dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 977 z 998
Pokaż wyniki od 19.521 do 19.540 z 19943
  1. #19521

    Domyślnie

    To mnie ciekawi jak palisz od góry , bez kierownicy. Czy już piec f miał fabrycznie przystosowanie nadmuchu w drzwiach załadowczych? Opisz coś więcej.

  2. #19522

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Szybkie pytanie
    Jak pisałem wcześniej mam piec górno-dolny. Na razie przerobiłem go na DS i działa całkiem przyzwoicie.
    Teraz mimo wszystko zastanawiam się czy lepszą opcją dla mnie nie było by GS.
    Który sposób palenia da mi wyższą sprawność, zakładając, że obydwa wykonam jednakowo poprawnie?
    Palę węglem.

  3. #19523
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Dolne spalanie da ci,większą sprawność jeśli wykonasz je poprawnie i ja masz drewno to możesz spalać kaloryczny węgiel w dolnym spalaniu tylko musisz wymieszać z drewnem i się nie będzie wieszał.

  4. #19524
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam, proszę o poradę. chciałbym poprawić jakoś i długość spalania. Mam za duży kocioł. 22kW. Dom 130 metrów powierzchni grzewczej, poddasz ocieplone. Okna Plastiki. Czy wyłożenie cegłą szamotową coś da ? a jeśli tak to w jaki sposób. Poniżej przedstawiam schemat mojego kotła. Dziękuje za porady.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez_tytu_u.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	401589

  5. #19525
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jak nie czujesz się na siłach zrobić przegrodę i palić jako dolniak to najprościej wstawić na płasko z tyłu kotła cegły szamotowe z castoramy , u mnie wlazło 8szt też 20kw defro , poprawi ci sie palenie i mniej opału pójdzie , bo węgiel czy 15 czy 25kg pali się w podobnym czasie to lepiej mieć go tam mniej tak to już jest

  6. #19526
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    W szerokości ten piec ma 30 cm. Wiec jedna cegłą(23,5 cm) całego tylu nie zakryje. Myślałem dołożyć jeszcze z boku jedną i zrobić to w ten sposób jak poniżej od tyłu (foto zdjecie). Zastanawiam się jeszcze na bokami czy nie obłożyć ale wtedy może być za mało miejsca. po bokach nad rusztem są dziurki z wlotem powietrza od dmuchawy. Od dołu pod rusztem też są dwa większe otwory z wlotem powietrza. Jak by się to paliło gdybym te otwory nad rusztem przykrył cegłą ?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez_tytu_u1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	401590

  7. #19527
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Możesz taak też zrobić , ja do niedawna miałem tak że z tyłu na płasko a po obydwu bokach na sztorc i zostawała mi komora 16cm szer miało to zalety ale kocioł zdecydowanie dużej wchodził na temp potem było dobrze

  8. #19528
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankowalskim Zobacz post
    Witam wszystkich
    Szybkie pytanie
    Jak pisałem wcześniej mam piec górno-dolny. Na razie przerobiłem go na DS i działa całkiem przyzwoicie.
    Teraz mimo wszystko zastanawiam się czy lepszą opcją dla mnie nie było by GS.
    Który sposób palenia da mi wyższą sprawność, zakładając, że obydwa wykonam jednakowo poprawnie?
    Palę węglem.
    Tego tak na dobrą sprawę nie da się zmierzyć ale ze swojego doświadczenia mogę tylko powiedzieć że jeśli twój kocioł ma płaszcz wodny na obkoło tak jak mój czyli tył i boki plus ruszt wodny to górniak będzie zdecydowanie oszczędniejszy i sprawniejszy ale jak płaszcz będzie tylko z tyłu i półki wodne to dolniak może być sprawniejszy , górniak wykorzystuje ciepło promieniowania żaru natomiast dolniak wykorzystuje ciepło płomienia oto tu chodzi , wiadomo że dolniak mniej kopci ale dobrze prowadzony górniak też nie kopci , przykład mój górniak ma 3 klasę a np dakon dor dolniak ma 2 klasę

  9. #19529
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wilupawel

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    W szerokości ten piec ma 30 cm. Wiec jedna cegłą(23,5 cm) całego tylu nie zakryje. Myślałem dołożyć jeszcze z boku jedną i zrobić to w ten sposób jak poniżej od tyłu (foto zdjecie). Zastanawiam się jeszcze na bokami czy nie obłożyć ale wtedy może być za mało miejsca. po bokach nad rusztem są dziurki z wlotem powietrza od dmuchawy. Od dołu pod rusztem też są dwa większe otwory z wlotem powietrza. Jak by się to paliło gdybym te otwory nad rusztem przykrył cegłą ?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez_tytu_u1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	401590
    witam, cegłę z prawej strony daj w pionie ja tak zrobiłem, palę od góry i jestem zadowolony, kupuj węgiel mniej kaloryczny bo masz sporo piec przewymiarowany

  10. #19530
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ten dakon dor ma inną klasę.

  11. #19531
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    U mnie sytuacja opanowana ale daleka od założeń palenia ogłoszenia góry. Temp trzyma długo, ale nie ma nad nią kontroli, na piecu ok 60st a zadana na 50.
    Cegły były parę dni wsadzone, ale była słaba temp i szybko gaslo.
    Teraz mam tak: 50stopni na miarowniku, śruba od regulacji PG na 2-3mm na stałe, PW również na stałe otwarte na 1cm. Pali się poprawnie, niebieski ogień, temp stała, dymu zupełnie brak po ok. 2h. Piec załadowany do pełna wystarczy na 12-14h, ale nie wiem ile kg tam wrzucam. Rozpalam i nic więcej nie robię do wygaśnięcia - zależało mi na tym, żeby było bezobslugowo bo żona rozpala częściej niż ja.
    Duża wada tych ustawień to dużo sadzy i dużo resztek, ok 1/3 początkowej ilości wsadu.
    Piec ogniwo s6wc 13kW.
    Druga wada, że przez tą metodę zostaniemy z ogromnym zapasem węgla na wiosnę a na przyszłą zimę przechodzimy na inne paliwo.

  12. #19532
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Pali się poprawnie a dużo sadzy,sprzeczność.
    Niebieski ogień źle spalany CO (czad).

  13. #19533
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Przez poprawność miałem na myśli czas palenia, wiem, że sądzą oznacza, że coś jest źle ale nie mam siły już z tym walczyć a pomysłów też mi brakło
    Ważne, że w domu utrzymuje się stałe ciepło.

  14. #19534
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A ile masz tej sadzy zrób zdjęcia wymiennika.

  15. #19535
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dopiero jutro będę w domu ale jest jej dużo, czasami nawet do 2cm grubości.

  16. #19536
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Mowa oczywiście o sytuacji po ok. 12h palenia.

  17. #19537
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polo1

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    U mnie podobna sytuacja z przewymiarowanym piecem,
    włożonych mam 12 cegieł na tył i na boki, kształt litery U mniej więcej, te z tyłu leżą płasko, z boku w pionie ( piec SAS UWT),
    pali się ok 12h przy 14-15kg opału, wsypuje 1 łyżeczkę sadpalu co dzień, nalotu mało, ścianki w piecu białe, koksików zostaje może z 2-3 garście i wrzucam je na górę przy ponownym rozpalaniu.
    Palę już tak 3 sezon.
    Po ponownym śledzeniu forum zastanawiam się czy nie ułożyć teraz cegieł tak by te z boku były na płasko, zmniejszyłbym palenisko z 16cm na 10cm, przez co miałbym wyższy poziom wrzucanego węgla, czy może już to przesada.

  18. #19538
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    polo 1 chciałbym mieć takie osiągi jak ty. Mam piec 22 kW, zasyp max 40 kg. Powierzchnia grzewcza 130 metrów. U mnie np jak zasypie pół pieca około 20 kg to się pali tak do 12 h max . Pokombinuje z cegłą na początek.

  19. #19539

    Domyślnie

    Witam
    Zacząłem w tym sezonie palić od góry wreszcie, po przeczytaniu wielu artykułów o tym jak cudowne to rozwiązanie jest. Nie mniej jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju: rzekome "30% oszczędności" na paliwie. Nie ważne gdzie, zawsze jest napisane magiczne 30%. Przeprowadziłem testy z paleniem od góry i tradycyjnie (z i bez miarkownika) dwukrotnie. Mała węglarka wypełniona po brzegi węglem jako miarka ilości paliwa. W każdym przypadku czas spalenia całego węgla był praktycznie taki sam, nie zależnie od sposobu. Temperatura odczuwalna w pomieszczeniach w zasadzie taka sama. Fakt, rzekome 30% niby ulatuje przez komin w formie niespalonego dymu, jednak paląc od góry nie zauważyłem bym miał cieplej w domu.

  20. #19540
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wilupawel

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azmath Zobacz post
    Dopiero jutro będę w domu ale jest jej dużo, czasami nawet do 2cm grubości.
    spróbuj na innym węglu mniej kalorycznym, ja mam ruski węgiel drobny orzech i dobrze się wypala.

Strona 977 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony