dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hancysia25

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie adaptacja bud. gospodarczego na mieszkalny

    Witam,
    Mam pytanie mam dość duży bud. gospodarczy i połowę z niego chcę przerobić pod mieszkalny. Posiadam projekt tego budynku sprzed kilkunastu lat i mam juz pomysł jak go przerobić. Pojawił mi się jednak wczoraj problem jak spotkałam się z architektem, który stwierdził, że muszę zrobić nowy projekt (kwota ok 5000zł) i co dziwniejsze najprawdopodobniej muszę przerobić dach z 2spadowego na 1spadowy, zmienic jego kąt bo takie są wymagania w otulinie parku ojcowskiego. Czy ktoś może mi powiedzieć na ile wierzyć temu facetowi skoro plan juz mam i chcę go tylko zmodernizować, a dokładnie wyburzyc 1 ścianę i zmienic pokrycie dachu- kubatura zostanie bez zmian. czy facet chce wyłudzić kasę?? czy faktycznie sa takie wymagania???czy muszę uzyskać jakies zgody bo oczywiste jet że chcę otrzymać numer na ten budynek.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam! Do zmiany sposobu uzytkowania potrzebne są:
    1. cztery egzemplarze projektu...
    2. oświadczenie o posiadanym prawie...
    3. decyzje o warunkach zabudowy...
    ewentualnie upowaznienie udzielone osobie działajacej w moim imienu. Punkty były bardziej rozbudowane ale nie chcialo mi sie pisac więc zaznaczyłem trzykropkami i wpisałem ogólne zagadnienie.
    W decyzji o warunkach zabudowy powinno byc napisane jaki typ zabudowy, dach itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony