dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 986 z 998
Pokaż wyniki od 19.701 do 19.720 z 19943
  1. #19701

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie. Nadal walczę z kotłem. Dopiero trzy dni temu udało Mi się wykonać zetkę z rury PCV 160. Pali sie podobnie jak bez zetki.Kupiłem tez cegły szamotowe i myślę że jutro najdalej w środę będę przerabiać kocioł na ds według wskazówek mtdeusz. Ktoś pytał jakim węglem palę, dowiedziałem się tylko ze wegiel z kopalni Sztasica ale parametrów nie znam(kostk). Kupowany na lokalnym składzie węgla. Mam też worek innego węgla typu orzech 2 zobaczę jak to się będzie paliło.

  2. #19702

    Domyślnie

    Muszę jeszcze się przyznać, nie wiem jak to się stało ale podając metraż domu zamiast 140 m2 wpisałem 100 m2. Nie wiem skąd wziąłem taką wartość. Czy tem mój kocioł jest w stanie ogrzać taki metraż?

  3. #19703

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Sorki za zwłokę w odpowiedzi – brak mocy przerobowej i czasu na to wszystko – nadto podałem adresy sami Koledzy możecie zobaczyć.

    1.) Pomóc ma tyle, że nie zaszkodzi. Łatwiej się zasłonić wolą ustawodawcy niż tarczą z szamotki. Lepiej się bronić wolą ustawodawcy niż pogrzebaczem.
    2.) Prawo jest dobrem wspólnym i nie może dyskryminować jednych na rzecz drugich stanowiąc przy tym, że to taka sprawiedliwość.
    3.) Prawa powinno być spójne i nie może stanowić w brew sobie – w zależności kto jaką ustawę sobie weźmie – tak czynić będzie – czy w zależności od projektu, że niby ogólne dobro obywateli jest prawem nad dobrem obywatela, którego dobro prawne prawem zostało złamane i sponiewierane.
    4.) Polska jest jedna i jest państwem jednolitym oraz jedno prawo dla wszystkich powinno być jak i dla wszystkich powinno być takie samo.
    5.) Ustawą eko-projekt już zostały wprowadzone podziały i tylko patrzeć jak zaraz z regionów porobią się księstwa a obywatele tych księstw zaczną domagać się odłączenia by się przyłączyć – tam kraj mój gdzie serce moje.
    6.) Udowodniliśmy już wielokrotnie i w wielu miejscach, że jesteśmy i możemy sami zadbać o czyste powietrze oraz, to że nie musimy nikomu łożyć na jego programy zbrojeniowe do czego właśnie w zakamuflowany sposób ustawa eko-projekt prowadzi – pozostawiając nam ściśle określony wybór i zmuszając nas do tego, że musimy czynić zgodnie z tym jak w niej i w między słowy jest zawarte.
    7.) Prawo, które działa wstecz to nie jest prawo tylko terror i macie w załączonym.
    8.) Piszę w szerokim spektrom i piszę do tych, którzy stępują w szeregi nasze i bojowników o to, że każdy ma prawo do czystego powietrza – bez wszczynania wojen o to, że jak ty łożysz na sowietów i mnie trujesz hagierem to ja cię zagazuję wąglem z naszej gruby, że skoro węgiel od separatystów jest ekologiczny to i ja mogę nasz ekologicznie spalać, że skoro smog z separatystycznego węgla nie jest nasz to z jakiej racji ja mam za to płacić.
    Na marginesie – jak dobrze kojarzę to forum powstało z forum ekologiczne spalanie węgla. Trudno niektórych przekonać w inny sposób. Do każdego trzeba dotrzeć indywidualnie i zanim, straż miejska i policja zaczną łupić im skóry. Sory za dygresję - ale to nie jest to samo.
    9.) To co załączyłem to jest tam dokąd prowadzą podane adresy – tym razem nie wywalili mi tego do kosza. Nie załączyłem tego o tak – co w łapki wpadło – z resztą akurat to pozostawiam indywidualnej ocenie. Nie mnie zasłaniać się wolą ustawodawcy – to jest moja barykada - na tym zakończę.
    Piszę tak jak by to w komplecie było to na tej stronie.
    U nas każdy odpowiada za siebie.
    Przeciwny jestem temu by każdy radził sobie sam i liczył tylko na siebie.
    10.) Ja se mogę wszystko, macie mój kod pocztowy – wiecie, że gaz mam za płotem, jak mnie zmusicie to dostosuję się do ustawy eko-projekt - jak i to tym razem przeżyję - ruszę w zemście na tych co mają czelność się sztrabować ustawie eko-projekt. Żaden złodziej nie będzie mnie okradał z tego co już mnie okradł i teraz przychodzi i pretensją, że mnie okradł.
    11.) Dzięki za Stroupav i TLUD – w pogoni za nimi zaś trafiłem na sowietów strony i zaś władowałem się ich technologię której nam tylko uczyć się od nich. Tu na forum tego nie zniuchałe ale u nas nie brakuje forów na których jedni napadają na drugich i jedni z drugich robią ciula. Mało mam z nimi do czynienia ale byłem na ich stronach za różnymi sprawami i nigdy nigdzie jak do tej pory nie spotkałem się z niczym podobnym.
    12.) Nazbyt wiele Kolego masz wpisów bym to ja stawał z Tobą w szranki i wdawał się w akademicką dysputę. Nazbyt wiele dla mnie masz wiedzy i doświadczeń bym to ja Ci tłumaczył i Cię przekonywał do tego o czym lepiej wiesz ode mnie.
    13.) Dawno temu zostało udowodnione, że opony można spalać bez dymu – w wymuszonym ale w prądzie przeciwsobnym. Linka z filmikiem na yutubie -jak pamiętam znajdziesz też na forum z którego zostałem przeniesiony do tego gdzie teraz jestem. Nasi genialni „kopciuch, smoluch i fajczarze – notabene ja w hymnie też się do nich przypisuję jeśli do kompaniji raczą przyjąć” zaczęli robić kotły hybrydowe – też na yutube są filmiki. Jak kolego znajdziesz sposób by ten smród spalić, to jeśli Cię nie zabiją, to Nobla dostaniesz.
    14.) Chcesz się bić zapraszam na moją stronę. Tu czynić tego nie będę. Nazbyt wiele szacunku mam dla kolegów osiągnięć i wysiłków oraz pomocy innym którzy wielokrotnie koniecznością i szczęściem trafili na tego forum stron.
    15.) Udowodnisz mi, że kłamię – prostować, tłumaczyć, przepraszać i kajać się będę.
    16.) Ja tu z prezentacją przyszedłem – nie po prośbie czy za radą – buszowałem też na waszych stronach, więc między innymi powodowany wdzięcznością i podziękowaniem zobowiązany - podzielić się chcę z racji tego, że co nie co wyszabrowałem i, że a nóż widelec komuś się to do czego nada.
    17.) Trafił do nas kolega – samobójca – alb nie doszły zabójca – tak czy siak ofiara – tylko czego – dla mnie eko-projektu – wyświetliłem go, to nie agent. Władował sobie jako przegrodę płytę stalową i zadławił wymiennik zawirowywaczami spalin. Mało co żony nie zatruł ale zawzięty jest skoro do nas trafił – pasjonat przeczytał całe 34-karty z tych co zostały „Palnik do spalania dymu” i pyta jak kociołek dalej modyfikować. Cholera wie co jeszcze wykombinuje. Pomóżcie koledzy zanim nasz druh w nocy z żoną zejdzie a nam przyjdzie z kwiatami na pogrzeb iść a nie z petycją na Belweder. Bo wiecie – później straż miejska, policja, prokuratura – a kto mu tak radził, a kto mu na to tak pozwolił i.t.d. Pozamykają nas i nam nasze strony – nikomu jak będzie stanąć na drodze ustawie eko-projekt.
    18.) Wiem, że się rozpisałem i do tego nie na temat. Kolego moratorze nie usuwaj tego od ręki pozwól choć kilku kolegom się z tym zapoznać może coś pomogą nowemu utracjuszowi i dajcie jakieś halo. Nie chcę tu nikogo nachodzić i głowy zawracać oraz burzyć porządku i ładu tego forum.
    19.) Wracam do swojej piaskownicy – na szczęście nic tu po mnie.
    20.) Ewentualne pytania czy pretensje proszę kierować na wskazany adres. Tu już się wypisałem, zaglądać z ciekawości będę i tu mnie proszę nie prowokować, bo ja z tą barykadą nie przesadzam.

    Nie dla tych co tylko mówią - NIE DLA KOPCENIA WĘGLEM I DREWNEM!!! – Tak dla tych co walczą o to, by każdy miał prawo do czystego powietrza. !!!
    Ps. Już nie mówię o załączaniu p.d.f-ów ale może by dało radę co zrobić z tym piepsztnym edytorem do tekstu. Mało tego, że nie po Polsku to jeszcze jego uczyć się muszę.
    Samsu - przeprasza, dziękuję i podziękował oraz pozdrawia.
    Żegnam.

  4. #19704
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przecierz te ustawy antysmogowe to buble prawne.
    Prawo nie działa wstecz.
    A jakby tak wepchać 2łopaty węgla,dużo drewna,całą opone na raz+mokrą biomasę
    Mniejsza o to.
    Próbowałme przekonywać ludzi to czystego spalania ale mur beton,jak się pali to musi być dym,sąsiada trza (trzeba) zadymić,musi się dymić.
    Po za tym ludzie mają zwykłe kopicuchy,w których nie da się czysto spalać.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 06-03-2018 o 19:28

  5. #19705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A jakby tak wepchać 2łopaty węgla,dużo drewna,całą opone na raz+mokrą biomasę
    .
    Proszę bardzo :




  6. #19706

    Domyślnie

    Jestem po przeróbce mojego gs na ds według pomysłu mtdeusz. Pierwsze palenie juz za mną. Pali sie fajnie, przyjemnie chuczy w kotle, ale nie daje odpowiedniej temperatury na piecu. Wkleję wyniki z kalkulatora http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3sq7
    Coraz bardziej zastanawiam się nad reklamacja kotla.

  7. #19707

    Domyślnie

    Zgadza się mtdeusz, nie zasłaniałem rusztu wcale. A przegrodę wykonałem tak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180307_092301.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	408757

    Może być?? Oczywiście szczelina nad drzwiami komory załadowczej zasłonięta.

  8. #19708

    Domyślnie

    Tylko jak to przytkać? Myślałem o kawałku blachy ale co z przegarniaczem rusztu?

  9. #19709

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Przepraszam za naruszenie miru domowego ale, to pod spodem to cytat jest, możecie sprawdzić – nie pretensja do Was ale w Was moja nadzieja.
    https://youtu.be/3kt4OIh29wM
    https://youtu.be/9QKHx-43Zwc
    https://youtu.be/9QKHx-43Zwc
    https://youtu.be/vosQepeiOj8
    https://youtu.be/0MB-iqfCMSA
    http://forum.interia.pl/oskarzam-pol...ty,dId,3167921
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...-nie-przesada/
    A wy Koledzy i Kamraci dalej kolaborujcie i pustosłowiem argumentujcie oraz napadajcie na innych którzy chcą przyłączyć się do mojego (naszego projektu – nas takich jest więcej) jak i trzymajcie w głębokiej tajemnicy swoje i innych zmagania i odkrycia. Zmarnujcie lat poświęceń, zniweczcie ten trud i wysiłek, tą rozlaną krew, poparzenia, zatrucia, kupe chajsu wywaloną na szamotki i.t.d. - że możemy spalać węgiel i koks bez dymu, że nie musi wróg nam pluć w twarz tem, że mu tu pod nosem POLSKIM KOKSEM, czy BŁĘKITNYM WĄGLEM kopcimy, że tu kraj jego jest a nam jak się nie podoba to mamy mu stąd WY!PI@RD#AL$Ć bo on ma na to ustawę eko-projekt i nie zmożone zastępy bojowników, którzy sztandarami swemi nas przebrzydłych kopciuchów, smoluchów i fajcarzy rozwalą w drobny mak.
    Samsu pozdrawia serdecznie.

  10. #19710

    Domyślnie

    Dzisiaj przed paleniem zakrecilem na piętrze dwa największe grzejniki. Udało mi się odciągnąć do 70° na kotle.Czy to znaczy ze kocioł jest jednak za mały?

  11. #19711

    Domyślnie

    Witam
    Jako, że to pierwszy post na tym forum. To witam wszystkich, a kobietą składam spóźnione życzenia.
    Ale do rzeczy.

    Od jakiegoś roku jestem posiadaczem pieca Central 23. Trochę przechodzonego. Miarkownik ciągu już dawno powiedział papa... no nic ... miałem z nim problemy ale pouszczelniałem no i piec w miarę się mnie słucha tzn. jestem w stanie zapanować nad nim żeby woda mi się po chwili nie gotowała itp.

    Oczywiście jak każdy najpierw paliłem od dołu ...ale że jestem młody to chciałem się dokształcić i już nikt nie musi mnie przekonywać o wyższości palenia od góry nad paleniem od dołu w piecu górnego spalania.

    Moi sąsiedzi dzień w dzień pokazują jak to jest palić od dołu, a u mnie jakby w piecu się w ogóle nie paliło ...dym tylko przy rozpalaniu (2xdobe).
    Żeby nie było tak pięknie mam problemy z moim piecem/z paleniem.

    Pierwszy to to że do pieca mieści się około (prawie 4 wiaderka) 24 KG węgla . - to starczyło by mi na 24h przy dobrym jakościowo węglu. Ale i tu jest problem .
    Gdy zasypie 2 wiaderka tj. 12kg rozpalę od góry, palenie wygląda prawie wzorcowo ... może z wyjątkiem tego że ogień/żar moim zdaniem za szybko schodzi na dół ... i dopiero jakby wszystko się dopala i spala jak należy. Gdy zasypię cały piec mam jakby ten sam problem tylko w większe skali. Ogień/żar schodzi na dół zatykają się "pory" w węglu i w piecu zamiast się palić to się dusi ...temp. na piecu zamiast 60 spada do 40... a dym najchętniej uciekał by dolnymi drzwiczkami.
    Powiedzcie mi w którym miejscu robię błąd ? Zamiast miarkownika mam klapeczkę regulującą śrubą, i górne drzwiczki również są podczas spalania uchylone aby dostawał PW.... Co prawda nie mam kierownicy żeby to powietrze doprowadzić idealnie w ogień ale nei mam pomysłu jak ją wykonać.
    To jesli chodzi o informację tyle. bardzo proszę bardziej doświadczonych palaczy o pomoc. Jak będzie trzeba uzupełnię mój watek o informacje/zdjęcia...
    W piecu poza uszczelnieniem i wyjęciem dolnej części sznura z górnych drzwiczek nie robiłem żadnych innych przeróbek ...

  12. #19712

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Kubas to nie oznacza,że kocioł jest za mały,tylko nie masz zasłoniętego rusztu za przegrodą i tamtędy leci ci huragana powietrza, który chłodzi kocioł.
    Wój-jak nasypiesz cały to masz za gróbą warstwę,węgla i jak kokujący to się skleja nie pali.
    Nie syp całego kotła lub nakołkuj zasyp drewnem by był przepływ powietrza.
    Po tym jak napisałeś ze brakuje mi jeszcze zasłoniętego rusztu za przegroda wyciągnąłem z pieca szamot i napaliłem bez. Nie wiem czy to ma znaczenie.
    A druga sprawa po włożeniu komory szamotem robi się masakrycznie mało miejsca na opał
    Ostatnio edytowane przez KubaS1988 ; 09-03-2018 o 08:01

  13. #19713

    Domyślnie

    mtdeusz -zakołuj drewnem ? co dokładnie masz na myśli drzewo pionowo ? w jakiej ilości ....... mniemam że drzewo odrazu się spali i efekt będzie ten sam. Czy rurka pionowa z powierconymi otworami będzie lepszym rozwiązaniem ? Nie syp całego pieca... no dwa razy się tak porobiłem, że zamiast dwa wiaderka wsypałem cztery .. a że piec w mieszkaniu ...to nocka nie przespana, bo ani to wyciągnąć z pieca ani się palić nie chciało ...

  14. #19714

    Domyślnie

    Po przeróbce na DSa nie idzie dostać temp. Stara śpiewka.A czy ktos się zastanawiał o ile zmniejszył powierzchnię wymiany ciepła? Odeszła część komory zasypowej bo teraz w niej już nie ma tyle ognia co było przy paleniu od góry.Po drugie nie każdy kocioł nadaje się na takie przeróbki ze względu na błędy konstrukcyjne.Mam na mysli szerokość kanałów.W DS-ie musi się palić szybko i spaliny lecą szerokimi kanałami jak Porsche po autostradzie grzejąc w końcu wszystko wkoło domu a nie wodę w kotle.Sam mam ten problem i wynalazki typu zawirowywacze nie dają zadawalających efektów.Męczyłem się z przeróbkami którys sezon w końcu odpuściłem i palę od góry ze spokojem i minimalnym czasem na obsługę kotła.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  15. #19715
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Art23 muszę cie niestety zmartwić udało się przerobić SAS NWG na dolne spalanie i dobrze grzeje.
    Więc,da się da się.
    Powierzchnia wymianyc ciepła tu nie ma dużo do rzeczy,najwyżej będzie wyższa temperatura spalin.
    U Kubasa nie jest zasłonięty ruszt za przegrodą i mu tam szaleje huragan powietrza co chłodzi kocioł.

  16. #19716

    Domyślnie

    Ja nie mówie że wszystkie kotły są źle zrobione ale zdarzają się kwiatki.Powierzchnia wymiany ma do rzeczy bo pomyśl logicznie czy powierzchnią powiedzmy 1 m2 nagrzejesz tyle samo co 2 m2,nie mówiąc jeszcze o ilości wody w kotle.Zrobisz gruby płaszcz wodny i nie dogrzejesz wody,zrobisz cienki i gotujesz wodę.jak człowiek popatrzy na to wszystko to nawet mała pierdołka a dużo zmienia.tobie sie udało i dobrze a inny bedzie kombinował i się wku....ł a i tak mu nie wyjdzie jak będzie chciał.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  17. #19717
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja nie m SAS NWG tylko pomogłem go przrobić komuś innemu.
    Na początku też mu nie chiał grzać a teraz grzeje.

  18. #19718

    Domyślnie

    Niestety u Mnie w domu operatorzy pieca zdecydowali ze kocioł trzeba będzie wymienić także wstrzymałem się z dalszymi zmianami. Przesadził o tym bardzo mała komorą spalania po włożeniu cegieł szamotowych. Zastanawiamy się w domu teraz nad kupnem MPM DS a stary nowy piec będziemy próbowali reklamować.

  19. #19719

    Domyślnie

    a co masz za wynalazek?
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  20. #19720

    Thumbs up

    Cytat Napisał art23 Zobacz post
    a co masz za wynalazek?
    Rakoczy Popter G10

Strona 986 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony