dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 966 z 998
Pokaż wyniki od 19.301 do 19.320 z 19943
  1. #19301

    Domyślnie

    Rasowy dolniak to chyba tylko z ròwnie rasowym rusztem żeliwnym

  2. #19302

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Aha trzeba wyjąć żar nawalić węgla drewna i podpalić a żar najlepiej w wode bo zimny i już węgla nie zapali.
    Kiedyś już to pokazywałem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170225_144329[1].jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	383342

    Bez problemu przekładasz gorący żar, choć oczywiście parę drewek na wierzchu przyspiesza rozpalenie.
    Dom ponad 100-letni, grube mury, nieocieplony. Okna nowe. Piec, jak na avatarze - górniak. Pompka cyrkulacyjna, miarkownik ciągu oraz stabilizator ciągu (nad czopuchem).
    Opał - węgiel orzech II; czasem suche drewno (brzoza, akacja) podebrane kominkowi.

  3. #19303
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Rozpal żar do białości na tym ruszcie żeliwnym i nic z niego nie zostanie.Rasowy dolniak to ma ruszt z szamotu.Coś ty się tak uczepił na górnego utylizatora.
    Zbuduj sobie piec DS.
    Berthold61
    To rób kocioł kondensacyjny.
    Tylko co robić z kwaśnym SOx NOx HCl popiołem.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 08-03-2017 o 19:44

  4. #19304
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Rozpal żar do białości na tym ruszcie żeliwnym i nic z niego nie zostanie.Rasowy dolniak to ma ruszt z szamotu.Coś ty się tak uczepił na górnego utylizatora.
    Zbuduj sobie piec DS.
    Berthold61
    To rób kocioł kondensacyjny.
    Tylko co robić z kwaśnym SOx NOx HCl popiołem.
    No jeszcze mi wbijasz jakiś kocioł kondensacyjny a ja już i tak mam mętlik a co to takiego ? może się skuszę jak by było lepsze i oszczędniejsze

  5. #19305
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

  6. #19306
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A ja już myślałem że to kolejna odmiana kotła węglowego

  7. #19307
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A
    To jest zasada działania twój będzie węglowy kocioł kondensacyjny.

  8. #19308
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A
    To jest zasada działania twój będzie węglowy kocioł kondensacyjny.

  9. #19309

    Domyślnie

    Koledzy jest jakiś ciekawy kociołek DS z wymiennikiem poziomym o małej mocy?

  10. #19310
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kokos0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    dociepleniabudynkow.com
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ja mam rasowego górniaka defro optima komfort , fajny kocioł oszczędny i ogarnięty ale dlaczego mam nie sprawdzić jak on pracuje jako dolniak ? muszę bo mam tak durną naturę hehe ,
    mam jeszcze z tym jedno pytanie , obecnie mam ruszt wodny czy w dolniaku ten ruszt jest tak samo czy trzeba go przykryć szamotem czy nic z tym nie robić
    Mam ten sam piec przerobiony na dolniaka, przerób go a nie pozałujesz.
    Pozdrawiam
    Reklama jest płatna na FM

  11. #19311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi251 Zobacz post
    Koledzy jest jakiś ciekawy kociołek DS z wymiennikiem poziomym o małej mocy?
    Jest np. o mocy 8kW,wystarczy dorobić szamotowy palnik do swoich potrzeb,po za tym ma wszystko co trzeba (wersja oczywiście bez dmuchawy,bo wtedy nie ma możliwości podawania pow. dopalającego z boku kotła)

    http://piecykowo.com.pl/pl/p/Kociol-...GODA-8-kW-/798

  12. #19312
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    ciekawe rozwiązanie z tym przezucaniem żaru , szkoda że nie znalazłem tego jak paliłem w górniaku. Zgodzę się z opinią że dobry górniak jest zdecydowanie lepszy od dolniaka, mniej kłopotów z zapopielaniem ,mniej wrażliwy na jakość węgla a dobrze prowadzony pozwala na dużo większą stałopalność . Potrafi także spalać tak czysto jak dolniak. Przy paleniu dolniakiem brak rusztu ruchomego to porażka ,koledzy mogą pisać o cudownych kotłach które się same odpopielają, ale z moich doświadczeń wynika że popiół bardzo miałki wymaga przegarnięcia aby mógł przelecieć przez ruszt, a zdarzają się węglu i kamienie .Dysze w dolniakach to ciągłe utrapienie szybko się wypalają , trudno dobrać odpowiednią moc do potrzeb bo przecież dolniak musi cały czas pracować.Mam doświadczenia z obydwoma typami kotłów , obydwa spalały równie czysto, górniak osiągał stałopalność do 36godzin , dolniak do 24, ale obsługa górniaka o niebo mniej kłopotliwa
    Ostatnio edytowane przez dadi321 ; 12-03-2017 o 06:45

  13. #19313
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Mi się nic nie wiesza ani nic się nie zapopiela pomimo braku rusztu.
    Moge palić czym chce i się nie dymi.
    A w GS z węgla koksującego tony sadzy i smród.

  14. #19314

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    (...)
    a w gs z węgla koksującego tony sadzy i smród.
    false

  15. #19315
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Mi się nic nie wiesza ani nic się nie zapopiela pomimo braku rusztu.
    Moge palić czym chce i się nie dymi.
    A w GS z węgla koksującego tony sadzy i smród.
    to widzę że Kolega ma jakieś perpetum , ja nie znalazłem sposobu do zmuszenia popiołu i kamieni żeby się same przecisnęły przez ruszt, a w górniaku paliłem Wesołą a więc jednym z najmocniejszych węgli bez dymu i smoły. Tona szamotu w piecu i komora zasypowa na 10kg węgla to nie jest panaceum na wszelkie problemy tego świata, do mnie bardziej niż palenie oponami przemawia czas pomiędzy zasypem kotła (taka praca) a przy komorze wypełnionej szamotem możemy uzyskać stałopalność na poziomie kilku godzin.pozdrawiam

  16. #19316
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Już ci pokazałem, tutaj, czego nie zrozumiałeś?

  17. #19317
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja jeszcze mam górniaka defro i po tygodniowym paleniu , dziennie 1 wiadro węgla ok 10kg to w sobotę mam tylko niespełna 1/4 wiaderka popiołu , nigdy nie wybieram tylko kopnę dwa razy w ruszt ruchomy aby z tyłu pokazały się ruszta , ale po tygodniu jak to wybieram to nie jest popiół tylko szkło , kocioł bedzie przerabiany na dolniaka zobaczymy co osiągnę

  18. #19318

    Domyślnie

    czyli palisz od dołu ??

    Ja palę 20 kg węgla dziennie od góry "Wieczorek" (to są te same pokłady węgla co Staszic , Wujek, Wesoła) to po 80 kg węgla mam tak wiaderko popiołu , takiego sypkiego , bo węglika zawsze wędrują na górę zasypu , wymiennik czyszczę co dwa tygodnie i jest tego 1/4 wiaderka)
    Ostatnio edytowane przez Stasiu ; 12-03-2017 o 17:34

  19. #19319
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stasiu Zobacz post
    czyli palisz od dołu ??

    Ja palę 20 kg węgla dziennie od góry "Wieczorek" (to są te same pokłady węgla co Staszic , Wujek, Wesoła) to po 80 kg węgla mam tak wiaderko popiołu , takiego sypkiego , bo węglika zawsze wędrują na górę zasypu , wymiennik czyszczę co dwa tygodnie i jest tego 1/4 wiaderka)
    Nie od góry , tylko nie wybieram dziennie chasioka tylko rusztami chlapnę i na to sypię węgiel i rozpalam od góry i tak cały tydzień w piątek jak już połowa spalona to wybieram z popielnika i walę to do pieca a dopiero w sobotę wszystko wybieram ale to w zasadzie ćwiartka wiaderka samego szkła , no trzeba wycisnąć co się da

  20. #19320

    Domyślnie

    a to ja inaczej: na samym początku wybieram popiół później jak mam tak 5 cm żaru wrzucam go do popielnika , czyszczę ruszt , wsypuję węgiel i na niego żar z popielnika , szlakę staram się wybierać z żaru na bieżąco , a raz w tygodniu jak rozpalam to już do pieca lądują nie dopalone "węgielki"

Strona 966 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony