dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 35
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 692
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bea7777
    Pati i Marcin - tak jak prosiłaś podaję wymiary mojego poddasza:

    - pokój dzienny z kuchnią - 38 m2 (skos na ścianie o długości 6,5 m)
    - sypialnia - 17 m2
    - pokój - 11 m2
    - jadalnia - 9 m2 (otwarta na salon - wczesniej mial tu byc gabinet)
    - łazienka 10 m2
    - hall - 6 m2
    - wiatrołap 5 m2
    - tarasik - 5 m2
    Całkowita powierzchnia poddasza(powierzchnia zabudowy) oszacowana jest na 128,2 m2 (razem z klatką schodową), użytkowa na niecałe 100m2 (powyzej 1.90 ) Ścianka kolankowa na wysokości 144 cm, dach dwuspadowy. Nad poddaszem uzyskamy dodatkowo stryszek (max wysokość ok 2 m) powierzchnia całkowita ok 50 m2 .
    Wasze poddasze w porównaniu do naszego jest ogromne

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał JackD
    może jutro wstawię, swoje poddasze... na pewno Ci się poprawi humor.... hehe
    też wiosna zabieram sie do adaptacji.... tylko mam wiele rozterek....
    Słuchaj pilnie adam_mk ma czasem pomysły tzw "inaczej", ale mozna naprawdę wiele skorzystać, szczególnie przy remontach starych domów i poddaszy także...
    Nie sztuka może wybudowac nowy dom, przy obecnej dostępności materiałów i technologii, powielenej wiele razy, sprawdonych technoligii...
    Ale wyremontować /zaadoptować/ stare chałupy zgodnie z obecnymi wymaganiami i oczekiwaniami...
    Pozdrawiam
    Jacek
    Z niecierpliwością czekam na zdjęcia Twojego poddaszamoje jak na razie to obraz nędzy i rozpaczy

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bea7777
    Nie martw się, będzie dobrze Ja tez jak patrze na ten nasz barak to chora jestem ale wiem ze trzeba byc cierpliwym. Teraz taki okres bo zima, śnieg i mrozy i z robotą w miejscu stoimy. Wstawiaj fotki , będziesz widziec jak sie szybko domek zmnienia , a i mi sie humor poprawi ze ktoś ma takie samo burdello bum-bum jak ja Klameczki bardzo ładne (swoja drogą to też mamy już wiele dodatków a nie mamy jeszcze np. ścian ) Pozdrawiam i podglądam
    Na te klameczki chorowałam od dłuższego czasu i w sobotę przestałam chorować bo w końcu je mam
    My już mamy całe wyposażenie łazienki..wstyd się przyznać ale ja już kupuje takie pierdoły jak kubki, ręczniki..a od siostry i szwagra dostaliśmy już w prezencie serwis obiadowy taki oto:

    a od mojej mamusi garnki i sztućce:


    śmiać mi się momentami chce jak patrzę na tą powiększającą się sterte rzeczy

    nie mamy jeszcze nawet okien wstawionych ale nasz "dobytek" powiększa się z dnia na dzień

  4. #24

    Domyślnie

    No niezłą kupkę juz nazbierałaś U nas pewnie byłoby tak samo z tymi wcześniejszymi zakupami potrzebnych rzeczy, tylko mamy pewnien problem... otóż najzwyczajniej nie mamy tego gdzie magazynować i chyba tylko to nas (i nasza rodzinkę )powstrzymało przed wczesniejszym kupnem garnków niż okien Przed rozbudową domku, na strychu (był na całej powierzchni domu - dom 10 m x 11m + wystający poza obrys ganek), z tym ze ściana kolankowa była niziutka ok 70 cm) było istne składowisko różnych, "potrzebnych" rzeczy czekających na swój czas. Przed tym jak weszła ekipa fachmanów musielismy to wszystko wynieść.Nie masz pojęcia co się może ludziom przydać Część wyrzuciliśmy ale resztą zawaliliśmy cały garaż, komórkę i mieszkanie na parterze.
    Co do wielkości naszego poddasza to zupełnie inaczej wygląda ono na żywo. Ja to sie wkurzam wogóle, że klitka taka (mąż mi cały czas tłumaczy, że jak przyjda ścianki działowe i sufit i posprzątamy to co je zawala - czyli deski, gruz i wszelkiego rodzaju śmieci to będzie ok). My oboje jesteśmy duzi (mąż ma 190cm , ja 175cm wzrostu) i bedę robić wszystko by na dole było luźno. Teraz widze to nawet po reakcji znajomych, którzy mają porównanie poddasza z parterem. Każdy kto tam wchodzi pyta czy to poddasze postawione jest na całej powierzchni parteru
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  5. #25

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że na parterze mamy niecałe 90 m2.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie



    ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA WSZYSTKIM FORUMOWICZOM ŻYCZY PATRYCJA Z MĘŻEM

  8. #28

    Domyślnie

    W piątek przed świętami przyjechały nasze okna dachowe
    Oto one:

    Te 3 stojące pionowo to okna do kuchni i jedno do łazienki. Wymiary tych 3 to 70x118
    Poziome to 3 do salonu o wymiarach 70x160.
    Okna są od wewnątrz białe tak jak sobie wymarzyliśmy

    Okna mamy firmy Langer Plus. Są to okna świerkowe a nie sosnowe.
    Do okien zamówiliśmy markizy zewnętrzne dzięki którym pomieszczenia nie będą się nagrzewały tak bardzo jak przy zwykłych roletach.
    A to jeden karton z akcesoriami do okien:

  9. #29

    Domyślnie

    Mężuś w akcji

    Mąż i szwagier zakładają folię paroprzepuszczalną:




    Nasze haszczaki na kontroli

  10. #30

    Domyślnie

    Nasza umywalka nablatowa Cersanit model "Iryda"


    Kupiliśmy też pustaki szklane na klatkę schodową

    Takie najzwyklejsze, przezroczyste, bo nie zakładamy nad schodami żadnego okna, więc w ścianie będzie 20 takich pustaków właśnie, żeby było jasno.
    Przyjechał też prysznic ale nie mam jak zrobić fotki bo jest rozłożony na części pierwszejak go złożymy to się pochwalę

  11. #31

    Domyślnie

    Dziś wstawili nam pierwsze okno dachowe w łazience niestety tylko jedno będzie dopóki będzie taki mróz jak mamy terazjest minus 12;(



  12. #32

    Domyślnie

    A to okna do sypialni po jednym do każdej:



  13. #33

    Domyślnie

    Gratuluję świeżutkich zakupów. Psiaki świetne (moja kuzynka ma 7 sztuk bo mąż jeździ w watasze łódzkiej ). Jeśli będziesz miała chwile to może wrzucisz jakiś plan waszego poddasza z rozmieszczonymi oknami (moi rodzice też mają okna tej firmy )
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pati i Marcin
    Cytat Napisał JackD
    może jutro wstawię, swoje poddasze... na pewno Ci się poprawi humor.... hehe
    też wiosna zabieram sie do adaptacji.... tylko mam wiele rozterek....
    Słuchaj pilnie adam_mk ma czasem pomysły tzw "inaczej", ale mozna naprawdę wiele skorzystać, szczególnie przy remontach starych domów i poddaszy także...
    Nie sztuka może wybudowac nowy dom, przy obecnej dostępności materiałów i technologii, powielenej wiele razy, sprawdonych technoligii...
    Ale wyremontować /zaadoptować/ stare chałupy zgodnie z obecnymi wymaganiami i oczekiwaniami...
    Pozdrawiam
    Jacek
    Z niecierpliwością czekam na zdjęcia Twojego poddaszamoje jak na razie to obraz nędzy i rozpaczy
    no nie przesadzaj... zobacz moje..
    ale na wiosnę to chyba musze jakiś sprzęt wypożyczyć do wyssania resztek siana, plew i ogólnie 50 letniego kurzu... może jest jakis potwór co by to połknął


    patrz jak może być ciepło... jak gołe deski widać od sufitu /poprzednicy polowali na kuny i zdemolowali strop/






    i jeszcze pozostałości po poprzednikach







    i dziury .... same dziury.... ale tylko do wiosny




  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał JackD
    Cytat Napisał Pati i Marcin
    Cytat Napisał JackD
    może jutro wstawię, swoje poddasze... na pewno Ci się poprawi humor.... hehe
    też wiosna zabieram sie do adaptacji.... tylko mam wiele rozterek....
    Słuchaj pilnie adam_mk ma czasem pomysły tzw "inaczej", ale mozna naprawdę wiele skorzystać, szczególnie przy remontach starych domów i poddaszy także...
    Nie sztuka może wybudowac nowy dom, przy obecnej dostępności materiałów i technologii, powielenej wiele razy, sprawdonych technoligii...
    Ale wyremontować /zaadoptować/ stare chałupy zgodnie z obecnymi wymaganiami i oczekiwaniami...
    Pozdrawiam
    Jacek
    Z niecierpliwością czekam na zdjęcia Twojego poddaszamoje jak na razie to obraz nędzy i rozpaczy
    no nie przesadzaj... zobacz moje..
    ale na wiosnę to chyba musze jakiś sprzęt wypożyczyć do wyssania resztek siana, plew i ogólnie 50 letniego kurzu... może jest jakis potwór co by to połknął


    patrz jak może być ciepło... jak gołe deski widać od sufitu /poprzednicy polowali na kuny i zdemolowali strop/






    i jeszcze pozostałości po poprzednikach







    i dziury .... same dziury.... ale tylko do wiosny



    Faktycznie muszę przyznać Ci rację, przy Twoim poddaszu moje wygłada wręcz czysto i schludnie

  16. #36

    Domyślnie

    Mam takie pytanie - otóż marzy mi się murowana kuchnia..
    Chcemy mieć taką przytulną, sielska kuchenkę (jasna podłoga, widoczne belki itp). I w związku z tym kilka pytanek:
    - jak się sprawdza taka kuchnia?
    - jak wychodzi to cenowo w porównaniu do normalnej kuchni?
    - będziemy mieli tylko dwie szafki wiszące czy je też da radę zrobić murowaną (czytaliśmy że można to zrobić ze stelaża np)
    Jeśli ktos z Was ma taką kuchnię to proszę o jakieś zdjecia porady

  17. #37

    Domyślnie

    Szkoda, że tak malutko osób tu zagląda. Naprawdę nikt nie ma w takiej kuchni jaka nam się marzy???

    A oto nowe wieści z placu boju:
    wczoraj zaszczycił nas swoją obecnością hudraulki i oto co zrobił,
    tu będzie nasz prysznic

    tu ubikacja

    a tu umywaleczka

    to tyle o pracy hydraulika...powoli działa nam on na nerwy!

  18. #38

    Domyślnie

    A to dzisiejsza praca
    wstawiają się powolutku okienka do jednej i drugiej sypialni.


    Pomiędzy oknami będzie ścinka działowa.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Kochani cieszcie się naprawdę, bo niektórzy to się na 30 m^2 gniotą razem z dziećmi, a u was salon z kuchnią będzie miał 40 m.
    Już mii się podoba

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał KSERO
    Kochani cieszcie się naprawdę, bo niektórzy to się na 30 m^2 gniotą razem z dziećmi, a u was salon z kuchnią będzie miał 40 m.
    Już mii się podoba
    dziękujemy
    wiemy, że ludzie tak żyją..daleko nie patrzeć brat mojej mamy mieszka z żoną i dwójką synów w mieszkaniu o powierzchni 30m2.(2 pokoje, "ślepa" kuchnia, lazienka i przedpokój)
    Kupili je zanim młodszy się urodził.
    Dodam, że jest na 4 piętrze..masakra
    Dlatego cieszymy się z tego co mamy

Strona 2 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony