dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 35
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 692
  1. #661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bea7777
    U nas też był kopertowy i też podnosilismy ściany. Co do kosztów to zalezy co chcesz zrobić..
    Witam
    Od podłogi mam jakieś 70cm wiec zastanawiam się na jaka wysokość podnieść, albo zrobić dach z 2 większymi spadami albo jaskółki i ściany popodnosić na tą samą wysokość i tu się nasuwają od razu 2 pytania:

    na jaka kwotę się nastawia na zmianę dachu - widełki bo wiem ze ceny mogą być rożne (myślałem o blacho-dachówce i oczywiście dobrze ocieplonym wykończeniu) ???

    czego użyć jako budulca, stary dom był ciągnięty z cegły - czy powinienem mieć jakąś ekspertyzę rzeczoznawcy czy wytrzymają fundamenty?

    bo szczerze pchać się w koszta a ma się okazać nierentowne takie przedsięwzięcie to szkoda mi czasu i kasy na takie działania.

    na tym etapie tyle reszta wyjdzie w praniu

    aaa kiedy zacząć ewentualne prace jeżeli się okaże ze można?

  2. #662

    Domyślnie

    U nas też było 70 cm od podłogi podnieślismy na ok 145 cm (na gotowo). Dach jest dwuspadowy i wykusze nie były potrzebne. Jest dość wysoko i duzo światła.
    Nasz dom też jest stary (ok 40 lat). Ściany poddasza stawialismy z bloczków keramzytowych (dół jest z cegły). Architekt obliczał oczywiscie czy dół wytrzyma taką nadbudowę.
    Weź kogos kto sprawdzi to u Ciebie. Musisz mieć projekt, pozwolenie na budowę, mapki, dobrą ekipę i mnóstwo cierpliwości i możesz zaczynać.
    Co do kosztów to Ci nie powiem bo ceny materiałów nie pamietam a ocieplenie robił mąż. Na gotowo, do wprowadzenia to koszt ok. 200.000 zł.
    Zdjęcia są w moim watku. Link ponizej.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  3. #663

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz
    masz rację trzeba zaczac po kolei, i chyba muszę sprawdzić jak to jest z podatkiem za poddasze bo sie chyba coś pozmieniało kiedys za przedział 1,40 do 2,20 placilo sie 50% ceny czy jakos tak, wiec to tez może rzutowac na projekt.
    Co do kosztow widze ze mogą rosnać wraz z pomyslami na budowę, wybor materialu i wykończenie.

  4. #664

    Domyślnie

    Witam sprzedam okno dachowe firmy Velux. Nowe. Wymiary 78x140. Cena 1000 zł do ewentualnej negocjacji więcej info na PW

  5. #665

    Domyślnie

    Hej Pati. Ty lepiej napisz co u Was
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  6. #666

    Domyślnie

    Hej u nas nic nowego Michelle rośnie jak na drożdżach,niedługo skończy 8 miesięcy, przeprowadziłam ją do jej pokoju w końcu szukam nowego kompletu wypoczynkowego bo ten doprowadza mnie do szału

  7. #667

    Domyślnie

    Ooo, a co się z nim dzieje?
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  8. #668

    Domyślnie

    małe dziecko=plamy. Widać na nim dosłownie wszystko, Miszka włoży rączke do buzi potem połozy np. na oparciu i zaraz plamy. Doporwadza mnie to do szału, nie wiem co mnie podkusiło żeby go kupić. A co u Ciebie jak się mieszka??

  9. #669

    Domyślnie

    Może wypierz ten wypoczynek i sprzedaj. Kupi ktos, kto nie ma dzieci i psów a pomyśl o czymś ze skóry.
    U nas wszystko dobrze, mieszka się fajnie tylko jeszcze sporo do zrobienia. Została klatka schodowa, strych i taras.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  10. #670

    Domyślnie

    Witam Pati, od dawna śledziłam twój wątek i jestem pod wrażeniem!!! My również z mężem wykańczamy poddasze w domu teściów. Jesteśmy na etapie szpachlowania. Wolno to idzie ponieważ wszystko, podobnie jak Wy robimy sami. Zastanawiam się czy jeszcze tu zaglądasz bo mam pytanie. Jak sprawdzają Ci się panele w kuchni. My również chcemy je zastosować przez to że strop drewniany i może troszkę pracować a po drugie nie zrobi się podłogówki a zimnie płytki.... BRRRR! Na samą myśl ciarki mnie przechodzą. Chodzi mi głównie o to czy się nie wypaczają np przy zlewie(wiadomo że zawsze coś kapnie)??? A poddasze wyszło naprawdę suuuuper!!!!

  11. #671
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nikt_ona

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Ja rowniez sledzilam ten watek poddasze slicznie Wam wyszlo Ja takze jestem w trakcie budowy - teraz tynkowanie i plyty kart - gips. Rowniez robimy wszytsko sami (ja z narzeczonym) i teraz zastanawiamy sie jak przy oknach dachowych przykrecic te plyty?? Na internecie nic o tym nie pisze i nie wiemy czy to na kontownikach czy co?? Bardzo prosze o odpowiedz
    pozdrawiam

  12. #672

    Domyślnie

    Najlepiej na forum poszukać
    Sprawdź wątek Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium i Ocieplam poddasze krótkie pytania. Tam na pewno jest bo sama korzystałam z instrukcji. A wy budujecie od podstaw czy dobudowujecie poddasze???

  13. #673

    Domyślnie

    Witam serdecznie, ja również śledziłam Wasze postępy piękna sprawa. Oglądałam również Twój wątek Bea7777 można się tylko zachwycać. Jestem pod wrażeniem, mnie czeka to samo.... więc spoglądając na Was wiem że można, trzeba tylko zapału, cierpliwości ...i kasy oczywiście he he
    A! Chciałam jeszcze coś dopowiedzieć odnośnie tego wypoczynku, który tak się brudzi... Nie zamieniałabym go na skórzany, chyba że na skórę mieloną- jest ona na pewno przyjemniejsza w dotyku i trwalsza! Naprawdę! Plamy zaś sprać z niej naprawdę łatwo, zwyczajnie wodą lub vaniszem Moja siostra pracuje w meblowym i ma niezłe doświadczenie.

  14. #674
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nikt_ona

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madzia i Grzegorz Zobacz post
    Najlepiej na forum poszukać
    Sprawdź wątek Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium i Ocieplam poddasze krótkie pytania. Tam na pewno jest bo sama korzystałam z instrukcji. A wy budujecie od podstaw czy dobudowujecie poddasze???


    No dzieki napewno sprawdze
    Wiesz co budujemy sie nad przyszlymi tesciami tzn oni tam mieli strych , skosy juz ocieplone , dach i okna zrobione my budowalismy sciany, wylewki itd
    a wam jak idzie?? mieszkacie juz czy dalej budowa??
    pozdrawiam

  15. #675

    Domyślnie

    Jeszcze nie mieszkamy. Jesteśmy na etapie szpachlowanie którego nie ma kto zrobić bo mąż w delegacji cały czas i przyjeżdża raz na dwa tygodnie na weekend. No i zbieramy na schody bo są strasznie drogie!!! a wy macie już schody??? Ile będziecie mieli pomieszczeń??? U nas wyszedł duży salon, spora kuchnia z jadalnią, łazienka, dwa pokoje i garderoba.

  16. #676
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nikt_ona

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    4

    Domyślnie

    No u nas tez ciezko z czasem ja i moj pracujemy do 17 szybki obiad i robimy do 10 ....nieraz i dluzej ale w tak krotkim czasie wszystko ledwo co idzie do przodu...
    My musimy zrobic cala klatke schodowa bo sa schody ale czysty beton - a chcemy drewniane (pozatym po wylewce ostatni schod wyszedl nas 16 cm wyzej niz pozostałe i musimy to podzielic - do kazdego schodu dodac po 2 cm i bedzie rowno) + panele na sciany, sufit - ? , oswitlenie, kaloryfery itd... ale najpierw sie wprowadzic chcemy potem powoli wykanczac a wejscie do nas jest przez przedpokoj tesciow, czyli musimy zrobic calkiem osobne wejscie (podpiac sie do klatki schodowej) a to juz wogule sa ogromne pieniadze:/ slub mamy zaplanowany na maj wiec moze z pieniedzy z wesela zrobimy swoje wlasne wejscie
    Pomieszczen mamy 5 - duzy pokoj (ktory narazie posluzy jako strych (wykonczony - przygotowany pod malowanie) bo nie potrzebne nam tyle pokoi dla 2och osob , salon - niezaduzy z oknem "normalnym" oprocz lazienki jedynym bo reszta to dachowe, lazienka, sypialnia z garderoba i kuchnia nie za duza - otwarta z dosyc duzym przedpokojem jak znajde chwile wrzuce zdjecia co i jak pokolei jak masz cos to wrzuc tez - pochwal sie

  17. #677

    Domyślnie

    Już szukam no to
    [IMG][/IMG]na początek kuchnia ma wymiary 5/3,5m

  18. #678

    Domyślnie

    następnie łazienka (wymiary 2,5/3,5)[IMG][/IMG]
    następnie salon[IMG][/IMG] tutaj gdzie ta dziura będą schody drewniane samonośne
    jest i sypialnia (4,5/3,5)[IMG][/IMG]
    garderoba z wejściem z sypialni (2/3,5)[IMG][/IMG]
    i pokoik (3,5/5)[IMG][/IMG]

  19. #679

    Domyślnie

    witam ponownie w forumowym świeci, dlugo mnie tu nie bylo i wiele sie zmieniło. W swoje imienimy w sierpniu miałam wypadek samochodowy cudem wyszłam z niego cało wytapetowalismy kuchnie, przemalowalismy salon, zmienilismy wypoczynek no i córcia nam dorasta ale szczegóły i fotki jutro, spokojnej nocki:*

  20. #680

    Domyślnie

    Rety.. Pati.. Dobrze, że wszystko z Tobą ok. Wrzuć foty córci no i mieszkanka oczywiście.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

Strona 34 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony