobacz post
    Tak jak radził LastRico, przymocowałem KPW, węgla tyle, jak mowił wsadziłem kijek i jest środek, może 2 cm w stronę drzwiczek zasypowych, ale nie więcej. Tylko że jak przykładam rękę przy zamkniętych drzwiczkach, to słabo czuje ten powiew przez tą KPW.
    Zrobię jak radzisz, ale tak jak pisałem mogę zmniejszyć jedynie jedną stronę, bo tylko tyle mam cegieł i to do testu też bez zaprawy?
    Co z tym pytaniem
    Powiedzcie mi jedno. Jak klapka PG będzie uchylona po zamknięciu przez miarkownik (np. na te 2mm) w taki sposób, że temp nie będzie rosła , a po jakimś czasie zacznie spadać, to jest to normalne, czy tak nie powinno być?
    Na początek powinno wystarczyć z jednej strony. Jak klapka się zamknie lub przymknie, to ilość gazów trafiających do spalania i dających ciepło się zmniejsza -- wiec naturalnym jest, że temperatura może zacząć w takim wypadku spadać. Dla Ciebie najistotniejsze jest teraz, o ile chcesz palić ekonomicznie i względnie czysto, aby zasyp nie gasł.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #18327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wg mnie nadal zbyt dużo pakujesz węgla -- 18kg na jeden zasyp to piekielnie dużo.
    Zależy od domu.
    U mnie aktualnie idzie około 22kg na zasyp. Przy dużych mrozach ładuję nawet 36kg.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #18328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Zależy od domu.
    U mnie aktualnie idzie około 22kg na zasyp. Przy dużych mrozach ładuję nawet 36kg.
    Oczywiście, ale skoro zasyp usypia, to widać musi być za dużo paliwa w stosunku do zapotrzebowania.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #18329

    Domyślnie

    Pahlawi w moim kotle w początkowym etapie palenia po zamknięciu klapki PP ciąg wzrasta, kocioł zasysa powietrze czym się da, trwa to przez jakiś czas, następnie się normuje na pewnym poziomie i tak ustabilizowany utrzymuje, przykład z teraz przy otwartej PP - 20Pa a po zamknięciu 28Pa. Z Twojego opisu wynika, że kocioł wręcz książkowo reaguje na pracę klapki. Nawet jeżeli część gazów jest nie spalona to ciąg powinien sobie z tym poradzić, później wg opisu, temp. CO maleje, można domniemywać, że spalin również, to skąd wtedy tyle gazu w kotle. Raz jedyny miałem podobne zdarzenie, fukało tak, że miałem wrażenie jakby potężny ciągnik zaparkował pod domem, powód, zawalony sadzami komin, sprawdź jednak całość drogi spalin.
    Palenie od góry ma właśnie taką zaletę, iż pozwala lepiej kontrolować a w efekcie wykorzystać produkty fazy gazowania. Oczywiście wielkość zasypu powinna uwzględniać gatunek, sortyment węgla, popyt na ciepło, ja teraz zasypuję 16kg, ustawiam 65C, węgiel bardzo słaby.

  10. #18330

    Domyślnie

    Część Tobie
    Przyszło mi do głowy, że zamiast sterowania szybrem może powinieneś sterować ciągiem albo założyć RCK?

  11. #18331

    Domyślnie

    Cześć MIQiem odpowiadam, myślę, iż to już koniec, taka częstotliwość rozpalania, czyli prawie 100% ilości dni grzewczych (ja palę b-k), popycha mnie do definitywnego porzucenia kotła zasypowego.
    I dlatego szyber, ta moja ostatnia deska ratunku. popracuje z nim do końca, regulacja ciągiem za pomocą sondy w kotle z miarkownikiem to nieporozumienie, cały czas działa i rejestruje, ale tylko dla sprawdzenia ile to wytrzyma, będę wiedział dla późniejszych prób z nowym kotłem.

  12. #18332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pahlawi Zobacz post
    Fuka na kotłownie przez KPW i przez dolną klapkę PG. Klapka otwarta na 1,5 (zwiększę, oby tylko nie rozpalało cały czas i oby temp nie rosła). Mogę dołożyć cegły tylko z jednej strony, tyle mam, ale to mi zmniejszy stałopalność, a ja nie mogę rozpalać 2 raz rano przed pracą.(...)
    Witam,
    walczyłem z przysypianiem kotła i fukaniem ze 4 lata i sobie nie poradziłem do końca... Teraz myślę że winny jest tez węgiel. te mocniejsze mocniej przysypiają i potem fuka po odgazowaniu.
    Tak mi się wydaje że najbardziej widoczne to było jak paliłem groszkiem, na orzechu było tego jakby mniej.
    Pomagał mi w wyeliminowaniu przysypiania tez sterownik bo np. na spr11 mogłem ustawić mocniejszą reakcję(otwarcie klapki) po spadku temperatury.

    Kup sobie może jakiś słabszy węgiel orzech II na próbę i zobacz albo rób jak niektórzy... sypali słabszy na dno i on po odgazowaniu szybciej wstawał.

  13. #18333
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yasko

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Zator
    Kod pocztowy
    32-640
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam ma ktoś ksgw Zgode 15kv??

    Bo chce pare zmian wprowadzic w kotle

    Tzn palnik ceramiczny mam juz projekt

    zawirowywacze tylko w ktorym miejscu je ustawić?

    teraz grzejąć okoólo 500m3 w stuletnim domu pale 20-25kg na dobe jak to oceniacie ?

  14. #18334

    Domyślnie

    Zajrzyj kolego na forum o ekonomicznym spalaniu paliw stałych.

    Dzięki Juzef za kolejny świetny artykuł http://czysteogrzewanie.pl/2015/12/n...garnka-patrzac
    Teraz zaczyna być jasne, dlaczego niektóre kotły GS pracują przy przewadze powietrza wtórnego, a po skoksowaniu operator zwiększa PG a zmniejsza PW.

  15. #18335
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Koledzy i Koleżanki, już za parę godzin pożegnamy mijający 2015 rok.
    Dla jednych był dobry, dla innych mógłby być lepszy - jak to w życiu.
    Nadeszła pora by złożyć Wam najlepsze życzenia noworoczne, zatem
    zdrówka, zdrówka i jeszcze raz pieniędzy!!!


    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2016 ROKU!!!



    Szczerze życzy:
    Last Rico
    beton wiąże ludzi...

  16. #18336
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, dzięki Last Rico
    i wzajemnie.
    Również życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2016cie.
    Pozdrawiam.

  17. #18337
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    QIM,a taka prosta konstrukcja pieca do drewna,może być
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...i%C4%87/page-2
    post 39
    Tak to wygląda praktycznie w zimie
    https://www.youtube.com/watch?v=qlkS2niAwTA
    a tak w lecie
    https://www.youtube.com/watch?v=w3BORHtC7MM
    Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia i szczęscia w Nowym 2016 Roku.

  18. #18338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Pytanie czy zmniejszyło się zużycie paliwa paląc od góry w stosunku do "standardowego" palenia. Kopci, bo musisz dorobić powietrze wtórne i zapewne znacznie ograniczyć moc kotła, o 50% na początek.
    Witam,czyli wyłożyć go w środku cegłom szamotową ?

  19. #18339
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczka662

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Rozpalałeś już choć raz od góry? Jakie wyniki?
    Myjk uczy tu ludzi palic w piecu i innych się pyta ,,czy paliliłeś już od góry ,, on od kilku lat już tak pali , tylko ma jeden problem zawsze mu fuka , ale ma na to radę leje brechą w piec, pomaga ale na krótko tylko nie wie ze to wina słabego rodzaju węgla ,, postów pisze setki, a sam nie potrafi wyciągnąć odpowiednich wniosków z postów opisanych co do jakości dobrego węgla , pisanych przez innych
    Palę od góry już wiele lat , zawsze dobry orzech 1 gat , przy zasypie ok 28 kg popiołu wybieram mniej jak pół małej weglarki , proces palenia trwa ok 48 h na piecu 13 KW owszem ogrzewana jest nie wielka powierzchnia bo mieszkanie 70 m ale liczy się fakt że 1- przez 48 h nie schodzę do piwnicy ani razu 2 - przez 48 h jest stała temper, na piecu ok 60 st, co daje przy obecnych mrozach temp. w domu na poziomie 23 stopni miałem robione z ciekawości próby palenia resztką starego węgla gorszego gat. odkopanego ze starszych zapasów i efekt marny palenie o wiele godzin krótsze oraz połowa popiołu i skamieniałego węgla niedopalonego wybierana, Dlatego jak chcesz mieć zadowolenie z palenia i nie mieć fukania z pieca nie pal słabej jakości węglem bo są to pozorne oszczędności ,
    Ostatnio edytowane przez paczka662 ; 03-01-2016 o 09:26

  20. #18340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Paczka Cytuję tobie twoje posty
    3.01.2016
    Palę od góry już wiele lat , zawsze dobry orzech 1 gat , przy zasypie ok 28 kg popiołu wybieram mniej jak pół małej weglarki , proces palenia trwa ok 48 h na piecu 13 KW owszem ogrzewana jest nie wielka powierzchnia bo mieszkanie 70 m ale liczy się fakt że 1- przez 48 h nie schodzę do piwnicy ani razu 2 - przez 48 h jest stała temper, na piecu ok 60 st, co daje przy obecnych mrozach temp.
    26.01.2015
    Zapraszam do mnie na 2 dni, Ty kładziesz jeden tysiąc zł na piec i ja,,, jak pali się na zasypie całym czyli ok, 18 kg mniej jak 40 h zabierasz moje tysiąc zł , jak pali się 35- do 40 h ja zabieram twoje tysiąc złotych, / z racji że obecnie palę bez przerw, czyli po wygaśnięciu natychiast zasyp i rozpalenie kolejnego pieca , na kolejne dwa dni / w mieszkamiu jest tak ciepło ze temperatura jest nie mniejsza jak 23 do 24 stopni --- w zwiąsku z tym zostało zrobione 1, zmiejszony dolot powietrza w górnych drzwiszkach / czyytaj u innych kiierownica/ oraz na miarkowniku ustawienie na max 55 stop[ni, --- co wg, praw fizyki wydłuża proces palenia,

    8.12.2013 specjalnie dla ciebie Tom1000k jak i kolegi ,,Myjk ,, zabawiłem się w ważenie węgla w wiaderku, i tak dzisiaj jest niedziela o godz, 16 ,, zasypałem tym razem po samą bandę - czyli pod drzwiczki zasypowe i weszło 18 kg zapalane od góry miarkownik ustawiony na 58 /wcześniej zasypywałem ok 5 cm pod drzwiczki/ i paliło mi się nie mniej jak 25 -28 h a że jesteście tu strasznymi aptekarzami i co 2 gi to Adam Słodowy, Postanowiłem zasypac po drzwiczki jak napisałem a o efektach pochwalę się dopiero we wtorek bo palić napewno się będzie ok, 30 h zatem do miłego i to było moje jedyne dzisiaj zejście do piwnicy kolejne we wtorek ,,,,

    Proszę o ustosunkowanie się do zaznaczonych uwag. Tzn jak w komorę 30dm3 może mieści się tylko 18kg węgla jak w moją 13dm3 da rady zmieścić 12 .
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

Strona 917 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony