dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 975 z 998
Pokaż wyniki od 19.481 do 19.500 z 19943
  1. #19481
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Za dużo moc kotła.
    Ja też nieraz osiągałem 27stopni w domu aby nie dusić paleniska i było czyste spalanie,w tym roku nam mniejszy palni i mniejsze palenisko,więc takich ekscesów raczej nie będzie.

  2. #19482
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azmath Zobacz post
    Witajcie.
    Również potrzebuje pomocy, a dokładnie podpowiedzi co robię źle.
    Piec ogniwo s6wc 13 kw i marnie ocieplony dom, ale problem jest z samym spalaniem węgla. Oczywiście górne spalanie, wsadu 2/3 i z początku ładnie się rozpala. Mam miarownik i kółko do powietrza wtórnego. Miarownikiem klapka otwarta na 2-3 cm, wtórne na kilka mm. Problem taki, że w ciągu godziny żar był już na samym dnie i temperatura zaczyna spadać. Stało się tam drugi raz, chociaż ustawienia ciągu powietrza były inne. Co robię źle, że tak szybko żar przeżarł się na dno?
    Węgiel dobrej jakości, wielkości 5-15cm, cała reszta zgodnie ze 'sztuka'
    Poratujcie
    W zasadzie tego nie zahamujesz i będzie się cały rozpalał ale radzę powietrze główne te na dole ustawić klapkę na pół centymetra maksymalnie a powietrze wtórne te z rozetki na maxa i to ma iść co najmniej 2-3 godziny tak potem dolna klapa podpiąć pod miarkownik a górna czyli wtórne albo zamknąć do połowy albo zostawić bo tak czy siak będzie się palić idealnie , to mój sposób , dodam że jak zamknę po 2 godz pow wtórne (rozetka) i jedzie na głównym tylko to szybciej się wypala ale jak zostawię to wtórne otwarte chociażby częściowo to spalanie się wydłuża

  3. #19483
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Regulacja miarkownika prosta sprawa , nagrzewasz kocioł do 60 stopni , miarkownik wyskaluj na 60 stopni i dopiero podepnij łańcuszek tak aby została szczelinka na klapce 2-3mm , chyba nie muszę dodawać że obcęgami ogniwa łańcuszka można potraktować co ? a potem ty decydujesz ile chcesz mieć na piecu kręcąc miarkownikiem ale niezdrowo jest schodzić za nisko bo kocioł zgnije , a co do za ciepło tu niestety ale albo termostaty zakładać na kalafiorach albo zawór 3-4 drogowy innej opcyji niet

  4. #19484

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azmath Zobacz post
    No właśnie dymi się i są płomienie, czyli cos robię nie tak ale nie wiem co.
    Do tego dochodzi problem regulacji temperatury, już standardem jest temp. 26-27st w domu, chociaż na sterowniku pompy jest 45 zadana, miarownik ma 60.
    Problem też taki, że dom kupiliśmy od starszej kobiety, która o nic nie dbała i nie wiem czy miarownik nie przeklamuje, bo przy 50st zamyka zupełnie dopływ powietrza. Piec wydaje się szczelny.

    Co do węgla to staramy się wg opisu z internetu, na dole większe kawałki a potem już jak leci ale jakichś naprawdę dużych nie ma.
    Wygląda na to, że masz za ciepło w domu. Jeżeli miarkownik ustawiony jest na 60* a zamyka klapkę PG przy 50*, to jest to tylko kwestia regulacji długości łańcuszka. Gorzej byłoby, gdyby po zamknięciu dopływu powietrza przez miarkownik temp. na kotle rosła.
    Przy paleniu od góry, kocioł, gdy jest przewymiarowany można prowadzić na temp. nawet 40*, lub zredukować jego moc poprzez zabudowę paleniska cegłami szamotowymi.
    Pozdrawiam

  5. #19485
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przy 40stopniach smoła będzie lała się tu czysta.Sadza,ze smołą jest tutaj w kąplecie.

  6. #19486
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Czy szamot rozwiązałby problem? Mam rozebrany piec kaflowy, więc jakieś cegły bym znalazł.
    Mogę je luzem układać czy trzeba je przytwierdzic zaprawa?
    Bawić się w to czy nadal walczyć z regulacją powietrza?

  7. #19487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azmath Zobacz post
    Czy szamot rozwiązałby problem? Mam rozebrany piec kaflowy, więc jakieś cegły bym znalazł.
    Mogę je luzem układać czy trzeba je przytwierdzic zaprawa?
    Bawić się w to czy nadal walczyć z regulacją powietrza?
    Ja w swoim kotle 17kW, w takim jak teraz, okresie przejściowym, mam wyłożoną cegłami gr. 6cm jedną ściankę boczną.
    Wiem, że powinno się to robić symetrycznie z obu stron, np. po 3cm., ale u mnie sprawdza się ten sposób, więc po co przekombinowywać.
    Układam je na sucho, jedynie na ruszt pod pierwszą warstwę kładę blachę, wyciętą na wymiar cegieł.
    Chodzi o to, żeby pomiędzy cegły nie przedostawało się "lewe powietrze", które mogłoby wychładzać kocioł.

    Do mtdeusz
    Piszę wyraźnie, że przy paleniu od góry, nie od dołu, można zjechać z temp. na kotle nawet poniżej 40*.
    Wiem to z autopsji, palę tak od kilku lat i nie mam żadnych problemów z jakimś zawilgoceniem kotła, czy też smołą.
    Kociołek mój w tym roku obchodzi 20-te urodziny.
    Pozdrawiam

  8. #19488
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Z tym szamotem to też trzeba czasem przemyśleć zwłaszcza jak kocioł ma płaszcz wodny wszędzie czyli tył oraz boki bo wtedy są jednak duże straty , szmot powoduje bardzo dobre spalanie ale zanim to się rozgrzeje i przekaże do płaszcza to połowa kotła już spalone , kiedyś miałem sam tył wyłożony na płasko szamotki 8 szt niedawno postanowiłem zrobić oprócz tyłu również boki i okazało się że kocioł bardzo długo nabierał temp potem było ok ale strata opału była więc to zmieniłem i teraz tylko z przodu samego mam szamot , dwie cegły wzdłuż po bokach a na nich dwa na płasko jeden za drugim i aż do krawędzi kom załadowczej , teraz kocioł łapie temp błyskawicznie . a zrobiłem tak bo kocioł tylko z przodu nie ma płaszcza wodnego więc i strat niema aż tak wielkich

  9. #19489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Myślałem, że woda jest gdzieś u góry tylko dobrze wiedzieć, muszę doczytać jak to wygląda w moim kotle

  10. #19490
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Berthold61 szamot się nagrzewa powierzchniowio,poprawia spalania,bo szybko podnosi temperature płomienia,następnie nagrzewa się wewnątrz i przekazuje energię do płaszcza wodnego.
    Po ilu minutach od rozpalania znika ci dym z komina?
    U mnie znika odrazu,wystarczy,że podpale płomień przejdzie przez dyszę,zakryję dyszę opałem i nie ma dymu.
    Camel1 więc jaki jest twój sekret? Rozrzedzasz smołę powietrzem wtórnym? Przerabiasz ją w sadze?

  11. #19491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s6wc_classic_przekroj.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	400359

    Ponawiam pytanie o szamot, wg powyższego rysunku płaszcz wodny mam tylko z tyłu, więc boczne ściany mógłbym obłożyć i byłby niewielki prostokąt do palenia. Jedna osoba mi odpowiedziała, ale chcę więcej
    Szamot mogę postawić luzem dopasowany rozmiarowo czy trzeba go czymś przytwierdzić do ścian pieca ?

  12. #19492
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Lużno bo jak się nagrzeje to się rozszerzy i musi mieć miejsce na rozszerzanie bo popęka.

  13. #19493
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dziękuję, jutro albo pojutrze będę próbował

  14. #19494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiekcwik

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam wczoraj padł mi miarkownik bolecki mci v3 może ktoś ma do sprzedania coś takiego lub wie o czymś podobnym (Unister za drogi)

  15. #19495
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafcioa4

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Leśno
    Kod pocztowy
    89-634
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiekcwik Zobacz post
    Witam wczoraj padł mi miarkownik bolecki mci v3 może ktoś ma do sprzedania coś takiego lub wie o czymś podobnym (Unister za drogi)
    Ja mam, gdzieś w garażu na półkach sobie leży. Muszę jutro poszukać.

  16. #19496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrian_1984

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azmath Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s6wc_classic_przekroj.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	400359

    Ponawiam pytanie o szamot, wg powyższego rysunku płaszcz wodny mam tylko z tyłu, więc boczne ściany mógłbym obłożyć i byłby niewielki prostokąt do palenia. Jedna osoba mi odpowiedziała, ale chcę więcej
    Szamot mogę postawić luzem dopasowany rozmiarowo czy trzeba go czymś przytwierdzić do ścian pieca ?
    Płaszcz wodny jest z każdej strony przód, boki, tył wszędzie tam gdzie jest ogień bo stal bez chłodzenia by się tak mocno nagrzała i dostała naprężeń cieplnych że spawy w kotle by popuszczały.

  17. #19497
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    I tak robiłem próbę z boków, ale nie wyszło, teraz mam cegły tylko z tyłu i lepiej poszło ale nadal źle się pali, tzn dym, sadza i całość zapala się szybko. Podejrzewam nieszczelność pieca, da radę to samemu sprawdzić? Tylko jak się za to zabrać?

  18. #19498
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Fabryczny otwór pw otwarty na full, a pg na 3-4cm na początku palenia, z temp ustawiona na 60st.
    Na razie żona rozpalila, więc pewnie dopiero wieczorem będę mógł zrobić ten test szczelności

  19. #19499
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Musisz przyjąć do wiadomości że cały zasyp będzie się rozpalał tak to niestety już jest tylko cały wic w tym aby węgiel w pierwszej fazie 2-3 godz miał jak najmniej powietrza z dołu a dużo z góry a po co ano po to aby spalać ten dym aż do czasu aż węgiel odgazuje , ty paląc dym oszczędzasz paliwo i oczywiste są dwie rzeczy , pierwsza to oszczędzasz druga nie kopcisz , a jak nadupcysz węgla i puścisz wszystko na fraj to cały dym-energia idzie w komin nie piec nic z tego nie masz i kopcisz , dlatego ważne aby odgazować i spalić ten dym a potem spala się koks i tak ma być ,
    jedyne górniaki które palą cienką warstwę węgla od góry to Litewskie kotły STROPUVA ale to inna konstrukcja i mało w PL popularna a szkoda

  20. #19500
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wilupawel

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azmath Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s6wc_classic_przekroj.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	400359

    Ponawiam pytanie o szamot, wg powyższego rysunku płaszcz wodny mam tylko z tyłu, więc boczne ściany mógłbym obłożyć i byłby niewielki prostokąt do palenia. Jedna osoba mi odpowiedziała, ale chcę więcej
    Szamot mogę postawić luzem dopasowany rozmiarowo czy trzeba go czymś przytwierdzić do ścian pieca ?
    Witam u mnie coś takiego zadziałało
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Inkedattachment_LI.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	400543
    z tyłu cegły na cegłach sparty arkusz blachy grubości 3mm lekko podwinięty ( szerokość od boku do boku ) drutek zaczepiony o półkę wymiennika
    płomienie nagrzewają blachę , płyną dłuższą drogą lepiej się dopalają
    sadza w wymieniku całkiem nie znikła ale jest jej zacznie mniej

Strona 975 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony