dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 974 z 998
Pokaż wyniki od 19.461 do 19.480 z 19943
  1. #19461

    Domyślnie

    Zrezygnowalem z tej kpw w fajerce a teraz jest w dzwiczkach rozpala sie ladnie ale zasyp robi sie ciemny kurde no teraz to mi ręce opadly co dziwne wogole niema dymu jak by sie niepalilo a temperature trzyma zadana 50 st wsypane 7 kilo wegla kalorycznosci 29 bede pial na bierzaco
    Rozpalilem o 10.30 ale licze od 11 minelo 3.30 godziny zrobily sie gorace dzwiczki na gorze czarno dymu brak temp od 48 do 50 st
    Ostatnio edytowane przez Mka2004 ; 02-11-2017 o 14:24

  2. #19462

    Domyślnie

    To mowisz ze powinienem dac wiecej pg na poczatku kurde dalem tylko 2mm jutro sprawdze teraz jest 16.30 zaczyna pokazywac sie zar u gory i niebieskie plomyki

  3. #19463

    Domyślnie

    Palnisko mam zmniejszone ma teraz 22x17 wychodzi gdzies 6kw ale zaczelo się tak palic jak zalozylem kpw w dzwiczkach jak bylo we fajerce bylo ok ale teraz niema tego zapachu no sam juz niewiem zacząłem czytac na nowo watek moze cos wylape jeszcze
    Ostatnio edytowane przez Mka2004 ; 02-11-2017 o 16:57

  4. #19464

    Domyślnie

    Okolo 5kw 40m2 plus bojler 80litrow wlasnie w tej fajerce pali sie lepiej dzisiaj wrocilem do fajerki i zar moge utrzymac na gorze a moze poprostu mam za wysoki zasyp bo ma 35cm oczywiscie tyle nie sype dzisiaj 5kilo a wczoraj te 7kilo 12h w kotle bialo i minimalna ilosc sadzy ale to troche trzeba sie przyjrzec

  5. #19465

    Domyślnie

    Jaka jest u was cena węgla?

  6. #19466

    Domyślnie

    Orzech brzeszcze-690
    Groszek brzeszcze-630
    Groszek silesia-630
    Retopal na zapisy-820
    Eko groch spark-790
    Miał Ziemowit 25-560
    Miał piast 19-430
    Ceny ze składu w brzeszczach.

  7. #19467
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrian_1984

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    11

    Domyślnie

    Fajne macie ceny węgla u mnie ruski 790 polski zaczyna się od 980. Wkoncu udało mi się dojść do czystego spalania ale jak narazie drewna a mianowicie podawanie PG tylko i wyłącznie przez górna klapę zaladowcza

  8. #19468
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrian_1984

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    11

    Domyślnie

    PW mam doprowadzony 2 kanałami do palnika fi 22mm, albo za zimne powietrze albo faktycznie za małe te wloty ale nie wydaje mi się

  9. #19469

    Domyślnie

    A u mnie fzisiaj malo nie wygaslo rece opadają kpw w fajerce zastanawiam sie czy nie spróbować wstawic rurę fi 200 w palenisko uniesiona do gory i niesprobowac palic cos ala DS ktos opisywal taka przerobke ale nie moge znalesc moze macie jakies namiary na szkice badz filmiki na yt
    Cos w tym styuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dz01MDAmaD0zODk=_src_188814-kotly_paliwo_stale_wybor2_budujemydompl.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	400121
    Ostatnio edytowane przez Mka2004 ; 04-11-2017 o 16:27

  10. #19470
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Wymięszaj z drewnem ten kaloryczny węgiel albo uchyl dolne drzwiczki.
    Adrain nie za zimne powietrze,tylko za mały wlot PW co powoduje kopcenie,smołowanie i pulsacyjne spalanie.

  11. #19471

    Question Parszywy górno-dolniak

    Na wstępie chciałbym się przywitać i pogratulować wszystkim wspaniałej inicjatywy i bazy informacji, która zebrała się w tym wątku.
    A przechodząc do rzeczy chciałbym opisać swoją sytuację:

    Budynek:
    Potwierzchnia: 285m2, wysokość sufitu 3,1m na każdym piętrze (nawet w piwnicy)
    I piętro: Sklep
    II piętro: pomieszczenia biurowe (na razie nie używane) + serwerownia
    Piwnica: Magazyny (brak grzejników), ale nie izolowałem rur, by trochę grzało
    Ocieplenie: ~65% powierzchni ścian budynku, styropian 10cm (część jest nieocieplona gdyż budynek miał być rozbudowany, ale nie będzie)
    Ściany: Półtora pustaka
    Stolarka okienna: wszędzie PCV, z tym, że jedna 26 metrowa ściana budynku ma bardzo duże okna (jak to w sklepie)
    Dach: Stropodach nieocieplony, nad tym dwuspadowa konstrukcja dachowa, pokryta blachą

    Piec:
    Śmieciuch górno-dolny.
    Dość nowy, zadbany, ale to najprawdopodobniej samoróbka.
    Jego budowa prezentuje się następująco (tam gdzie nie ma wymiarów, nakreśliłem budowę schematycznie):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	400123
    (posiada regulator ciągu)

    Moje doświadczenia:
    Pierwsze próby palenia węglem były wręcz tragiczne, zadymiona cała okolica, dodatkowo poparzyłem sobie rękę i opaliłem wąsa, bo otworzyłem drzwiczki przy pełnym zadymieniu . Obecnie by uzyskać sensowną temperaturę na sklepie, ~18 stopni, potrzebuję 50kg węgla, gdy na dworze jest od 3 do 7 stopni. A i tak przy paleniu kroczącym węgla muszę dosypywać szufelką, by nie zaczęło dymić. Czyli ogólnie nie jest dobrze i chcę sytuację poprawić.
    Początkowo sądziłem, że będzie wymiana pieca na taki z podajnikiem, jednak na tyle co udało mi się już doczytać, piec zasypowy po pewnych przeróbkach może być świetną opcją. Rozpalanie raz na dobę, by mi mnie w zupełności urządzało i nie muszę drżeć o jakość opału.

    Modyfikacje:
    Za pomocą wełny mineralnej zrobiłem z niego prymitywnego dolniaka, jednak o paleniu zasypowym wciąż nie ma mowy.
    Chciałbym spróbować stworzyć u dołu szamotową komorę dopalania spalin.
    Czy dobrze myślę, by zmniejszyć jeszcze dolną szczelinę? Tak by gazy mogły zbierać się w górnej części kotła.
    Myślę też nad rurą Wezyra, palnikiem Dikij.Petia, regulatorem ciągu kominowego (bo komin wysoki, a ciąg potężny)

    Proszę więc Was o poradę odnośnie jego modyfikacji.
    Czy da radę zrobić coś z tego pieca?

  12. #19472

    Domyślnie

    Mtdeusz a co myslisz o takiej przerobce na ala dolniaka wyzej dałem rysunek wypalilo by to?

  13. #19473

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Obniży dolny przelot do wysokości 10cm.
    Podaj moc tego utylizatora.
    Trzeba zrobić palnik z dyszą doprowadzić PW zakryć ruszt za przegrodą,pewnie zmniejszyć ruszt.
    Podaj moc kotła,rodzaj węgla na jaki kolor dymił na czarno.
    Niezłe efekty pirotechniczne musiały być.
    Nie znam mocy pieca, ale postaram się ją ustalić na podstawie temperatury wyjścia/powrotu i wydatku pompy.
    Oszacowałem zapotrzebowanie budynku na 60kW.

    Za zmniejszenie dolnej szczeliny biorę się już jutro.
    Czy ruszt za przegrodą zakrywać cegłami szamotowymi (są dość grube), czy szukać czegoś cieńszego? Co można by było użyć?
    Może spróbuję wyrzeźbić jakąś dyszę. Doprowadzenie PW też nie powinno być problemem.
    Tak w ogóle gdzie można podejrzeć jakieś zdjęcia/rysunki dysz? Udało mi się znaleźć jaka jest w MPMie i tą od Dikij.Petia.

    Paliłem ekogroszkiem, dymiło na biało, gęsty dym.

  14. #19474

    Domyślnie

    Panowie zna sie ktos na kominach bo mam komin 14x24 i dym nigdy nie idzie do gory tylko kladzie sie na dach i takie bardzo wole wychodzenie spalin pomyslalem zeby zrobic z rury spiro cos takiego czy bedzie to dobre?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0018.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	400252Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0017.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	400253
    Ja niewiem rozpali sie ladnie osignie temp klapka sie zamknie
    Potem spadnie otworzy i nie moze sie rozpalic czy to wina ciagu czy wegla pale orzechem 2 kalorycznosc 29
    Ostatnio edytowane przez Mka2004 ; 06-11-2017 o 10:25

  15. #19475
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przy tym węglu jak miarkownik mu zamknie powietrze to puźniej się już nie rozpali.
    Ten węgiel musi mieć cały czas dużo powietrza i wysoką temperaturę w palenisku.

  16. #19476
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witajcie.
    Również potrzebuje pomocy, a dokładnie podpowiedzi co robię źle.
    Piec ogniwo s6wc 13 kw i marnie ocieplony dom, ale problem jest z samym spalaniem węgla. Oczywiście górne spalanie, wsadu 2/3 i z początku ładnie się rozpala. Mam miarownik i kółko do powietrza wtórnego. Miarownikiem klapka otwarta na 2-3 cm, wtórne na kilka mm. Problem taki, że w ciągu godziny żar był już na samym dnie i temperatura zaczyna spadać. Stało się tam drugi raz, chociaż ustawienia ciągu powietrza były inne. Co robię źle, że tak szybko żar przeżarł się na dno?
    Węgiel dobrej jakości, wielkości 5-15cm, cała reszta zgodnie ze 'sztuka'
    Poratujcie

  17. #19477
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać, za pierwszym razem wszystko poszło jak ta lala i przy połowie wsadu paliło się 7h, teraz coś ciągle robimy źle bo nie umiemy zyskać długich godzin. Może to być wina ilości wsadu, że więcej niż pół jest niewydolne w jakiś sposób?

  18. #19478
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Za mało powietrza PG.
    Kiszonka pewnie.
    Dymi się?
    Są płomienie?

  19. #19479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azmath Zobacz post
    Witajcie.
    . Miarownikiem klapka otwarta na 2-3 cm, wtórne na kilka mm. Problem taki, że w ciągu godziny żar był już na samym dnie i temperatura zaczyna spadać. Stało się tam drugi raz, chociaż ustawienia ciągu powietrza były inne. Co robię źle, że tak szybko żar przeżarł się na dno?
    Węgiel dobrej jakości, wielkości 5-15cm, cała reszta zgodnie ze 'sztuka'
    Poratujcie
    Problemem może być "za gruby" węgiel. Zbyt dużo wolnej przestrzeni pomiędzy bryłkami węgla powoduje duży przepływ PG i co za tym idzie, szybkie schodzenie żaru na dół paleniska.
    Więc po rozpaleniu jak najwięcej powietrza wtórnego a tylko minimalnie PG.
    Możesz spróbować potłuc węgiel na mniejsze kawałki lub dokupić groszek i pomieszać. Spowolni to przepływ PG przez zasyp.
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez camel1 ; 06-11-2017 o 20:07 Powód: błędy ortograficzne

  20. #19480
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Dymi się?
    Są płomienie?
    No właśnie dymi się i są płomienie, czyli cos robię nie tak ale nie wiem co.
    Do tego dochodzi problem regulacji temperatury, już standardem jest temp. 26-27st w domu, chociaż na sterowniku pompy jest 45 zadana, miarownik ma 60.
    Problem też taki, że dom kupiliśmy od starszej kobiety, która o nic nie dbała i nie wiem czy miarownik nie przeklamuje, bo przy 50st zamyka zupełnie dopływ powietrza. Piec wydaje się szczelny.

    Co do węgla to staramy się wg opisu z internetu, na dole większe kawałki a potem już jak leci ale jakichś naprawdę dużych nie ma.

Strona 974 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony