dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 926 z 998
Pokaż wyniki od 18.501 do 18.520 z 19943
  1. #18501
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiekcwik Zobacz post
    Jeśli mogę pale w kotle 29 kw kowalski http://kotlykowalski.go3.pl/files/im...hemat_SKID.jpg http://kotlykowalski.go3.pl/1003/kociol-typu-skid wywaliłem wentylator wykonałem kpw ostry kont 10 cm dł 4x2 brzegi kotła wyłożyłem szamotem do wysokości wsypu. Sytuacja jest następującą podczas rozpalania od góry ok 10 szufli węgla orzech wlot powietrza pierwotnego od góry wychodzi pod ruszt otwór ok 10 x 5 z komina leci dym szary po uchyleniu drzwiczek górnych dym ustaje jednak po pewnym czasie płomień u góry wygasa i dym znowu się pojawia temperatura spada ponownie zamykam drzwi zasypowe płomień się pojawia jednak i dym z komina szary kłębiasty temp rośnie i tak w kółko. Czy wykonanie otworu z klapką w drzwiach dolnych coś pomoże i jakiej wielkości no i większa kierownica powietrza z przesłonąsą 7.5 x 2 czy to by coś pomogło jakieś propozycje
    Witaj to co opisujesz wygląda mi jednak na problemy z ciągiem kominowym , wysokość to nie wszystko ważne jest jeszcze wiele innych parametrów , przekrój , inna zabudowa w okolicy , ukształtowanie terenu no i sprawa najważniejsza czy masz czysty komin, jeżeli ciąg jest dobry to podczas palenia z wlotu PW słychać szum zasysanego powietrza , jeżeli ten ciąg jest słaby to zasysanie PW jest słabe a czasem pojawia się z niego poddymianie

  2. #18502
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiekcwik

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    42

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję, racja ze chciało by się od razu ukłony za cierpliwość temat znalazłem jakoś rok temu ale jakoś nigdy sie nie złorzyło do głębszego zapiznania tylko pobieżnie tak więc zabieram się za lekturę.

  3. #18503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiekcwik

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadi321 Zobacz post
    Witaj to co opisujesz wygląda mi jednak na problemy z ciągiem kominowym , wysokość to nie wszystko ważne jest jeszcze wiele innych parametrów , przekrój , inna zabudowa w okolicy , ukształtowanie terenu no i sprawa najważniejsza czy masz czysty komin, jeżeli ciąg jest dobry to podczas palenia z wlotu PW słychać szum zasysanego powietrza , jeżeli ten ciąg jest słaby to zasysanie PW jest słabe a czasem pojawia się z niego poddymianie
    Ciąg jest naprawdę dobry jak nie bardzo dobry tylko jak wnioskuję musze dopracować proporcje powietrza pierwotnego i wtórnego. Podczas odgazowywania węgla jak otworzę drzwiczki od popielnika to huczy że strach ale i wtedy więcej dymu z komina leci a chciałem zejść do minimum a jest tak wtedy gdy zaciąga powietrze z otworu tam gdzie był wentylator i gdy uchyle drzwi zasypowe pod kontem 45° lecz wtedy płomienie po czasie przygasają i znowu dym się pojawia. Jak zamontuje klapkę w drzwiach popielnika i kpw
    http://allegro.pl/kierownica-powietr...933162809.html
    http://allegro.pl/1regulator-ciagu-p...938161579.html
    Oraz sterownik z miarkownikem http://allegro.pl/elektroniczny-miar...749548137.html
    To wtedy się odezwę i poinformuje o efektach. Jeszcze zawór czterodrogowy bo nie mam ale to dopiero na wiosnę. Pozdrawiam

  4. #18504
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zioleks
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wolica/Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    19

    Domyślnie

    Trzymaj się tylko danych wymiarowych oraz proporcji klapek... Powodzenia!

  5. #18505
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marbc

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-326
    Posty
    6

    Domyślnie

    klaudiusz_x
    Po pierwsze 7,2 tys. to trochę kasy, po drugie nie mam tyle miejsca w kotłowni żeby tam wstawić piec z podajnikiem. Interesuje mnie jakiś piecyk wąski, wysoki i w którym można czasem przydusić jak zajdzie potrzeba żeby spalał wolniej, dłużej i w niższych temperaturach. Chodzi o ekonomikę spalania.
    z kolei piece MPM mają tą "wadę" że najlepiej pracują przy temperaturach 60-80 stopni, a ja z takich temperatur korzystałbym rzadko, zaś duszenie w tych piecach to (według tego co czytałem na innym forum) ciągła maź i walka z przytykaniem się. Nie wspomnę o gabarytach i wadze tych pieców.
    Szczerze mówiąc- czym więcej czytam, tym jestem głupszy.
    Wiem że chcę pieca na dolne spalanie, bo codziennie nie będę rozpalał a poza tym takie piece są bardziej przyjazne środowisku. Dotychczas paliłem w piecu SEKO i przekonałem się co do trwałości i niskiego zużycia opału. Co prawda jest to 'górniak" i bez żadnych bajerów, czysta manualność, ale mam go opanowanego do perfekcji. Gdyby takie piece jeszcze produkowali...
    No ale trzeba iść z postępem

  6. #18506

    Domyślnie

    Cytat Napisał marbc Zobacz post
    klaudiusz_x
    Szczerze mówiąc- czym więcej czytam, tym jestem głupszy.
    Wiem że chcę pieca na dolne spalanie, bo codziennie nie będę rozpalał a poza tym takie piece są bardziej przyjazne środowisku. Dotychczas paliłem w piecu SEKO i przekonałem się co do trwałości i niskiego zużycia opału. Co prawda jest to 'górniak" i bez żadnych bajerów, czysta manualność, ale mam go opanowanego do perfekcji. Gdyby takie piece jeszcze produkowali...
    No ale trzeba iść z postępem
    Im więcej czytasz, tym jesteś mądrzejszy i dopiero wtedy widzisz jak niewiele dobrych kotłów można dostać w naszym kraju. Nie sztuka kupić tanio albo szybko a później żałować. Jak chcesz DS to zobacz na www.p2ar.pl tam jest dolniak z poziomym wymiennikiem ale podobno długi termin oczekiwania.
    Mój kolejny to będzie od tego producenta. Mam nadzieje że firma się rozwinie i będą robic dobre kotły na większą skalę.

  7. #18507
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał marbc Zobacz post
    klaudiusz_x
    potrzeba żeby spalał wolniej, dłużej i w niższych temperaturach. Chodzi o ekonomikę spalania.
    z kolei piece MPM mają tą "wadę" że najlepiej pracują przy temperaturach 60-80 stopni, a ja z takich temperatur korzystałbym rzadko, zaś duszenie w tych piecach to (według tego co czytałem na innym forum) ciągła maź i walka z przytykaniem się. Nie wspomnę o gabarytach i wadze tych pieców.
    Żeby spalało się wolniej, dłużej i w niższych temperaturach to wybierz kocioł który ma najszczuplejszą i jednocześnie najwyższą komorę zasypową.
    Zasada 60-80*C tyczy się wszystkich kotłów zasypowych to nie jest wada tylko MPM a jak sam wiesz dla chcącego nic trudnego. Smołe w komorze zasypowej bedziesz miał w każdym DS.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  8. #18508
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Koledzy, teraz tylko na chwilę. Wymyśliłem SUPER GS.
    Precyzyjne sterowanie, małe spalanie i bardzo wysoka elastyczność mocy!
    Kocioł ma właściwie same zalety. Niestety jest wymagający technologicznie.
    Oczywiście Wy pierwsi poznacie jego konstrukcję, tylko wcześniej - muszę
    złapać trochę czasu by malunek wykonać - bo jak ktoś wcześniej zauważył
    - jeden obraz zastępuje tysiąc słów. Tak będzie łatwiej.

    Pozdrowienia!
    beton wiąże ludzi...

  9. #18509
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zioleks
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wolica/Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    19

    Domyślnie

    Zanęcone fachowo

  10. #18510
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pahlawi

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Suwaki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    OK..

    KPW jeszcze zostaw i nie obcinaj, bo może lepiej będzie jednak powiększyć komorę i po prostu mniej sypać węgla. Ew. teraz mniej nasypać węgla.
    Witam.

    Chyba muszę dopracować jeszcze swoją KPW. Wszystko jak do tej pory jest prawie OK. Może nie jest to super czyste spalanie, bo jednak w wymienniku zostaje jakiś czarny nalot, tak jak pisałem. Jest bardzo lekki, ale niestety czarny. Mimo to jestem zadowolony, ale jak wspomniałem korekty wymaga KPW. Tylko nie wiem, czy mam ją teraz skrócić, czy tylko wygiąć. Przy rozpalania, przy drzwiczkach wdać jak szybciej się drewno wypala, bo tak leci najwięcej powietrza (jak pisałem, KPW wstawiałem, zanim zmniejszyłem zasyp szamotem). Wychodzi na to, że KPW jest skierowana od razu za krawędź drzwiczek zasypowych i tam rozpala mocniej.
    Pytanie, czy jak tylko wygnę, to nie będzie tak samo, tylko mocniej będzie wypalało się w środkowej części. Może lepiej jest troch skrócić KPW (teraz sięga do dolnej krawędzi drzwiczek zasypowych i na takiej samej wysokości jest zasyp łącznie z drewnem). Jak ją skrócę to powietrze nie będzie wpływało mocno w jedno miejsce, ale nie wiem, czy przy mniejszym zasypie, powietrze doleci, do dołu, czy nie pójdzie od razu po najprostszej linii.

  11. #18511
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marbc

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-326
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Żeby spalało się wolniej, dłużej i w niższych temperaturach to wybierz kocioł który ma najszczuplejszą i jednocześnie najwyższą komorę zasypową.
    Zasada 60-80*C tyczy się wszystkich kotłów zasypowych to nie jest wada tylko MPM a jak sam wiesz dla chcącego nic trudnego. Smołe w komorze zasypowej bedziesz miał w każdym DS.
    A co sądzisz o piecu KSGW Zgoda 14 kW. Można w nim palić niskimi temperaturami. Ma wysokie oceny. Zastanawia mnie tylko ten wentylator w popielniku, ale chyba można z niego zrezygnować i zaślepiać normalną klapką(?).
    http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/ksgw-zgoda/
    I poza tym ma dość niską cenę. Nie wiem jak z trwałością.

  12. #18512

    Domyślnie

    a taki kocioł gs działa u moich rodziców ulepszyłem go ja ponieważ spalają oni węgiel 33 i 34 był jakiś tani i kupili
    pw podawane jest pod daszek i nad daszek oraz do kanału wymiennika albo raczej do palnika pw podawane jest tez z sufitu komory zasypowej i z dolne ścianki pierwszego wymiennika do palnik kocioł nie kopci nie ma smoły i sadzy.ta półka nad rusztem służy do tego by można było dołożyć dokłada się pod półką a przed półką jest żar




    PS PONIOSŁO MNIE TROCHĘ Z TYM SZAMOTEM Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kocioł gs do spalania węgla 34 33.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	344641

  13. #18513

    Domyślnie

    Cytat Napisał marbc Zobacz post
    klaudiusz_x
    Po pierwsze 7,2 tys. to trochę kasy, po drugie nie mam tyle miejsca w kotłowni żeby tam wstawić piec z podajnikiem. Interesuje mnie jakiś piecyk wąski, wysoki i w którym można czasem przydusić jak zajdzie potrzeba żeby spalał wolniej, dłużej i w niższych temperaturach. Chodzi o ekonomikę spalania.
    z kolei piece MPM mają tą "wadę" że najlepiej pracują przy temperaturach 60-80 stopni, a ja z takich temperatur korzystałbym rzadko, zaś duszenie w tych piecach to (według tego co czytałem na innym forum) ciągła maź i walka z przytykaniem się. Nie wspomnę o gabarytach i wadze tych pieców.
    Szczerze mówiąc- czym więcej czytam, tym jestem głupszy.
    Wiem że chcę pieca na dolne spalanie, bo codziennie nie będę rozpalał a poza tym takie piece są bardziej przyjazne środowisku. Dotychczas paliłem w piecu SEKO i przekonałem się co do trwałości i niskiego zużycia opału. Co prawda jest to 'górniak" i bez żadnych bajerów, czysta manualność, ale mam go opanowanego do perfekcji. Gdyby takie piece jeszcze produkowali...
    No ale trzeba iść z postępem
    Za dobrego DS-a zapłacisz 3tys wzwyż.
    Za bardzo dobrego, nawet 5 tys wzwyż.
    Na każdym kotłe musisz trzymać przeszło 50* by spalać w miarę czysto.
    Nie ma siły. Zeżre go korozja niskotemperaturowa jeśli nie spełnisz tego warunku.
    Czyli przeszło 50*C na powrocie dla jasności.
    Są kotły które nie muszą spełniać tego warunku. To kotły żeliwne.
    Jednak w przypadku trzymania niskiej temperatury, będą zarastać smołą/sadzą.
    Ponadto mają ubogie wymienniki, bardzo dużo ciepła ucieka kominem mimo górnego spalania. Dodatkowo mają ruszt wodny, co przekłada się na bardzo długi proces wygaśnięcia kotła.
    Wóz albo przewóz.

    Sam palę w żeliwniaku u22 viadrusa bez zaworów 3/4d.

    Wspomniany kocioł z podajnikiem można montować z zaworem tylko 3 d (do 4d potrzeba dodatkowej pompy), Wynika to z konstrukcji kotła. Jeśli chcesz, znajdziesz. Kocioł zrobią na potrzeby klienta, czyli wedle tego ile masz miejsca i w którą stronę potrzebujesz wyloty itd.
    Jeśli palisz tylko węglem, poczytaj forum.

    Szkoda czasu na dodatkową robotę.

    Podaj po ile masz węgiel, jakiej jakości i wartości opałowej.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 26-01-2016 o 17:28
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #18514

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystepowietrze Zobacz post
    kocioł mpm ds to dobry dolniak i nie drogi jak na dolniaka dobrego dikij petia ma kocioł ds 24 kw a chodzi na 3 kw i bardzo czysto spala nie ma dymu sadzy i smoły
    Ile musiał się nakombinować, by tak spalać?

    PRzed zakupem mamy inne możliwości.
    Później to tylko łatanie,kombinowanie, lub spokój...
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 26-01-2016 o 18:03
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #18515
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marbc

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-326
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dotychczas paliłem węglem z kopalni Piast , gruby (kostka). Nad parametrami węgla nigdy się nie zastanawiałem. Ten węgiel cieszy się dobrą opinią moich znajomych i rodziny. I tak zostało już ze 20 lat. Cena tego węgla około 750zł/t. Średnio używałem około 4 ton ( 3.000zł na sezon zimowy). Dotychczas paliłem w piecu SEKO SKI 17,5 kW (stary górniak). Zaczyna mi przeciekać i szukam coś nowego. Paliłem bez żadnej elektroniki czy automatyki, bez wygaszania (raz mocniej , to znów najczęściej słabiej- w zależności od potrzeb) i tak wytrzymał mi 21 lat.
    Jak już wcześniej pisałem szukam czegoś nowego, niekoniecznie muszę palić tym węglem, mogę zmienić na inny. Generalnie chciałbym palić w sposób ciągły (nie codzienne rozpalanie) i to wskazuje raczej dolne spalanie. Mam grzejniki aluminiowe Kęty, w obiegu ok. 160l.wody, grawitacja hula, cug w kominie dobry. Ogranicza mnie trochę kotłownia - muszę mieć piec raczej wysoki a wąski. Nie chciałbym robić "doktoratów" na temat palenia i pieca. Interesuje mnie prostota, ekonomia i trwałość.

  16. #18516
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał marbc Zobacz post
    A co sądzisz o piecu KSGW Zgoda 14 kW. Można w nim palić niskimi temperaturami. Ma wysokie oceny. Zastanawia mnie tylko ten wentylator w popielniku, ale chyba można z niego zrezygnować i zaślepiać normalną klapką(?).
    http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/ksgw-zgoda/
    I poza tym ma dość niską cenę. Nie wiem jak z trwałością.
    wygląda ok. troche mało danych na stronie producenta(brakuje np wymiarów komory zasypowej), nie ma klapki krótkiego obiegu (jeśli nie masz problemów z słabym ciągiem to w sumie nie potrzebna rzecz) no i nie ma ceramicznego palnika do palenia na niskich mocach by się przydał, i jak kupować to koniecznie bez wentylatora i ja na twoim miejscu celowałbym bardziej w 11kW niż 15kW (14kW według strony producenta nie ma)
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  17. #18517
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pahlawi Zobacz post
    Pytanie, czy jak tylko wygnę, to nie będzie tak samo, tylko mocniej będzie wypalało się w środkowej części. Może lepiej jest troch skrócić KPW (teraz sięga do dolnej krawędzi drzwiczek zasypowych i na takiej samej wysokości jest zasyp łącznie z drewnem). Jak ją skrócę to powietrze nie będzie wpływało mocno w jedno miejsce, ale nie wiem, czy przy mniejszym zasypie, powietrze doleci, do dołu, czy nie pójdzie od razu po najprostszej linii.
    Wszystko zależy ile maksymalnie pakujesz węgla. Tak jak piszesz, nie możesz KPW zbyt mocno skrócić, bo jak nasypiesz w okresie przejściowym połowę zasypu to może iść przedmuch z PW do komina. Ja tego doświadczam, np. wczoraj -- przez co się nie chce tak mały zasyp rozpalić. Także spokojnie z tym skracaniem -- musisz ustalić minimalny i maksymalny zasyp i do tego jakoś (jak zwykle empirycznie) dobrać długość KPW.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #18518
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pahlawi

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Suwaki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ... musisz ustalić minimalny i maksymalny zasyp i do tego jakoś (jak zwykle empirycznie) dobrać długość KPW.
    Czyli ogólnie ciężko będzie.
    Skracać zawsze można, ale dospawać już trochę ciężej. Pewnie od razu zrobię tak, że skrócę 1cm, (czyli będzie ok. 2 cm od dolnej krawędzi drzwi zasypowych) i jednocześnie postaram się rozgrzać i wygiąć trochę, żeby powietrze nie wpadało od razu na sam brzeg.
    Przy tak zmniejszonej komorze jaką mam teraz, myślę, że to powinno pomóc. Jak wsypię węgiel i ułożę drewno, to nawet przy minimalnym zasypie, wszystko sięga jakieś 5 cm od dolnej krawędzi drzwiczek zasypowych. Może będzie dobrze, ale to zrobię jak już będzie pewność, że idzie wiosna żeby sobie na koniec okresu bałaganu nie zrobić w komorze.

    Jedno pytanie. U ciebie też gromadzi się taki lekki czarny pyłek, może jest innego koloru, ale jest to jednolita powierzchnia łatwa do wyczyszczenia. Bo nie wiem, czy to tylko u mnie.

  19. #18519

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystepowietrze Zobacz post
    A to mpm ds to zły dolniak jak chcesz spalać na małych mocach to musisz mieć palnik Z wirowym przepływem gazów nie ma kotła na rynku z takim palnikiem mpm ds ma palnik z równoległym przepływem gazów który dobrze działa na dużej mocy wiec

    Cytat Napisał czystepowietrze Zobacz post
    Polecam kocioł mpm ds to dobry. Dolniak
    No i?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #18520
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pahlawi Zobacz post
    Czyli ogólnie ciężko będzie.
    Skracać zawsze można, ale dospawać już trochę ciężej. Pewnie od razu zrobię tak, że skrócę 1cm, (czyli będzie ok. 2 cm od dolnej krawędzi drzwi zasypowych) .......... Jedno pytanie. U ciebie też gromadzi się taki lekki czarny pyłek, może jest innego koloru, ale jest to jednolita powierzchnia łatwa do wyczyszczenia. Bo nie wiem, czy to tylko u mnie.
    Żeby dobrze dobrać długość KPW do testów można ją zrobić regulowaną , rurka w rurce ze śrubą kontrującą , np. coś takiego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1952.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	344775
    Co do pyłku, też jest , w końcowej fazie palenia pokrywa się białym nalotem .
    Ostatnio edytowane przez bystrych ; 27-01-2016 o 17:59
    Dom podpiwniczony 150m2 ocieplony 8cm styropianu, strop 15cm wełny , ogrzewanie węglowe. Kocioł zasypowy Defro Optima Komfort Plus 15kW sterowany miarkownikiem. CO – instalacja grawitacyjna, zawór 4D , grzejniki panelowe. CWU - bojler 100L dwupłaszczowy z dodatkową podwójną wężownicą sterowany w zależności od warunków z trzech źródeł CO, prąd, solar.

Strona 926 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony