dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 938 z 998
Pokaż wyniki od 18.741 do 18.760 z 19943
  1. #18741

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    ja to robię tak że w czasie rozpalania odpinam łańcuszek miarkownika i wkładam jakiś patyczek około 1 cm gruby w klapkę z dołu a przepustnicę powitrza wtórnego tą górną otwieram na maxa i idę na kawę i po 1-2 godz wracam podłączam łańcuszek od miarkownika i zamykam przepustnicę górną , robię to aby spalać same gazy doprowadzając do skoksowania węgla , ale to że cały zasyp się rozpali to mi się wydaje normą inaczej chyba nie idzie no może w tych Litewskich kotłach STROPUVA oni tam mają jakiś patent z rurą doprowadzającą powietrze co się opuszcza w trakcie spalania węgla
    Ta przepustnica o której piszesz to te pierwsze drzwiczki liczac od góry pieca? Mam w sumie 3 drzwiczki: te górne właśnie, srodkowe- do zaladunku i oczywiście dolne.

  2. #18742
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztygar Zobacz post
    Ta przepustnica o której piszesz to te pierwsze drzwiczki liczac od góry pieca? Mam w sumie 3 drzwiczki: te górne właśnie, srodkowe- do zaladunku i oczywiście dolne.
    te górne służy tylko do czyszczenia pieca natomiast w środkowych tych co ładujesz węgiel mam przepustnicę-kryzę jak zwali tak zwali ale służy to do podawania powietrza w czasie rozpalania i gazowania węgla , jak tego nie masz to możesz dorobić

  3. #18743
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztygar Zobacz post
    Koledzy, co robię źle?
    Niby palę wegiel od góry ale okazuje się że nie do końca tak jest. Ogien i zar szybko schodzą na dół a na wierzchu robi się delikatna "skorupa". Mam piec galmet gt-kw 10 z mechanicznym miarkownikiem. Oczywiscie poki trwa rozpalanie to jest ogien na samej górze. Piec ciągnie do ok 65stopni, klapka sie zamyka. I wlasnie najwidoczniej wtedy zanim znowu klapka sie otworzy by podciagnac temperature wegiel zajmuje sie od dolu. Widac jak dymi spod tej skorupy, jakis tam żar jest i generalnie tak to wyglada. Pale od gory wedlug instrukcji na czysteogrzewanie.pl.
    Proszę o poradę, bo moze cos zle robie...
    Po przekroju widać, że masz kocioł górno-dolny (bez przeróbek chowno warty) gdzie powietrze w jakiś procencie zostaje zasysane w dół za dolną przegrodę dlatego szybko rozpala się cały zasyp (u mnie to trwa nawet do 5h w zależności od gramatury węgla) . Musisz przerobić kocioł na dolniaka lub górniaka (szukaj wiadomości). Dodatkowo uszczelnić ruszt pionowy w popielniku.
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 11-10-2016 o 10:11
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  4. #18744

    Domyślnie

    sztygar, cofnij się do pierwszej strony wątku.
    Tam masz dokładnie opisane, jakie warunki musi spełniać górniak, by wszystko przebiegało poprawnie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #18745

    Domyślnie

    Panowie mam takie pytanie dlaczego z komina leci żółtawy dym , no leci to dużo powiedziane , tak delikatnie sobie pyka .
    Kocioł Defro Optima Komfort 10KW
    Powierzchnia mieszkania 78m/2 wys 2,8m mur 50 cm nie ogrzewane z żadnej strony
    5 grzejników panelowych + drabinka w łazience
    temperatura na kotle 65*C
    temperatura w mieszkaniu 26*C
    12 kg węgla pali się około 18 h
    Węgiel K.W.K "Wieczorek"
    komin/wkład kominowy stalowy , fi 200 , 8 mb
    rozpalam oczywiście od góry

  6. #18746
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Stasiu bo nadal za szybko gazuje tobie węgiel i nie nadąża dopalić gazów, jest go za dużo, za duża moc na te temperatury , przy niższych temperaturach zewnętrznych będzie go mniej, może za mało powietrza wtórnego. Wieczorek do słabowitych nie należy. Spróbuj zamontować łańcuszek w połowie ramienia. Będzie mniejsze otwarcie klapki wolniej węgiel będzie się rozpalać. Spróbuj wolniej na początku dochodzić do zadanej. Próbuj na różne sposoby. Przecież wiesz z czym się to je. Możliwe że w ogóle nie uda się tobie jak i większości spalać bezdymnie w GS
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  7. #18747

    Domyślnie

    coś pomyślimy , dodam tylko że w kotle mam 5 cegieł szamotowych na płasko które mi zmniejszają komorę załadowczą o 12 cm ,czyli palenisko jest o te 12 cm krótsze wchodzi równo z furtką 12 kg węgla , w nominale ma wejść 21kg

  8. #18748
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Widzisz Stasiu mamy obaj kotły o mocy 10KW do mojego max 10kg do twojego 21 kg. Gdy u mnie pali się cały wsad i u ciebie to myślę, że któryś producent w kulki wali. Jeżeli o mnie 10 kg węgla rozpalonego na maxa oddaje w ciągu godziny 10KW. To u ciebie też tyle z rozgrzanego węgla w ilości 21kg ?Na chłopski rozum,
    mój kociołek jest 2 x wydajniejszy (oszczędniejszy niż twój) , bądź twój jest o większej mocy niż zakłada producent lub też mój ma mniejszą moc niż podana, ostatecznie oba kotły są źle zwymiarowane mocowo.
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  9. #18749
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    do mojego kotła miało wchodzić około 40 litrów węgla a teraz wchodzi około 12 litrów i pali tak samo i tak samo długo , oczywiście szamoty na płasko 6 szt

  10. #18750

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario1969/1 Zobacz post
    Widzisz Stasiu mamy obaj kotły o mocy 10KW do mojego max 10kg do twojego 21 kg. Gdy u mnie pali się cały wsad i u ciebie to myślę, że któryś producent w kulki wali. Jeżeli o mnie 10 kg węgla rozpalonego na maxa oddaje w ciągu godziny 10KW. To u ciebie też tyle z rozgrzanego węgla w ilości 21kg ?Na chłopski rozum,
    mój kociołek jest 2 x wydajniejszy (oszczędniejszy niż twój) , bądź twój jest o większej mocy niż zakłada producent lub też mój ma mniejszą moc niż podana, ostatecznie oba kotły są źle zwymiarowane mocowo.
    ja mam zmniejszone palenisko szamotem i wchodzi mi tylko 12 kg węgla

  11. #18751

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    do mojego kotła miało wchodzić około 40 litrów węgla a teraz wchodzi około 12 litrów i pali tak samo i tak samo długo , oczywiście szamoty na płasko 6 szt
    czyli tak samo jak u mnie tylko że 5 szt

  12. #18752
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Stasiu 10kw 21kg 1/2 komory zasyp.= 11kg
    ja 10kw 10kg 1/2 komory zasyp.= 5kg
    Spojrzyj Stasiu na zależność . U mnie w kotle 10 kg max jarającego się węgla daje taką samą moc jak u ciebie 20kg. Na chłopski rozum połowę mojego wkładu daje taki sam efekt jak cały twój gdy kocioł chodzi na maksymalnej mocy.Piekło w kotle. Gdzie jest pies pogrzebany?
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 19-10-2016 o 20:08
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  13. #18753
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczka662

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja w tym roku kupuję PC PW (tak do -5sC bo w całym domu kalafiory), a na chłodniejsze dni będzie skurczony stary zasypowiec. Zamówiłem tym razem grubszy groszek (2 lata temu kupowałem Orzech) z Piasta. Tonę liczą w Wawie 520 zł (dużo, mało?). Mam jednak nadzieję, że PC ogarnie znaczną większość sezonu i w kotłowni pojawię się sporadycznie, bo szczerze mówiąc mam tego czarnego syfu powyżej nosa...
    zawsze kupowałeś gówniany węgiel za parę zeta a potem w trakcie sezonu grzewczego - brechą w piec lejesz bo palić ci się nie chce , filozof grecki doradza innym a sam nie ma zielonego pojęcia o paleniu , sądzi że kamieniami w piecu sie da palić - Pozdrawiam cię kolego ,,,

  14. #18754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario1969/1 Zobacz post
    Stasiu 10kw 21kg 1/2 komory zasyp.= 11kg
    ja 10kw 10kg 1/2 komory zasyp.= 5kg
    Spojrzyj Stasiu na zależność . U mnie w kotle 10 kg max jarającego się węgla daje taką samą moc jak u ciebie 20kg. Na chłopski rozum połowę mojego wkładu daje taki sam efekt jak cały twój gdy kocioł chodzi na maksymalnej mocy.Piekło w kotle. Gdzie jest pies pogrzebany?
    wybierając kocioł trochę sugerowałem się tym: http://ranking.czysteogrzewanie.pl/kotly-zasypowe oraz że defro ma długą komorę spalania (chciałem przepalać w nim drewnem , lecz stwierdziłem że na Śląski jest to mało opłacalne) jak widzisz defro ma 107% wielkość współczesnego standardu wymiennika (1,5m2) jego moc 3 - 10KW


    edit: już wiem na czym polegał mój problem z kopceniem , mianowicie po załadowaniu węgla do pełna dawałem drewno i na nie 10 szt węgla , a dzisiaj dałem drewno na węgiel później kolejne patyki z podpałką , czyli dokładnie jak w instrukcji i nie ma widocznego dymu po 10 min od rozpalenia , a ja wcześniej myślałem że to trochę unowocześnię i będę miał rozżarzony węgiel i będzie lepiej
    Ostatnio edytowane przez Stasiu ; 20-10-2016 o 16:51

  15. #18755
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    też z początku tak robiłem , moja nauka palenia tym kotłem trwała od października ubiegłego roku do lutego , spalałem potężne ilości węgla ale udało się go okiełznać i teraz wystarczy mi niepełne wiadro węgla aby nagrzać dom lekko ponad 100m2 i temp nie spada poniżej 23st , podłoga trzyma dosyć długo oraz pustka w ścianie też swoje robi a do tego 12 cm grafitowego dołożyłem w tym roku i skromne 15 cm wełny między krokwie , reszta wełny na drugą warstwę leży nie ma czasu ani chęci , za długo trwa ten maraton

  16. #18756

    Domyślnie

    ja niestety mieszkam w mieszkaniu , gdzie pode mną jest nieczynny sklep nade mną jest strych i w dodatku 2 ściany frontowe a trzecia ściana to mieszkanie w którym jest pustostan a część czwartej ściany to klatka schodowa , więc wygrzewam otoczenie , ale i tak jestem mega zadowolony bo za 12 kg węgla mam w całym mieszkaniu non stop 24 - 27*C i 100l gorącej wody w gratisie , która wcześniej kosztowała mnie dodatkowo co miesiąc 200kwh energii elektrycznej , no i palę w jednym piecu a nie w dwóch , albo i nawet w trzech , i jak rozpalę to już zapominam o problemie z dokładaniem itp , który występował przy tradycyjnych piecach/kozach i te kłęby dymu przy dokładaniu kolejnych porcji węgla
    Ostatnio edytowane przez Stasiu ; 20-10-2016 o 22:12

  17. #18757
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam.
    Jaki jest lepszy przekrój KPW kwadratowy czy prostokątny?. A może nie ma to znaczenia.

  18. #18758
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hamous

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bliżyn
    Kod pocztowy
    26-120
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dla mnie lepszy był kwadratowy- łatwiej wyciąć szlifierką dziurę w drzwiczkach . A tak na poważnie to podobno okrągły ma mniejsze opory przepływu powietrza chociaż wydaje mi się że przy tym zapotrzebowaniu i tych prędkościach przepływu nie ma to znaczenia.

  19. #18759
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów,kupiłem piec WAMET 20kw TURBO i mam poważny problem z tym piecem.Jest to piec górnego i dolnego spalania, od momentu rozpalenia go od góry drzewem a zasypany jest węglem (orzech 2 ) zajmuje to koło 2 godz temperatura na piecu bardzo powolutku rośnie do 50 stopni lecz nie używam wtedy dmuchawy tylko otwieram drzwiczki z popielnika i cug jest jak ta lala,ale i tak ogień przechodzi na dół i pali się tak jak bym rozpalał od dołu a na górze leciutki żar i ciemno (w drzwiczkach zasypowych nie ma żadnej klapki czy też otworów na powietrze) nie wiem dlaczego tak się dzieje.Jak się już rozhula do 65 czy 69 stopni to potem ciężko go zatrzymać,nie wiem co jest grane z tym piecem.Sterownik Tech st 24 ustawiony na 53 stopnie,praca nadmuchu 5 sek co 15 min przy sile dmuchawy 2 z 10.Jeżeli ktoś może pomóc to będę bardzo wdzięczny,pozdrawiam.

  20. #18760
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edo67 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów,kupiłem piec WAMET 20kw TURBO i mam poważny problem z tym piecem.Jest to piec górnego i dolnego spalania, .Jeżeli ktoś może pomóc to będę bardzo wdzięczny,pozdrawiam.
    zapoznaj się z opinią o twoim kotle
    http://czysteogrzewanie.pl/kociol/ro...low-weglowych/

    Jak przeczytasz wątek w którym właśnie zapisałeś post to będziesz wiedział co dalej.
    Skrótem, musisz przerobić kocioł na górny lub dolny. Ewentualnie palić krocząco.
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 23-10-2016 o 06:32
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

Strona 938 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony