dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 22
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 422
  1. #361
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    zdecydowanie delikatnie świecą

  2. #362
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Aleksiejew
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o pomalowanie drzwi drewnianych samemu, to miałem kiedyś takie doświadczenie, tyle że na zielono, bo to do pokoju córki. Na podkład poszła farba olejna biała, na wierzch zwykła akrylowa, jaką można kupić wszędzie. Nic ponad to. Efekt wyszedł interesujący - było widać gęste maźnięcia pędzlem, ale w sumie wyglądało to jakby było specjalnie. Farba przetrwała 10 lat i pewnie trwałaby dalej, gdyby nie to, że wymienialiśmy drzwi w całym domu. Na białe drew-poland, model honor 10. Teraz jest bardziej elegancko, ale czegoś zdecydowanie brakuje
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 27-06-2014 o 12:56
    Any highway . . . they all take you to the same place, don't they?

  3. #363

    Domyślnie

    czego brakuje? koloru? to pomaluj olejną hahaha

  4. #364
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MilkaS.

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-147
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej Kochani.

    Dziś rozglądaliśmy się w marketach budowlanych za drzwiami wewnętrznymi.
    Ostatecznie zdecydowaliśmy się na białe, gdyż na tle białych ścian drzwi w tym samym kolorze są mniej widoczne i nie zakłócają kontemplacji urody zabytkowych mebli.
    Na wystawkach - wiadomo, drzwi oglądane i otwierana po tysiąc razy. Zamontowane x czasu dawno. Nawet nie były bardzo upaćkane rękami czy porysowane co daje jakiś pogląd na użytkowość, ale ... miały różny odcień bieli. Jedne wyraźnie zażółcone od drugich. Nadmienię, iż potrzebujemy dzwi o gładkiej powierzchni lekko satynowej, bez struktury.

    Tu moje pytanie - jak utlenia się biała powłoka w Waszych drzwiach?

    Pozdrawiam Miłka S.

  5. #365

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez evito ; 26-02-2016 o 19:28

  6. #366
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    averesta

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-045
    Posty
    6

    Domyślnie

    Chyba nie ma złotego srodka na sosnowe drzwi... Zawsze będą ściemniały kolory, bedzie coś przebijać

  7. #367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie zawsze. To tylko kwestia malowania. U jednego z moich dostawców biały ma widoczne przebijające usłojenie, ale za dopłatą mogę zamawiać ekstra gładkie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #368
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam

    Odnośnie tematu drzwi sosnowych faktycznie jest to rodzaj drewna, który lubi zmienić swój kolor w dosyć drastyczny sposób. Przebijanie i widoczna struktura drewna to kwestia sposobu oraz rodzaju malowania. Jesion jest charakterystycznym drewnem podobnie jak dąb i w zasadzie stratą byłoby gdyby struktura była całkowicie niewidoczna. Charakterystyczna struktura , słoje, to jest urok tego drewna. Oczywiście nie wszystkim odpowiada ta charakterystyka dlatego są różne rodzaje wykończeń . Typowe bardzo jak to określił kolega Finlandia " Gładkie" drzwi są np. na tym zdjęciu .


    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RomaS0P2OpaskaNiestandardowaTypRetro (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	1313
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	332530
    Ostatnio edytowane przez PPH KOSTAR ; 29-05-2016 o 12:29

  9. #369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ala Mądrala

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam wszystkich, odkopuję temat.
    Od kilku dni "zgłębiam" temat drzwi wewnętrznych.

    Interesują mnie białe, nowoczesne, bezprzylgowe.
    Najprawdopodobniej zdecydujemy się na wykonanie ich przez stolarza,
    ponieważ "najtańsze" z porty byłyby niewiele tańsze od drewnianych od stolarza..

    Mój problem polega na tym, że nie wiem jaką fakturę mają mieć drzwi?
    Czy gładkie, czy ze strukturą drewniana? Nigdy nie widziałam takich drzwi na żywo,
    ale przy gładkich malowanych na biało bałabym się, że będą wyglądać "plastikowo"?
    Chociaż szalenie mi się podobają na zdjęciach!
    I czy brak szyby nie przeszkadza? Korytarz mam w domu parterowym bez okna
    Początkowo chciałam z szybą wzdłóż klamki, a teraz to juz sama nie wiem,
    wybór jest tak ogromny, że jestem "głupia" już na to wszystko, po prostu.
    Listwy tez będą białe, musiałyby mieć taka samą strukturę co drzwi?

  10. #370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Białe od stolarza, niewiele droższe od masowej produkcji nie wróżą dobrze. Widziałem takie drzwi u jednego z forumowiczów. Stolarz się poddał już w trakcie gwarancji a ja nie podjąłem się naprawy. Fornir pękał, skrzydła się rozchodzą, zawiasy przykręcone czarnymi wkrętami do drewna, brak możliwości wyregulowania.
    Weź to pod uwagę, gdy będziesz bezkrytycznie kupować tą okazję..

    A co do reszty:
    zależy od stylu wykończenia. Widoczna struktura nadaje trochę efektu retro. Gładka - nowocześnie. Gotowe listwy są na ogól z mdf, więc będą gładkie.
    W korytarzu bez okna po zamknięciu drzwi na pewno zrobi się ciemno..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-05-2016 o 13:01 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #371
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ala Mądrala

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    15

    Domyślnie

    Stolarz z polecenia, wiem, że robi dobra robotę. tylko jest "zawalony" zleceniami, zrobiłby mi je najwcześniej na jesień, za drzwi zapłaciłabym ok 1500-1600zł za sztukę to dużo/mało?

  12. #372
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ala Mądrala

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    15

    Domyślnie

    porta wektor z wypełnieniem typu plaster miodu, bezprzylgowe firma wyceniła mi na 1280 skrzydło, ościeżnica i montaż, do tego muszę doliczyć 55zł za zamek magnetyczny. gdybym chciała wygłuszenie to dodatkowo 80zł/drzwi. klamki nie doliczam, bo daliby je w ramach "rabatu"

  13. #373
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ala Mądrala

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dzięki Finlandia, styl nowoczesny, więc faktycznie nie ma co "mieszać" tylko konsekwentnie iść w jednym kierunku. Jedyne światło dzienne w korytarzu zawita poprzez otwór drzwiowy salon-korytarz, tutaj nie planuję wstawiać drzwi, ale to chyba i tak za mało

  14. #374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ala Mądrala Zobacz post
    Stolarz z polecenia, wiem, że robi dobra robotę. tylko jest "zawalony" zleceniami, zrobiłby mi je najwcześniej na jesień, za drzwi zapłaciłabym ok 1500-1600zł za sztukę to dużo/mało?
    To kwota za którą można już czegoś oczekiwać. Nie jest dużo, więc obawiam się że może jeszcze należy coś doliczyć? Montaż, vat?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #375

    Domyślnie

    Też od kilku dni chodzę od sklepu do sklepu i szukam białych drzwi,ceny mnie zabiły bo za dre auri wycena 930zł (podobno najtańsze) wydaję się dużo za zwykłe drzwi przylgowe.
    Zdecydowanie fajniej wyglądają ze strukturą taką delikatną niż w macie tamte właśnie przypominają "plastik"

  16. #376
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ala Mądrala

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Też od kilku dni chodzę od sklepu do sklepu i szukam białych drzwi,ceny mnie zabiły bo za dre auri wycena 930zł (podobno najtańsze) wydaję się dużo za zwykłe drzwi przylgowe.
    Zdecydowanie fajniej wyglądają ze strukturą taką delikatną niż w macie tamte właśnie przypominają "plastik"
    Z dre też oglądałam, okleina albo gładka, albo ze strukturą. Z porty wektor były o tyle lepsze, że to był lakier a nie okleina. Cenowo podobnie wypadły. Tylko te dre na żywo wyglądały plastikowo właśnie i nie rzuciły mnie na kolana i zwątpiłam.. albo się nie znam...albo "wyglądają " dopiero we wnętrzu?

  17. #377

    Domyślnie

    Ostatnio przypadkiem znalazłam drzwi firmy INVADO, model Bianco Fiori z szybami. Dodatkowo miał po środku szyb jeszcze szkło matowe / matowienie? Wyglądało to super! Już oczyma wyobraźni widziałam te drzwi u siebie w saloni. Gładkie, bez struktury, eleganckie ale nie narzucające stylu super nowoczesnego. Nawet nie drogo mi wycenili tą jedną sztukę z ościeznicą regulowaną 26-28. Z tego co pamiętam to było to ok 950 lub 980 zł. Dodatkowo za podcięcie wentylacyjne jest coś ok 39zł no i klamka. Ta, która była zamontowana była cudna, wyprofilowana tylko.... kosztowała 270zł! Hmm jak dla mnie za dużo. Dużo za dużo.

    Rozpisałam się o tych drzwiach, ale dopiero widząc te drzwi zapoznałam się z ofertą tej firmy. Czytałam już tu na forum, że INVADO to dobra firma. Czy ktoś z Was ma konkretne modele w białym kolorze? Jak się spisują?

    Do tej pory marzyłam o drzwiach Porty, model Cordoba. Niestety jest on poza moim zasięgiem cenowym. INVADO wychodzi taniej. Rzeczywiście? Jakie macie uwagi / spostrzeżenia?

  18. #378

    Domyślnie

    U mnie też powoli pora wybrać drzwi. Na pewno białe, gładkie, bezprzylgowe, lakierowane i tak max. w okolicach 1000zł za drzwi + ościeżnica. Na razie mam pomysł DRE Uni Top albo Porta Vector. Dowiadywałam się w paru miejscach i jedni mówią, że Porta lepiej inni, że DRE, bo Porta "się popsuła". Jak to jest z ta jakością? Czy w tej cenie jest jakaś alternatywa dla tych firm?

  19. #379
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ala Mądrala Zobacz post
    Witam wszystkich, odkopuję temat.
    Od kilku dni "zgłębiam" temat drzwi wewnętrznych.

    Interesują mnie białe, nowoczesne, bezprzylgowe.
    Najprawdopodobniej zdecydujemy się na wykonanie ich przez stolarza,
    ponieważ "najtańsze" z porty byłyby niewiele tańsze od drewnianych od stolarza..

    Mój problem polega na tym, że nie wiem jaką fakturę mają mieć drzwi?
    Czy gładkie, czy ze strukturą drewniana? Nigdy nie widziałam takich drzwi na żywo,
    ale przy gładkich malowanych na biało bałabym się, że będą wyglądać "plastikowo"?
    Chociaż szalenie mi się podobają na zdjęciach!
    I czy brak szyby nie przeszkadza? Korytarz mam w domu parterowym bez okna
    Początkowo chciałam z szybą wzdłóż klamki, a teraz to juz sama nie wiem,
    wybór jest tak ogromny, że jestem "głupia" już na to wszystko, po prostu.
    Listwy tez będą białe, musiałyby mieć taka samą strukturę co drzwi?
    Drzwi białe mają tą cechę , że i tak rozjaśniają wnętrze , niezależnie od tego czy szyba jest czy jej nie ma. Można tą małą szybę potraktować jako element ozdobny drzwi . Myślę , że fotografia poniżej , może Pani pomóc w doborze modelu drzwi.


    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kostar_2016_07.jpg
Wyświetleń:	1243
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	356904  
    Ostatnio edytowane przez PPH KOSTAR ; 29-05-2016 o 12:26

  20. #380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ala Mądrala Zobacz post
    Witam wszystkich, odkopuję temat.
    Od kilku dni "zgłębiam" temat drzwi wewnętrznych.

    Interesują mnie białe, nowoczesne, bezprzylgowe.
    Najprawdopodobniej zdecydujemy się na wykonanie ich przez stolarza,
    ponieważ "najtańsze" z porty byłyby niewiele tańsze od drewnianych od stolarza..

    Mój problem polega na tym, że nie wiem jaką fakturę mają mieć drzwi?
    Czy gładkie, czy ze strukturą drewniana? Nigdy nie widziałam takich drzwi na żywo,
    ale przy gładkich malowanych na biało bałabym się, że będą wyglądać "plastikowo"?
    Chociaż szalenie mi się podobają na zdjęciach!
    I czy brak szyby nie przeszkadza? Korytarz mam w domu parterowym bez okna
    Początkowo chciałam z szybą wzdłóż klamki, a teraz to juz sama nie wiem,
    wybór jest tak ogromny, że jestem "głupia" już na to wszystko, po prostu.
    Listwy tez będą białe, musiałyby mieć taka samą strukturę co drzwi?
    Oj, doskonale cię rozumiem, parę miesięcy temu miałam podobne dylematy, przy czym jeszcze się wahałam czy białe czy jasnoszare . Jak już wiedziałam, że białe, to kolejne dylematy jak u ciebie. Ostatecznie zdecydowałam się na malowane na gładko, bo jednak nie chciałam mieć widocznych słojów, zależało mi na neutralności drzwi, by widać było ich nowoczesność, a nie taką "rustykalność". Listwy też będę mieć białe, malowane na gładko.
    Szyby czy nie? Ja zamówiłam model drzwi z przeszkleniami (po pięć poziomo), wąskimi bo wąskimi, ale jednak są, bo zależało mi na doświetleniu przedpokoju, który jest bez okna.
    Białe drzwi niesamowicie rozjaśniają wnętrze a ich nowoczesność potęguje to wrażenie . Uwielbiam je

Strona 19 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony