dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie okna plastikowego

    Witam.
    Czy ktoś może zaryzykował i ocieplił profile okien plastikowych.
    Chciałem zrobić tak:
    Wywiercić co 10cm w profilu otwór, w tej części która jest schowana jak się zamknie okno.
    Do tuby z pianką podłączyć wężyk i włożyć do profila.
    Powoli, częściowo wypełnić profil.
    Przez otwory bym obserwował stopień wypełnienia wewnętrznej komory i ewentualnie może by wyszedł nadmiar pianki.
    Po całej operacji otwory zakleiłbym silikonem.
    Można użyć pianki niskoprężnej.

  2. #2

    Domyślnie

    Mie wiem, czy ma to większy sens. Ciepło w przypadku plastikowej ramy okiennej przekazywane moze być głównie na drodze przewodzenia (plastik i metal) i konwekcji (powietrze w komorach). Pianka nie pogorszy przewodzenia (a nawet może je podnieść). Jeżeli chodzi o konwekcję, to do jej występowania konieczna jest pewna minimalna grubość warstwy powietrza. Niestety zbyt dawno kończyłem szkołę, aby pamiętać jaka, chodzi mi po głowie wielkosć około 1cm. Dlatego, na przykład, powykrzywiane garnki słabo sprawują się na kuchniach ceramicznych. W oknach wielokomorowych proces konwekcji nie powinien więc zachodzić a tylko dla jego eliminacji warto byłoby stosować piankę.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Dodatkowo momentalnie stracisz pewnie gwarancję na swoje okna. I w razie jakiś problemów pewnie zostaniesz sam.
    Nic nie piszesz o typie posiadanych okien. Czy są to nowe 5- 6- komorowe, czy jakieś stare plastiki.
    Nie wiem czy gra jest warta świeczki. Może lepiej bardziej obłożyć okna styropianem z zewnątrz, aby zminimalizować ich kontakt z zimnem.

  4. #4

    Domyślnie

    Okna mają 8 lat szyba ma k1.3 profil 3 komorowy, ociepliłem od zewnątrz praktycznie całą ramę. Jak jest zimno to futryna się rosi i okno przy futrynie, (brak ciepłej ramki). W jednym miejscu na dole pojawiła się taka ciemna plama, na ścianie z boku, chyba pleśń. Zrobię zdjęcie tylko nie wiem jak tu się wstawia zdjęcia.
    Teraz kupiłem jedno okno z ocieplaną fabrycznie futryną
    http://www.ms.pl/index.php/produkty/...anowetermo_pvc
    z szybą 0.6. Na razie nie ma dużego mrozu, ale dotykam futrynę i jest miło ciepła, nie tak jak te stare.
    Skoro fabryczne ocieplenie tyle daje to i mi powinno, ale boję się uszkodzenia profili przez rozrastającą się piankę.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    szybe jaka podales ma przenikalnosc cieplna czy jak to sie tam nazywa 1.3 a normy teraz sa 1.1 wiec tu masz juz duze straty ciepla a szybe jaka podales 0.6 to nie wiem gdzie kupiles bo jak szukalem to w najlepszym wypadku mozna bylo dostac 0.8 . czarny nalot na oknie to nic innego jak plesn , a plesn to nic innego jak nadmiar wilgoci ,brak wentylacji .
    moim zdaniem powinienes czesciej wietrzyc to mieszkanko \zeby zlikwidowac ognisko grzyba i wtedy porozmawiaj z producentem tych nowych twoich okien vczy ta operacja co piszesz ma sens , sadze ze on najlepiej ci powie ze nie . pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  6. #6

    Domyślnie

    Wysłałem link tego okna. Szyba jest potrójna i ma k=0,6 szyby a profil k=1,1.
    Wiem że przy dużym wietrzeniu nie będzie pleśni, ale to gdzie się pokazuje przy słabym wietrzeniu, wskazuje na to gdzie jest najgorsza izolacja. Nie opłaca mi się wymieniać szyby 1,3 na cieplejszą w tym oknie, mam też okno jezierskiego z trzema szybami o współczynniku k=2,3 (chyba) albo jeszcze gorszym chociaż tam są trzy szyby ale to jest stare okno plastikowe. Tam bym najpierw zmienił szybę. Na tym forum (między innymi) ludzie szukają nietypowych sposobów zmniejszenia strat ciepła. Uważam że to by był dobry sposób, problemem jest tylko znalezienie najlepszego i bezpiecznego sposobu na zrobienie takiej operacji. Zasadność ocieplenia profili nie budzi moich zastrzeżeń - mogę porównać w praktyce ciepły i zimny profil.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak pisze na stronie tego okna - Na życzenie oferujemy szybę SUPERtermo U=0,6 W/m2K (wg PN-EN 673). I gdyby nie makabryczne problemy z ekipami montującymi to okno To bym go polecał.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no to spytaj sie producenta czy niema jakiegos przedstawiciela co odrazu montuje okna ja mam takiego u siebie w regionie ale zainteresuje sie i twoimi oknami i dowiem sie co by to dalo z ta pianka pozdrawiam a moze rolety antywlamaniowe czy jakies tam cos by pomogly ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony