dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 978 z 998
Pokaż wyniki od 19.541 do 19.560 z 19943
  1. #19541
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serpher Zobacz post
    Witam
    Zacząłem w tym sezonie palić od góry wreszcie, po przeczytaniu wielu artykułów o tym jak cudowne to rozwiązanie jest. Nie mniej jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju: rzekome "30% oszczędności" na paliwie. Nie ważne gdzie, zawsze jest napisane magiczne 30%. Przeprowadziłem testy z paleniem od góry i tradycyjnie (z i bez miarkownika) dwukrotnie. Mała węglarka wypełniona po brzegi węglem jako miarka ilości paliwa. W każdym przypadku czas spalenia całego węgla był praktycznie taki sam, nie zależnie od sposobu. Temperatura odczuwalna w pomieszczeniach w zasadzie taka sama. Fakt, rzekome 30% niby ulatuje przez komin w formie niespalonego dymu, jednak paląc od góry nie zauważyłem bym miał cieplej w domu.
    Bo źle to robisz , pal od góry ale na powietrzu wtórnym podawanym z góry przez rozetkę a dół zamknięty szparka maksymalnie 5mm , jak nie masz rozetki w drzwiach załadowczych to z drzwiczek u dołu wytnij sznur na całej długości ale tylko dolnej a zobaczysz efekty to pewne , a jak cie to nie zadowoli to kup sobie koks i spalasz kompletnie bez dymu , niby droższy ale jest go objętościowo o połowę więcej i na jedno wychodzi

  2. #19542
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Od góry powinno się spalać wyłącznie powietrzem podawanym od dołu, rozetka zbędna.

    berthold61- to, że koks ma mniejszy ciężar nasypowy niż węgiel, nie ma nic do rzeczy, liczy się waga opału.
    Ostatnio edytowane przez hes ; 29-11-2017 o 10:57
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  3. #19543

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygar Zobacz post
    To mnie ciekawi jak palisz od góry , bez kierownicy. Czy już piec f miał fabrycznie przystosowanie nadmuchu w drzwiach załadowczych? Opisz coś więcej.
    mam tylko to co fabryczne czyli rozeta i za nią taka blacha wygięta
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defro-optima-komfort-10kw.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	40,0 KB
ID:	402261  

  4. #19544

    Domyślnie

    Panowie szybkie pytanie ( pewnie było kilkanaście razy o tym ale niestety potrzebuję szybkiej odpowiedzi a zanim przewertuje temat to minie duuużo czasu) a mianowicie: zabudowując piec (ruszt) szamotem to między blachy kotła (ewentualnie ruszt wodny) a cegły również dajemy zaprawę szamotową czy zaprawa idzie tylko między cegły ? Chodzi mi o to żeby wyeliminować fałszywe powietrze uciekające pomiędzy zabudową a ścianami-rusztem pieca.

  5. #19545
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jedni zasypują tylko popiołem i to działa ale ja jak robiłem tak że doklejałem taką zaprawą z cstoramy do tylnej ścianki to kocioł lepiej odpierał ciepło i było wyrażnie słyszalne syczenie na wysokich obrotach czego przy luźno położonych nie było , ale tak po prawdzie jak nie użyjesz zaprawy nigdzie tylko lużno wstawisz to będzie git

  6. #19546

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Jedni zasypują tylko popiołem i to działa ale ja jak robiłem tak że doklejałem taką zaprawą z cstoramy do tylnej ścianki to kocioł lepiej odpierał ciepło i było wyrażnie słyszalne syczenie na wysokich obrotach czego przy luźno położonych nie było , ale tak po prawdzie jak nie użyjesz zaprawy nigdzie tylko lużno wstawisz to będzie git
    Dzięki kolego za szybką odpowiedź. Widzę że też szukałeś pomocy w tamtych czasach co i ja tyle że ja przez nieobecność nie pociągnąłem dalej tematu. Starałem się dzisiaj przerobić piec aczkolwiek czytając troche tematy na forach naszła mnie inna myśl przeróbki.
    Pytałem tu o pomoc kiedyś dokładnie tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7004559
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7005164

    powiedzmy że zdawało to egzamin ale niestety na małych ilościach węgla gdyż zasyp był poniżej górnej krawędzi drzwiczek frontowych celem podawania PW rozetką.

    Tak więc dla przypomnienia wrzucam jaki mam piec
    z wyjątkiem że mam aż 20,5kW i bez miarkownika, na dmuchawie której nie używam, a palę naturalnym ciągiem na uchylonym popielniku.
    Teraz mam zamiar przerobić go w ten sposób żeby postawić sciankę na ruszcie bezpośrednio przed tymi rurami na wysokość rur czyli ok 45cm i ewentualnie w celu zawężenia rusztu jeszcze po bokach na taką samą wysokość. Za ścianką ruszt oczywiście zaślepiony żeby nie uciekało tamtędy lewe powietrze z pod rusztu.
    Tylko kwestia czy to zda egzamin bo jeszcze w między czasie zawężałem po bokach piec ale bardzo ciężko było wtedy osiągnąć zadaną temperaturę.
    Kolejny problem przy takiej przeróbce to doprowadzenie PW a górnej klapy zasypowej wolałbym nie psuć i czy dało by radę PW doprowadzać z popielnika czymś na kształt rury wezyra stawianej na środku rusztu ?
    Co o tym wszystkim myślicie ? Domyślam się że najlepiej jest przetestować, niestety w tygodniu trochę za mało czasu na to więc pewnie dopiero w weekend będę z tym walczył, a może ktoś z Was podsunie jakiś pomysł lub walczył z podobnym kotłem.
    Wszystkie sugestie mile widziane (oprócz kolegi palącego oponami i śmieciami)

  7. #19547
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Ja mam problem z górnym spalanie. Otóż zasypuje piec weglem, na dól grubsze na góre drobniejsze, pózniej drewno sosnowe o podobnej grubosci układam na całej powierzchni wegla na to szczypy tektura i podpalam. Robie zgodnie ze wskazówkami ze strony czysteogrzewanie.pl czyli przy rozpalaniu ustawiam klapke dolotu powietrzA wtórnego na około 1cm i rozete otwieram, pózniej przy paleniu wegla zamykam rozete do połowy. Mimo tego kopci przez 2-3 godziny od rozpalenia dopóki sie nie rozzarzy cały wkład. Przy rozpalaniu zauwazyłam, ze na dole robi sie zar a na górze sa czarne wegle. W instrukcji pieca górnego spalania pisze zeby najpierw zrobic zar a pózniej wsypac opał, chyba ze rozpalamy duzy zasyp to tak jak ja robie. Co robie zle? Wiem ze i tak troche bedzie kopcic bo drewno sosnowe (duzo mam tego drewna i musze tym palic, bo nie wyrzuce) a i wegiel tez jest rózny mimo zakupu niby polskiego wegla ale chciałabym zeby było mniej dymu i mniej sadzy. Poradźcie

  8. #19548
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Za szybko schodzi żar do dołu. Przy rozpalaniu klapka powietrza pierwotnego ma być zamknięta. Powietrze wtórne otwarte na max. Dopiero jak masz żar na górze to otwierasz dolną klapkę. Musisz rozpalić porządnie wszystko u góry nawet przy otwartych środkowych drzwiczkach. Aby nie kopciło, gazy wytworzone z węgla muszą przechodzić przez żar dlatego kotły górnego spalania powinny być smukłe( wąskie) a wysokie. Dużo pomaga zamurowanie tylnej ściany kotła szamotem.

  9. #19549
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    a powietrze wtórne przed okienko do podglądania na drzwiczkach zasypowych to dobry pomysł. Czy tylko kierownica ?

  10. #19550
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    KOCHANI FORUMOWICZE,
    już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.
    Zapraszamy do licytowania.
    Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. Mieć pod choinkę prace dziecka - to podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

    Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-dzieci-zobacz http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy



    Pozdrawiam

  11. #19551
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Narazie testuje palenie przy otwartym PW na maxa ale niestety PP leciutko musze uchylic bo inaczej dusi ogien. PW to mam rozete i rozchodzi sie ona w srodku na drzwiczkach jako dwa otworki na dole drzwiczek zasypowych.

  12. #19552

    Domyślnie

    Last Rico widziałes to : https://www.youtube.com/watch?v=f-X9p4LZO0Y&t=1046s .
    Skomentuj, bo facet wykorzystuje Twoją pracę. Pozdrawiam.
    P.S. Chyba, że to Ty wtedy chylę czoła.

  13. #19553
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witam Panowie i Panie ponownie ostatni raz tutaj byłem w 2012 r na stronie 457 - cały czas pale wg zaleceń, ale przyszedł czas na zmianę pieca i teraz kupił bym dolniaka czy ktos miał do czynienia z takim piecem lub może cos napisac na temat jego konstrukcji
    chodzi o kocioł MPM DS
    http://www.mpm-kotly.pl/kociol-mpm-ds.html

  14. #19554

    Domyślnie

    mtdeusz. Czyli podobnie jak ja. GS z górnym spalaniem i podgrzanym powietrzem nad zasyp. Ile już tego było na tym forum ? Obecnie mam seko maxx 14 kw, czyli , nie mam już problemów. Ale jestem zły, jak jakiś "odkrywca" przypisuje sobie zasługi wypracowane na tym forum. Pozdrawiam.

  15. #19555

    Domyślnie

    mtdeusz. Miałem DS-a seko eko II N . Teraz mam automat seko maxx 14kw, czyli wsio z GS-a. To mój trzeci kocioł. Pozdrawiam.

  16. #19556
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hamous

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bliżyn
    Kod pocztowy
    26-120
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witajcie. Dawno mnie tu nie było ale muszę się pochwalić- Mamy kolejnego nawróconego (chociaż w zeszłym sezonie było "A co ty pi....sz, to jest niemożliwe"), napatrzył się na mój komin przez jakiś czas i stwierdził że też spróbuje. Pośrednio to zasługa kol. Mtdeusza i jego "taczki szamotu"; Ale po kolei, moze komuś się przyda: Zakup nowego (inny dostawca, kubatura i kaloryczność).Stwierdziłem kiedyś że skoro i tak kopci to nie będę rozpalał 2x dziennie i wywaliłem szamot z kotła. Paliło się toto niby dość długo, 20kg /16h ale kopciło. Po świątecznych cieplejszych dniach przypomniała mi się ta taczka szamotu i zastawiłem płytkami szamotowymi w miarę możliwości wszystkie powierzchnie z jakimi mógł się stykać płomień, więcej PG (tego się bałem i kisiłem) i voila! Godzinka (max) dymu z drewna przy rozpalaniu a później nie wiadomo czy się w piecu pali nawet pod słońce. Morał z tego taki: Kombinujcie, czasem rozwiązanie z pozoru absurdalne jest strzałem w 10. Przy okazji chciałem życzyć dużo CO2 w szampanie.
    PS. Teraz te 20 kg starcza na dobę z przerwą na rozpalenie czyli ok 20- 22h
    Ostatnio edytowane przez Hamous ; 30-12-2017 o 19:33 Powód: dopis

  17. #19557

    Domyślnie

    Wszystkiego co naj i świetnego spalania w nowym roku. Pozdrawiam.

  18. #19558
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, również Wszystkiego Najlepszejszego w Nowym Roku.
    Pozdrawiam.

  19. #19559
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Koledzy i Koleżanki, już za niedługo pożegnamy mijający 2017 rok.
    Obowiązki mnie gonią, ale zawsze tu wpadam z w. przyjemnością
    bo wiem - że ludzie którzy tu przychodzą - są dla siebie życzliwi.
    Cieszę się że wątek żyje i jest czytany. Zakładałem go równo 10 lat
    temu, czas jednak leci… Chciałbym przeprosić wszystkich Kolegów
    za brak mojej osobistej aktywności, bardzo chciałbym to zmienić…

    Kończy się rok wielu zmian i oczekiwań, życzę Wam czasu spokoju,
    szczęścia w rodzinach, wielkich sukcesów zawodowych i prywatnych.
    Duuuuuużo zdrowia, spełnienia marzeń, nawet tych najśmielszych!
    Życzenia się spełnią, bo są szczere!!!
    Trzymajcie się ciepło!


    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU!!!

    Last Rico
    beton wiąże ludzi...

  20. #19560

    Domyślnie

    Od moderatora: post i odpowiedzi na prośbę domowników forum został przeniesiony w to miejsce z innego wątku:

    Nie wiem czy to właściwy wątek, proszę o ocenę poniższego kotła, został zakupiony kilka lat temu przez mojego tatę do ówcześnie bodaj 30 letniego domu w którym mieszkamy jako wymiana starego pieca, któremu nic się nie działo. Tato był przewrażliwiony że może pęknąć i miał 2tyś. zł więc namówił mamę na wymianę. Obecnie już żałuje zakupu od kilku lat, bo sąsiad (identyczny, lecz żółty dom po "prawej") zakupił trochę wcześniej piec z podajnikiem za 7tyś. zł i prawie nie musi go obsługiwać. Czy posiadany piec można przyporządkować do jakiejś klasy czy nie? Rocznie spala się 3 tony węgla, najtańszy jaki jest w składzie ( bodaj790zł tona), ostatnio codziennie pale w nim o 15:00, schodzi 0:45-1 godzina. Do tego czyszczenie tych "kratek" co są za pierwszymi drzwiczkami od góry z sadzy taką metalową szczotką co 2 dzień i wymiatania popiołu a popelnika. Już za chwilę też komina, raz w miesiacu. Właśnie przekonuję się na własnej skórze co to znaczy eksploatacja centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym, jaka to "cudowna" sprawa i doświadczenie Nie to że nigdy nie paliłem w takim czy wcześniejszym piecu, ale odbywało się to sporadycznie, bo zawsze dobijał się do tego tato i nie pozwalał nikomu innemu, dlatego omijały mnie "najprzyjemniejsze" rzeczy przy jego obsłudze: konieczność codziennego rozpalania, dymienia, kurzenia, kopcenia, grzebania w składziku za odpowiednimi bryłkami (dla kolejno: rozpalania i palenia właściwego), pilnowania, dokładania, czyszczenia, co 2 dni usuwania popiołu z popielnika (czerwone 10L wiadro), czyszczenia rusztu, tego co jest za pierwszymi drzwiczkami od góry z sadzy, a jutro prawdopodobnie całego komina co jest od dachu przez te 2 piętra aż do parteru gdzie stoi piec taką metalową szczotką na długim sztywnym drucie po którym trzeba czyścić całą kotłownię i od razu brać prysznic....tyle pracy i czasu, żeby mieć tylko ciepło wieczorem i w nocy. no ale...na grzanie gazem nas nie stać. W tej chwili i tak wydaje się dużo, te 3 tyś. zł jak przyjdzie wydać co sezon, a co dopiero jakby przyszło dawać 700zł co miesiąc za gaz jak płaciła sąsiadka co ma identyczny dom przed nami, a ogrzewała go w trakcie zagranicznego wyjazdu gdy nie było nikogo w domu i temperatura była 18-19st.C co u nas się nie zdarza nawet w dzień, chyba że na 2 piętrze gdzie ja mam pokój, bo na 1 piętrze gdzie są rodzice temperatura zwykle oscyluje w dzień wokół 20st.C a wieczorem 21-22st.C. Utrzymanie domu to jest jednak wyczyn i nie taka lekka sprawa za co chylę czoła moim rodzicom.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171222_153821.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	404309Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180103_203029.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	404310Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180103_203055.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	404312Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180103_203311.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	404315Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180103_203245.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	404316
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 04-01-2018 o 09:58 Powód: uwaga wstępna

Strona 978 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony